TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 08:58:15 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povratak izgubljene mase  (Pročitano 2024 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #6 poslato: Septembar 03, 2012, 09:57:57 posle podne »

Valjda treba da ti bude bitno da ne škode tvom stanju...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
propelerzviz
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #5 poslato: Septembar 03, 2012, 05:59:26 posle podne »

Po nekom mom zakljucku rekao bih da doktori ili nisu dovoljno upoznati ili nisu zainteresovani za suplemente u ishrani. Oni problem sa manjkom tezine smatraju estetskim i samim tim i sekundarinim za resavanjem . Sa tim mogu da se slozim poznavajuci nase uslove.

Videcu sta mi je uzimati , krenucu zasad samo sa teretanom . Voleo bih ako neko ima konkretan predlog oko bilo kog proizvoda sa pansporta da ubaci link do proizvoda :)

dakle moja je odluka da cu najverovatnije uz teretanu dodati suplemente jedino mi je bitno da su kvalitetni :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #4 poslato: Septembar 03, 2012, 09:02:52 pre podne »

Proteini u prahu se lakše vare samo zato što su u prahu i nema brige da nećeš dovoljno sažvakati hranu i da će tako nesažvakana dospeti u želudac itd...

Samim time manje opterećuje probavu što bi sa jedne strane moglo biti olakšavajuća okolnost u tvom slučaju.

Opet na tvom mestu bi pre proverio sa stručnijim osobama što se suplementacije tiče.

Isto tako ti niko ne može reći koji protein odgovara jer to moraš da testiraš samostalno (jednom kada se uveriš da ti konzumacija proteinskog praha nije problem).

Nema potrebe da bilo šta mešaš sa dextrozom ili nekim sličnim proizvodom. Tako se forsira dobijanje kilaže i to većma sala, tako da kreni lagano i daj sebi dosta vremena.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
propelerzviz
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #3 poslato: Septembar 01, 2012, 03:03:04 posle podne »

Hvala na odgovoru i na ulozenom vremenu .

U prvom postu nisam napisao da bih izbegao laktozu i prejedanje da ne bih natrpao post sa previse teksta i odvratio od citanja :)

Jos jednom hvala na pogotku sustine .

Meni je neko objasnjavao da ovi proizvodi su vec obradjeni tako da organizmu je lakse da podnese to nego da pojedem 1kg piletine .. recimo...

Jel ovaj proizvod u redu : http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN482-100-Whey-Protein-Professional.html

U uputsvu pise da se uz njega treba dodati i dozu prostih uglj. hidrata .. Koji bi to bio proizvod ? Mozda neki od ovih : http://www.pansport.rs/Pove%C4%87anje-telesne-tezine-/-misi%C4%87ne-mase.html
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Avgust 31, 2012, 09:41:49 posle podne »

Nije teško vratiti tu kilažu i samo sa ishranom, kažem to iz razloga što protein možda i nije najbolja varijanta, a ni naglo gojenje koje fakat zahteva prejedanje.

Sad čitam o toj bolesti i osoba bi trebalo da pati od zapaljenja odrĂ°enog dela probavnog trakta i to izaziva pad kilaže, gubitak apetita i ako je to slučaj onda će i proces vraćanja kilaže ići sporije.

Opet, preporučuje se gotovo bilderska ishrana - više manjih obroka sa pravilno odabranim i ukombinovanim namirnicama i generalno zahteva zdravu ishranu i kaže da se treba izbegavati veći unos vlakana zbog regulisanja stolice, a i izbegavanja proizvoda sa glutenom i laktozom, gde se navodi da nije u pitanju alergija nego uslovna netolerancija na te vrste namirnica.

Ovo može biti problem ako uzmeš neki protein sa laktozom. Izbor ti tada može pasti na whey bez laktoze ili protein od belanaca.

Isto tako bi savetovao da lagano testiraš koliko možeš hane da podneseš tokom perioda od 3 meseca gde bi svake dve nedelje povećavao količinu koju jedeš tokom dana dok ne naĂ°eš neku na kojoj možeš normalno da funkcionišeš, a da postižeš svoj cilj.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
propelerzviz
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Avgust 31, 2012, 07:35:39 posle podne »

Pozdrav svima ,

Postoji oboljenje na tankom/debelom crevu nakon koje ljudi gube uveliko masu. Zove se kronova bolest. Zanima me sta bi mi od mass gainera preporucili ?

Plan mi je da povecam broj obroka na 5-6 i da dodam neki mass gainer uz 3 treninga nedeljno u teretani .

Znam da je i skidanje i dobijanje mase moze da bude izuzetno tesko . Tako da ne ocekujem rezultate za 15 dana :)

Cisto kao neki okvir reci cu vam da sam visok 190cm/62kg i neki cilj bi mi bio da za 6-12 meseci vratim nekih 10-15kg .
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 17 upita.