TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 08:57:23 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: 6 smrtnih grehova na dijeti  (Pročitano 3266 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #14 poslato: Septembar 25, 2012, 02:19:04 posle podne »

To si u pravu. Mi(mislim na rekreativce i takmičare) često umemo biti i nerealni i večito nezadovoljni svojom formom, iako je ona u očima "običnih smrtnika" jako dobra. A, što kažeš ti, postoji toliko ljudi koji nikada nisu ni videli kako im izgledaju trbušni mišići, a mi ovde razglabamo o jednocifrenom procentu telesnih masti. :D
Sačuvana
Nenad.LJ
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 244


« Odgovor #13 poslato: Septembar 24, 2012, 09:12:26 pre podne »

pogodio si moj slucaj :)

mislim da nikad nisam isao ispod 10 posto i sasvim sam zadovoljan kada mi se uopste vide trbusnjaci a ne mora to da bude nesto ekstremno
mnogi i neznaju kako im trbusnjaci izgledaju ;D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #12 poslato: Septembar 22, 2012, 04:09:06 posle podne »

Pretpostavljam da to delimično ima veze i sa razlikama u najboljim formama koje su pojedinci imali.

Recimo, ako si nekada bio na jednocifrenom procentu(7-8%), verovatano ćeš smatrati off formom 11-12%. :)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #11 poslato: Septembar 18, 2012, 02:03:22 posle podne »

Ne merim ni ja,ali znam otprilike koliko imam kad se pogledam na ogledalo...
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #10 poslato: Septembar 18, 2012, 01:33:10 posle podne »

a ja pojma nemam koliki mi je procenat masti niti sam se nesto interesovala...
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #9 poslato: Septembar 18, 2012, 12:08:31 posle podne »

Ja sebe smatram van forme kad sam na 11-12% Masti...kad kazem van forme mislim na vizuelni deo samo.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #8 poslato: Septembar 18, 2012, 11:01:01 pre podne »

10-12% je, da kažemo, neki "rekreativni" procenat masti i takvo telo sasvim pristojno izgleda. Mnogi bi ubili za taj procenat. :)
Sačuvana
Nenad.LJ
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 244


« Odgovor #7 poslato: Septembar 16, 2012, 09:21:41 posle podne »

To mi onda deluje kao provereni recept da defka ne uspe. ;D

pogodio si ;D

mada ja i ne idem na maksimalnu definiciju vec na nekih 10 do 12 posto masti
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #6 poslato: Septembar 15, 2012, 12:38:19 posle podne »

ja cu svoj "komentar" ostaviti za binu, 20. oktobra :) ovaj put bez trenera, bice to veliki test sopstvenih sposobnosti i znanja iz bb :)
Text ima smisla u svakom sluchaju, ali naglashavam da sve treba prilagoditi sopstvenim potrebama, oslushkujuci reakciju tela- bez preterivanja u bilo chemu ali maximalno efikasno.
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #5 poslato: Septembar 14, 2012, 11:39:17 posle podne »

To mi onda deluje kao provereni recept da defka ne uspe. ;D
Sačuvana
s,boban69@
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #4 poslato: Septembar 14, 2012, 12:19:02 posle podne »

Svuda po malo... ;D
Sačuvana
Nenad.LJ
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 244


« Odgovor #3 poslato: Septembar 14, 2012, 08:32:00 pre podne »

previse rezanja ugljenih hidrata i previse kardija

tu se ja pronalazim :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Septembar 05, 2012, 09:27:25 posle podne »

Pronalazite li se u nekom od ovih grehova? :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1 poslato: Septembar 04, 2012, 09:47:17 pre podne »

6 smrtnih grehova na dijeti



1) Nemojte previše smanjiti kalorijski unos.

Unošenje manje kalorija od potrebnih stvoriće neophodni kalorijski deficit u cilju mršavljenja. No, preveliko smanjenje kalorija može usporiti metabolizam i značajno ugroziti dalji put ka dobroj definiciji.

Rešenje: Pravite umerene kalorijske deficite. 10% smanjeni kalorijsi unos obično će biti dovoljan.

2) Ne padajte na mit o ekstremno pojačanom unosu proteina

Nije mit da morate pojačati unos proteina kada idete u kalorijski deficit. Tako će jedan deo tog viška biti iskorišćen kao energija, sprečivši gubitak mišićne mase tokom dijete. Ali, mnogi bodibilderi preteruju i idu sa smešno visokim unosom protein, znatno više nego što je neophodno.

Rešenje: Držite se brojke od 3g proteina po kilogramu telesne mase dok ste na dijeti. Ako unosite više od toga, verovatno će  višak otići u telesne masti i ugroziti vam cilj da budete maksimalno definisani.


3) Nemojte bežati od ugljenih hidrata

Ugljeni hidrati mogu biti i prijatelj i neprijatelj. Oni pomažu u izgradnji mišićne mase stvarajući pozitivno insulinsko okruženje. Ipak, povišene vrednosti insulina mogu omesti dijetu i gubljenje masti. Zbog ovoga se mnogi treneri odlučuju za low-carb dijetu.

Kada se smanji unos ugljenih hidrata, telo počinje koristiti masti kao izvor energije. Nažalost, ako taj unos značajno smanji,  telo će početi da razgraĂ°uje i sopstvene mišiće, zajedno sa mastima.

Rešenje: 2g UH po kilogramu telesne težine trebao bi biti optimalan unos – koji bi omogući gubitak masti, ali ne i mišićne mase.

4) Pazite na tajming unosa ugljenih hidrata

Prosta podela dnevne količine ugljenih hidrata na 5 ili 6 dnevnih obroka  jeste dobar korak. No, najbolji bodibilderi sveta savetuju da se izbegne unos UH u poslednjem obroku jer bi mogao usporiti sagorevanje masti.

Rešenje: Preskočite unos UH u obroku pre spavanja. Umesto toga, ubacite ih više u obroku nakon treninga i za doručak.  To su obroci koji zahtevaju najviše ugljenih hidrata. Ujutru najveći deo unetih UH popunjava glikogenske rezerve mišića, a manje verovatno će se skladištiti kao telesne masti. To je zbog toga što su ujutru glikogenski depoi prazni, a uz to je i pojačana insulinska osetljivost. 

Obrok nakon treninga zahteva pojačan unos UH kako bi telo zaustavilo potencijalno stanje katabolizma uzrokovano treningom. UH koji se tada unesu pomažu izgradnju mišićne mase, a ne stvaranju masti.

5) Ne preterujte sa dijetom

Znamo da preveliki broj serija i preučestali treninzi dovode do gubitka mišićne mase. Isti principi važe i za dijetu. Kada ste na dijeti 24/7, bez pauza, telo ima tendenciju da uspori metabolizam. Ako se to desi, onda je pravi izazov postići dobru definiciju.

Rešenje: Tokom dijete za mršavljanje pokušajte pristup 4 dana ON, 4 dana OFF. U prevodu: 4 dana striktno se držite dijete, uz unos 2g ugljenih hidrata po kilogramu telesne težine i bez uglj. hidrata u poslednjem obroku. Petog dana odmorite od dijete. Značajno pojačajte unos UH na 6g/kg. Na taj način ne samo da ćete obnoviti preko potrebnu energiju već uz to i sprečiti dalje usporavanje metabolizma.

6) Ne preterujte sa kardiom

Dve osnovna načina za postizanje dobre defincije jesu: smanjeni kalorijski unos i pojačana potrošnja kalorija preko aerobnih vežbi. Iako kardio može biti delotvoran, preterivanje u njemu može dovesti do pada nivoa testosterona, a to smanjuje sposobnost tela u očuvanju mišićne mase.

Rešenje: Nemojte trčati ili voziti bicikl više od 4 x 30-40 min nedeljno. To bi trebalo biti dovoljno za sagorevanje kalorija a bez pada testosterona.


Izvor: www.flexonline.com
Prevod: Robert
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.057 sekundi sa 17 upita.