TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394941 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 16, 2024, 02:34:57 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ujutru ili posle teretane?  (Pročitano 3214 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: Septembar 07, 2012, 08:30:07 pre podne »

Pozdrav ! Kako da znam koliki je max srcanih otkucaja i kako posle da odredim 60% ? :)

za max. puls definitivno je najbolje testiranje, ali ako ne želiš sa tim da se opterećuješ onda najosnovnija formula je kao što ti je Marko rekao 220 - godine života...  a kasnije je prosta matematika ;)  samo izračunaš procente
postoje i nešto preciznije formule,ali za početak je ovo ok čisto da imaš okvirno
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #13 poslato: Septembar 07, 2012, 08:26:10 pre podne »

Okvirno 220 - broj tvojih godina,a najbolje ici na testiranje na VO2 max (ja barem tako radim).
Sačuvana
TeaMan
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 324


Faith,focus,finish !

« Odgovor #12 poslato: Septembar 07, 2012, 12:39:51 pre podne »

Pozdrav ! Kako da znam koliki je max srcanih otkucaja i kako posle da odredim 60% ? :)
Sačuvana
Who put sugar in green tea insult god !
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #11 poslato: Septembar 06, 2012, 09:01:40 posle podne »

Kad stanem na traku za trcanje, a oko sebe momci i devojke,i stariji ljudi,udarili tempo,puls 200,i to tako po pola sata,pomislim mozda se spremaju za Rio :) I posle kazu otkinuo sam kardio,ne znam sto ne napredujem,nikako da skinem salo. Kod nas po klubovima ,teretanama vlada masovno neznanje, ne edukacija,ajde manje vise vezbaca,nego i instruktora koji pustaju te ljude bez nadzora na sprave.
Ti nazovi instruktori ih i forsiraju da rade tako ,jer vecina se edukovala tako sto su gledali filmove Roki 1,2 6...i misle da sto jace i vise to je bolje..nazalost ispastaju ljudi koji dodju da vezbaju u jedan fitnes centar i ocekuju strucno osoblje.cast izuzecima kojih je veoma malo.najvise me fascinira Spining trening i sta tamo rade!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Septembar 06, 2012, 04:14:25 posle podne »

Kad stanem na traku za trcanje, a oko sebe momci i devojke,i stariji ljudi,udarili tempo,puls 200,i to tako po pola sata,pomislim mozda se spremaju za Rio :) I posle kazu otkinuo sam kardio,ne znam sto ne napredujem,nikako da skinem salo. Kod nas po klubovima ,teretanama vlada masovno neznanje, ne edukacija,ajde manje vise vezbaca,nego i instruktora koji pustaju te ljude bez nadzora na sprave.

i opet ću se složiti...
Sačuvana
Milan 21
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 243

« Odgovor #9 poslato: Septembar 06, 2012, 04:04:44 posle podne »

Kad stanem na traku za trcanje, a oko sebe momci i devojke,i stariji ljudi,udarili tempo,puls 200,i to tako po pola sata,pomislim mozda se spremaju za Rio :) I posle kazu otkinuo sam kardio,ne znam sto ne napredujem,nikako da skinem salo. Kod nas po klubovima ,teretanama vlada masovno neznanje, ne edukacija,ajde manje vise vezbaca,nego i instruktora koji pustaju te ljude bez nadzora na sprave.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Septembar 06, 2012, 04:03:39 posle podne »

...TO ISTO VAZI ZA VECINU GRUPNO VODJENIH TRENINGA GDE SU SAMI TRENERI U ANAEROBNOJ FAZI,TO JA ZAOVEM ANEOROBIK :).

živa istina...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #7 poslato: Septembar 06, 2012, 02:51:00 posle podne »

...TO ISTO VAZI ZA VECINU GRUPNO VODJENIH TRENINGA GDE SU SAMI TRENERI U ANAEROBNOJ FAZI,TO JA ZAOVEM ANEOROBIK :).
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Septembar 06, 2012, 02:44:19 posle podne »

Znam, intervalni treninzi su zanimljiviji, kraći ...  ali ipak aerobni trening je aerobni trening, gde bar okvirno možemo da izračunamo zone srčane frekvence...

duže traje, ne zadišeš se, osećaš se kao da bi mogao satima... ali je najefikasniji. 

I pored toga što utiče na sagorevanje masti kao primarnog izvora energije donosi mnogo mnogo drugih prednosti.

80% rekreativaca su u anaerobiji misleći da će postići efikasnije rezultate ako se "otkinu" od kardia
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #5 poslato: Septembar 06, 2012, 01:47:42 posle podne »

Naravno,ali taj umeren intezitet nije isti za tebe,za mene ili za neku zenu od 50 godina.Mora tacno da se zna koji je to broj srcanih otkucaja u maksimumu kako bi znao koliko je 60% od toga i radi se minimum 30 minuta do 60 minuta.
Sačuvana
Milan 21
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 243

« Odgovor #4 poslato: Septembar 06, 2012, 01:47:24 posle podne »

Evo ja da ti kazem moje misljenje, ja kombinujem, nekada radim kardio ujutru na prazan stomak, nekada posle teretane.Kada radim kardio na prazan stomak ujutru, gledam da on bude u periodu od 6 - 10 h jer kazu strucnjaci da je to naidealnije vreme,zbog brzine metabolizma, nivoa insulina, sta ti ja znam. Ali tada uzimam bas dosta antikatabolika,oko 15 gr BCAA u parahu pre treninga,za vreme treninga oko 8 tableta Amino 4800,i posle treninga isto 10-15 gr.BCAA, i sto je najvaznije gledam da mi puls bude u toj kardio zoni,da ne skace preterano,(verovatno znas kako se racuna ta kardio zona),evo sad recimo uzimam i Animal Cuts pa mi i on dodje pre treninga jedno 20 min.Kardio mi se sastoji najcesce od trcanja na pokretnoj traci ili nordijskog trcanja ili trenazni bajs,da bi naravno mogao da pratim puls, sto mislim da je vrlo bitno, retko praktikujem klasicno trcanje,ne odgovara mi. Kardio mi traje od 45-60 min,nekome ce se ovo uciniti preterano ali meni odgovara i daje rezultate.
Kada kardio radim na prazan stomak taj dan obicno ne idem u teretanu,ili mozda uvece.
Kada ga radim posle teretane,on maksimalno traje 30 min,gledam da bude blazi.
E sad sta je bolje? Moje misljenje je da tu nema neke prevelike razlike,citao sam bas neku studiu ovih dana o tome,najvaznije ti je da sprecis katabolizam koji je za vreme aerobnog treninga hteo ne hteo prisutan,a to radis time sto se napunis antikatbolicima BCAA,Glutamin,neke Amino,i da ti he bude preintezivan da ne ulazis u anaerobnu zonu,jer tada vuces glikogen i aminokiseline iz krvi kao gorivo a ne mast,naravno ako ti je cilj kardia da smanjis masne naslage.
Ovo je bilo iz mog ugla,obicnog vezbaca,sad neka se jave strucnjaci iz ove oblasti,treneri,takmicari,biolozi ,hemicari,pa neka kazu sta misle :)
« Poslednja izmena: Septembar 06, 2012, 01:51:44 posle podne od strane Milan 21 » Sačuvana
Bulaja
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #3 poslato: Septembar 06, 2012, 01:43:19 posle podne »

ako sam vas dobro razumeo onda je bolje,umeren intenzite,duzi vremenski period,kada je u pitanju gubitak masti?
Sačuvana
The important thing is positive thinking!
Budi jaci od samog sebe!
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #2 poslato: Septembar 06, 2012, 01:36:59 posle podne »

Mogu ti reci moja iskustva,radio sam i jedno i drugo u nekim fazama priprema upraznjavam 2x dnevno.Ukoliko se pridrzavas programa ishrane u kom unosis od 2,5 do 3g proteina uz dovoljan unos hidrata za tvoje potrebe i cilj ti je skidanje masti i da si u zoni 55% do 65% od maksimalne srcane frekfence neces izgubiti misicnu masu .Te dileme poticu odatle sto rekreativci nemaju pravi uvid u % bf i kada krenu da se "tope' tek shvate zapravo koliko je njihov stvarni % misicne mase.
U tvom slucaju kardija,tj sprintevi su specificni jer kao izvor energije trose ATP kao i glikogen sto je potpuno drugi sistem potrosnje neko kardio trening niskog inteziteta i velikog obima gde je kiseonik primarni izvor energije,a nakon nekih 25 minuta i masti.
Sačuvana
Bulaja
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #1 poslato: Septembar 06, 2012, 12:43:03 posle podne »

Mozemo li jednom za uvek da razjasnimo dilemu oko trcanja? da li je kardio trening bolje raditi ujutru na prazan stomak,ili posle tegova? video sam da neki ovde preferiraju kardio ujutru na prazan stomak,i kazu da daje dobre rezultate( pa oni koji to ne podrzavaju,govore da je to direktan proces gubitka misica)... moj kardio trening bazira se na sprintevima(10*100 i 5*200)... ali nzm koji vremenski period je bolji za ovaj vid treninga? voleo bi da cujem vasa misljenja i da se u temu ukljuce Marko i Alen. Hvala puno.
« Poslednja izmena: Septembar 06, 2012, 12:45:50 posle podne od strane Bulaja » Sačuvana
The important thing is positive thinking!
Budi jaci od samog sebe!
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 17 upita.