TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396049 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: lamni

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 08, 2024, 02:07:26 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: trapezi  (Pročitano 4956 puta)
CTEBAH
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 736


« Odgovor #23 poslato: Januar 26, 2008, 12:12:24 posle podne »

 :o :o :o
Sačuvana
"...oci sklopljene, tisina i molitva pred boj, slike majke ljubi cedo ja pridruzicu se njoj, na nebu ako treba jer tamo pripadamo, mi smo nebeski narod ali na zemlji za cuda znamo...nema pomisli o milosti slusam krike dusmana..."

Klikni ovde
Nitro
Gost
« Odgovor #22 poslato: Januar 26, 2008, 02:34:30 pre podne »

Ovo ja nisam napisao...wtf jel to meni neko uhakovao acc..??
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #21 poslato: Januar 26, 2008, 12:19:33 pre podne »

Pa to sto zovete vucenje do brade
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Nitro
Gost
« Odgovor #20 poslato: Januar 25, 2008, 08:22:31 posle podne »

hwala wam swima! widim da imate razlicita misljenja...znaci ako hocu masu u (na) trapezima radim sleganje ramenima...a sta je to upright rows??????
« Poslednja izmena: Januar 25, 2008, 11:26:32 posle podne od strane stefyldk » Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #19 poslato: Januar 25, 2008, 04:41:12 posle podne »

Ne mozes reci da je bolja vezba jer direktno angazuje i srednje rame...decko je pitao konkretno za trapez i to za masu...a sleganje ti je osnovna vezba za trapez...

  Meni je bolja puno recimo. Radi se uski hvat. Za srednje rame ide siri hvat . Mislim i na uskom hvatu se malo angazuje srednje rame ali to je neznatno . Eto sasvim slucajno radim te dve vezbe po neki put zajedno na
treningu i razultati su odlicni.  Ti Stefyldk probaj vise varijanti . Sleganje je isto cudo ali je uright rows meni bolji .
 Sleganje sa sipkom iza ledja je i meni nezgodno samo tako i ne radim uopste tu vezbu .

  Ove  vezbe "napadaju" gornji deo trapeza mnogo vise nego srednji i doniji deo . Nemoj njih zaboraviti .
Ova vezba Upright Rows pogadja ustvari celo rame pored trapeza.
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Aleksandar Sh.
Sitnim koracima do velikog cilja
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1460

bulk up my muscle ;)

« Odgovor #18 poslato: Januar 25, 2008, 04:22:02 posle podne »

Zasto mislis da je tolika razlika u izvodjenju zgibova ispred i iza vrata?
Ne da mislim nego sam siguran,sto iz licnog iskustva sto citanjem iz jedne knjige.....
Znaci mislim da je crnim slovima napisano svi misici koji rade kada se rade zgibovi ispred glave i iza glave
Gadjaju se svi pa cak i trapezius indirektno s'tim da kada se radi iza glave trapezius ima mnogo vecu ulogu....
Evo danas idem u teretanu raspitacu se kod profesora koja je knjiga.....Pa ti mogu napisati
Sačuvana
Uvek spreman da pomogne na svaki nacin
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #17 poslato: Januar 25, 2008, 01:59:08 posle podne »

OK je sve to sa uskim hvatom vucenja do brade,ali sleganje ramenima je ipak nezamenjivo za trapezijus.Naravno ako toliko tezis povecanju tog misica mozes baciti akcenat na to da i pri izvodjenju vezbi za neke druge misicne partije gadjas trapezijus pa eto npr u tom cilju kad radis vucenje do brade uze hvatas kada ces angazovati trapezijus nesto vise nego pri sirem hvatu i slicno,ali posebno ga moras raditi osnovnom vezbom,a to je sleganje ramenima
Sačuvana
Be Happy!!!
X FRAME
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 300


« Odgovor #16 poslato: Januar 25, 2008, 11:44:16 pre podne »

Ne mozes reci da je bolja vezba jer direktno angazuje i srednje rame...decko je pitao konkretno za trapez i to za masu...a sleganje ti je osnovna vezba za trapez...

  Meni je bolja puno recimo. Radi se uski hvat. Za srednje rame ide siri hvat . Mislim i na uskom hvatu se malo angazuje srednje rame ali to je neznatno . Eto sasvim slucajno radim te dve vezbe po neki put zajedno na
treningu i razultati su odlicni.  Ti Stefyldk probaj vise varijanti . Sleganje je isto cudo ali je uright rows meni bolji .
 Sleganje sa sipkom iza ledja je i meni nezgodno samo tako i ne radim uopste tu vezbu .

  Ove  vezbe "napadaju" gornji deo trapeza mnogo vise nego srednji i doniji deo . Nemoj njih zaboraviti .
Sačuvana
bodybuilding forever
Nitro
Gost
« Odgovor #15 poslato: Januar 25, 2008, 08:17:49 pre podne »

Pa nekazem ja nista ,obzirom da kombinujem obe ali vucenje je super da se izdefinishe...

sta da se izdefinise ?  ta tvoja "definicija" zavisi od %bf i konkretne misicne mase koja ce se videti a ne od vezbe...



Upravo na to mislim a sto se ''konkretne misicne mase tice'' ako bude se drzao ishrane ova vezba cje mu napraviti shirok i cvrst trapez,neide on sto se dimenzija tiche tako lako a da bi rastao mora se pored ishrane stresirati pod pravim odgovarajucim uglom...
sleganje ramenima koristeci pravu sipku ili bucice je prava i najbolja vezba za trapez.
Sačuvana
Nitro
Gost
« Odgovor #14 poslato: Januar 25, 2008, 08:17:21 pre podne »

Pa nekazem ja nista ,obzirom da kombinujem obe ali vucenje je super da se izdefinishe...

sta da se izdefinise ?  ta tvoja "definicija" zavisi od %bf i konkretne misicne mase koja ce se videti a ne od vezbe...
Upravo na to mislim a sto se ''konkretne misicne mase tice'' ako bude se drzao ishrane ova vezba cje mu napraviti shirok i cvrst trapez,neide on sto se dimenzija tiche tako lako a da bi rastao mora se pored ishrane stresirati pod pravim odgovarajucim uglom...
sleganje ramenima koristeci pravu sipku ili bucice je prava i najbolja vezba za trapez.
Sačuvana
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #13 poslato: Januar 25, 2008, 01:40:52 pre podne »

Zasto mislis da je tolika razlika u izvodjenju zgibova ispred i iza vrata?
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
Aleksandar Sh.
Sitnim koracima do velikog cilja
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1460

bulk up my muscle ;)

« Odgovor #12 poslato: Januar 25, 2008, 01:32:48 pre podne »

E da se samo napomene,neka radi zgibove iza glave polako stalno kada radi ledja i imace savrsene trapeze,znam po sebi ne radim ih uopste a imam ih pa cak i vise nego sto treba......Zato npr sada izbegavam zgibove iza glave ili bilo koju vrstu navlacenja za ledja koja cilja trapez....Odnosno u svakoj vezbi manje vise indirektno radi trapez kada se rade ledja ali u zgibovima iza glave najvise + ako se rade dodatne serije znaci bucice itd,provereno ce narasti samo ne treba preterati jer ako se nema dovoljne sirine ledja i ramena,ramena dobiju onaj kupasti izgled koji se meni npr ne svidja :)
Sačuvana
Uvek spreman da pomogne na svaki nacin
CTEBAH
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 736


« Odgovor #11 poslato: Januar 25, 2008, 12:02:51 pre podne »

Pa nekazem ja nista ,obzirom da kombinujem obe ali vucenje je super da se izdefinishe...

sta da se izdefinise ?  ta tvoja "definicija" zavisi od %bf i konkretne misicne mase koja ce se videti a ne od vezbe...
sleganje ramenima koristeci pravu sipku ili bucice je prava i najbolja vezba za trapez.
Sačuvana
"...oci sklopljene, tisina i molitva pred boj, slike majke ljubi cedo ja pridruzicu se njoj, na nebu ako treba jer tamo pripadamo, mi smo nebeski narod ali na zemlji za cuda znamo...nema pomisli o milosti slusam krike dusmana..."

Klikni ovde
TeH FiLiP
Barbarian
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9917


The Heat-h is on!

« Odgovor #10 poslato: Januar 24, 2008, 10:47:24 posle podne »

Ja radim trapez s aledjima buduci da s enajvise i angazuju kada radis ledja,jer i jesu misic ledja :) Razni stavovi dok se rade vezbe za ledja mogu vise ili manje pogoditi trapez takodje.
Sačuvana
BRING IT ON BAYBE :D
jojevta
Gost
« Odgovor #9 poslato: Januar 24, 2008, 10:31:41 posle podne »

ja radim prvo sa bucicama sleganje sa strane,pa sipka iza ledja,pa onda ispred,mozda je to previse vezbi za trapez ali to mi je slabija partija misica tako da sam se sad fokusirao na njih malo vise,radim ih sa ramenima
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.058 sekundi sa 14 upita.