TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396688 Teme od strane 25015 Članovi Poslednji član: girevik93

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 01, 2024, 05:18:40 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: nekoliko pitanja  (Pročitano 3175 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 02, 2012, 11:59:10 pre podne »

Uf, ja sam skroz zaboravio na ovo. Hvala svima na odgovorima, ali imam još par pitanja.
Moguće je da ipak imam malo sala na bokovima i na donjim leĂ°ima, kakav kardio/trening da radim da bih to uklonio, a da ne doĂ°e do gubljenja mišića?

Razmišljam da uz protein i aaefx kre-alkalyn uzmem i aaefx nytric, zanima me da li to dobra kombinacija i da li nytric treba da se pije 6 pilula dnevno kao što piše na sajtu ili može i manje? Pitam zato što u pakovanju ima 90 pilulašto je dovoljno za 15 treninga, a čini mi se da je 15 treninga ipak malo za neki veći napredak.

Da li kre-alkalyn ima bolji efekat ako se pije i pre i posle treninga? Do sada sam pio samo dve pilule pre treninga.

Nema vežbi koje će ti pomoći oko samo tih delova jer ako imaš sala na bokovima i leĂ°ima imaš i na drugim delovima tela, a te koje si naveo su samo tvoje kritične zone i kada salo bude odlazilo verovatno će i sa tih delova odlaziti podjenako samo je na tim mestima više. Ovo naravno sve pričam napamet i sve je samo pretpostavka, ali činjenica je da nema neke specifične aktivnosti za to lokalno skidanje sala...

Ono što treba da radiš je i dalje trening sa tegovima i ta suplementacija je OK, a definitivno ćeš bolje napredovati sa većom dozom kreatina.

Taj nitiric testiraj sa dve pilule pa ako ne radi povećaj na 3 i tako dok ne budeš zadovoljan. Osetićeš da ti se od njega mišići bolje pumpaju i da je osećaj jaka zategnutost u mišićima, bar će tako da bude kad potrefiš količinu.

Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Oktobar 02, 2012, 09:16:55 pre podne »

Uf, ja sam skroz zaboravio na ovo. Hvala svima na odgovorima, ali imam još par pitanja.
Moguće je da ipak imam malo sala na bokovima i na donjim leĂ°ima, kakav kardio/trening da radim da bih to uklonio, a da ne doĂ°e do gubljenja mišića?

Razmišljam da uz protein i aaefx kre-alkalyn uzmem i aaefx nytric, zanima me da li to dobra kombinacija i da li nytric treba da se pije 6 pilula dnevno kao što piše na sajtu ili može i manje? Pitam zato što u pakovanju ima 90 pilulašto je dovoljno za 15 treninga, a čini mi se da je 15 treninga ipak malo za neki veći napredak.

Da li kre-alkalyn ima bolji efekat ako se pije i pre i posle treninga? Do sada sam pio samo dve pilule pre treninga.

kardio u aerobnoj zoni, do 75% od maksimuma. Uz to pozeljne BCAA aminokiseline i glutamin / antikatabolici. I naravno brdo proteina kroz hranu

kre-alkalyn pre i posle treninga, a za nytric pokusaj sa prepolovljenom dozom, pa ces videti i sam da li je ok ;)
pretpostavljam da zelis da dobijes efekat NO bustera...

Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #9 poslato: Oktobar 01, 2012, 07:04:30 posle podne »

Ja bih na tvom mestu pre umesto toga uzela neke aminokiseline a uz krealkakyn coffein..najbolje je da krealkalyn pijes i pre i posle treninga....
Sačuvana
shx
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #8 poslato: Oktobar 01, 2012, 05:20:06 posle podne »

Uf, ja sam skroz zaboravio na ovo. Hvala svima na odgovorima, ali imam još par pitanja.
Moguće je da ipak imam malo sala na bokovima i na donjim leĂ°ima, kakav kardio/trening da radim da bih to uklonio, a da ne doĂ°e do gubljenja mišića?

Razmišljam da uz protein i aaefx kre-alkalyn uzmem i aaefx nytric, zanima me da li to dobra kombinacija i da li nytric treba da se pije 6 pilula dnevno kao što piše na sajtu ili može i manje? Pitam zato što u pakovanju ima 90 pilulašto je dovoljno za 15 treninga, a čini mi se da je 15 treninga ipak malo za neki veći napredak.

Da li kre-alkalyn ima bolji efekat ako se pije i pre i posle treninga? Do sada sam pio samo dve pilule pre treninga.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Septembar 13, 2012, 12:45:20 posle podne »

Visok sam 185cm i težak 83kg, smršao sam oko 50kg za ~godinu dana i prestao sam da mršavim marta/aprila. Od maja idem redovno u teretanu i pokušavam da nabacim mišićnu masu i za sada sam zadovoljan rezultatima. Svakog dana radim posebnu grupu mišića, a od suplementacije uzimam efx kre-alkalyn (pilule) i scitec nutrion 100% whey protein professional. MeĂ°utim, imam par pitanja u vezi treninga i uopšte o nabacivanju mase.

1. S obzirom da sam izgubio tih 50kg, imam višak kože na stomaku i donjim leĂ°ima (kao i sa strane). Neuporedivo je bolje nego što je bilo pre 3 meseca, ali hteo bih da znam da li postoje neke vežbe koje bih mogao da radim kako bih brže zategao tu kožu?
2. Koliko grama proteina/masti/ugljenih hidrata bi trebalo da unosim u toku dana kako bi mišići rasli?
3. Primetio sam da čim malo dobijem u težini butine odmah porastu. Noge obično radim petkom i tada ne pijem protein, baš iz razloga što ne želim da više rastu, već samo hoću da ih izdefinišem. Plašim se da jedem više samo da mi se noge ne bi povećale. Šta raditi?
4. Koji program za ruke preporučujete? Do sada sam probao par programa, ali nisu se nešto pokazali. Kao da se mišići na rukama najsporije prave.

Hvala.

Ćao,

najpre bih da ti ČESTITAM na uspehu, 50 kg je zaista uspeh i istrajnost.

1 - nažalost višak kože je jako teško odstraniti, često je hirurško rešenje jedino, ali postoje kremice u apoteci sa elastinom koje ti mogu pomoći, ima ih dosta i za trudnice,ako se ne varam.... pitaj u apoteci
2- teško je reći, ali savetujem ti da imaš bar 4 proteinska obroka u toku dana - za doručak, ručak, još jednom popodne i uveče ili pre spavanja - jaja, belo meso, riba, posni sir...
3 - greška što ne piješ protein, neće noge tako lako da "porastu", samo ti treba više vremena, svako ima neke kritične delove. Slobodno nastavi da radiš sa tegovima, to što se naduju posle treninga je prokrvljenost i to je normalno.  Pokušaj i sa kardiom srednjeg intenziteta dužeg trajanja, poput bicikla, stepera, hodanja uzbrdo... ali tegove ne izbacuj.... samo ti treba više vremena i pij protein obavezno
4- zavisi kako izgleda tvoj trening, možda tu grešiš ili su ti zaostale miš.partije
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #6 poslato: Septembar 13, 2012, 08:09:45 pre podne »

Visok sam 185cm i težak 83kg, smršao sam oko 50kg za ~godinu dana i prestao sam da mršavim marta/aprila. Od maja idem redovno u teretanu i pokušavam da nabacim mišićnu masu i za sada sam zadovoljan rezultatima. Svakog dana radim posebnu grupu mišića, a od suplementacije uzimam efx kre-alkalyn (pilule) i scitec nutrion 100% whey protein professional. MeĂ°utim, imam par pitanja u vezi treninga i uopšte o nabacivanju mase.

1. S obzirom da sam izgubio tih 50kg, imam višak kože na stomaku i donjim leĂ°ima (kao i sa strane). Neuporedivo je bolje nego što je bilo pre 3 meseca, ali hteo bih da znam da li postoje neke vežbe koje bih mogao da radim kako bih brže zategao tu kožu?
2. Koliko grama proteina/masti/ugljenih hidrata bi trebalo da unosim u toku dana kako bi mišići rasli?
3. Primetio sam da čim malo dobijem u težini butine odmah porastu. Noge obično radim petkom i tada ne pijem protein, baš iz razloga što ne želim da više rastu, već samo hoću da ih izdefinišem. Plašim se da jedem više samo da mi se noge ne bi povećale. Šta raditi?
4. Koji program za ruke preporučujete? Do sada sam probao par programa, ali nisu se nešto pokazali. Kao da se mišići na rukama najsporije prave.

Hvala.

1. Nema vežbi koje će ti pomoći oko toga. Ukoliko ti je koža baš jako razvučena jedini način je hirurgija, ali ja verujem da ti je samo potrebno vremena i da skineš još sala sa sebe...tj. ako želiš izgled kao bilderi...

2. To je veoma kompleksno pitanje, i postoje samo okvirne vodilje koje kažu 2gr proteina/kg mišićne mase itd, ali ako hoćeš da znaš donekle preciznije onda moraš kalkulisati prema sebi i pomalo eksperimentisati. Ja sa mojim vežbačima uvek radim analizu tokom nedelju dana i pratim kako se hrane, potom ima dam početni plan ishrane koji se potom koriguje tokom vremena dok ne naĂ°emo pravu dimenziju.

3. Nekim ljudima više radtu ruke, nekima noge...nećeš ih sprečiti da rastu tako što nećeš piti protein posle treninga jer noge i ne rastu od tog proteina koji popiješ kad završiš sa tegovima. To je genetika i tu ne možeš ništa osim da ih ne radiš, a onda gubiš jako mnogo u napretku celog tela.

4. Ni jedan poseban trening, tvoje ruke će napredovati istom brzinom šta god da ima radiš jer opet to je genetika i tu se ne može mnogo šta uraditi. Niko od mojih vežbača ne radi više od 2 vežbe za biceps i triceps i opet napreduju, naravno neko bolje neko lošije, ali to je sve do genetike.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Bulaja
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #5 poslato: Septembar 12, 2012, 11:21:58 posle podne »

mislim da mu je to puno vezbi za ruke i mnogo ponavljanja.. smanji broj vezbi,smanji broj ponavljanja i misici ce da rastu..nema vajde da radi toliki broj ponavljanja..
Sačuvana
The important thing is positive thinking!
Budi jaci od samog sebe!
Nikolito
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 382


TopForm Teretana

« Odgovor #4 poslato: Septembar 12, 2012, 10:40:26 posle podne »

Evo ti ovako

1. Uski benč 12-10-8-8-6
2. Potisak sa čela 10-10-10-10
3. Press na sajli 12-12-12
4. Dvoručni pregib 12-10-8-8-6
5. Jednoručni pregib 10-10-10-10
6. Skotov pregib sajlom 12-12-12
Sačuvana
Господе, ја знам да има те, ал не знам дал нас чујеш? Знам да видиш све, и зато не разумем, дал ове што су нам се крви напили, пушташ на Земљи па ћеш их тек горе казнити.
shx
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #3 poslato: Septembar 12, 2012, 10:04:06 posle podne »

Triceps - 4 vežbe:
- potisak sa krivom šipkom, 4 serije.
- uski benč, 4 serije.
- ekstenzija sa bučicom iznad glave (jednoručno), 3 serije.
- ekstenzija na lat mašini sa hvatom odozgo, 3 serije.

Biceps - 4 vežbe:
- naizmenično dizanje bučica u stojećem stavu, 3 serije.
- podizanje prave šipke sa tegovima, 3 serije.
- pregib na skot klupi sa krivom šipkom, 4 serije.
- čekić / koncentracioni pregib bučicom, 3 serije.

Što se ponavljanja tiče, u zavisnosti od težine i serije radim 8-10 ili 6 u slučaju veće težine i poslednje serije.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #2 poslato: Septembar 12, 2012, 09:16:09 posle podne »

Sto se viska koze tice moras biti strpljiv...mozes jedino probati neki kozmeticki tretman...
2 gr proteina po kg telesne tezine i nekih 4 gr ugljenih hidrata..
Protein pijes posle svakog treninga pa tako i posle treninga nogu..
Kako si radio ruke?
Sačuvana
shx
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1 poslato: Septembar 12, 2012, 08:55:48 posle podne »

Visok sam 185cm i težak 83kg, smršao sam oko 50kg za ~godinu dana i prestao sam da mršavim marta/aprila. Od maja idem redovno u teretanu i pokušavam da nabacim mišićnu masu i za sada sam zadovoljan rezultatima. Svakog dana radim posebnu grupu mišića, a od suplementacije uzimam efx kre-alkalyn (pilule) i scitec nutrion 100% whey protein professional. MeĂ°utim, imam par pitanja u vezi treninga i uopšte o nabacivanju mase.

1. S obzirom da sam izgubio tih 50kg, imam višak kože na stomaku i donjim leĂ°ima (kao i sa strane). Neuporedivo je bolje nego što je bilo pre 3 meseca, ali hteo bih da znam da li postoje neke vežbe koje bih mogao da radim kako bih brže zategao tu kožu?
2. Koliko grama proteina/masti/ugljenih hidrata bi trebalo da unosim u toku dana kako bi mišići rasli?
3. Primetio sam da čim malo dobijem u težini butine odmah porastu. Noge obično radim petkom i tada ne pijem protein, baš iz razloga što ne želim da više rastu, već samo hoću da ih izdefinišem. Plašim se da jedem više samo da mi se noge ne bi povećale. Šta raditi?
4. Koji program za ruke preporučujete? Do sada sam probao par programa, ali nisu se nešto pokazali. Kao da se mišići na rukama najsporije prave.

Hvala.
« Poslednja izmena: Septembar 12, 2012, 08:57:39 posle podne od strane shx » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.088 sekundi sa 18 upita.