TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396688 Teme od strane 25015 Članovi Poslednji član: girevik93

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 01, 2024, 05:51:30 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Da li je u redu?  (Pročitano 5392 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #20 poslato: Septembar 17, 2012, 08:08:45 pre podne »

Koje mi vi proteine preporučujete?
i da kad smo kod toga...šta recimo razbolim se tokom korišćenja kreatina,proteina,fat burnera...i moram recimo inekcije,sirupe,neke druge vidove lekova da uzimam/doobijam...da li to može da dovede do nekih negativnih efekata? kao tipa kada piješ sirupe i recimo konzumiraš alkohol = svašta loše...ima li takvih efekata i sa sumplementima ili ne?

i kad smo kod tih obroka,da li imate neke ideje ili recimo mesto na forumu gde mogu tačno da vidim kako šta i kada da jedem, da bih uneo da kažemo savršene količine i proteina i ugljenih hidrata koje mi trebaju?

Predlažem ti neki od čistih whey proteina, kao što su Dymatize Elite whey ili Scitec 100% whey

što se tiče bolesti, u tomu periodu ti je potrebna pauza od treninga svakako...  na jednom mestu je Daniela spominjala da ne treba unositi veliku količinu proteina kada imaš temperaturu....
ali nije ista stvar kao sa alkholom...   jednostavno, kreatin, burneri, protein, ti ne trebaju kad si bolestan...  ostavi suplemente sa strane (osim vitamina i minerala, vitamina C, E, cinka...)

što se tiče ishrane možeš postaviti svoju temu u odeljku ishrana, imamo i nutricionistu na forumu, ali moraš da imaš u vidu da savršena ishrana ne postoji, za svakoga je drugačija, i zavisi od načina treninga, stila života, itd itd... tako da ako želiš da dobiješ konkretniji savet moraš dati što više podataka o sebi....

pozz
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #19 poslato: Septembar 15, 2012, 08:44:05 posle podne »

Ja ti preporucujem Scitecov 100% whey ukus cokolada..mozes sve to da koristis i kad se razbolis...
Sačuvana
crazy333
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #18 poslato: Septembar 15, 2012, 12:30:11 posle podne »

Koje mi vi proteine preporučujete?
i da kad smo kod toga...šta recimo razbolim se tokom korišćenja kreatina,proteina,fat burnera...i moram recimo inekcije,sirupe,neke druge vidove lekova da uzimam/doobijam...da li to može da dovede do nekih negativnih efekata? kao tipa kada piješ sirupe i recimo konzumiraš alkohol = svašta loše...ima li takvih efekata i sa sumplementima ili ne?

i kad smo kod tih obroka,da li imate neke ideje ili recimo mesto na forumu gde mogu tačno da vidim kako šta i kada da jedem, da bih uneo da kažemo savršene količine i proteina i ugljenih hidrata koje mi trebaju?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #17 poslato: Septembar 15, 2012, 10:53:46 pre podne »

odlučio sam da ću ustajati malo ranije i pridržavati se što više još zdravlje ishrane...
imam samo jedno pitanje još i mislim da će mi sve biti jasno :D ugl odlučio sam da se držim kreatina i da uzmem neki fat burner...makar oslabio samo 3kg uspomoć njega,svaka kila će mi dobro doći :))
ugl pitanje je zar neću još kalorija nabaciti uzimanjem proteina?

kreatin ti nije potreban što se mene tiče...

a u vezi kalorija, nije svaka kalorija ista....  moraš znati čemu služe proteini, čemu služe ugljeni hidrati masti...  ugljeni hidrati su izvor energije i njihov višak neminovno odlazi u salo...  proteini takoĂ°e mogu u višku da budu taloženi kao salo, ali njih je malo teže uneti u toj količini... tako da ne brini... ako imaš 3 proteinska obroka dnevno i proteinski šejk posle treninga nećeš preterati sa njihovim unosom.
Sačuvana
crazy333
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #16 poslato: Septembar 15, 2012, 09:52:30 pre podne »

odlučio sam da ću ustajati malo ranije i pridržavati se što više još zdravlje ishrane...
imam samo jedno pitanje još i mislim da će mi sve biti jasno :D ugl odlučio sam da se držim kreatina i da uzmem neki fat burner...makar oslabio samo 3kg uspomoć njega,svaka kila će mi dobro doći :))
ugl pitanje je zar neću još kalorija nabaciti uzimanjem proteina?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #15 poslato: Septembar 15, 2012, 07:46:31 pre podne »

Ok onda staviti suplementaciju sa strane... i hvala na isčitavanju onolikog posta...al' msm da će i ovaj biti toliki xD
Nažalost idem u školu xD i to 4 godine gimnazije(evo me trenutno na 3oj) i stalno ujutru od 7:50 ustajem barem oko 6:45 da bi stigao da se spremim i nemam previše vremena da jedem nešto zdravo ujutru...no to je obično neki sendviša sa pariterom,tunom, ili nešto tome slično,pokušavam naravno da ne bude baš i ne zdravo ako već nije zdravo tako da uvek jedan paradajz ili već neko povrće...jedna jabuka posle tog obroka
tokom škole ništa čipseve,smokije i ta sranja sam izbacio kao i guaranu,energy onaj i kakvi sve već postoje proizvodi...ako ogladnim u sk. tu su uvek 2-3 jabuke

ručak to je uvek Riba(Tuna,pečena(al' bez masti skoro),belo meso,dakle neki izvor proteina...recimo ako jedem tunu za ručak(iz konzerve tunu) uzmem barem i paradajz,veoma malo hleba,ako jedem hleb onda isključivo crni,i naravno uzmem neki beli sir(što zdraviji naravno)

Onda za večeru dakle recimo da sam imao ribu za ručak,za večeru onda uzmem piletinu i rižu to mi je kao jelo posle treninga...opet sva živa povrća koja postoje u kući

izbacio sam sve čokolade i sva ta čuda...naravno ako baš ogladim medju ručkom i večerom nekada pred trening uzmem pahuljice,fun&fit takvo neko čudo,to jednu činiju sa recimo 200-300ml mleka
da dodam samo još da alkohol od kako sam ozbiljno počeo da treniram ne unosim,niti pušim,niti pijem previše mleka,jer mnogi smatraju da zaustavlja metabolizam a to meni ne treba...možda se varam? i molim vas nemojte se smejati u vezi sa ovim jer ziasta nzm previše xDD

Trening je obično ovako
 trčim 20 min,kući,tuš,oblačenje i palim u teretanu,e sada kako mi izgledaju treninzi vežbam od ponedeljka do subote nedeljom ne
Ponedeljak - noge...mrzim ponedeljke i onda si tu uvek dodam noge da sve "najteže" obavim taj dan
Utorak - Ramena + trbušnjaci
Sreda - više kao rekreativno,trbušnjaci,još tu i tamo neke vežbe,ill ako smatram da sam imao slab trening u pon. ili uto. uzmem i ponovim vežbe tih dana
Četvrtak - ledja + trbušnjaci
Petak - Bicepsi i tricepsi
Subota - isto kao sreda,al' obavezni trbušnjaci

onda sledeće nedelje trbušnajci su ponedeljak,sreda,petak i nedelja,tako menjam iz nedelje u nedelju nekada 3 nekada 4 dana

sredom imam odmor od trčanja,a recimo nedeljom ako smatram da nisam dovoljno trčao preko nedelje uzmem u 2 puta po 45 min

a ovako obavezno sobzirom da mi je teretana pored fudbalskog terena onda uzmem i istrčim 20ak minuta posle vežbanja...
msm da sam sve napisao i objasnio...
i voleo bih da dodam eto nekada kao danas totalno se izgladim xDDD jednostavno mi se ne jede ništa doručak normalno,ručak nešto malo i onda samo pahuliec posle..:
voleo bih da čujem vaše mišljenje,ako imate ideje bilo šta da dodam ishrani makar i da ima najgori ukus na svetu samo recite... :P

hoću da dodam samo da mi date mišljenje... http://www.pansport.rs/Pove%C4%87anje-performansi/Stimulanti-na-bazi-kofeina-i-taurina/NI460-High-coffeine-200mg.html dal' je ok da mešam sa fat burnerima i kreatinom? takodje zaboravio sam da dodam da koristim i dekstrozu...

to što ideš u gimnaziju nije izgovor da se ne potrudiš dodatno oko ishrane, svi mi imamo nešto - posao, školu, fakultet...

ja bih ti preporučila da doručkuješ - možeš kombinovati, npr. jedan dan da budu pahuljice sa mlekom (ili da kupiš pahuljice neke bez šećera ili ovsene sa malo suvog grožĂ°a i cimeta ili ovsena kaša), crni hleb sa kajganom sa više belanaca, malo jogurta, ili proteinski suplement (whey) sa ovsenim...
izmeĂ°u obroka ponesi neki kvalitetan sendvič, napravi ga od dve šnite crnog hleba i stavi neko belo meso ili tunu, plus neku salatu....
možeš pojesti i bademe, jabuku...
ručak treba da bude kvalitetan i možda obilniji ako ogladniš brzo, riba je super, uz to neki prilog npr. krompir i neka salata.
Poslepodne nemoj jesti pahuljice, ok je malo za doručak ali u toku dana nema potrebe, bolje opet neki zdrav sendvič, neka salatica.... ili voćkica ako ti se jede slatko.

što se tiče kofeina ako uzimaš sagorevač koji ga ne sadrži, onda možeš uzeti kofein pre treninga ali nemoj očekivati ništa spektakularno, to je kao kad popiješ kafu... blokira umor, izoštri mentalni fokus, i to je to
Sačuvana
crazy333
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #14 poslato: Septembar 15, 2012, 12:05:06 pre podne »

Naravno...i zaista se nadam da je to koliko sada treniram dovoljno jer odvajam po 2h nekada i više dnevno...skoro svaki dan,tj. svaki sem nedelje.

Za sada se vidi efekat al' videću za mesec-dva da li još uvek ima efekta i da li napredujem ili ne...
i hvala ti za objašnjenje oko kreatina...sada znam njegovu "pravu" funkciju :))
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #13 poslato: Septembar 13, 2012, 08:41:38 posle podne »



Alene,ne razumem...meni je rečeno za je kreatin baš za to...da pomaže u dobiljanju mase tj. definicije zavisi od toga kako i šta radiš? i zašto bi mi kofein pomagao? msm zaista se ne razumem pa bih voleo ako bi mogao da objasniš... :P



CILJ MI JE DA OSLABIM I DOBIJEM DEFINICIJU...za sada koristim samo kreatin,i planiram sa Fat burnerom nekim...
ako imate neke savete,ili ideje šta bi još trebao da koristim od suplemenata molim vas recite...ili jednostavno okačite link nekog od istih kako bi ja mogao sam da skapiram šta je to(ako nemate vremena da mi objašnjavate)...

Ili mi najjednostavnije recite da li je Kreatin + Fat burner + dobra i zdrava ishrana = smanjivanje kila?

Kreatin utiče na to da se jedan molekul vrati adenozin di-fosfatu i time se produži intenzivna mišićna kontrakcija (recimo da je ovo dosta uprošćeno) i ako tako posmatraš kreatin i radi to što kažeš, ali generalno nema veze sa ciljem koji želiš ostvariti jer utiče na kontrakciju, sve ostalo je na treningu i ishrani.

Što se kofeina tiče, to je jedan od retkih sastijaka svakog sagorevača koji radi svoj posao. Čak i sama supstanca utiče na sagorevanje sala, ali najvažnije je to da će kod vežbača potencijalno produžiti dužinu tajanja kardio treninga i time omogućiti da sagoriš više kalorija. Sve ostale supstance mogu, a i ne moraju da odrade svoj posao.

Kile ćeš smanjivati sigurno, ako ih ne smanjuješ onda ili previše jedeš ili premalo treniraš. To, koliko ćeš dobiti definiciju zavisi isključivo od toga koliko mišićne mase imaš.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
crazy333
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #12 poslato: Septembar 13, 2012, 07:30:18 posle podne »

E hvala vam obojici...idem na ekskurziju nakon sl. ned. tako da ću od prvog Oktobra krenuti sa ranijim ustajanjem :P i probati da se naviknem

i ahhh da xD znam sam da sam nešto zaboravio :P Prsa(grudi) radim i njih naravno -.- obično sredom...ili ih ubacim zajedno sa Bicepsom i tricepsom :))
« Poslednja izmena: Septembar 13, 2012, 07:34:47 posle podne od strane crazy333 » Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #11 poslato: Septembar 13, 2012, 07:14:24 posle podne »

I ja sam u gimnaziji (u drugom raz.),nije bas lako ujutro u 6 sati dizati se da bi spremao dorucak ali nekako se izgura :)

Zapade mi za oko,zasto ne radis prsa?
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #10 poslato: Septembar 13, 2012, 06:41:59 posle podne »

Ah ti gimnazijalski dani (fala bogu zavrsio sam), ja sam to ovako radio, uvece sebi skuvam 5 jaja, ogulim ih i stavim u frizider, sledece jutro ustanem u 6:30 prvo se istusiram a onda pojedem tih 5 jaja (njih stamanim za 2minute, cjelo jaje stavim u usta i sazvacem) i uspem u tanjir oko 100-150gr zobenih pahuljica, casu mleka i pojedem i to, dakle to ti je veoma kvalitetan obrok koji se sastoji otprilike od 40g proteina i 400gr kompleksnih UH (oko 1000kcal).
Sto se tice velikog odmora u skoli, mozes sebi dan prije isto da napravis sendvic, ja sam uzimao dve kriske crnog hleba i izmedju stavljao tunu/slaninu/sir i slicno, uz to uzmes u prodavnici pola litre jogurta i bices sit. Nekad sam jeo samo kikiriki, oko 200gr, a obicno sam uzimao i sendvic sa salamom i sirom u prodavnici.
Samo hocu da kazem da mozes stici ujutro fino da jedes jer sam i ja mogao, ustanes malo ranije al jbg naviknes se s vremenom, dakle pripremis sebi hranu dan prije i sve bude super.
« Poslednja izmena: Septembar 13, 2012, 06:43:57 posle podne od strane Starfucker » Sačuvana
crazy333
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #9 poslato: Septembar 13, 2012, 06:26:21 posle podne »

Ok onda staviti suplementaciju sa strane... i hvala na isčitavanju onolikog posta...al' msm da će i ovaj biti toliki xD
Nažalost idem u školu xD i to 4 godine gimnazije(evo me trenutno na 3oj) i stalno ujutru od 7:50 ustajem barem oko 6:45 da bi stigao da se spremim i nemam previše vremena da jedem nešto zdravo ujutru...no to je obično neki sendviša sa pariterom,tunom, ili nešto tome slično,pokušavam naravno da ne bude baš i ne zdravo ako već nije zdravo tako da uvek jedan paradajz ili već neko povrće...jedna jabuka posle tog obroka
tokom škole ništa čipseve,smokije i ta sranja sam izbacio kao i guaranu,energy onaj i kakvi sve već postoje proizvodi...ako ogladnim u sk. tu su uvek 2-3 jabuke

ručak to je uvek Riba(Tuna,pečena(al' bez masti skoro),belo meso,dakle neki izvor proteina...recimo ako jedem tunu za ručak(iz konzerve tunu) uzmem barem i paradajz,veoma malo hleba,ako jedem hleb onda isključivo crni,i naravno uzmem neki beli sir(što zdraviji naravno)

Onda za večeru dakle recimo da sam imao ribu za ručak,za večeru onda uzmem piletinu i rižu to mi je kao jelo posle treninga...opet sva živa povrća koja postoje u kući

izbacio sam sve čokolade i sva ta čuda...naravno ako baš ogladim medju ručkom i večerom nekada pred trening uzmem pahuljice,fun&fit takvo neko čudo,to jednu činiju sa recimo 200-300ml mleka
da dodam samo još da alkohol od kako sam ozbiljno počeo da treniram ne unosim,niti pušim,niti pijem previše mleka,jer mnogi smatraju da zaustavlja metabolizam a to meni ne treba...možda se varam? i molim vas nemojte se smejati u vezi sa ovim jer ziasta nzm previše xDD

Trening je obično ovako
 trčim 20 min,kući,tuš,oblačenje i palim u teretanu,e sada kako mi izgledaju treninzi vežbam od ponedeljka do subote nedeljom ne
Ponedeljak - noge...mrzim ponedeljke i onda si tu uvek dodam noge da sve "najteže" obavim taj dan
Utorak - Ramena + trbušnjaci
Sreda - više kao rekreativno,trbušnjaci,još tu i tamo neke vežbe,ill ako smatram da sam imao slab trening u pon. ili uto. uzmem i ponovim vežbe tih dana
Četvrtak - ledja + trbušnjaci
Petak - Bicepsi i tricepsi
Subota - isto kao sreda,al' obavezni trbušnjaci

onda sledeće nedelje trbušnajci su ponedeljak,sreda,petak i nedelja,tako menjam iz nedelje u nedelju nekada 3 nekada 4 dana

sredom imam odmor od trčanja,a recimo nedeljom ako smatram da nisam dovoljno trčao preko nedelje uzmem u 2 puta po 45 min

a ovako obavezno sobzirom da mi je teretana pored fudbalskog terena onda uzmem i istrčim 20ak minuta posle vežbanja...
msm da sam sve napisao i objasnio...
i voleo bih da dodam eto nekada kao danas totalno se izgladim xDDD jednostavno mi se ne jede ništa doručak normalno,ručak nešto malo i onda samo pahuliec posle..:
voleo bih da čujem vaše mišljenje,ako imate ideje bilo šta da dodam ishrani makar i da ima najgori ukus na svetu samo recite... :P

hoću da dodam samo da mi date mišljenje... http://www.pansport.rs/Pove%C4%87anje-performansi/Stimulanti-na-bazi-kofeina-i-taurina/NI460-High-coffeine-200mg.html dal' je ok da mešam sa fat burnerima i kreatinom? takodje zaboravio sam da dodam da koristim i dekstrozu...
« Poslednja izmena: Septembar 13, 2012, 06:37:37 posle podne od strane crazy333 » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Septembar 13, 2012, 06:10:34 posle podne »

Ok evo da ustanovimo...da moglo bi se reći da sam početnik xD zapravo uzimam kreatin prvo sam imao 250g(kupili smo 500g,250g meni,250g njemu)  jer sam delio sa drugom...i evo sada sam uzeo sam TwinLabov od 300g
i ne nisam tačno 40 doza uzeo do sada i zaista nzm dal' imam tačno toliko preostalo...to sam dao kao negde oko 80 doza..kako sam to sve uzeo nzm...jer kada sam počinjao uzimao sam nekada više od 5g jer mi je tako bilo rečeno jedno vreme sam uzimao i 10g kreatina...kao neka aktivacija i ta sra***...dok nisam čuo da je to samo bacanje kreatina i da se vratim na 5g dnevno

e a sada da objasnim čemu i zašto?
bez uvreded...al' logično je ako sam pitao za Fat burner da ne želim da nabacim kile...imam 17god negde oko 98kg(nažalost) no krenuo sam pre 2 ipo meseca da trčim i vežbam i ok je krenulo...al' voleo bih da sve to malo više "ubrzam" zato

a sada odgovori na sva vaša pitanja...

Ne nemam Whey...i ne neću koristiti proteine...imam zaista raznovrsnu ishranu i velike mogućnosti oko iste tako da mi je unošenje od 100-150g proteina dnevno veoma lako...a iz nekih mojih "istraživanja" kontam da je to dovoljno,Kreatin već uzimam kako sam naveo malo više od 30dana i dopada mi se,uzeo bih ovaj fat burner...koliko puta to bilo potrebno da se dovedem negde na 89-90kg i onda se vratio samo kreatinu i nastavio prirodno do nekog cilja

Alene,ne razumem...meni je rečeno za je kreatin baš za to...da pomaže u dobiljanju mase tj. definicije zavisi od toga kako i šta radiš? i zašto bi mi kofein pomagao? msm zaista se ne razumem pa bih voleo ako bi mogao da objasniš... :P

Mighty, nikada nisam razmišljao da dajem pare za dobijanje minerala ili proteina...mogu ih uneti kroz ishranu...ali voleo bih i tvoje i mišljenje svih ostalih ako imaju da mi kažu nešto u vezi njih,da li mi je bolje da unesem recimo još proteina i minerala kroz sumplementaciju?

sada kako bi pojednostavili sve...

CILJ MI JE DA OSLABIM I DOBIJEM DEFINICIJU...za sada koristim samo kreatin,i planiram sa Fat burnerom nekim...
ako imate neke savete,ili ideje šta bi još trebao da koristim od suplemenata molim vas recite...ili jednostavno okačite link nekog od istih kako bi ja mogao sam da skapiram šta je to(ako nemate vremena da mi objašnjavate)...

Ili mi najjednostavnije recite da li je Kreatin + Fat burner + dobra i zdrava ishrana = smanjivanje kila?

iščitala sam tvoje post detaljno i ako želiš da ti pomognemo iskreno, prvo ćemo suplementaciju da ostavimo sa strane i da ti nama lepo kažeš šta jedeš u toku dana, od prvog do poslednjeg obroka.

A posle toga i detaljno kako izgleda tvoj trening.

Nije glavno da li ćeš unositi kreatin, fat burner ovaj ili onaj, prvo da vidimo kako se hraniš. U tvojim godinama je najbitnije da naučiš osnove pravilne ishrane.
Sačuvana
crazy333
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #7 poslato: Septembar 13, 2012, 06:03:17 posle podne »

Ok evo da ustanovimo...da moglo bi se reći da sam početnik xD zapravo uzimam kreatin prvo sam imao 250g(kupili smo 500g,250g meni,250g njemu)  jer sam delio sa drugom...i evo sada sam uzeo sam TwinLabov od 300g
i ne nisam tačno 40 doza uzeo do sada i zaista nzm dal' imam tačno toliko preostalo...to sam dao kao negde oko 80 doza..kako sam to sve uzeo nzm...jer kada sam počinjao uzimao sam nekada više od 5g jer mi je tako bilo rečeno jedno vreme sam uzimao i 10g kreatina...kao neka aktivacija i ta sra***...dok nisam čuo da je to samo bacanje kreatina i da se vratim na 5g dnevno

e a sada da objasnim čemu i zašto?
bez uvreded...al' logično je ako sam pitao za Fat burner da ne želim da nabacim kile...imam 17god negde oko 98kg(nažalost) no krenuo sam pre 2 ipo meseca da trčim i vežbam i ok je krenulo...al' voleo bih da sve to malo više "ubrzam" zato

a sada odgovori na sva vaša pitanja...

Ne nemam Whey...i ne neću koristiti proteine...imam zaista raznovrsnu ishranu i velike mogućnosti oko iste tako da mi je unošenje od 100-150g proteina dnevno veoma lako...a iz nekih mojih "istraživanja" kontam da je to dovoljno,Kreatin već uzimam kako sam naveo malo više od 30dana i dopada mi se,uzeo bih ovaj fat burner...koliko puta to bilo potrebno da se dovedem negde na 89-90kg i onda se vratio samo kreatinu i nastavio prirodno do nekog cilja

Alene,ne razumem...meni je rečeno za je kreatin baš za to...da pomaže u dobiljanju mase tj. definicije zavisi od toga kako i šta radiš? i zašto bi mi kofein pomagao? msm zaista se ne razumem pa bih voleo ako bi mogao da objasniš... :P

Mighty, nikada nisam razmišljao da dajem pare za dobijanje minerala ili proteina...mogu ih uneti kroz ishranu...ali voleo bih i tvoje i mišljenje svih ostalih ako imaju da mi kažu nešto u vezi njih,da li mi je bolje da unesem recimo još proteina i minerala kroz sumplementaciju?

sada kako bi pojednostavili sve...

CILJ MI JE DA OSLABIM I DOBIJEM DEFINICIJU...za sada koristim samo kreatin,i planiram sa Fat burnerom nekim...
ako imate neke savete,ili ideje šta bi još trebao da koristim od suplemenata molim vas recite...ili jednostavno okačite link nekog od istih kako bi ja mogao sam da skapiram šta je to(ako nemate vremena da mi objašnjavate)...

Ili mi najjednostavnije recite da li je Kreatin + Fat burner + dobra i zdrava ishrana = smanjivanje kila?
« Poslednja izmena: Septembar 13, 2012, 06:05:54 posle podne od strane crazy333 » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Septembar 13, 2012, 12:40:45 posle podne »

Uzimam kreatin  Twin Labov " http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-fosfat-/-monohidrat/TL1074-Creatine-Fuel-Powder.html " e sada...
imam jedno pitanje ostalo mi je za oko 40 dana...tu negde...hteo bih da nastavim sa njim jer ga do sada već uzimam malo više od 40dana i dopada mi se efekat...no hteo bih da odradim jednu "seriju" " http://www.pansport.rs/Sagoreva%C4%8Di-masti/Termogenici-i-kompleksni-sagoreva%C4%8Di/TL1188-Ripped-Fuel-Extreme.html " ili " http://www.pansport.rs/Sagoreva%C4%8Di-masti/Termogenici-i-kompleksni-sagoreva%C4%8Di/BI949-Super-Fat-Burner.html "

Voleo bih da mi kažete...da li je u redu mešati Kreatin sa Fat burnerima? i naravno ako to nije u redu da li je bolje da recimo prestanem sa kreatinom kada ga potrošim i odradim 1 mesec ovoga pa se vratim kreatinu ili kako? naravno ako je ok mešati ili i ako nije recite mi šta je bolje? znam da je Twinlabov fat burner super + je na akciji tako da bi mi bio savršen...medjutim nema šanse da sklopim tu kintu sada,dok ta ponuda traje...šta je onda bolje uraditi? kupiti jednu za oko 25€ ili je i Super Fat Burner ok?

AKo neko ima iskustva sa nekim od ova dva ili neki vid pomoći,dobrodošlisu svi oblici pomoći...
Hvala unapred...

mene samo zanima šta je tebi konkretno cilj?

i da li imaš nešto još od suplemenata?

Po mom mišljenju, najosnovnije od suplemenata ti je protein, vitamini i minerali.... a tek onda da dodaješ nešto od ovoga što si napisao.
Ako ti je cilj povećanje telesne težine i mišićna masa, onda protein, kreatin - sasvim ok kombinacija.
Ako ti je cilj smanjenje potkožnog masnog tkiva onda protein, sreĂ°ena ishrana, kreatin nije neophodan ali možeš nastaviti da ga koristiš - jer pretpostavljam da ćeš imati pod kontrolom ugljene hidrate u ishrani tako da nećeš navući puno vode.

IzmeĂ°u ripped fuel i super fat burnera odabrala bih ripped fuel.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.049 sekundi sa 13 upita.