TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 08:24:34 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ahilova tetiva ili nesto slicno  (Pročitano 4533 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #23 poslato: Februar 20, 2013, 08:08:41 pre podne »

Ok, radi tako, važno je da istezanje radiš kad si dobro zagrejan.
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #22 poslato: Februar 20, 2013, 01:21:54 pre podne »

Odradio sam 2 x 8 minuta trcanje. Sta znam bilo je osecaj zatezanja u tom delu ahilove, posle je proslo. Istezao sam se posle zagrevanja i na kraju  3-4x po 20-30 sec. Kad sam dosao kuci, lioton gel.
Nemam nekih problema, ne osetim bol, ni neposredno posle treninga ni sad uvece posle sedenja par sati za kompom pa koracanja. Da li dane izmedju trcanja da radim dizanje na prste na stepenicama i istezanja ?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #21 poslato: Februar 18, 2013, 10:58:22 posle podne »

Ok, kreni sa laganim trčkanjem, izbegavaj tvrdu i neravnu podlogu, na kraju isteži listove minimum 3 minuta.
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #20 poslato: Februar 18, 2013, 09:41:25 posle podne »

Lioton mazem vec par dana i led sam koristio. Istezanja radim.
Za sada je okej, mislim ne osetim bol pri aktivnostima ali nesto osetim u tom delu.
Sutra idem na trcanje, pa cu da vidim. Znaci ako se javi bol ujutru pri prvim koracima, to je znak za uzbunu
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #19 poslato: Februar 18, 2013, 09:53:47 pre podne »

Moraš obavezno raditi istezanja listova posle trčanja i posle teretane, posebno kad radiš listove. Izbegavaj trčanja potvrdoj, neravnoj podlozi i uzbrdo!
možeš izmasirati lokalno ledom 5min 2-3 puta i namazati Lioton gelom....
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #18 poslato: Februar 17, 2013, 11:25:35 posle podne »

Kao najredovniji clan ovog dela foruma imam jos pitanja vezana za ovu temu. : )

Posto sam vec u toku rehabilitacije kolena, tj. vec trcim i to sam krenuo lagano svake nedelje po 1 minut povecavajuci minutazu trcanja. Poceo je da mi se javlja cudan osecaj u predelu ahilove tetive i pete na desnoj nozi. Nemam neki bol ujutru kad zakoracim niti kad se dizem na prste ali npr u pocetku trcanja sad poslednja 2 trenina osetim tu neko zatezanje i ako sam se zagrevao 10ak min i istezao pre trcanja. Pa onda u toku dana osetim neku nelagodnost. Ne mogu reci da me boli ali onako neka tezina. Bojim se da to ne preraste u nesto teze, taman sam zalecio kolena.
Dok ne dodjem do kontrole za kolena, sta mi preporucujes da radim i na sta da obratim paznju ? Neka konkretna istezanja pre trcanja, pokrete ili nesto slicno ? Iskreno, ne radim neke specijalne vezbe za listove, za sada najvise radim cucnjeve, leg press, zadnju lozu i misice kukova. Uglavnom setam na prstima ili ponekad uradim dizanje na prste koju seriju
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #17 poslato: Oktobar 06, 2012, 10:10:29 pre podne »

Ne mogu precizno reći bez pregleda, najverovatnije je manja upala pripoja ahilove tetive zbog preopterećenja... Dolazi u obzir i pregled tetive ultrazvukom.
Ako ne boli tokom trčanja radi lagana trčkanja svaki drugi dan narednih 10 dana, pre trčanja podizanje n prste 2 minuta, posle trčanja moraš se puno istezati 10-15 minuta - prste, stopala, potkolenice, zadnju ložu, ledja.... Kad dodješ kući izmasiraj tetivu ledom pa namažeš lioton gelom.  Pred spavanj namažeš deeprelief gel. Najvažnije je istezanje nakon treninga. Čučanj izbegavaj...
javi kako ide.
Sačuvana
milos8585
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #16 poslato: Oktobar 06, 2012, 08:46:27 pre podne »

Juce sam trcao posto me 2 dana nije bilo nelagodnosti, medjutim jutros kad sam ustao opet istra prica, posto sam se probudio rano isao sam kod fizijatra koji mi je stisnuo tetivu rekao da nije to nista, nema nicega, ja mu objasnim da se opet javilo i on proci ce. Radio sam istezanja koja si mi rekao i trcao sam manje nego obicno.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #15 poslato: Oktobar 01, 2012, 06:30:04 posle podne »

Radi istezanja koja sam ti napisao... Javi kako ide.
Pozdrav
Sačuvana
milos8585
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #14 poslato: Oktobar 01, 2012, 06:02:32 posle podne »

Ok hvala, uvek razmrdam celo telo, istrcim 5 minuta, istegnem se malo i onda krenem sa treningom i istezanje na kraju treninga. Pored toga radim i istezanje kad stavis ruke uza zid jedna noga nazad i spustas petu za ceo list. Pozdrav
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #13 poslato: Oktobar 01, 2012, 02:18:08 posle podne »

Ponekad se javlja i upala tetive mišića tibialisa, kod tebe se verovatno radi o preopterećenju ahilove tetive. Moraš se dobro zagrejati na početku, i obavezno istezati na kraju treninga. Uspone izbegavaj. Obrati pažnju na istezanje zadnje strane noge - prava kolena, pretklon, dodiruješ pod ispred prstiju i prebaciš težinu tela ka napred na šake....
Javi kako ide. Pozdrav
Sačuvana
milos8585
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #12 poslato: Septembar 30, 2012, 11:29:27 posle podne »

Klasicnog bola nema ali osecanjem neko tinjanje u predelu tetive sad, jutros sam osetio kad sam se probudio i tokom celog dana me pratilo. Ne osecam nista posebno kada rotiram stopalo, na dodir mi tetiva nije zadebljala. Ne ide bol u tabanu, taj bol sa strane je sada prestao i samo osecam u tetivi trenutno. Nemam spustena stopala.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: Septembar 29, 2012, 11:24:13 posle podne »

Da li boli kad rotiraš stopalo ka spolja (mali prst na gore u odnosu na palac?  da li bol ide ka tabanu?  da li imaš spuštena stopala?
Sačuvana
milos8585
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #10 poslato: Septembar 29, 2012, 06:20:47 posle podne »

Bol je na sredini dijagonale izmedju ove kosti na skocnom zglobu i kraja pete, mada malo vise ka peti sa unutrasnje strane. Nisam znao kako da objasnim drugacije :) Manje me je bolelo danas nego juce. Obavezno se istezem nakon svakog treninga, trcanja ili tegova. I radim istezanje ahilove tetive, kad petom ides ka podlozi i istezes je.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Septembar 28, 2012, 11:50:38 posle podne »

Pozz ljudi,

Juce sam pri ustajanju iz kreveta i kontaktu noge sa podom osetio jak, ostar bol u predelu pete, sa unutrasnje strane stopala, gde se nalazi flexor retinaculum (prilikom gledanja slika fizionomije stopala video sam da se on tu nalazi, nisam siguran da je bas to ali u tom predelu boli), bol je trajao 15tak minuta i poceo da jenjava. Sad dan posle toga osecam kao nelagodnost i blago zatezanje u tom predelu prilikom pomeranja stopala. Posto trcim, pauziracu, ali sta mislite da moze biti.
da li je bol sa zadnje ili donje strane pete?
Kod trkača dolazi do sindroma preopterećenja struktura stopala. To je obično posledica kumulativnog stresa nakupljanaj mikropovreda. Javlja se usled trčanja po tvrdoj podlozi, uzbrdo, neadekvatne obuće, spuštenosti svoda stopala, nedovoljno istezanja....
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.111 sekundi sa 17 upita.