TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396688 Teme od strane 25015 Članovi Poslednji član: girevik93

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 01, 2024, 05:27:01 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sta da radim ?  (Pročitano 5441 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Oktobar 08, 2012, 02:41:26 posle podne »

Imsao sam viska kg, resio sam da smrsam, smrsao sam i onda sam se opustio malo i ugojio 2kg pa sam skinuo tih 2kg pa sam se ponovo ugojio 3kg ali izgleda kao da sam se ugojio 7-8kg, sve je otislo u stomak, ja sam hteo da krenem na masu ali od toga nema nista zato sto mi je stomak kao pivski, u teretani sam oko 7 meseci, posto se najvise misica dobijaju na pocetku, a ja sam dobio veoma malo zbog dijete, da li sam tu pogresio ? Sta sad da radim ? Da li da krenem na masu, ili da radim definiciju sve dok se ne resim stomaka pa onda masu ???

te male varijacije u kilaži ne znače ništa, mislim na 2-3 kg....   to može biti i samo voda.

A pošto se žališ na pivski stomak, ja bih ipak onda na tvom mestu krenula sa dijetalnom ishranom, ali dijetalnom u smislu da izbaciš sve loše stvari (po tvom postu vidim da i nema takvih puno) - da hidrate unosiš za doručak, posle treninga i malo pre treninga... i da to budu samo kvalitetni hidrati... da povećaš unos vlakana i proteina... da masnoće svedeš na minimum...
ako se tako "čisto" budeš hranio imaćeš lepe rezultate.

Znači kontrola hidrata i masti pod broj 1.

Trening sa otperećenjem imaš, povećaj aerobni trening, da li odvojeno ili posle treninga dodatno - na tebi je.  Duže trajanje, niži intenzitet.  Bar 3  x nedeljno aerobni trening poput vožnje bicikla, hodanja na traci, stepera, i sl.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 08, 2012, 02:15:42 posle podne »

Pogresno si shvatio za uh i proteine, toliko bih trebao da unosim za masu. Da li mislis da je dobro da danima kada nemam trening ne unosim 320uh nego 120 ili tako nesto zato sto nemam trening ?

To je pogresno,nekad se ugljeni hidrati i vise unesu u dane netreniranja da bi popunio glikogenske depoe,tako da u krajnjem slucaju svakog dana unos nek ti bude isti, 120 je malo sto se tice mog razmisljanja..
Sačuvana
Coleman1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #10 poslato: Oktobar 08, 2012, 01:54:05 posle podne »

Pogresno si shvatio za uh i proteine, toliko bih trebao da unosim za masu. Da li mislis da je dobro da danima kada nemam trening ne unosim 320uh nego 120 ili tako nesto zato sto nemam trening ?
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 08, 2012, 12:57:26 posle podne »

Tako sam radio na pocetku, sad za ledja radim, mrtvo dizanje, veslanje u pretklonu, lat ispred glave i veslanje na lat masini, svaki put kad radim grudi sutra dan osetim dosta jaku upalu koje prodje posle 2-3 dana, tako da cu samo da dodam propadanja. Ne znam kakav vise info da dajem, moze li neko na osnovu sve sto sam napisao da mi kaze sta da radim u ovakvoj situaciji ? Dobivanje misica je najbolje u samom pocetku kada se pocne sa tegovima, a ja sam pocetak protracio... Ja sam razmisljao da radim definiciju jos 3 meseca, toliko bi mi trebalo da sredim stomak i posle da radim masu ? Ili da pocnem sa masom sad ?

Posto ide zima, pojacaj ishranu i pobedjuj tezine , i ishrana nek ti bude bazirana na dobijanju kalorija,a samim tim i kvalitetne mase..napisao si negde da imas 300 gr ugljohidrata dnevno i 160 proteina, povecaj na 200-250 gr proteina dnevno, 400 gr ugljohidrata,i prati napredak, znas osnove oko ishrane,malo korigovanja tu,i cepaj sa jakim treninzima i pobedjuj tezine,zima je za to,pa kad dodje mart kreni na vreme sa deljanjem..Nemoj da obracas paznju na stomak, zima je da se on sakrije, radi na osnovnim vezbama da se prosiris,pa posle ces lako da odeljas ako imas osnovu,a ako nemas i samo deljas stomak,ides u krug,i gubis vreme moras biti u deficitu sa masom,da bi imao osnovu da odeljas i da posle lici na nesto
« Poslednja izmena: Oktobar 08, 2012, 01:00:52 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
Coleman1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #8 poslato: Oktobar 08, 2012, 06:02:08 pre podne »

Tako sam radio na pocetku, sad za ledja radim, mrtvo dizanje, veslanje u pretklonu, lat ispred glave i veslanje na lat masini, svaki put kad radim grudi sutra dan osetim dosta jaku upalu koje prodje posle 2-3 dana, tako da cu samo da dodam propadanja. Ne znam kakav vise info da dajem, moze li neko na osnovu sve sto sam napisao da mi kaze sta da radim u ovakvoj situaciji ? Dobivanje misica je najbolje u samom pocetku kada se pocne sa tegovima, a ja sam pocetak protracio... Ja sam razmisljao da radim definiciju jos 3 meseca, toliko bi mi trebalo da sredim stomak i posle da radim masu ? Ili da pocnem sa masom sad ?
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 08, 2012, 02:18:05 pre podne »

Ledja + biceps

lat masina iza glave 4 serije
lat masina ispred glave 4 serije
veslanje na lat masini 4 serije

za biceps : hamerov pregib 3 serije, pregib sa ravnom sipkom 3 serije i pregib na skot klupi 3 serije

Grudi + triceps

grudi :

ravni bench 3 serije
kosi bench 3 serije
razvlacenje sa bucicama 3 serije

triceps :

triceps pushdown (ne znam kako se kaze na srpskom) 3 serije
triceps ekstenzija rukama iza glave 3 serije
pregib sa cela 3 serije

Ramena + noge

ramena :

rameni potisak 3 serije
letenje 3 serije
i vucenje ez sipke do brade 3 serije

noge :

prednja loza 4 serije
zadnja loza 4 serije
cucnjevi 4 serije ali sam prestao da ih radim zbog donjeg dela ledja previse me boli kad ih radim... Pauza izmedju serija oko 60 sec, izmedju vezbi 40-60sec... Ne znam sta da radim, trebao sam da pocnem masu, ali stvarno ne znam sta da uradim, sta bi me vi iskusniji savetovali ? 

Premalo vezbi za ledja, lat iza glave i ispred glave slicna stvar, umesto toga savladaj zgibove, kad bi kvalitetnim vezbama odradio ledja kako treba,ne bi imao snage za biceps, pa bi ukomponovao neku drugu partiju,npr triceps.. verovatno ti nije trening jak intenzitetom, probaj da razdvojis ruke za jedan poseban trening ako ti manjkaju,ili dodaj jos po jednu jaku vezbu za grudi i ledja, jos jedno veslanje t sipkom ili u pretklonu, i naravno ako si savladao tehnike mrtvog dizanja to ti je najbitnija vezba za razvoj celih ledja.. to je za ledja,a za grudi mozes da ubacis propadanja na kraju treninga da das eksploziju u donjem delu grudi, (ne znam koji ti deo manjka)  .. To je za pocetak,daj jos neki info,pa ce te jos neko posavetovati..srecno
Sačuvana
Coleman1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #6 poslato: Oktobar 07, 2012, 10:41:21 posle podne »

Ledja + biceps

lat masina iza glave 4 serije
lat masina ispred glave 4 serije
veslanje na lat masini 4 serije

za biceps : hamerov pregib 3 serije, pregib sa ravnom sipkom 3 serije i pregib na skot klupi 3 serije

Grudi + triceps

grudi :

ravni bench 3 serije
kosi bench 3 serije
razvlacenje sa bucicama 3 serije

triceps :

triceps pushdown (ne znam kako se kaze na srpskom) 3 serije
triceps ekstenzija rukama iza glave 3 serije
pregib sa cela 3 serije

Ramena + noge

ramena :

rameni potisak 3 serije
letenje 3 serije
i vucenje ez sipke do brade 3 serije

noge :

prednja loza 4 serije
zadnja loza 4 serije
cucnjevi 4 serije ali sam prestao da ih radim zbog donjeg dela ledja previse me boli kad ih radim... Pauza izmedju serija oko 60 sec, izmedju vezbi 40-60sec... Ne znam sta da radim, trebao sam da pocnem masu, ali stvarno ne znam sta da uradim, sta bi me vi iskusniji savetovali ?  
« Poslednja izmena: Oktobar 07, 2012, 10:44:22 posle podne od strane Coleman1 » Sačuvana
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 07, 2012, 10:09:05 posle podne »

Los trening definitivno.. Kako treniras?
Sačuvana
Coleman1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 07, 2012, 09:10:11 posle podne »

Dorucak 4 belanca i 100g ovsenih, uzina neko voce rucak 200g pileceg belog i povrce, vecera nemasni sir 200g, 4 litra vode dnevno nisam isao vise od 1kg nedeljno, sta sad da radim ? Protracio sam vreme i trud... da li da pocnem masu ili da nastavim da mrsavim sve dok ne skinem stomak pa onda masu ? Moja ishrana za masu bi izgledala ovako : ukupno 320 grama uh i 160 grama proteina, uh samo iz ovesnih  i iz integralnog (braon) pirinca, a proteini iz belog i crvenog mesa, sira, mleka, jaja. Ne znam da li je pametno sto sam planirao da danima kada nemam trening ne unosim toliko uh zato sto po meni nema potrebe jer nema ni treninga sta vi mislite ?
« Poslednja izmena: Oktobar 07, 2012, 09:11:45 posle podne od strane Coleman1 » Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #3 poslato: Oktobar 07, 2012, 06:58:13 posle podne »

Los trenig, losa ishrana zato je tako i ispalo...Napisi kakva ti j bila ishrana u vreme dijete, kakva je sad i kakvi su ti treninzi?
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 07, 2012, 06:34:28 posle podne »

Imsao sam viska kg, resio sam da smrsam, smrsao sam i onda sam se opustio malo i ugojio 2kg pa sam skinuo tih 2kg pa sam se ponovo ugojio 3kg ali izgleda kao da sam se ugojio 7-8kg, sve je otislo u stomak, ja sam hteo da krenem na masu ali od toga nema nista zato sto mi je stomak kao pivski, u teretani sam oko 7 meseci, posto se najvise misica dobijaju na pocetku, a ja sam dobio veoma malo zbog dijete, da li sam tu pogresio ? Sta sad da radim ? Da li da krenem na masu, ili da radim definiciju sve dok se ne resim stomaka pa onda masu ???

IMao si verovatno pogresnu dijetu, pa si kad si mrsavio skidao misicna vkakna,a kad si se gojio ponovo si se pogresno gojio i zavrsavalo ti u stomak..Koliko imas kg, sta jedes,kako se hranis ?
Sačuvana
Coleman1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 07, 2012, 06:31:41 posle podne »

Imsao sam viska kg, resio sam da smrsam, smrsao sam i onda sam se opustio malo i ugojio 2kg pa sam skinuo tih 2kg pa sam se ponovo ugojio 3kg ali izgleda kao da sam se ugojio 7-8kg, sve je otislo u stomak, ja sam hteo da krenem na masu ali od toga nema nista zato sto mi je stomak kao pivski, u teretani sam oko 7 meseci, posto se najvise misica dobijaju na pocetku, a ja sam dobio veoma malo zbog dijete, da li sam tu pogresio ? Sta sad da radim ? Da li da krenem na masu, ili da radim definiciju sve dok se ne resim stomaka pa onda masu ???
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.275 sekundi sa 17 upita.