TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 06:57:21 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u laktu, help please :))  (Pročitano 3409 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: Novembar 05, 2012, 12:26:19 posle podne »

Hvala na odgovoru.

Juce sam kupio lioton gel, danas sam prvi put namazao posle leda,ali samo moram da pitam, zar se taj lioton gel ne koristi za one koji imaju problema sa prosirenim venama ? I jos nesto, jel pametno da stavim steznik na lakat kad radim vezbe koje pogadjaju triceps ?

poz
lioton mažeš protiv otoka... Steznik nije potreban, već modifikacija treninga... Javi kako ide.
Sačuvana
nbg92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 87

« Odgovor #10 poslato: Novembar 01, 2012, 06:27:32 posle podne »

Hvala na odgovoru.

Juce sam kupio lioton gel, danas sam prvi put namazao posle leda,ali samo moram da pitam, zar se taj lioton gel ne koristi za one koji imaju problema sa prosirenim venama ? I jos nesto, jel pametno da stavim steznik na lakat kad radim vezbe koje pogadjaju triceps ?

poz
Sačuvana
Lupus
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10


« Odgovor #9 poslato: Oktobar 29, 2012, 04:17:28 posle podne »

Hvala Pedja na odgovoru, vidim da si pomogao mnogima - sa savetima.
Radicu kao sto si rekao, pa javljam rezultate.
Hvala veliko  ;)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Oktobar 29, 2012, 03:47:35 posle podne »

Hteo sam da otvorim novu temu, al' videh da decko ima identican problem kao i ja,pa cu se samo nadovezati.

Ja takodje imam gotvo isti problem, samo sto ja cak i uski bench kad radim, cim malo povecam kilaze , dolazi do bola, koji nije neizdrziv kao kad radim potisak sa cela (vise ga ne radim od kad sam povredio lakat ) , ali u glavnom gotovo da svaka vezba u kojoj triceps ima glavnu ulogu , bol u levom laktu se svakim ponavljanjem uvecava.

Secam se tacno da sam ga povredio pre mesec dana,kad sam radio potisak sa cela, zadnju seriju, max kilaze,samo me je odjednom probolo u predelu levog lakta i do dan danas mi nije ni malo bolje. (sta vise mislim da mi je sve gore). Moguce da je tacno ovo sto kaze Alen,da nisam radio pravilno, mada cisto sumnjam u to , s'obzirom da sam vec dosta dugo u teretani i trudim se da radim sve vezbe sto pravilnije.

Danas sam kupio glukozamin i konjsku crvenu mast, probacu i metodu toplo/hladno ,kao sto su neki ljudi ovde sa foruma preporucivali pa ce se stanje valjda poboljsati.

Nadam se da ce biti nekih konstruktivnih saveta od strane doktora.

Svako dobro.

slično kao kod vuka - radi se o upali pripoja tetive tricepsa na kosti lakta kao posledica preopterećenja velikim težinama sa kojima si radio treninge. Preopteretio si tetivu i napravio povredu, tj upalu. Takodje nastanku upale tetive doprinosi i skraćen i krut mišić, što je često posledica nedovoljno ili preskakanja istezanja na kraju treninga.
Masiraj ledom bolno mesto, namaži lioton gel posle leda. Smanji težine na treningu (na 50%, pa podiži u tri nedelje na trenutnu), sve što radiš ne sme da boli.  Izbegavaj potiske, a triceps vežbaj na lat mašini. Obavezna su istezanja tricepsa na kraju treninga. Radi istezanja i za druge mišićne ali posveti posebnu pažnju tricepsu.
Javi kako ide...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Oktobar 29, 2012, 03:41:29 posle podne »

Cao, nov sam na forumu. Citao sam dosta vezano za problem koji imam sa desnim laktom, ali mislim da neko stučnije mišljenje nije na odmet:)
Naime povredu vučem već par meseci. Predpostavljam da sam je "zaradio'' radeći potisak sa čela, koja mi je inače uvek bila osnovna za triceps.
Pokušavao sam sa pauzama od po 2-3 nedelje - tačnije nisam radio vežbe pri kojima sam osećao bol.

Sad malo o samoj povredi:
Bol je lokalizovana u samom vrhu lakta, u pitanju je oštar bol - koji se javlja pri svakoj vežbi pri kojoj je lakat iznad glave. Tačnije vežbe poput potiska sa čela, potisak sa bučicom iza glave.
Jedine vežbe pri kojima bol nije prisutan(ili je minoran) su uski bench press, ekstenzija tricepsa na sajli.
Naravno pre svake vežbe raqdim dobro zagrevanje kroz 5-6 serija.
Ono što je interesantno jeste to što je bol najviše izražen u prve 2 serije, a kasnije se malo smanjuje.
Boli i na dodir, posle nekih težih serija. TakoĂ°e se dešava da i minimalni udurac u toj zoni izaziva jak bol ( znate ono kad vas neko sličajno zakači u gradskom prevozu ;D..)

Nema prisutnog crvenila, niti vidljivih otoka.
Pokušavao sam sa ledom, konjskim balzamom(crveni i zeleni). Trenutno mažem Deep Relief.

Zamolio bih za neki savet. Unapred zahvalan ;)
u pitanju je upala pripoja tetive tricepsa na kosti lakta kao posledica preopterećenja velikim težinama sa kojima si radio treninge. Takodje nastanku upale tetive doprinosi i skraćen i krut mišić, što je često posledica nedovoljno ili preskakanja istezanja na kraju treninga.
Masiraj ledom bolno mesto, namaži lioton gel posle leda. Smanji težine na treningu (na 50%, pa podiži u tri nedelje na trenutnu), sve što radiš ne sme da boli.  Izbegavaj potiske, a triceps radi na lat mašini. Obavezna su istezanja na kraju treninga, dobro isteži triceps...
Sačuvana
Lupus
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10


« Odgovor #6 poslato: Oktobar 29, 2012, 10:49:07 pre podne »

Cekamo doktora da se javi , sa konkretnim savetom ;)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 28, 2012, 09:22:23 pre podne »

Sretno vam svima u oporavku, ali ne bi se povredili da ste pravilno vežbali ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Lupus
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10


« Odgovor #4 poslato: Oktobar 27, 2012, 12:00:56 pre podne »

Hvala Alene, moguce da si upravu sto se tice razloga zbog kojeg je doslo do povrede lakta. Mada se trudim da triceps sa cela - radim sto pravilnije,
cak se trudim da sipku ne spustam direktno na celo, vec vise iza glave<tako mi vise pogadja dugu glavu tridze ;) >, trudim se da ne zakljucavam na kraju pokreta. Ovu vezbu radim vec 5 godina i bilo je manjih problema sa laktovima, koji su brzo prolazili.
Povreda je nastala kad sam poceo da tovarim opterecenje, i da radim manji broj ponavljanja - predpostavljam da je to uticalo na mogucu losiju formu izvodjenja same vezbe. Hvala ti u svakom slucaju, svaki savet je dobro dosao :)
Veliki pozdrav
Sačuvana
nbg92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 87

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 26, 2012, 10:26:12 posle podne »

Hteo sam da otvorim novu temu, al' videh da decko ima identican problem kao i ja,pa cu se samo nadovezati.

Ja takodje imam gotvo isti problem, samo sto ja cak i uski bench kad radim, cim malo povecam kilaze , dolazi do bola, koji nije neizdrziv kao kad radim potisak sa cela (vise ga ne radim od kad sam povredio lakat ) , ali u glavnom gotovo da svaka vezba u kojoj triceps ima glavnu ulogu , bol u levom laktu se svakim ponavljanjem uvecava.

Secam se tacno da sam ga povredio pre mesec dana,kad sam radio potisak sa cela, zadnju seriju, max kilaze,samo me je odjednom probolo u predelu levog lakta i do dan danas mi nije ni malo bolje. (sta vise mislim da mi je sve gore). Moguce da je tacno ovo sto kaze Alen,da nisam radio pravilno, mada cisto sumnjam u to , s'obzirom da sam vec dosta dugo u teretani i trudim se da radim sve vezbe sto pravilnije.

Danas sam kupio glukozamin i konjsku crvenu mast, probacu i metodu toplo/hladno ,kao sto su neki ljudi ovde sa foruma preporucivali pa ce se stanje valjda poboljsati.

Nadam se da ce biti nekih konstruktivnih saveta od strane doktora.

Svako dobro.



Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 26, 2012, 09:04:29 posle podne »

Javi će ti se Ognjen i njega treba da poslušaš, ali iz iskustva znam da je u pitanju upala srednje glave triceps koja trpi kada se pogrešno rade vežbe za triceps sa čela i slično, zato i nemaš bol kod uskog bench press - a jer nemaš toliki radijus pokreta...

Mesec dana će ti trebati da se rešiš bola i ono što je bitnije treba da naučiš kako se izvode vežbe za triceps...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Lupus
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10


« Odgovor #1 poslato: Oktobar 26, 2012, 04:48:45 posle podne »

Cao, nov sam na forumu. Citao sam dosta vezano za problem koji imam sa desnim laktom, ali mislim da neko stučnije mišljenje nije na odmet:)
Naime povredu vučem već par meseci. Predpostavljam da sam je "zaradio'' radeći potisak sa čela, koja mi je inače uvek bila osnovna za triceps.
Pokušavao sam sa pauzama od po 2-3 nedelje - tačnije nisam radio vežbe pri kojima sam osećao bol.

Sad malo o samoj povredi:
Bol je lokalizovana u samom vrhu lakta, u pitanju je oštar bol - koji se javlja pri svakoj vežbi pri kojoj je lakat iznad glave. Tačnije vežbe poput potiska sa čela, potisak sa bučicom iza glave.
Jedine vežbe pri kojima bol nije prisutan(ili je minoran) su uski bench press, ekstenzija tricepsa na sajli.
Naravno pre svake vežbe raqdim dobro zagrevanje kroz 5-6 serija.
Ono što je interesantno jeste to što je bol najviše izražen u prve 2 serije, a kasnije se malo smanjuje.
Boli i na dodir, posle nekih težih serija. TakoĂ°e se dešava da i minimalni udurac u toj zoni izaziva jak bol ( znate ono kad vas neko sličajno zakači u gradskom prevozu ;D..)

Nema prisutnog crvenila, niti vidljivih otoka.
Pokušavao sam sa ledom, konjskim balzamom(crveni i zeleni). Trenutno mažem Deep Relief.

Zamolio bih za neki savet. Unapred zahvalan ;)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.075 sekundi sa 18 upita.