TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 09:40:17 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Cucanj  (Pročitano 4250 puta)
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #14 poslato: Januar 15, 2013, 05:26:23 posle podne »

Ja nemam problem sa prebacivanjem na prste, ali ima nesto sto me kopka. Smatram da pravilno radim cucanj, maksimalno ispravna kicma, oslonac na petama, savijen napred samo koliko mora da ne bih izgubio ravnotezu, ali radio sa tezinom ili bez javi mi se neki cudan osecaj u donjim ledjima. Znaci nije bol, nije upala, samo osecaj. Ne znam kako to bolje da objasnim. Do cega je to, da li ce vremenom taj deo ojacati ili imam neki veci problem?

Znaci nije bitno da li radim bw ili sa tezinom, posle par ponavljanja mi se javi taj osecaj...

edit: evo upravo sam zavrsio trening, radio i bw i sa opterecenjem i nakon tusiranja nemam taj neprijatan osecaj, kao da sam se navikao. Cak mi se cini da je proslo u toku treninga...
« Poslednja izmena: Januar 15, 2013, 06:34:30 posle podne od strane R1 » Sačuvana
13032355
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 123


Golden age of bb!

« Odgovor #13 poslato: Novembar 15, 2012, 02:06:37 posle podne »

gledajte ovu formu i sa kojom lakocom izvodi cucanj :O

http://www.youtube.com/watch?v=VcEsmhVag1c&feature=related
Sačuvana
coldwater
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60


I'm a lead farmer motherfucker.

« Odgovor #12 poslato: Novembar 14, 2012, 09:08:30 posle podne »

:) evo kako vezbaju potencijalni olimpijci sa legendarnim trenerom i sta rade kad imaju problema sa kolenima:

https://www.youtube.com/watch?v=108DVB53VTg
Sačuvana
--
cheers,
milan.
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #11 poslato: Novembar 14, 2012, 09:06:14 posle podne »

Devetnaestogodisnjak :D

http://www.youtube.com/watch?v=3xFm9q1HBKY
Sačuvana
13032355
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 123


Golden age of bb!

« Odgovor #10 poslato: Novembar 14, 2012, 08:42:57 posle podne »

vrhunski onda.. najgore sto im je to na forumu dosta ''priznata '' tema takoreci :D nema nikog da kaze drugacije (''sve tacno'')
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #9 poslato: Novembar 14, 2012, 05:05:20 posle podne »

ljudi svašta pišu po forumima i kače razna sranja na youtube kao savete početnicima. Meni su govorili slične stvari za čučanj, šatro ne valja ti to, kolena idu previše napred, to ti je povreda u najavi i ostalo.

MeĂ°utim, ono što ti govorim iz mog skromnog iskustva izvoĂ°enja čučnja jeste da to nema veze sa životom. Najprirodnije rešenje što se tiče tehnike čučnja jeste da ga izvodiš onako kako je za tebe najprirodnije. Neko to može izvesti sa kolenima koja idu više unazad, u zavisnosti od razgibanosti zadnje lože i kukova, neko (kao ja) ne može, jer ima katastrofalno razgibane kukove i rastegljivost zadnje lože, p akolena idu više napred. Postoje neke generalije koje moraju da se ispoštuju, ali to sa kolenima je nebuloza. Osim ako ne staviš posle 2 dana staža u teretani sve tegove na šipku i probaš da radiš kečeve...

Uostalom, da to što si naveo ima smisla, onda bi svi olimpijski dizači tegova trebali da imaju kolena kao robokap. Evo vidi koje oni dižu težine i gde su im kolena:
http://www.youtube.com/watch?v=x7sXq9UAYuI
http://www.youtube.com/watch?v=Iy7ySniQAR8
http://www.youtube.com/watch?v=5lFEpP89xQ4
Sačuvana
Arbeit macht frei.
13032355
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 123


Golden age of bb!

« Odgovor #8 poslato: Novembar 14, 2012, 04:04:57 posle podne »

@Alen Radošević  ''kada stavite nesto pod pete vi se fakticki naginjete napred, vasa kicma i kolena preuzimaju veliki deo stresa na sebe i tu se desavaju one strasne povrede o kojima svi pricaju kada se pomene cucanj.'' procitah ovo na forumu pedje petrovica (extreme) ima li tu istine? posto vidim pominjes patike.
Sto se tice istezanja , skinuo sam knjigu ''stretching anatomy'' koju danas pocinjem da primenjujem jer se uopste nisam istezao posle treninga.Verujem da je to u pitanju.

@Ironman  laynova tehnika bi mogla biti bolja al opet kao sto kazes ,to je 270 kila RAW ,neki ga kritikuju ,kazu da radi good morning :D but its still pretty awesome to goodmorning 270 isn't it? :D salu na stranu ,stavljao sam tegove ispod peta i dosta je stabilnije ali nakon sto sam procitao ovo gore navedeno pokusavam da vezbam bez toga,tripujem da cu se povrediti (kontam da svako ima svoje misljenje i to ,mozda i gresim i svakog slusam)     
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #7 poslato: Novembar 14, 2012, 03:46:45 posle podne »

http://www.youtube.com/watch?v=2ME8gEN54Ao

Imas vise dijelova, preporucujem da pogledas sve, Matt Wenning je objasnio kako se radi powerlifterski cucanj od glave do pete.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #6 poslato: Novembar 14, 2012, 03:04:32 posle podne »

Ako pričamo o powerliftingu (IPF recimo) i ovom videu gde Norton radi čučanj sa 275kg, ne bih rekao da bi ta dubina dobila tri bela svetla, čak mislim da mu i ostalim federacijama ne bi vrednovali ovo kao uspešan pokušaj - dakle mora još 2-3 centa dole.

Što se tiče njegove tehnike, mislim da bi mogla biti daleko bolja, ali kako uopšte pričati o tehnici na čučnju na ovim kilažama RAW?! Neko gura više leĂ°ima, neko nogama, neko dupetom jbg bitno je da ne doĂ°e do povrede, a na 275kg mislim da guraš i trepavicama ;) na kraju dana ono što je bitno je koliko kilograma je otišlo gore - to se vrednuje, a ne pravilna tehnika... Dosta bitna stvar je da leĂ°a budu u mostu, grudi napred i kao da hoćeš maksimalno da izviješ grudi i ostaneš tako zategnut tokom celog lifta.

Što se tiče dubine mislim da bi ti mnogo pomogla podignuta peta kao što kaže Alen, to ne moraju obavezno biti patike/cipele za olimpijska dizanja, ali definitivno bilo koja obuća koja ima podignutu petu u odnosu na prste. Pored toga, probaj staviti teg ispod pete pa vidi kako ti ide dubina tako, tu ćeš dobiti osećaj kako to ide.

I da, čučanj je vežba inside-out, nikako up-down. Dakle, težinu treba gurati napolje, ne nagore, ne znam kako da to kažem drugačije...

Isprobaj i stavove gde ti prsti idu napolje, gde su stopala paralelna, uže-šire raskoračne stavove, uže-šire hvatove rukama. Najbolja varijanta je da okačiš snimak, tu će se videti najbolje gde su ti slabe tačke  ;)

zz
Sačuvana
Arbeit macht frei.
coldwater
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60


I'm a lead farmer motherfucker.

« Odgovor #5 poslato: Novembar 14, 2012, 10:25:18 pre podne »

Alen je sve lepo objasnio. Dodao bih samo mali trik koji meni ponekad pomaže, a to je da nožne palčeve probaš da podigneš. Verovatno nećeš uspeti, ali će pokušaj prebaciti malo težinu na pete. I kad krećeš u čučanj probaj da "sedneš" unazad, ne na dole, itd.

Što ne snimiš kako radiš čučanj pa okačiš ovde snimak da Alen pogleda?
Sačuvana
--
cheers,
milan.
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #4 poslato: Novembar 14, 2012, 09:34:30 pre podne »

OK, prvo Layne je natovario momačku kilažu na leĂ°a i njegov čučanj iz ovog položaja u kome on stoji je savršeno dobar...možda ga u bunaru malo prebaci na leĂ°a, ali vrlo brzo se vrati...ali ovo je sitnica.

Nije uopšte bitno koliko se torzo spušta napred sve dok se kukovi spuštaju u pravu dubinu i dok se lift izvodi kako treba. To su pravila powerliftinga za čučanj, jedno ti kukovi moraju stalno ići na gore.

Razlog zašto ti ne možeš da držiš leĂ°a uspravnije može biti mnogostruk. Ukoliko ti se prvo isprave kukovi pa tek onda leĂ°a onda imaš slabe butine i sve izvlačiš na leĂ°a. Ovde je preporučljivo raditi prednji čučanj da se butine dodatno ojačaju.

Ukoliko ovo nije problem i ti postižeš dubinu i propisno izvodiš pokret onda najverovatnije nisi dovoljno fleksibilan u nekom nožnom zglobu. To može biti skočni zglob zbog zategnutih listova i ahilove tetive, može biti zategnuta zadnja loža pa da ograničava pokret u kolenu ili kukovima i naravno ono što je najčešće problem je zategnutost kukova što može biti gluteus, čak i psoas i generalno svi flexori i extendori kuka. Za sve ovo postoje testovi na netu, Googl - aj malo naokolo naletećeš na vežbe kojima testiraš koliko si fleksibilan.

Jednom kada ovo rešiš biće ti lakše da držiš pete na podu. isto tako obrati pažnju, ali i Layne nosi dizačke patike sa izdignutim petama, a u powerliftingu se dozvoljava i do 5cm izdignuta peta na patikama.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #3 poslato: Novembar 14, 2012, 01:26:41 pre podne »

http://www.youtube.com/watch?v=pdWERbUBOc4&feature=g-vrec
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #2 poslato: Novembar 13, 2012, 10:10:33 posle podne »

Probaj nekako da se fokusiras da sto vise da guras kroz pete i da izbacis grudi.
Radi low-bar ako mozes, verujem da ce ti biti lakse.
Ja bih radio da mogu, ali nisu mi dovoljno fleksibilna ramena.
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
13032355
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 123


Golden age of bb!

« Odgovor #1 poslato: Novembar 13, 2012, 07:29:56 posle podne »

imam problem pa me zanimaju vasa misljenja.
Dok radim cucanj neprestalno prebacujem teziste na prste a trebalo bi da bude na petama (glavni oslonac tako da se izrazim ) i previse spustam gornji deo tela ,kao da radim good morning ,uzimajuci u obzir da radim powerlifterski 5x5 da li neko moze da mi kaze kako da otklonim ovaj problem? da se ne naginjem toliko i tezina ostane na petama ,posto zanosi ka napred(moje neko misljenje je da je neki dizbalans u misicima upitanju ,slabiji gluteus u odnosu na quadse ili loza u odnosu na quadse) correct me if im wrong ,svako misljenje je dobrodoslo. btw pogledajte kako to layne norton radi : http://www.youtube.com/watch?v=vDA8vFx8XMw&feature=plcp I ne , nemojte misliti da opravdavam ovim moj nacin rada ,samo me zanima sta mislite i to tome posto skoro identicno i ja radim sto se tice ledja (naravno on ima dug staz u teretani i ne moze da se poredi sa vecinom ljudi jer on zna sta njemu valja i sta mu radi. ) Dakle?  :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.06 sekundi sa 17 upita.