TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 06:07:21 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Neujednacene grudi...  (Pročitano 3495 puta)
Alexandar95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #10 poslato: Novembar 15, 2012, 12:27:10 posle podne »

Ok, hvala u svakom slucaju, uporedicu rezultate za 3-4 meseca da vidim da li se barem malo nesto promenilo... :-)
Sačuvana
Bolex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249


« Odgovor #9 poslato: Novembar 15, 2012, 09:35:13 pre podne »

Manje vise svi smo mi nesimetricni.... podrazumijeva se da ce desnmjacima biti jace desna ruka jer je vise koriste. Uzmite primjer Nadala, razlika izmedju lijeve i desne ruke!
Samo ti treniraj, kada dodje prava masa sve ce se to izjednaciti! ;)
Sačuvana
"hemijom'' protiv genetike... 8)
DimitrijeBGD
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 100


« Odgovor #8 poslato: Novembar 15, 2012, 12:16:33 pre podne »

Moj savet ti je da nastavis istim tempom ali da pri treningu obratis paznju na izvodjenje vezbe mozda ti jedna strana tela nesvesno preuzima visak tereta u odnosu na drugu.. ma izjednaci se to sve vremenom, samo lagano.  ;)
Sačuvana
DimitrijeBGD
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 100


« Odgovor #7 poslato: Novembar 15, 2012, 12:13:51 pre podne »

Ja imam slican problem, leva strana grudi mi je veca od desne, kao i vecina misica na levoj strani tela... kao sto rece Alen, covek je asimetrican, to je jednostavno tako.. nije to nikakva novina. :)
Sačuvana
Alexandar95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #6 poslato: Novembar 14, 2012, 09:34:40 posle podne »

Interesuje me nacin na koji mogu da ispravim levu polovinu. Da li treba da radim grudi samo neko vreme, ili samo bucicom (potisak, razvlacenje, pulover...) levom rukom, ili sta je u pitanju...?
Sačuvana
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #5 poslato: Novembar 14, 2012, 07:28:34 posle podne »

Ramena su uredu. Je l' moze ovo da ima veze sa streljastvom? Posto sam trenirao streljastvo 5 godina, desnjak sam, i svaki put pred opaljenje treba zgrciti misice na kojoj se strani puska drzi, u mom slucaju desne. Trenirao 5 godina, na dan po 200 opaljenja, a u medjuvremenu nisam nikakve druge vezbe radio za misice... Ovaj problem sam cuo da imaju jos par njih koji isto streljastvo treniraju, pa nesto mislim da mi je to posledica od tada...
Ubacio bih  se isto sa necim zanimljivim. Recimo kod fudbalera se  javlja da im je jedna loza jaca i razvijenija od druge ili kod kuglanja... da je jedna ruka dosta jaca od druge.
Sačuvana
SAX!
Alexandar95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #4 poslato: Novembar 14, 2012, 02:04:33 posle podne »

E da, problem simetrije vidim samo na grudima, ruke su jednake, ledja takodje. Noge takodje.
Sačuvana
Alexandar95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #3 poslato: Novembar 14, 2012, 02:03:16 posle podne »

Ramena su uredu. Je l' moze ovo da ima veze sa streljastvom? Posto sam trenirao streljastvo 5 godina, desnjak sam, i svaki put pred opaljenje treba zgrciti misice na kojoj se strani puska drzi, u mom slucaju desne. Trenirao 5 godina, na dan po 200 opaljenja, a u medjuvremenu nisam nikakve druge vezbe radio za misice... Ovaj problem sam cuo da imaju jos par njih koji isto streljastvo treniraju, pa nesto mislim da mi je to posledica od tada...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Novembar 14, 2012, 09:40:02 pre podne »

Pozdrav. Imam problem, leva strana grudi mi je vidno manja od desne. Desna je lepo razvijena, krupna, i zadovoljan sam njenim izgledom, pa me interesuje kako da i levu stranu dovedem do takvog izgleda. Idem u teretanu 6 meseci, iscitao sam forum dosta i sredio ishranu, od suplementacije koristim 100% Whey protein fuel. Da li su u pitanju odgovarajuce vezbe, ili treba forsirati grudi neko vreme, ili kako... Hvala unapred.

Pozdrav,

Problem o kojem ti pričaš je najverovatnije zato što ti je cela leva strana tela drugačija od desne. Najverovatnije postoji neka asimetričnost leve i desne strane tela, pričam iz ličnog iskustva jer i ja imam takvu situaciju, a i dosta ljudi sa kojima sam vežbao. Niko niko nije savršen i vremenom zbog lošeg držanja kičme dešavaju se razne manje ili veće deformacije u zglobovima. Ove promene su nekad nasledne, nekad izazvane...

Probaj da staneš ispred ogledala da se ispraviš i dobro osmostriš da li imaš razliku u ramenima izmeĂ°u leve i desne strane. Ukoliko ti je levo rame niže ili u nekom drugom čudnom položaju onda ti je upravo i to razlog dimenzije grudnog mišića jer ako su ramena u različitim položajima, automatski se menja i mehanika pokreta i drugi mišići preuzimaju više rada od grudnog i ovaj naravno zaostaje sa napretkom.

Prvo treba da vidiš da li imaš neke razlike u ramenima izmeĂ°u leve i desne strane, pa videti zašto je to tako, ispraviti grešku što je bolje moguće i leva strana će napredovati isto kao i desna.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Alexandar95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #1 poslato: Novembar 13, 2012, 10:08:59 posle podne »

Pozdrav. Imam problem, leva strana grudi mi je vidno manja od desne. Desna je lepo razvijena, krupna, i zadovoljan sam njenim izgledom, pa me interesuje kako da i levu stranu dovedem do takvog izgleda. Idem u teretanu 6 meseci, iscitao sam forum dosta i sredio ishranu, od suplementacije koristim 100% Whey protein fuel. Da li su u pitanju odgovarajuce vezbe, ili treba forsirati grudi neko vreme, ili kako... Hvala unapred.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 18 upita.