TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395185 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 09:27:56 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Hrana pre kardia i posle...  (Pročitano 5822 puta)
Peki
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 542


ALL NATURAL !!!

« Odgovor #6 poslato: Novembar 24, 2012, 12:13:28 posle podne »

Gledaj vidi da odvojis to malo na neki duzi period,nprimer meni nekako najbolje ujutru oko 10,11 kardio,a trening u teretani mi je oko 7,8 ..da isto kao kod trcanja,proteinski obrok nakon pola sata kao sto sam ti reko je vise nego obavezan,ako ne onda si dzabe trenirao..
Sačuvana
Još uvek sanjam mračne oblake da prolaze,
još uvek mislim kako jedna reč promeniće svet!
I onog dana kada mene više ne bude,
ni tada nema povlačenja, nema predaje!!!!
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Novembar 24, 2012, 12:01:37 posle podne »

Jesi pomogao...znaci mogu npr ujutru pojesti, pirinac, krompir ili ovsene pahuljice pa pravac na kardio, trcanje, voznja bicikla i imam kuci onaj sky...a posle da jedem bananu popijem cokoladno mleko i proteinski obrok. ali jos nesto.Ja cu kad odradim kardio posle dva sata ici u teretanu.Pa da ubacim i tu banana, uh i proteine? Da imam "goriva" i za teretanu? 



jako je važno da sačuvaš glikogen (rezerve ugljenih hidrata u mišićima) - ako je trening trčanja visokointenzivni trošićeš najviše hidrate, jako malo masti, i ostaćeš prazan posle treninga.... ako ne obnoviš jako brzo rezerve glikogena nećeš imati snage za teretanu.

Zato je jako bitan intenzitet.  Pri nižem intenzitetu veća je potrošnja kalorija iz masti, ali čuvaš ugljene hidrate
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Novembar 24, 2012, 11:59:51 pre podne »

Pozdrav ljudi...Imam jedno mozda i glupo pitanje.Ali me zanima sta je najpametnije jesti pre kardia (trcanja). i sta jesti posle...Imajte u vidu da cu posle kardia dva tri sata.Ici u teretanu.Hocu da skinem jos malo sala sa stomaka.







ideš ujutru?  malo žitarica, ovsena kaša ili bar jedna banana ako ne možeš da jedeš

intezitet ne sme da bude iznad 70, 75 % od maksimalnog pulsa, dakle što duže, ali niži intenzitet
Sačuvana
whey3500
Gost
« Odgovor #3 poslato: Novembar 24, 2012, 11:53:54 pre podne »

Jesi pomogao...znaci mogu npr ujutru pojesti, pirinac, krompir ili ovsene pahuljice pa pravac na kardio, trcanje, voznja bicikla i imam kuci onaj sky...a posle da jedem bananu popijem cokoladno mleko i proteinski obrok. ali jos nesto.Ja cu kad odradim kardio posle dva sata ici u teretanu.Pa da ubacim i tu banana, uh i proteine? Da imam "goriva" i za teretanu? 

Sačuvana
Peki
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 542


ALL NATURAL !!!

« Odgovor #2 poslato: Novembar 24, 2012, 11:39:57 pre podne »

Kardio ti je najbolje ujutru na prazan stomak,posto vidim da zelis da skines salo,najbolje ti je da srce konstantno bude malo ubrzano. izmedju 50-70 % snage..sto se tice hrane pre trcanja ti treba energija a to su ugljeni hidrati,pirinac ti je ono po meni najbolji..odmah nakon trcanja bi trebalo da uzmes nesto cime ces nadoknaditi glikogen,te je najbolje za to neka banana i uz to cokoladno mleko..Posle toga neki proteinski obrok tipa (belo,govedje,telece meso,jaja ribe..nadam se da sam ti ukratko pomoagao :D
Sačuvana
Još uvek sanjam mračne oblake da prolaze,
još uvek mislim kako jedna reč promeniće svet!
I onog dana kada mene više ne bude,
ni tada nema povlačenja, nema predaje!!!!
whey3500
Gost
« Odgovor #1 poslato: Novembar 24, 2012, 11:22:50 pre podne »

Pozdrav ljudi...Imam jedno mozda i glupo pitanje.Ali me zanima sta je najpametnije jesti pre kardia (trcanja). i sta jesti posle...Imajte u vidu da cu posle kardia dva tri sata.Ici u teretanu.Hocu da skinem jos malo sala sa stomaka.





Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.117 sekundi sa 18 upita.