TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 11:08:06 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Misljenje i savet lekara....  (Pročitano 2008 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Decembar 01, 2012, 11:44:47 posle podne »

javiću ti na priv poruku..
Sačuvana
Gorgonzola
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 50

« Odgovor #11 poslato: Decembar 01, 2012, 07:11:07 posle podne »

OK. Kad i kako da zakazem?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: Decembar 01, 2012, 06:53:03 posle podne »

Morao bi da te pregledam da bih mogao da ti kažem više...
Sačuvana
Gorgonzola
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 50

« Odgovor #9 poslato: Decembar 01, 2012, 05:56:45 posle podne »

Toliko sam mazao ledom, da sam imao i opekotine.... Lioton gel, fastum gel, na kile.... Radio sam istezanja. Bio sam na pregled kod doktorke Radmile, i kod doktora Lukica koji je dao dijagnozu, hronicna upala tetiva sa priraslicama. Zatim mi je dao 2 puta inekcije Traumela, i nista nije pomoglo. Sad je ovakvo stanje, kao sto sam ti rekao. NIje kao pre bolno, ali ako malo "jace" vezbam boli fest....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Decembar 01, 2012, 01:27:46 posle podne »

Mogu da te pregledam u sportskom dispanzeru u utorak pre podne?
nisi rekao da li si radio istezanje pregibača stopala?  da li si radio masiranja ledom, da li si mazao lioton gel?
Sačuvana
Gorgonzola
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 50

« Odgovor #7 poslato: Decembar 01, 2012, 12:21:01 posle podne »

Bol je prisutan i kad lezim, sedim, stojim..... Nije to neki veliki bol, vise neprijatnost. Recimo, trcanje, ili basket ne mogu da radim bez elasticnog zavoja, jer sam probao, i nema sanse.... Boli jako. Sta mi savetujes, s obzirom da mi ovo traje vec vise od 2 godine? Da li da nastavim po starom, vezbanje sa elasticnim zavojem i posle max istezanje, i da trpim bol, ili postoji hiruska intervencija? P.s. Nisi mi jos nista rekao o operacionom zahvatu, koliko je rizican i da li otklanja tegobe?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Decembar 01, 2012, 10:40:28 pre podne »

Verovatno ne radiš istezanja za pregibače stopala - dorzalni fleksori stopa (m. tibialis anterior)?
Sačuvana
Gorgonzola
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 50

« Odgovor #5 poslato: Novembar 30, 2012, 03:12:58 posle podne »

Nemam ravna stopala, ne boli kad idem na petama. Bol se prostire sa prednje strane tik ispred clanka (ne ide na stopalo) i ide do kolena (kod desne noge do desne strane kolena, a kod leve noge do leve strane kolena).
« Poslednja izmena: Novembar 30, 2012, 06:17:59 posle podne od strane Gorgonzola » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #4 poslato: Novembar 30, 2012, 12:52:00 posle podne »

Da li je bol sa prednje strane potkolenice ili iza članka sa spoljašnje strane?  da li boli kad ideš na petama? 
da li imaš ravna stopala?
Sačuvana
Gorgonzola
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 50

« Odgovor #3 poslato: Novembar 30, 2012, 12:42:06 posle podne »

Iz Zrenjanina. Poenta je sto mi se povreda dogodila kad sam radio listove sa opterecenjem, nije pri trcanju. Radio sam istezanja, radim ih svaki put posle vezbanja. ISao sam dugo na rehabilitaciju, i nije urodila plodom. Bol nastaje i pri duzem hodanju, kad se uzdizem na prste, isto pocinje da boli, itd... Mene interesuje da li dolazi u obzir hiruski zahvat, kome da se obratim za to, i da li ce operacija otkloniti nelagodnosti zauvek? Hvala unapred
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Novembar 30, 2012, 01:26:36 pre podne »

Iz kog si grada?
najverovatnije se radi o sindromu trkačke potkolenice.  Imaš tekst o tome
http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/sindrom-trkake-potkolenice-shin-splints.html
da li si radio neka istezanja ili vežbe?
Sačuvana
Gorgonzola
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 50

« Odgovor #1 poslato: Novembar 27, 2012, 07:46:40 posle podne »

Dijagnoza od strane lekara specijaliste medicine sporta je: Peritendinitis t.m. tibialis anterior et. m. peroneus longus billateralis chr.

Obe potkolenice su bolne. Vremenom su se pojavile i kako doktor kaze "priraslice tetiva". To je bilo pre 2 godine, isao na terapiju dugo i nije urodila plodom, cak sam i inekcije primao u tetive i nista. Sada mi je ok, ali nije to to. Ne mogu da trcim a da ne osetim bol od kolena do clanka. BAsket i u opste skakanje nema sanse jer odma boli. Lekar mi je jos tada rekao da postoji operativni zahvat koji moze u potunosti da otkloni tegobe. Ja sam otisao kod lekara opste prakse i sve mu to rekao, ali on mi je rekao da se sa hronicnom upalom tetive zivi i da to ne treba dirati. Interesuje me vase misljenje. Da li da se obratim hirurgu za operativni zahvat? Koliko je rizicna takva operacija, i da li otklanja sve navedene simptome?
Hvala unapred!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 17 upita.