TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 03:47:05 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Moja nova dijeta  (Pročitano 6219 puta)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #12 poslato: Decembar 07, 2012, 04:58:10 posle podne »

Ma kakvi,kao Blek Stena si, :D
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #11 poslato: Decembar 07, 2012, 04:55:21 posle podne »

Previse se opterecujes, a mislim da jos nisi kvalitetno uhvatio teg u ruke :D Ne mozes tek tako pronaci savrseni jelovnik, jedi sto vise mesa,voca povrca,jaja, suplementacija posle treninga, spavaj odmaraj, treniraj JAKO, i bice sve ok.. Mogu ti ljudi ispisati u gram sve,to ne znaci da ce tebe uraditi upravo to,dakle improvizuj promisli i kombinuj, i naravno MENJAJ, raznovrsnost je majka

Ma nemoj. Mudrac :D
Uzeo sam teg u ruke, dajem maximalno od sebe, počeo sam raditi sa "velikim težinama" (tj. koje su meni teške), prošle sedmice sam radio serije sa 70 kg na benču npr., čučanj radio sa 80 kg, deadlift sa 100 kg serije itd.

Barem meni to izgleda kao "hvatanje tega u ruke" i "jako" treniranje.
Previse se opterecujes, a mislim da jos nisi kvalitetno uhvatio teg u ruke :D Ne mozes tek tako pronaci savrseni jelovnik, jedi sto vise mesa,voca povrca,jaja, suplementacija posle treninga, spavaj odmaraj, treniraj JAKO, i bice sve ok.. Mogu ti ljudi ispisati u gram sve,to ne znaci da ce tebe uraditi upravo to,dakle improvizuj promisli i kombinuj, i naravno MENJAJ, raznovrsnost je majka

Ma nemoj. Mudrac :D
Uzeo sam teg u ruke, dajem maximalno od sebe, počeo sam raditi sa "velikim težinama" (tj. koje su meni teške), prošle sedmice sam radio serije sa 70 kg na benču npr., čučanj radio sa 80 kg, deadlift sa 100 kg serije itd.

Barem meni to izgleda kao "hvatanje tega u ruke" i "jako" treniranje.

Ja nisam hteo da te uvredim, niti se smatram mudracem,realan sam i govorim ti realne stvari.. Znam gomilu ljudi koji se zaludjuju kada krenu i tako se izgube na putu, ishrana je itekako bitna, ali mi se cini da mnogo ljudi ne shvata i dalje da je TRENIRANJE isto tako jako bitno..samo sam ti rekao ako vec se cepas sa pola kile mesa dnevno, neka bude odradjen trening do bola,a ako racunas u gram dal ces da stavis maslinovo preko papricice ilii ne znam ti ni ja gde, nista time se ne postize, ja jedem po osecaju, tako da najbolje razvijes svoj osecaj kod sebe,ali ponovo treba VREME,nece to odmah,moras isprobati razne jelovnike i da vidis kako ide,i onda menjas iznova i iznova..

I ne pisem ti da bih ti pametovao daleko od toga..ako ti smetaju moji postovi mogu i da ih ne pisem :D

Samo volim da budem surovo realan i iskren,a to ljudi ne shvataju nekad

Ma zezam te bolan s tim MUDRAC ;D
Zato stoji pored smajli.

Skontao sam šta mi govoriš, ne opterećavam se toliko ishranom da sad mjerim nešto u gram, nego onako okvirno pričam.
A što se tiče jelovnika, stalno nešto mijenjam, ubacujem, kad pročitam nešto dobro, onda to ubacim u ishranu, da vidim kako mi odgovara i tako. Znači polako učim.

Nego, šta misliš o kilažama? Jesam dobar sad za sad a? A? A? A? ;D
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #10 poslato: Decembar 07, 2012, 04:34:23 posle podne »

Previse se opterecujes, a mislim da jos nisi kvalitetno uhvatio teg u ruke :D Ne mozes tek tako pronaci savrseni jelovnik, jedi sto vise mesa,voca povrca,jaja, suplementacija posle treninga, spavaj odmaraj, treniraj JAKO, i bice sve ok.. Mogu ti ljudi ispisati u gram sve,to ne znaci da ce tebe uraditi upravo to,dakle improvizuj promisli i kombinuj, i naravno MENJAJ, raznovrsnost je majka

Ma nemoj. Mudrac :D
Uzeo sam teg u ruke, dajem maximalno od sebe, počeo sam raditi sa "velikim težinama" (tj. koje su meni teške), prošle sedmice sam radio serije sa 70 kg na benču npr., čučanj radio sa 80 kg, deadlift sa 100 kg serije itd.

Barem meni to izgleda kao "hvatanje tega u ruke" i "jako" treniranje.
Previse se opterecujes, a mislim da jos nisi kvalitetno uhvatio teg u ruke :D Ne mozes tek tako pronaci savrseni jelovnik, jedi sto vise mesa,voca povrca,jaja, suplementacija posle treninga, spavaj odmaraj, treniraj JAKO, i bice sve ok.. Mogu ti ljudi ispisati u gram sve,to ne znaci da ce tebe uraditi upravo to,dakle improvizuj promisli i kombinuj, i naravno MENJAJ, raznovrsnost je majka

Ma nemoj. Mudrac :D
Uzeo sam teg u ruke, dajem maximalno od sebe, počeo sam raditi sa "velikim težinama" (tj. koje su meni teške), prošle sedmice sam radio serije sa 70 kg na benču npr., čučanj radio sa 80 kg, deadlift sa 100 kg serije itd.

Barem meni to izgleda kao "hvatanje tega u ruke" i "jako" treniranje.

Ja nisam hteo da te uvredim, niti se smatram mudracem,realan sam i govorim ti realne stvari.. Znam gomilu ljudi koji se zaludjuju kada krenu i tako se izgube na putu, ishrana je itekako bitna, ali mi se cini da mnogo ljudi ne shvata i dalje da je TRENIRANJE isto tako jako bitno..samo sam ti rekao ako vec se cepas sa pola kile mesa dnevno, neka bude odradjen trening do bola,a ako racunas u gram dal ces da stavis maslinovo preko papricice ilii ne znam ti ni ja gde, nista time se ne postize, ja jedem po osecaju, tako da najbolje razvijes svoj osecaj kod sebe,ali ponovo treba VREME,nece to odmah,moras isprobati razne jelovnike i da vidis kako ide,i onda menjas iznova i iznova..

I ne pisem ti da bih ti pametovao daleko od toga..ako ti smetaju moji postovi mogu i da ih ne pisem :D

Samo volim da budem surovo realan i iskren,a to ljudi ne shvataju nekad
« Poslednja izmena: Decembar 07, 2012, 04:36:29 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #9 poslato: Decembar 07, 2012, 04:03:00 posle podne »

Previse se opterecujes, a mislim da jos nisi kvalitetno uhvatio teg u ruke :D Ne mozes tek tako pronaci savrseni jelovnik, jedi sto vise mesa,voca povrca,jaja, suplementacija posle treninga, spavaj odmaraj, treniraj JAKO, i bice sve ok.. Mogu ti ljudi ispisati u gram sve,to ne znaci da ce tebe uraditi upravo to,dakle improvizuj promisli i kombinuj, i naravno MENJAJ, raznovrsnost je majka

Ma nemoj. Mudrac :D
Uzeo sam teg u ruke, dajem maximalno od sebe, počeo sam raditi sa "velikim težinama" (tj. koje su meni teške), prošle sedmice sam radio serije sa 70 kg na benču npr., čučanj radio sa 80 kg, deadlift sa 100 kg serije itd.

Barem meni to izgleda kao "hvatanje tega u ruke" i "jako" treniranje.
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #8 poslato: Decembar 07, 2012, 04:00:37 posle podne »

Ujutru za doručak možeš razne varijante, ali to što si naveo je ok, bademe i lešnike bih pogrickala posle, usput... dovoljno ti je whey, mleko i ovsene.

sendvič sa integralnim hlebom i jajimaa, ili tunjevinom i komadom belog mesa je super užina.

što se tiče maslinovog ulja ono gubi svoje vrednosti na visokim temperaturama. Kad sam ti pomenula palačinke sa ovsenim pomenula sam ti i maslinovo ulje - da ne bude zabune, ono daje finu aromu ali gubi vrednosti... Jamie Oliver ima jedan dobar savet -ako ga koristite za pečenje koristite ono najjeftinije maslinovo, a za salata extra devičansko maslinovo ulje.
Pazi, ako staviš par kapi običnog ulja suncokretovog neće ti ništa biti....

post workout meal crveno meso ili pileće, ćureće, uz to prilog bareni krompir ili pirinač i povrće

Ma da, znam to sve, ali ne škodi da pitam.
Znači mogu i krompirići uz post workout meal..

Kao što rekoh, ne jedem povrće :)


I nisam razumio šta si htjela da kažeš sa maslinovim, da li je ok ako pržim piletinu na maslinovom?
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #7 poslato: Decembar 07, 2012, 03:20:46 posle podne »

Previse se opterecujes, a mislim da jos nisi kvalitetno uhvatio teg u ruke :D Ne mozes tek tako pronaci savrseni jelovnik, jedi sto vise mesa,voca povrca,jaja, suplementacija posle treninga, spavaj odmaraj, treniraj JAKO, i bice sve ok.. Mogu ti ljudi ispisati u gram sve,to ne znaci da ce tebe uraditi upravo to,dakle improvizuj promisli i kombinuj, i naravno MENJAJ, raznovrsnost je majka
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Decembar 07, 2012, 03:11:28 posle podne »

Ujutru za doručak možeš razne varijante, ali to što si naveo je ok, bademe i lešnike bih pogrickala posle, usput... dovoljno ti je whey, mleko i ovsene.

sendvič sa integralnim hlebom i jajimaa, ili tunjevinom i komadom belog mesa je super užina.

što se tiče maslinovog ulja ono gubi svoje vrednosti na visokim temperaturama. Kad sam ti pomenula palačinke sa ovsenim pomenula sam ti i maslinovo ulje - da ne bude zabune, ono daje finu aromu ali gubi vrednosti... Jamie Oliver ima jedan dobar savet -ako ga koristite za pečenje koristite ono najjeftinije maslinovo, a za salata extra devičansko maslinovo ulje.
Pazi, ako staviš par kapi običnog ulja suncokretovog neće ti ništa biti....

post workout meal crveno meso ili pileće, ćureće, uz to prilog bareni krompir ili pirinač i povrće
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #5 poslato: Decembar 07, 2012, 03:06:39 posle podne »

Ma razumijem ja sve što vi meni pričate, ali ja nemam vremena za to kuhanje, pošto sam na poslu čitav dan.
Nekako sam iskombinovao da prije posla jedem ta jaja, zato su mi prvi obrok, a whey pijem odmah čim ustanem.
Ali eto probaćemo onda ovako:

Doručak: U blender ću ubaciti mlijeko, ovsene, whey, kašiku maslinovog ulja, i par badema ili lješnjaka. Može tako?
A kajganu sa integralnim hljebom ili kuhana jaja (kako kad) ću ponijeti u Tupperware-u na posao da mogu jesti kao užinu.

@Iron: Ma da, ovo je meni koji ću jesti VEĆINOM, ali normalno da ću ga mijenjati s vremena na vrijeme.

Jedno pitanje: Da li je ok da pržim piletinu i teletinu u Teflonu sa maslinovim uljem?

I koje UH bi mi predložili da jedem sa post workout mealom, jer je pwm u 7 sati navečer?

EDIT: Ne jedem povrće nikako, niti ću ga jesti. Jedem samo krompir.

@Monika: Pa šta je pire krompir nego bareni krompir s mlijekom?
« Poslednja izmena: Decembar 07, 2012, 03:09:14 posle podne od strane dyordye » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Decembar 07, 2012, 02:45:53 posle podne »

Pozdrav bodibiberi,
na početku kad sam došao postavio sam svoju dijetu i dobio kišu negativnih kritika, pa sam pokušao to malo korigovati i pojednostaviti, tako da to sada izgleda ovako:

Doručak: Whey s vodom, pa onda kajgana od 3-4 jajeta
Užina: Whey + banana
Ručak: 200 grama piletine s roštilja i pire krompir
Užina 2 tj. poslije treninga: whey + banana
Večera: 300-400 grama piletine

S tim da sam danas pročitao da su ovsene i blender postali dobri drugovi, tako da ću se i ja družiti s njima za jutarnju užinu umjesto ovog wheya i banane ;D

Cilj mi je izgradnja mišićne mase uz postepeno skidanje sala, znam da to ne ide skupa, ali gram sala manje dnevno, meni dosta.. :)

Pozdrav,

ako ti je cilj izgradnja mišićne mase - tu treba i hidrata, koje ti nemaš... odnosno imaš ali JAKO malo...  drugo nigde ne vidim povrće i vlakna.... bez toga ne!!

Dakle.. da krenemo redom

1) whey ujutru sa ovsenim, dodaj malo ovsenih pahuljica... kroz 2 sata može opet obrok sa jajima.  Ali whey pa odmah posle jaja, to mi ne ide.  Nema potrebe, iskreno. Možda samo jedno od ta dva. Ali dodaj hidrate... ponekad pojedi krišku dve tostiranog crnog hleba sa kajganom, nema boljeg doručka :)
2) banana je ok, pogotovo posle treninga, sadrži dosta magnezijuma, ima i šećera i hidrata.  Ja bih ubacila za užinu malo badema sirovih
3) masnoće ti fale, zdrave.  Dodaj kašiku maslinovog ulja na salatu, laneno seme u ovsenu kašu, bademe, lešnike, orahe - ili mix izmeĂ°u obroka (umereno), može i avokado ako naĂ°eš
4) umesto pire krompira pojedi bareni krompir
5) jedi POVRĆE  bareno, pošto sad nema puno svežeg... ili supice od povrća
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #3 poslato: Decembar 07, 2012, 02:41:26 posle podne »

Ujutru nemas ugljohidrata, bolje ovsene stavi za jutro prvi obrok,ne za uzinu,uzinu mozes da rotiras i stavis whey sa mlekom i te fore..generalno voce i povrce nemas..jedi sto vise , znaci ujutru cepni 80-100 gr ovsenih utopi u malo jogurta, e sad mozes sa tim whey,ali bih ja mesto toga stavio jaja,pa tek posle u uzini whey i mleko..ali stvar ukusa i rotacija..posle treninga bar 80tak grama dobrih hidrata sa 200 gr mesa, ubaci negde i malo mlecnih proizvoda,nece te pojesti ;)

I menjaj cesto jelovnike,na par dana, improvizuj,nauci svoje telo ,da ga pratis sta ti govori,jer jednolikost ne vodi nicemu, jedi razlicita mesa..

E i da ne mesaj whey i jaja,nema potrebe, ili whey sa mlekom ili jaja sa ovsenim,ili whey sa ovsenim,whey i jaja NE
« Poslednja izmena: Decembar 07, 2012, 02:44:51 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #2 poslato: Decembar 07, 2012, 02:38:23 posle podne »

obrok ujutru mora imati više hidrata, obrok posle treninga mora imati više hidrata. Ostalo je ok, stići će te monotonija posle nekog vremena, ali već do tada ćeš se prešaltati na neke druge varijante i kombinacije... predložio bih ti malo više vlakana, čini mi se da ih skoro nema nikako: dakle salate, više voća i povrća generalno...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #1 poslato: Decembar 07, 2012, 01:57:55 posle podne »

Pozdrav bodibiberi,
na početku kad sam došao postavio sam svoju dijetu i dobio kišu negativnih kritika, pa sam pokušao to malo korigovati i pojednostaviti, tako da to sada izgleda ovako:

Doručak: Whey s vodom, pa onda kajgana od 3-4 jajeta
Užina: Whey + banana
Ručak: 200 grama piletine s roštilja i pire krompir
Užina 2 tj. poslije treninga: whey + banana
Večera: 300-400 grama piletine

S tim da sam danas pročitao da su ovsene i blender postali dobri drugovi, tako da ću se i ja družiti s njima za jutarnju užinu umjesto ovog wheya i banane ;D

Cilj mi je izgradnja mišićne mase uz postepeno skidanje sala, znam da to ne ide skupa, ali gram sala manje dnevno, meni dosta.. :)
« Poslednja izmena: Decembar 07, 2012, 02:38:12 posle podne od strane dyordye » Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.125 sekundi sa 17 upita.