TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395142 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 02:54:08 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Istezanje  (Pročitano 3566 puta)
mixa995
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94

« Odgovor #13 poslato: April 01, 2018, 02:43:49 posle podne »

https://www.youtube.com/watch?v=edzgO5Wohow&feature=youtu.be
ovo ja preferiram posle treninga brzo i jednostavno
Sačuvana
Progress is Progress No Matter How Small
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #12 poslato: Septembar 24, 2017, 04:01:17 posle podne »

Ja bih samo dodao da ja na primer zbog tehnički kvalitetnijeg čučnja istezem gluteus i zadnju lozu izmedju serije ali to radim tek nakon dobrog zagrevanja kada predjem 120-130kg na čučnju ili ti nekih 20ak minuta zagrevanja.
Sačuvana
Drax07_TKD
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 28

« Odgovor #11 poslato: Septembar 23, 2017, 10:12:49 posle podne »

Pozdrav svima. Na temu istezanja mogu Vam podeliti svoje iskustvo bazirano na nekoliko sportova kojima se bavim, kao što su tenis, odbojka, biciklizam, Taekwodno te Wing Chun.

Svi navedeni sportovi, kao i borilačke veštine, imaju dominantnu grupu mišića kao predstavnike koji su njihov zaštitni znak. Vežbe snage, kao i vežbe istezanja su shodno tome prilagođene istima. Naravno postoji nešto što je zajedničko svim gore navedenim disciplinama.

Da biste uradili špagu ili pak imali mišilje sa boljom, odnosno većom perfuzijom krvi, neopohodno je da se držite fiziološkog standarda; 30min je potrebno da se telo dovede u fizički radnu atmosferu.

Nakon 30min laganog zagrejavanja moguće je odraditi lagane vežbe istezanja (ukoliko ne 30min, bar izdvojite 15min). Lično, preferiram da je glava s vratom poslednja, s ozbzirom na cervikalnu muskulaturu i njenu funkciju.

Ozbiljne vežbe istezanja radite na kraju treninga, kao i između serija u pauzi, da se mišić drži u elongaciji i vaskularnoj perfuziji.

Mogu ostaviti preporuke vežbi istezanja, pogotovo za one koji žele postići špagu ili čak veći ugao od 180°, samo ostavite u komentarima koji vam je željeni cilj i kojim sportom se dominantno bavite (ako nije samo teretana u pitanju).

Srdačan pozdrav.
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #10 poslato: Avgust 26, 2017, 10:50:56 pre podne »

https://www.youtube.com/watch?v=h2aBPh_2eEo&t=43s

https://www.youtube.com/watch?v=QMZmzwr6Fxg&t=9s

https://www.youtube.com/watch?v=pRZIn9cNIRI

Po meni su ovo ok vezbe, radim ih svakog jutra.
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Ogi
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249

« Odgovor #9 poslato: Avgust 25, 2017, 09:12:08 posle podne »

Je l moze neko da postavi link dobrih vezbi za istezanje pre I posle treninga ?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #8 poslato: Decembar 24, 2012, 10:44:04 posle podne »

Bolje da podelis po misicnim grupama,jedna velika i jedna mala grupa u istom treningu.
Sačuvana
Kiborg
Gost
« Odgovor #7 poslato: Decembar 24, 2012, 04:45:17 posle podne »

Nije ti losa ideja, trake zavrsavaju posao. Imam jednu dilemu? S obzirom da radim samo sa svojom tezinom, i da mi je cilj da povecam misicnu masu (znam da ce mnogi reci da je to neizvodljivo bez tegova), da li je bolje da odvojim misicne grupe po danima? Citao sam da se tako postize bolji efekat, tj. da je hipertrofija misica veca, pa ne znam koliko u tome ima istine? Ili da radim kruzni trening, mada mislim da bi mi bilo mnogo da istog dana radim sklekove, zgibove, cucnjeve itd.?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #6 poslato: Decembar 23, 2012, 07:44:55 posle podne »

Mozes uz neki gumeni tuber ili TRX da odradis dosta vezbi .
Sačuvana
Kiborg
Gost
« Odgovor #5 poslato: Decembar 21, 2012, 01:42:29 posle podne »

Imas pravo Marko. Najbolje bi bilo da mixujem i druge vezbe. Jos samo da osmislim neki trening program koji bi meni odgovarao. Kako ne bih skrenuo sa teme, potrazicu sta ima o tome na ovom forumu.
« Poslednja izmena: Decembar 21, 2012, 01:44:44 posle podne od strane Kiborg » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Decembar 21, 2012, 11:18:10 pre podne »

@Kiborg

za odgovor klikni na reply a ne na edit,  jer si upravo editovao moj post, izbrisala sam.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Decembar 21, 2012, 09:20:22 pre podne »

vežbe za istezanje latisimuma i gornjeg i medijalnog trapezijusa
« Poslednja izmena: Decembar 21, 2012, 11:17:14 pre podne od strane MightyMO » Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #2 poslato: Decembar 20, 2012, 11:02:21 posle podne »

Bilo koju vezbu da radis u prvom periodu treninga ces mnogo napredovati,ono sto tebi ovde treba je da kombinujes i druge vezbe,jer radeci stalno jednu istu vezbu ne dozvoljavas da se misic oporavi samim tim ce i nepravilno izvoditi vezbu gde ce biti ukljuceno sto vise sinergista.
Sačuvana
Kiborg
Gost
« Odgovor #1 poslato: Decembar 20, 2012, 09:07:16 posle podne »

Od nedavno sam poceo da radim zgibove u parku. Za teretanu ne mogu jos uvek da odvojim vreme zbog obaveza, tako da trenutno vezbam na otvorenom ili kod kuce. I mogu da vam kazem da je napredak bio evidentan, ni punih mesec dana nije proslo. Nisam se nadao da, samo od zgibova, ledja za tako kratko vreme mogu toliko da se prosire, to me bas iznenadilo.   Plan mi je bio da u pocetku radim samo njih, a da kasnije uvrstim i druge vezbe.
 Iz treninga u trening sve vise mi je bio napet gornji deo ledja, blizu vrata, mislim da je trapezius u pitanju. Verovatno sam napravio gresku time sto se nisam istezao posle treninga, a moguce je i da misicima nisam dao dovoljno vremena da se odmore. Potreban mi je vas savet kako da rizik da se povredim svedem na minimum. Koje vezbe za istezanje posle treninga (u mom slucaju zgibova) biste mi preporucili?  I da li da se istezem tek nakon treninga ili i u pauzi izmedju serija?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 18 upita.