TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396749 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Saskast

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 03, 2024, 02:31:51 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Par pitanja oko suplemenata.  (Pročitano 5203 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #13 poslato: Januar 01, 2013, 08:16:13 posle podne »

Koji god protein da piješ, osnovni principi su isti. Najosnovnije ti je da ga uzimaš odmah nakon treninga(dozer-dozer i po). Sve ostalo je može i ne mora.
Sačuvana
Doko89
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39


« Odgovor #12 poslato: Januar 01, 2013, 07:34:47 posle podne »

Super :), stalno racunam kako da izvucem da mi pakovanje proteina traje mesec dana, ako uzmem nesto od 2.20Kg.
Vidim da ima gde se preporucuje uzimanje 2x na dan, negde 4x na dan .. ima li neki savet kako bi bilo najbolje da se pije ?? Znam da posle treninga obavezno treba uzeti proteone.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #11 poslato: Januar 01, 2013, 07:29:19 posle podne »

To se odnosi na ukupan unos proteina, iz hrane i dodataka ishrani.
Sačuvana
Doko89
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39


« Odgovor #10 poslato: Januar 01, 2013, 07:24:27 posle podne »

I ja sam se najvise razmisljao oko Twinlab Whey Fuel, bas zbog trenutne cene. Al imam druga koji je koristio Elite Whey Protein, i kaze da je fantastican. Zato sam hteo da se malo raspitam.
Citao sam dosta o prepoeucenom dnevnom unosu, uglavnom ako sam dobro shvatio najmanje sto bi dnevno trebalo da se unosi jeste 1gr po 1 Kg tezine, interesuje me da li se to odnosi na unos proteine kao suplementaciju ili se u tu racuna suplementacija + proteini uneseni putem ishrane ??
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #9 poslato: Januar 01, 2013, 07:12:47 posle podne »

Većina koriste akciju i kupuju Twinlab Whey Fuel. Izvanredan protein. Cena mu je 4.690 din za 2.3kg. Rok do kraja februara, pa je samo to razlog tako niske cene.

Pored toga, imaš i jako dobar Dymatize Elite Whey ili Scitec Whey Professional itd, itd. Nećeš pogrešiti sa izborom.
Sačuvana
Doko89
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39


« Odgovor #8 poslato: Januar 01, 2013, 07:00:26 posle podne »

Poznato mi je kako funkcionise sistem, znam da preko noci nista ne moze da se ostvari.
Imam jos jedno pitanje, koji protein predlazete?? kakva iskustva imate sa nekim od proteina koji se nalaze u ponudi??
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12829


Never give up!

« Odgovor #7 poslato: Decembar 27, 2012, 03:09:11 posle podne »

Veoma je samo važno da budeš svestan činjenice da ništa nećeš postići za kratko vreme već da je za to potreban dug i težak rad i tu sve da iskombinuješ počevši od ishrane,suplementacije treninga i odmora.
Ako negde zatajiš i rezultati će biti lošiji.To je veoma prosta matematika.
Budi istrajan i nikada ne odustaj, jer bodi bilding traži mnogo odricanja ali svaki trud se kasnije isplati.Iz ličnog iskustva ti ovo govorim.
Sačuvana
Doko89
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39


« Odgovor #6 poslato: Decembar 26, 2012, 04:40:48 posle podne »

Hvala vam na savetima.
Gledacu da kupim whey i kreatin jer sam po vasim komentarima zakljucio da je to najbolja opcija + vitamini, minerali.

Sto se tice ovog dela gde jedem za dvojicu, to sam samo hteo malo da se pohvalim xD
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12829


Never give up!

« Odgovor #5 poslato: Decembar 26, 2012, 10:14:31 pre podne »

Vitamini i minerali su ti jako važni iz razoga što kod aktivnih sportista njihov unos kroz ishranu nije dovoljan i zato ih uzimamo kroz suplemente.Imaš u Pansportu dobru ponudu i koji god kompleks da uzmeš nećeš pogrešiti.

Whey protein spada u prioritete a razlog je taj što tebi posle treninga treba nešto što će u kratkom vremenskom roku da nahrani mišić taman dok ne spremiš sebi kvalitetan obrok.Whey da bi ušao u krvotok treba mu oko dvadeset minuta a hrani mnogo duže,e to je glavni razlog zašto je whey obavezan.

Amino ti još nisu potrebne jer one dolaze pri kraju kod naprednih vežbača iz razloga šti ako hoćeš da uneseš prave doze veoma je skupa investicija i uglavnom su dobre za period rada na definiciji kada smo na malom unosu hidrata.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12829


Never give up!

« Odgovor #4 poslato: Decembar 26, 2012, 10:06:07 pre podne »

Pozdrav,

Što se kreatina tiče ne mora punjenje mada na primer ja ga radim iz razloga što meni tako daje najbolje rezultate.Ja radim punjenje po pet grama četiri puta na dan i to tako sedam dana minimum.E sada...opet to zavisi od osobe,jer ja sada imam dva treninga dnevno i zato ga uuimam po pet pre i posle treninga dok u danima kada ne treniram uzimam do deset grama.Pomak u odnosu na to kada sam uzimao samo pet pre i pet posle je velika.Moj ti je savet da probaš na sebi i vidiš kako ti odgovara.Samo pazi jer monohidrat može potkožnu vodu da ti navuče ako ne paziš na ishranu to jest preteraš sa unosom hidrata.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #3 poslato: Decembar 26, 2012, 08:47:07 pre podne »

Kreatin pijes 5g pre 5 g nakon treninga,danima kada ne treniras ides 5g ujutru,nije neophodna faza punjenja.Mozes da ga pijes nevezano od whey proteina i definitivno jedan od retkih suplemenata koji ima efekat !Nakon 3 meseca koriscenja mozes napraviti pauzy kratku od par nedelja.
Whey protein je drugi na listi suplemenata koji ti preporucujem,ali ukoliko predhodno sebi mozes da priustis adekvatnu i kvalitetnu ishranu.bilo koji vitamin ili multivitamin dobro bi dosao.
Amino kiseline mozes uzeti ukoliko nemas dovoljno za whey protein.S obzirom da si sada neaktivan,treningom ces trositi vise kalorija samim tim ces gubiti i masti ukoliko budes unosio dovoljno proteina kroz ishranu i suplemente.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #2 poslato: Decembar 26, 2012, 08:18:49 pre podne »


1. Kreatin. Interesuje me, da li mora da se pije uz jos nesto ( proteini, ili nesto drugo ), ili moze posebno?? Može da se pije sam.
   Da li je obavezno ono punjenje u prvih 5-7 dana?? Ne, tvoj izbor. Koliko dugo sme da se pije. tj da li ima vremenski period kada treba da se prestane sa    uzmimanjem?? Ne moraš praviti pauze od kreatina. Kreatin nije hemija.
   Uzeo bih Creatine monohydrate Micronized, pa me zanima da li se isplati uzeti, kakvo je vase iskustvo sa njim?? To je pravi izbor.

2. Vitamini i Minerali. Razmisljao da uzmem od vitamina Easy-C 300Mg i od minerala Essential Calcium-Magnesium.
    Interesuje me da li ima efekta da ih koristim ili nema potrebe da ih uzimam ( citao sam cemu sluze, pa mi deluje kao da je vredno kupovine )?? Uzmi- neće ti škoditi, mada ova dva može da ti zameni neki multivitaminsk-mineralni kompleks tipa Daily formula.

3. Aminokiseline. Ima li efekta ako ih pijem bez da kupujem proteine?? Ima. Da li smeta ako ih uzimam uz kreatin?? Ne smeta. Poželjno je.
    Nasao sam nesto, Super Amino 4 800, zanima me vase misljenje o tome, da li valja i da li bi mi odgovaralo uz sve ovo gore navedeno ?? BOlje kupi whey protein, u njemu već ima aminokiselina koje su za tebe dovoljne.

4. Proteini. Posto su dosta skupi, mene interesuje da li bi vredelo za te pare kupiti sve ovo gore navedeno i piti, a proteine unositi preko hrane   ( truditi se da ishrana bude sto kvalitetnija )?? Pa i aminokiseline i kreatin imaš u hrani? Nisu sa Marsa stigli...
   Jer ako bi odvojio recimo 7000-8000 mesecno na proteine, to znaci da ne bih mogao da kupim nista drugo .. nekako mi deluje bolje ova opcija bez kupovine proteine. Bolja je opcija da kupiš whey i kreatin, nego ovo gore što si nabrojao.
   Svestan sam da su glavni sastojak za igradnju misica, ali imam osecaj da nije bas najbolje ako samo to pijem ( uz ishranu naravno ).
   A, budzet mi nije idealan pa da moze sve pokriti ili da mogu reci kako cu redovno svaki mesec kupiti proteine.

5. I, jedno pitanje u vezi samog treniranja. Posto sam dugo ne aktivan, na meni sad ima i sala koje bih ja zeleo da eliminisem :)
    E sad, dvoumim se da li prvo da posvetim paznju topljenju sala, ili da normalno treniram ?? Treniraj normalno, skidaj salo za pola godine-godinu. Ako ga bude ostalo ;)
    Ako budem normalno trenirao, i radio na tome da povecam misicnu masu, hoce li se to salo topiti ili ce i dalje ostati tu?? SAlo će se topiti, ali to zavisi dosta od ishrane.
    Visko sam 180cm i trenutno vazem oko 85-90kg, nemam problema sa ishranom stvarno se mogu povaliti da jedem za dvojicu :) Kako hoćeš da topiš salo ako jedeš za dvojicu??  ;)

Hvala vam unapred za odgovor, i izvinjavam se ako sam preterao sa pitanjima ili ako nema neke logike u mojim pitanjima.

Sačuvana
Arbeit macht frei.
Doko89
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39


« Odgovor #1 poslato: Decembar 26, 2012, 01:16:22 pre podne »

Pozdrav!
Isao sam u terenatu nekih 6 meseci, ali sam prestao i sad vec ima 2-3 godine kako sam potpuno ne aktivan.
Imam iza sebe nekog iskustva sa tegovima, ali nikad nisam koristio nikakve suplemente.
Cistao sam dosta teme po forumu i pronasao dosta korisnih saveta, ali ipak da postavim par pitanja pa da budem 100% siguran :)

1. Kreatin. Interesuje me, da li mora da se pije uz jos nesto ( proteini, ili nesto drugo ), ili moze posebno??
   Da li je obavezno ono punjenje u prvih 5-7 dana?? Koliko dugo sme da se pije. tj da li ima vremenski period kada treba da se prestane sa    uzmimanjem??
   Uzeo bih Creatine monohydrate Micronized, pa me zanima da li se isplati uzeti, kakvo je vase iskustvo sa njim??

2. Vitamini i Minerali. Razmisljao da uzmem od vitamina Easy-C 300Mg i od minerala Essential Calcium-Magnesium.
    Interesuje me da li ima efekta da ih koristim ili nema potrebe da ih uzimam ( citao sam cemu sluze, pa mi deluje kao da je vredno kupovine )??

3. Aminokiseline. Ima li efekta ako ih pijem bez da kupujem proteine?? Da li smeta ako ih uzimam uz kreatin??
    Nasao sam nesto, Super Amino 4 800, zanima me vase misljenje o tome, da li valja i da li bi mi odgovaralo uz sve ovo gore navedeno ??

4. Proteini. Posto su dosta skupi, mene interesuje da li bi vredelo za te pare kupiti sve ovo gore navedeno i piti, a proteine unositi preko hrane   ( truditi se da ishrana bude sto kvalitetnija )??
   Jer ako bi odvojio recimo 7000-8000 mesecno na proteine, to znaci da ne bih mogao da kupim nista drugo .. nekako mi deluje bolje ova opcija bez kupovine proteine.
   Svestan sam da su glavni sastojak za igradnju misica, ali imam osecaj da nije bas najbolje ako samo to pijem ( uz ishranu naravno ).
   A, budzet mi nije idealan pa da moze sve pokriti ili da mogu reci kako cu redovno svaki mesec kupiti proteine.

5. I, jedno pitanje u vezi samog treniranja. Posto sam dugo ne aktivan, na meni sad ima i sala koje bih ja zeleo da eliminisem :)
    E sad, dvoumim se da li prvo da posvetim paznju topljenju sala, ili da normalno treniram ??
    Ako budem normalno trenirao, i radio na tome da povecam misicnu masu, hoce li se to salo topiti ili ce i dalje ostati tu??
    Visko sam 180cm i trenutno vazem oko 85-90kg, nemam problema sa ishranom stvarno se mogu povaliti da jedem za dvojicu :)

Hvala vam unapred za odgovor, i izvinjavam se ako sam preterao sa pitanjima ili ako nema neke logike u mojim pitanjima.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.049 sekundi sa 13 upita.