TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 12:46:08 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Cucnjevi  (Pročitano 6141 puta)
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #14 poslato: Februar 03, 2013, 10:31:39 posle podne »

Kad smo kod cucnjeva, imam ja jedno pitajne. Radim ga svaki put kada radim noge, kilaze su mi solidnem, forsiram maksimalno radim 4-5 serije 8-10 puta, pa spustam na 1-3 koliko mogu da dignem, ali kad god dobijam upalu gotovo uvek je na zadnjoj lozi, dok mi kvadriceps gotovo ostane netaknut ( ili bar tu nemam upalu ) Radim ga mislim pravilno, noge su mi u malo rise od ramena, sa prstima okrenutim malo sa strane, spustam duboko, stvarno pazim na formu pokreta al eto te me upale muce, ne znam da li tako treba.

Ja radim ledja na svakih 4-5 dana par meseci i juce sam dobio upalu trapezijusa... A sto se tice cucnja, ja uopste ne osecam da radi zadnja loza! Prednja loza i zadnjica sa ledjima da. Zato za zadnju lozu imam 3 serije leg curls i 3 serije stiff deadlift, visok broj ponavljanja.
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #13 poslato: Februar 03, 2013, 10:25:31 posle podne »

Pa ako ti je kvad najveca briga saraja malo...

Probaj sa plocicama pod petom, radi i sa uskim stavom...
Imas i druge vezbe za kvad ne samo cucanj, opteretis noge na cucnju dobro pa posle vezbe da izolujs kvad...
Sačuvana
Tokan
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 203


« Odgovor #12 poslato: Februar 03, 2013, 10:18:15 posle podne »

Kad smo kod cucnjeva, imam ja jedno pitajne. Radim ga svaki put kada radim noge, kilaze su mi solidnem, forsiram maksimalno radim 4-5 serije 8-10 puta, pa spustam na 1-3 koliko mogu da dignem, ali kad god dobijam upalu gotovo uvek je na zadnjoj lozi, dok mi kvadriceps gotovo ostane netaknut ( ili bar tu nemam upalu ) Radim ga mislim pravilno, noge su mi u malo rise od ramena, sa prstima okrenutim malo sa strane, spustam duboko, stvarno pazim na formu pokreta al eto te me upale muce, ne znam da li tako treba.
Sačuvana
Zivot je teskas,
 brze pesnice od celika,
 ti ne bi da mu predas,
 pa mora da se TRENIRA!
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #11 poslato: Februar 03, 2013, 09:51:57 posle podne »

Ne razumem kakvi su to cucnjevi na prstima? Isto mi je tako bilo dok nisam naucio da pravilno radim cucanj sa rasirenim nogama, ne skupljenim onda se izdizu pete, sto je po meni pogresno.. Probaj noge malo vise da rasiris..
Sta pricas ti ? Kao prvo, gotovo da niko ne moze da uradi pravilan cucanj, a2g sa rasirenim nogama, to sto se u PL-u priznaje svasta, ne znaci da je to pravilan cucanj. A ti cucnjevi na prstima su problem slabe flexibilnosti stopala, i imaju odredjene vezbe za to, i nikako problem koji decko ima nije u stavu , vec u fleksibilnosti, i treba da nastavi da radi cucanj u sirini ramena (mozda malo sire) a ne rasirenim stavom.
Pa o tome ja i pricam nisam mislio da se rasiri ko zaba, obicno kad su noge blizu jedna drugoj se desava to sa prstima.. Tacno u sirini ramena i malo sire.. I mislim da je problem u tehnici ne u flexibilnosti ali ok, mozda je i flexibilnost ko zna, znam iz svog iskustva kako mi je bilo :)
Sačuvana
nbg92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 87

« Odgovor #10 poslato: Februar 03, 2013, 09:44:58 posle podne »

Ne razumem kakvi su to cucnjevi na prstima? Isto mi je tako bilo dok nisam naucio da pravilno radim cucanj sa rasirenim nogama, ne skupljenim onda se izdizu pete, sto je po meni pogresno.. Probaj noge malo vise da rasiris..
Sta pricas ti ? Kao prvo, gotovo da niko ne moze da uradi pravilan cucanj, a2g sa rasirenim nogama, to sto se u PL-u priznaje svasta, ne znaci da je to pravilan cucanj. A ti cucnjevi na prstima su problem slabe flexibilnosti stopala, i imaju odredjene vezbe za to, i nikako problem koji decko ima nije u stavu , vec u fleksibilnosti, i treba da nastavi da radi cucanj u sirini ramena (mozda malo sire) a ne rasirenim stavom.
Sačuvana
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #9 poslato: Februar 03, 2013, 09:09:58 posle podne »

Ne razumem kakvi su to cucnjevi na prstima? Isto mi je tako bilo dok nisam naucio da pravilno radim cucanj sa rasirenim nogama, ne skupljenim onda se izdizu pete, sto je po meni pogresno.. Probaj noge malo vise da rasiris..
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #8 poslato: Januar 10, 2013, 04:34:19 posle podne »

Da li je bezbedno raditi cucnjeve na prstima posto ne mogu da spustim petu na pod?
Nemoj raditi a da nemas adekvatnu potporu u stopalu.
Ako bez plocica ne mozes da postignes dovoljnu dubinu u cucnju onda ih podglavi pod petu.
Sačuvana
suvak88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #7 poslato: Januar 10, 2013, 03:52:01 posle podne »

Da li je bezbedno raditi cucnjeve na prstima posto ne mogu da spustim petu na pod?
Sačuvana
coldwater
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60


I'm a lead farmer motherfucker.

« Odgovor #6 poslato: Januar 09, 2013, 09:53:23 pre podne »

Pločice treba da emuliraju cipele koje obično koriste olimpijski dizači, a poenta je u tvrdom Ă°onu sa malo izdignutom petom. Meni se čini da je izdignuta peta bitna samo kod prednjeg čučnja, ali ni tada ih ne koristim jer se osećam prilično nestabilno, mislim da pločice nisu adekvatna zamena, osim ako ne radiš sa tipa 50kg.. Ja malo prebacujem 100kg sa prednjim čučnjem, ali radije radim klot nego sa pločicama.
Sačuvana
--
cheers,
milan.
Rakic94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42

« Odgovor #5 poslato: Januar 09, 2013, 12:10:14 pre podne »

Ok od sada cu ih raditi ,,klot'' hvala na odgovorima
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #4 poslato: Januar 08, 2013, 10:23:14 posle podne »

ako obratis paznju na ljude koji se takmice u pl videces da rade cucanj bez icega pod stopalima...mada postoje cipele za dizace koje imaju malo podignutu petu....ja ih radim klot...sto i tebi preporucujem
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #3 poslato: Januar 08, 2013, 09:44:44 posle podne »

Kad pokušam da se setim prvih dana u teretani i čučnjeva, mislim da mi te pločice ispod peta nikada nisu trebale. Skroz mi je čudno sa njima. Sećam se da sam prošle ili pretprošle godine, zezanja radi, probao da ih stavim, iako sam uveliko bio navikao bez njih, i uopšte nisam umeo lepo da čučnem. :D

Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #2 poslato: Januar 08, 2013, 04:49:04 posle podne »

U teretani gde ja treniram svi ljudi koji uopste rade noge (malo ih ima) od toga jos manji broj koji radi cucnjeve koriste tegove od 2.5kg da stave ispod stopala tj. petom zgaze teg. Instruktor mi je rekao da se koriste da ne bi doslo do povrede kicme. Nisam hteo da se pravim pametan pa sam i ja poceo da radim sa tim tegovima ali ni na jednom drugom mestu nisam video da neko koristi te tegove tj da ih zgazi petom pa da radi cucnjeve. Zanima me da li su oni zaista neophodni ili se vezba moze bezbedno izvoditi i bez njih?


Naravno da moze bez,i treba bez.. to samo mozda pocetnici malo podizu pete zbog ravnoteze tega,dok nauce pravilno da rade cucanj,a to je dug vremenski proces. Ja nikad tako nisam radio,da stavim nesto ispod pete, jer imam osecaj  da bih pao sa sve tegom unatraske tako :D Jaka ravnoteza u nogama i stopalima i pichi..
Sačuvana
Rakic94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42

« Odgovor #1 poslato: Januar 08, 2013, 04:41:46 posle podne »

U teretani gde ja treniram svi ljudi koji uopste rade noge (malo ih ima) od toga jos manji broj koji radi cucnjeve koriste tegove od 2.5kg da stave ispod stopala tj. petom zgaze teg. Instruktor mi je rekao da se koriste da ne bi doslo do povrede kicme. Nisam hteo da se pravim pametan pa sam i ja poceo da radim sa tim tegovima ali ni na jednom drugom mestu nisam video da neko koristi te tegove tj da ih zgazi petom pa da radi cucnjeve. Zanima me da li su oni zaista neophodni ili se vezba moze bezbedno izvoditi i bez njih?
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.104 sekundi sa 17 upita.