TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 07:30:20 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Mala pomoc  (Pročitano 3354 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #15 poslato: Januar 29, 2013, 09:53:40 pre podne »

Umerenost je najvažnija u svemu,i ko ima tu kočnicu da kaže sebi e sada je dosta on će uspeti.
A što se tiče tiga šta nam prija..pa meni lično jako prija plazma torta,pa opet to ne znači da treba da je jedem :-)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #14 poslato: Januar 28, 2013, 08:54:56 posle podne »

Imas lekarske ordinacije koje rade funkcionalnu dijagnostiku,ukoliko te bude zanimalo pusticu ti gde mozes otici na ta testiranja na mail ili pm.
Sačuvana
Emanon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #13 poslato: Januar 28, 2013, 02:19:13 posle podne »

Ja sam lično izbegavao tada mleko i jogurt bilo koji da je u pitanju pa i sa smanjenim procentom masti jer mi nije prijalo.Ne kažem da ne smeš jer zavisi kako ti prija,mnoge na primer jogurt okrepljuje ali to je već od čoveka do čoveka.Ukoliko ti prija i ne lepi ti se na pločice itd...nema razloga da ga ne uzimaš.U svakom slučaju ponekad da se uzme neće škoditi.

Paa do sada mi je prijalo,tako da cu videti da nastavim sa time,ali bez preterivanja naravno :D


Previse fizicke aktivnosti ,zahteva i ozbiljnu funkcionalnu dijagnostiku pa ces znati koliko i kalorija treba da uneses.Ono sto moras saznati su vrednosti tvog bazalnog metabolizma,dnevna potrosnja kalorija na sve fizicke aktivnosti u toku dana,vrednosti tvog maksimalnog srcanog ritma..bar ove vrednosti kako bi mogao da dobijes ozbiljni odgovor na tvoje pitanje,sve bez toga bi bilo puko nagadjanje.

Kako to da izmerim/saznam ?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #12 poslato: Januar 27, 2013, 04:55:30 posle podne »

Paa ovako,imam 20 godina,visok sam 193 cm a tezak oko 97kg...Bavim se vec duze vreme borilackim sportovima,ali uvek sam imao problem sa salom koje nikako nece da ode :D Od februara planiram da pocnem novi rezim "zivota"...Dakle 6x nedeljno treninzi (kik boks i grappling) + 3x nedeljno vezbe sa Tuber-om...pravilna ishrana i suplementacija(Whey izolat + BCAA) Cilj,gubljenje sala i dobijanje +definisanje postojecih misica
Sada,ono sto mene zanima je upravo ta ishrana...sta bi ja trebalo da jedem i u kojim kolicinama (znacilo bi mi da mi neko konkretno kaze namirnice jer se ne snalazim toliko dobro kada mi neko kaze ovoliko grama ugljenih hidrata ovoliko proteina itd) i da li je ovo previse/premalo treniranja za ono sto zelim da postignem
Hvala
Previse fizicke aktivnosti ,zahteva i ozbiljnu funkcionalnu dijagnostiku pa ces znati koliko i kalorija treba da uneses.Ono sto moras saznati su vrednosti tvog bazalnog metabolizma,dnevna potrosnja kalorija na sve fizicke aktivnosti u toku dana,vrednosti tvog maksimalnog srcanog ritma..bar ove vrednosti kako bi mogao da dobijes ozbiljni odgovor na tvoje pitanje,sve bez toga bi bilo puko nagadjanje.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #11 poslato: Januar 27, 2013, 12:33:00 posle podne »

Ja sam lično izbegavao tada mleko i jogurt bilo koji da je u pitanju pa i sa smanjenim procentom masti jer mi nije prijalo.Ne kažem da ne smeš jer zavisi kako ti prija,mnoge na primer jogurt okrepljuje ali to je već od čoveka do čoveka.Ukoliko ti prija i ne lepi ti se na pločice itd...nema razloga da ga ne uzimaš.U svakom slučaju ponekad da se uzme neće škoditi.
Sačuvana
Emanon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #10 poslato: Januar 26, 2013, 02:13:43 posle podne »


Vitaminsko mineralni kompleks je oko hiljadu din.Uzmi to obavezno jer zaista je potrebno.
Što se ishrane tiče ono što je meni tada dok sam trenirao borilačke sportove bilo važno je da sat pre treninga ne jedem ništa da se na treningu ne bih ispovraćao.Ko je ozbiljno trenirao borilačke sportove zna o čemu pričam.Pogotovu kada je kondicioni ili sparing trening u pitanju.Tu ti presedne život a još ako si jeo pre toga blago onome ko čisti salu.
Filozofijeneke oko ishrane nema,i ovde pratiš kilažu na vagi,ogledalu...variraš sa uh,ja sam i tada najviše jeo pirinač u mnogo manjih obroka u toku dana alu jaki malo po tek nekoliko kašika.Pretežno se bazirao na pilećim filetima,belancima,nemasnim sirevima.Povrće se podrazumeva kao obavezno.Uveče sam jeo isključivo piletinu,povrće,ponekad šejk..
Jedno vreme sam i sagorevač ubacio pa je to onda bilo baš ekstremno znojenje i topljenje.

A onda cu uzeti i taj kompleks sigurno :)
A ovo za ne jedenje pre treninga sam davno naucio...na tezi nacin  ;D hahahah
Tako sam nesto otrpilike i zamisljao,piletina i pirinac,pecruke,povrce i voce (riba)
A sto se tice mleka i jogurta? (ranije kada sam drzao neku dijetu nutricionista mi je rekao da bi trebalo da pijem dosta jogurta i mleka sa smanjenim % masti)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #9 poslato: Januar 26, 2013, 11:31:27 pre podne »

Hvala na savetima,trenirao sam vec duze vreme kik boks,a u grapplingu sam nov :D Da li bi mogao da mi das neki primer napr kako bi jelovnik jednog dana trebao da izgleda?
Inace pokusacu da nadjem love da uzmem i taj vitaminsko mineralni kompleks (kolika je otrpilike cena toga,cisto informativno)
Mislim da sto se tice treninga mogu da izdrzim trening i to,samo ne zelim da "przim" misice,pa zato hocu da napravim dobru ishranu koja ce moci da podrzi ovaj "program" :)

Inace bavio sam se pre takmicarski,ali ce sada biti rekreativno zato sto mi je cilj izgradnja misica i gubitak sala :)

Vitaminsko mineralni kompleks je oko hiljadu din.Uzmi to obavezno jer zaista je potrebno.
Što se ishrane tiče ono što je meni tada dok sam trenirao borilačke sportove bilo važno je da sat pre treninga ne jedem ništa da se na treningu ne bih ispovraćao.Ko je ozbiljno trenirao borilačke sportove zna o čemu pričam.Pogotovu kada je kondicioni ili sparing trening u pitanju.Tu ti presedne život a još ako si jeo pre toga blago onome ko čisti salu.
Filozofijeneke oko ishrane nema,i ovde pratiš kilažu na vagi,ogledalu...variraš sa uh,ja sam i tada najviše jeo pirinač u mnogo manjih obroka u toku dana alu jaki malo po tek nekoliko kašika.Pretežno se bazirao na pilećim filetima,belancima,nemasnim sirevima.Povrće se podrazumeva kao obavezno.Uveče sam jeo isključivo piletinu,povrće,ponekad šejk..
Jedno vreme sam i sagorevač ubacio pa je to onda bilo baš ekstremno znojenje i topljenje.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #8 poslato: Januar 26, 2013, 11:19:02 pre podne »

Zoltane, jel ima nesto da nisi trenirao??  ;D Svaka cast...

Ima maravno,želeo sam mma meĂ°utim tada u NS nije bilo mogućnosti a sada je za mene kasno.Pa ipak BB i Armwrestling su za sada moja velika pteokupacija,malo li je  :-)
Sačuvana
Emanon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #7 poslato: Januar 25, 2013, 03:16:20 posle podne »

Hvala na savetima,trenirao sam vec duze vreme kik boks,a u grapplingu sam nov :D Da li bi mogao da mi das neki primer napr kako bi jelovnik jednog dana trebao da izgleda?
Inace pokusacu da nadjem love da uzmem i taj vitaminsko mineralni kompleks (kolika je otrpilike cena toga,cisto informativno)
Mislim da sto se tice treninga mogu da izdrzim trening i to,samo ne zelim da "przim" misice,pa zato hocu da napravim dobru ishranu koja ce moci da podrzi ovaj "program" :)

Inace bavio sam se pre takmicarski,ali ce sada biti rekreativno zato sto mi je cilj izgradnja misica i gubitak sala :)
« Poslednja izmena: Januar 25, 2013, 03:19:27 posle podne od strane Emanon » Sačuvana
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #6 poslato: Januar 25, 2013, 01:04:59 posle podne »

Zoltane, jel ima nesto da nisi trenirao??  ;D Svaka cast...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #5 poslato: Januar 25, 2013, 10:33:35 pre podne »

Suplementacija koju si nabrojao je ok ali tebi treba tu još minimalno vitaminsko mineralni kompleks jer trošićeš se jako i puno znojiti a aktivnim sportistima nije dovoljno samo kroz ishranu da unose vitamine.Iz tog razloga vitaminsko mineralni kompleksi su obavezni.Glutamin bi bio poželjan da ti da malo oporavka i zaštiti mišiće što je tebi veoma potrebno.
Ukoliko vremenom osetiš da ti treninzi idu teško onda neki stimulans u vidu liquid speeda bi bio odličan.Probao sam ga na sebi baš kada sam aktivno kik boks trenirao i pokazao se odlično.Trenutno ga je teže naći ali ima zamena u vidu drugih energetskih napitaka Pansport ponude.
« Poslednja izmena: Januar 25, 2013, 10:39:25 pre podne od strane Zoltan Kozma » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #4 poslato: Januar 25, 2013, 10:24:39 pre podne »

Obe borilačke veštine koje si napisao su jako teške i zahtevne a pogotovu ako planiraš takmičarsko bavljenje.Ukoliko je to rekreativno čisto reda radi to mije isto.Šest puta nedeljno ako su treninzi ozbiljni onda mora i ozbiljan plan da se napravi prvo ishrane jer u suprotnom ima da spržiš i mišiće.
Moraš imati obroke što češće po malo ali tako usklaĂ°ene da pre treninga ne budeš ni sit ni gladan.Iz ličnog iskustva ti govorim da to na takvim treninzima  može biti veliki peoblem pogotovo kod sparinga.
Sačuvana
Emanon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #3 poslato: Januar 25, 2013, 01:53:18 pre podne »

Hmmm,okej deluje jednostavno,treninzi sa  opterecenjem bi bili treninzi sa tegovima ? Mislio sam da Tuber zamenjuje tegove? msm ipak to jeste sa opterecenjem?
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #2 poslato: Januar 25, 2013, 01:50:42 pre podne »

Treba da konzumiras sto vise proteina ( piletine, ribe, jaja), UH sa kojima ne treba da preterujes ( pirinac, krompir kuvani, ovsene pahuljic), izbaci masno i slatko iz ishrane..pij sto vise tecnsti..Jedi 4-5 puta dnevno po manje...Mozda bi bilo pozeljno da malo ubacis treninge sa opterecenjem..
Sačuvana
Emanon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: Januar 25, 2013, 01:42:42 pre podne »

Paa ovako,imam 20 godina,visok sam 193 cm a tezak oko 97kg...Bavim se vec duze vreme borilackim sportovima,ali uvek sam imao problem sa salom koje nikako nece da ode :D Od februara planiram da pocnem novi rezim "zivota"...Dakle 6x nedeljno treninzi (kik boks i grappling) + 3x nedeljno vezbe sa Tuber-om...pravilna ishrana i suplementacija(Whey izolat + BCAA) Cilj,gubljenje sala i dobijanje +definisanje postojecih misica
Sada,ono sto mene zanima je upravo ta ishrana...sta bi ja trebalo da jedem i u kojim kolicinama (znacilo bi mi da mi neko konkretno kaze namirnice jer se ne snalazim toliko dobro kada mi neko kaze ovoliko grama ugljenih hidrata ovoliko proteina itd) i da li je ovo previse/premalo treniranja za ono sto zelim da postignem
Hvala
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 17 upita.