TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396749 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Saskast

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 03, 2024, 03:33:17 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: potrebni saveti  (Pročitano 2007 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #7 poslato: Januar 27, 2013, 09:52:49 pre podne »

citao sam puno o proteinima u prahu i shvatio sam da je to hrana za misic i da obezbedjuje brzi oporavak. Ako ja sad koristim te proteine i dobijem misice, u sustini ne zelim prevelike, da li cu morati stalno da pijem te proteine kako se oni ne bi izgubili, ili ce biti dovoljno da vezbam i hranim se dobro da odrzim misice?? Koji od proteina bi ste mi preporucili, uzmite u obzir da cena bude sto manja? Da li su rezultati sa proteinima brze vidljivi??

Mislim da uopšte nisi shvatio šta su "ti proteini" i verujem da bi ti daleko više pomoglo ako se probaš malo više edukovati po tom pitanju.

Kažem to zato što je to neko osnovno znanje i ako ga ne poseduješ iskreno verujem da nećeš nikada ništa postići u treningu sa tegovima.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
atosic47
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #6 poslato: Januar 26, 2013, 09:09:01 posle podne »

shvatio sam sta su proteini. Znaci bolje bi mi bilo da ih ne kupujem jer necu imati novca da ih stalno kupujem, a ako pravim pauze prilikom njihovog koriscenja to nece biti dobro za misice. Ostaje mi da se oslanjam na ishranu i da ubacim vise ribe i piletine u jelovnik kad god to mogu.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #5 poslato: Januar 26, 2013, 01:44:22 posle podne »

Tebi je i dalje u glavi neka ideja da je to magican prasak od cega se postaje veci :)

Gradjenje misica je spor proces. To se ne desava za par meseci, vec su godine potrebne. Nikad ti neces moci da dobijes prevelike misice kao sto vidjas na slikama. Za to su potrebane godine treniranja, spric i igla.

Da bi gradio misic i da bi odrzavao misicnu masu, ti moras dnevno da unosis odredjenu kolicinu proteina! Da li ce ti proteini doci iz mesa, ribe, jaja ili whey-a stvarno nije bitno! Nadam se da su ti ove dve recenice jasne.

Na odg da li su rezultati sa proteinima brze vidljivi, odgovor je jako prost. Medjutim, ti imas iluziju oko proteina. Da bi napravio misic a i odrzao misicnu masu ti moras dnevno da unosis odredjenu kolicinu proteina (i kalorija naravno). Ta dnevna kolicina proteina treba da dodje iz ranovrsnih izvora proteina poput mesa, ribe i jaja. S obzirom da hrana u menzi nema dovoljno proteina, unos whey-a kao dodatak je veoma pozeljan. U buducnosti, kada prestanes sa menzom ti mozes nastaviti da pijes whey ili ces da poboljsas svoju ishranu ili ces uraditi oba.

Ove kantice od preko 900g, jedna merica posle treninga. Prati akcije i kupi ono sto mozes da priustis.
Sačuvana
atosic47
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #4 poslato: Januar 26, 2013, 12:14:36 posle podne »

citao sam puno o proteinima u prahu i shvatio sam da je to hrana za misic i da obezbedjuje brzi oporavak. Ako ja sad koristim te proteine i dobijem misice, u sustini ne zelim prevelike, da li cu morati stalno da pijem te proteine kako se oni ne bi izgubili, ili ce biti dovoljno da vezbam i hranim se dobro da odrzim misice?? Koji od proteina bi ste mi preporucili, uzmite u obzir da cena bude sto manja? Da li su rezultati sa proteinima brze vidljivi??
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #3 poslato: Januar 26, 2013, 09:55:37 pre podne »

Ja imam samo rucak u menzi. Zato kolega slusaj :)
Hleb izbaci. Kad god imas prilike uzmi pirinac i meso. 2-3 puta nedeljno uzimaj onog oslica sa krompirom. Zadrzi se na onom dezertu kad uzimas rucak, a ako bude nesto sto moze da se ponese - sacuvaj ga posle treninga. Izbegavaj onaj pasulj, previse je zacinjen. Makarone sa sirom su takodje los izbor. Sve ostalo mozes da jedes, ali nema dovoljno proteina u menzi. Oni komadi mesa su jako mali za coveka koji trenira. Tako da merica whey-a posle treninga ce sigurno pomoci.
 
3-4 puta nedeljno je sasvim dovoljno. Ja predlazem da budes 3-4 meseca na 5x5 programu koji ima dan A i dan B. Vrlo prost program koji ce dati odlicnu osnovu. Vise informacija na stronglifts.com

Misic radi na principu use it or lose it. A sto se tice whey-a i 'tih proteina' kako ih ti nazivas.. to je samo hrana i nista vise. Nije magicni prasak
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Januar 26, 2013, 09:29:37 pre podne »

Da li znaš šta je whey protein?

Sve ove namirnice koje si nabrojao možeš da jedeš, samo ne preteruj u količinama.

Dovoljno je da ideš 3 puta da treniraš sa tegovima i još dva puta da radiš kardio, recimo da voziš 70km dva puta nedeljno.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
atosic47
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1 poslato: Januar 26, 2013, 12:27:50 pre podne »

visok sam 189, tezak 83 kg, hranim se uglavnom u studentskoj menzi. Tamo od hrane ima pileceg mesa, pljeskavice, kobasice, slanina, riba, snicla  pire, pirinac, grasak, pasulj, boranija, testenine, jaja i mozda jos nesto. Obozavam da jedem kolace i masnu hranu ali sam pre nedelju dana resio da to iskljucim i krenem u teretanu kako bi poboljsao izgled i snagu svog tela. Pre nekoliko godina sam bio prilicno gojazan, dostigao sam 96kg, ali sam za nekoliko meseca samo sportom i ishranom smanjio kilazu na 80kg, ali ipak je ostalo sala na telu, na stomaku, bicepsima itd, a misici su mi dosta slabi i ne bas primetni. Bavim se biciklizmom, ali ne sportska varijanta vec duzim putovanjima, kad vozim u proseku predjem oko 70km. To su osnovne informacije, a sad pitanja :D
Zanima me sta od navedene ishrane treba da iskljucim? Da li je dovoljno da idem 3-4x u teretanu? radim kardio i vezbe sa tegovima i ostalim spravama, za sad nemam program, samo se razmrdavam i cesto imam upale.  Zanima me da li treba da koristim neke whey proteine ili nesto slicno od preparata sto se kupuje u fitness prodavnicama, sta bi ste bi preporucili? Da li bi efekat tih proteina ostao i kad prestanem da ih koristim, a naravno da nastavim da treniram i drzim se dalje od nezdrave hrane?  inace imam 22 godine.
« Poslednja izmena: Januar 26, 2013, 12:51:50 pre podne od strane atosic47 » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.123 sekundi sa 17 upita.