TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 02:44:30 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Plan ishrane za ektomorfa - da li valja?  (Pročitano 2356 puta)
Bećar
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56


Imagine who you want to be!

« Odgovor #9 poslato: Januar 31, 2013, 10:50:31 pre podne »

Druze sve je ok,samo se drzi ovoga i ne popustaj. Ne mogu rezultati preko noci.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #8 poslato: Januar 31, 2013, 10:35:03 pre podne »

Pa tek sam poceo sa ovim programom. Ove nedellje. Hvala na savetima,promenicu ono sto ste rekli u vezi ishrane. A sad nesto gledam oko ovog plana treninga http://www.teretana.co.ba/trening/prikazi/2 Sta mislite o tome. Da li je neko trenirao tako. Inace ostalo mi je jos pola kante gejnera Muscle Juice 2600 (crni), da li bih i njega mogao da ubacim posle treninga i izmedju obroka.

Te brojke 501, 402, 301, 201 sve je to previse. Treba ti kontrolisan negativ i explozivan pozitivan. Ja ne volim veliki volumen jer me smaraju tolika ponavljanja. Za vece grupe radim 5-10, za manje 10-15.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #7 poslato: Januar 30, 2013, 07:40:50 posle podne »

CEkaj ove nedelje si poceo tako da se hranis i ocekujes rezultate za par dana ?  ;D Kako si se ranije hranio ? Sta si na treningu radio do sad ?koji program ? koliko dugo treniras,i tako dalje i blize  ;D
Sačuvana
lazar88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #6 poslato: Januar 30, 2013, 07:21:25 posle podne »

Pa tek sam poceo sa ovim programom. Ove nedellje. Hvala na savetima,promenicu ono sto ste rekli u vezi ishrane. A sad nesto gledam oko ovog plana treninga http://www.teretana.co.ba/trening/prikazi/2 Sta mislite o tome. Da li je neko trenirao tako. Inace ostalo mi je jos pola kante gejnera Muscle Juice 2600 (crni), da li bih i njega mogao da ubacim posle treninga i izmedju obroka.
Sačuvana
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #5 poslato: Januar 30, 2013, 07:05:05 posle podne »

Da, u pravu je pedjoni, ishrana je bogata, samo je bolje rasporedi, posle treninga ti je najbitniji obrok, i treba da bude najbogatiji proteinima, i kvalitetnim hidratima...
Sačuvana
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #4 poslato: Januar 30, 2013, 07:01:46 posle podne »

Mislim da trening mozes bolje da rasoredis, previse si razvukao sve... Ja recimo radim ,ramena, ledja-biceps, grudi-triceps, noge. i 4- ti trening ubacim neku grupu misica koja mislim da zaostaje, pa je ponovim opet u toj nedelji. Dobra ti je ishrana, ali nista nisi uradio ako se previse forsiras, tj 6 dana u nedelji. Nemas dovoljno odmora, ne dozvoljavas misicima da rastu. To je neko moje skromno zapazanje...
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #3 poslato: Januar 30, 2013, 06:56:56 posle podne »

Generalno vidi se da znas glavne smernice u ishrani, ali ono sto mi para oci je to sto pre treninga imas 650 gr grama buta,posle treninga samo 100 gr tune ? Ja bih ubacio 200 gr u obroku prvom ili drugom nakon treninga malo i da pocastis sebe crvenim mesom posle dobrog treninga..tako da ne moras da dokupljujes nista,samo rasclanis po 250 gr svaki obrok i to je to..Koliko se pridrzavas ovakve ishrane koju si napisao ? Jesi tek poceo ? Jer malo mi je nelogicno da imas preko pola kile mesa dnevnoa i dalje si zastekan na 60 kg,tu nesto ne stima.ili ne treniras dovoljno jako..
Jer pazi,ima dosta likova koji mogu da mastaju o pola kile mesa dnevno,pa ponovo nekako idu napred i imaju vise kg ,jeste nekvalitetnih ali ponovo.
Sačuvana
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #2 poslato: Januar 30, 2013, 06:51:17 posle podne »

haha... I meni se u 90% slucajeva desava da odmah posle obroka idem u wc. To je valjda ok, ali opet se pitam. Bilo bi fino da doktorka odgovori na ovo pitanje. A sto se ishrane tice, mislim da je u fulu, imas koliko toliko raznovrsnu, tu je i suplementacija. Puno proteina, i ok si rasporedio vreme. Ja ovo da imam ovako, pih...  :)  Sa ovim, ako lepo treniras, moras da napredujes.
Sačuvana
lazar88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #1 poslato: Januar 30, 2013, 06:40:00 posle podne »

I obrok (10:00 - 10:30) - 6 belanaca, 3 zumanca, 125 g ovsenih pomesanih sa whey-om i oko 5 - 6 kasicica mlevenih badema, multivitamin
II obrok (12:30 - 13 :00) - 400 g juneceg buta, 4 parceta razanog hleba (sastav : razana prekrupa, voda, razano kiselo testo, so), salate
III obrok (15:30 - 16:00) - 250 g juneci but (ili 250 g pileci file, ili 200 g lososa), 350 g krompira (ili 80 g integralnog pirinca, ili 80 g heljdine testenine)
pre treninga 5 g kreatin monohidrat (Labrada)
IV obrok PWM (19:15 - 19:45) -  30-45g THE Isolat (THE Nutrition), 35g maltodekstrin, 15g dekstroze, 5g kreatina
V obrok (20:00 - 20:30) - 120 g tunjevine, 3 belanca, salate, 150 g krompira (ili 40 g integralnog pirinca, ili 40 g heljdine testenine), Vitamin C 500 mg
VI obrok (22:30 - 23:00) - 30 g THE Casein (THE Nutrition), 2 kasike maslinovog ulja
Uz ovo unosim 4 litra vode dnevno, tako da sam napisao sve osim vazduha

Da li je ishrana po vama sredjena?
Da li u danima pauze treba da smanjim unos ugljenih hidrata i za koliko?

Uz put da napomenem da treniram 5 puta nedeljno (prvi dan noge, drugi grudi, treci pauza, cetvrti ledja, peti ramena, sesti ruke, sedmi pauza), radim po treningu 4 vezbe u 3 serije od 6 do 8 ponavljanja. Trening traje do 45 minuta. Znam da ovo ne spada u temu "Nutrition" ali sam napisao da bi ste imali kompletniju sliku i lakse mi odgovorili da li i sta da promenim za svoj brzi napredak. Inace imam 60kg,180cm 24god. I mnogo brz metabolizam. Mislim da imam neki problem sa vazduhom u crevima (da li je to zbog velike kolicine hrane),desava se nekad da posle obroka odmah idem u wc.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.134 sekundi sa 18 upita.