TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 01:41:05 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Prelom pete metakarpalne kosti  (Pročitano 6106 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: Februar 14, 2013, 02:07:47 posle podne »

Naravno, posle rada sa lopticom, nastavi d radiš i na obimu pokreta, kao do sada...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Februar 14, 2013, 02:05:54 posle podne »

Kreni polako sa mekim lopticama od 7 dana, ne jak stisak. Radiš sa lopticama 5 dana, pa javi kako je... Nerv palpiraš zbog poremećene trofike ruke zbog nošenja gipsa, dolazi do redukcije potkožnog tkiva.. To će doći na svoje..
Sačuvana
GreenBoy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68


« Odgovor #8 poslato: Februar 14, 2013, 01:27:16 posle podne »

Evo vec je 6-i dan od skidanja gipsa...vec mogu potpuno da zatvorim i ispruzim saku mada kad stisnem malo jace saku boli me pomalo...jos uvek nemam cvrst stisak ali dosta mi se stanje poboljsalo.Da predjem sad na neku lopticu da ojacam malo stisak i podlakticu?
edit*
I da na zglobu izmedju podlaktice i sake na lateralnoj strani, dorzalno osecam da mi prelazi nerv...mislim da je nervus ulnaris ramus dorzalis, to na drugoj ruci se ne oseca. Kad predjem prstom preko njega utrnu mi onako pomalo gornji delovi petog i cetvrtog prsta i deo koze ispod njih...
« Poslednja izmena: Februar 14, 2013, 01:31:26 posle podne od strane GreenBoy » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Februar 09, 2013, 08:16:27 posle podne »

Loptice još ne, radiš vežbe savijanja i opružanja prstiju do granice bola, što viš ponavljanja, bez opterećenja. Tuširanje toplo/hladnom vodom, pa lioton gel 3x na dan.
Javi kako ide posle 5 dana...
Sačuvana
GreenBoy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68


« Odgovor #6 poslato: Februar 09, 2013, 07:42:31 posle podne »

Kako vam se cini snimak? Danas sam skinuo gips...Doktor mi je prepisao Fastum gel i fizikalnu ali ne verujem da cu ici na fizikalnu zbog obaveza, pa cu kuci neku lopticu sundjerastu da stiskam. Jos uvek ne mogu da skupim saku, jako me boli zglob pete metakarpalne i proksimalne falange kad pokusam da savijem mali prst. Mogu do pola negde, Dosta je cvrsta okolna koza. Jel zna neko mozda kad cu moci da skupim saku? pa da krenem sa vezbanjem lagano :)
Sačuvana
GreenBoy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68


« Odgovor #5 poslato: Februar 05, 2013, 04:47:15 posle podne »

Prelom 04.01.2013


Kontrolni snimak uradjen 02.02.2013




Desna ruka je u pitanju,kontrolni snimak sam samo naopako slikao.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #4 poslato: Februar 05, 2013, 12:06:46 pre podne »

Okači fotku, zgibove ne smeš 4-6 nedelja posle gipsa minimum, zavisi od toga kbo bude išao oporavak. Takodje, potreban je oprez sa vučenjima...
Sačuvana
GreenBoy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68


« Odgovor #3 poslato: Februar 04, 2013, 10:50:12 posle podne »

Da,bokserski prelom je u pitanju. Slikacu snimak pa pogledajte. Interesuje me kad krenem da vezbam da li smem da radim zgibove jer se onda vrsi veliko opterecenje na saku tj. tu kost? I koje vezbe bi trebao da izbegavam barem nekih mesec,dva?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Februar 03, 2013, 11:11:21 posle podne »

To je takozvana bokserska fraktura. Zavisi od rendgen snimka na kontroli. Bilo bi dobro da odradiš 7-10 dana fizikalne terapije, p teretana sa manjim težinama. Udarce bi trebalo da izbegavaš oko 2 meseca...
Sačuvana
GreenBoy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68


« Odgovor #1 poslato: Februar 03, 2013, 06:55:50 posle podne »

Pozdrav svima,odavno nisam bio na forumu. U zadnjih 4-5 meseci nisam redovno vezbao, nikako nisam uspevao da nadjem vreme jer sam bio preokupiran drugim stvarima i taman pre mesec dana krenem lepo ali desi se da slomim petu metakarpalnu kost na desnoj ruci. Evo vec tacno mesec dana nosim gips, doktor mi je rekao da treba da skinem za 6 dana tj u subotu. Pa me sad interesuje da li neko zna koliko dugo necu moci da vezbam? Koliko treba da traje taj period mirovanja? Prelom je bio zatvoren ali je velika povrsina kosti zahvacena, na snimku se vidi kao slovo Z u horizontalnom polozaju na sredini kosti tj vise ka gornjoj polovini. Na kontrolnom snimku koji sam radio juce jos uvek se vidi to,bukvalno kao i da nije zarasla i doktor mi je produzio nosenje gipsa jos nedelju dana uz malo veceg unosa namirnica koje sadrze kalcijum i kalcijum u sumecim tabletama. Ja sad radim cucnjeve i trbusnjake (drugo nista i ne mogu) pa me interesuje kad cu moci ponovo da se aktiviram sto se tice vezbe sa tegovima? Jel imao neko slicno iskustvo?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.094 sekundi sa 17 upita.