TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396749 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Saskast

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 03, 2024, 02:49:47 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanja od svega po malo :)  (Pročitano 2991 puta)
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #12 poslato: Februar 05, 2013, 02:53:54 posle podne »

Masti iz zumanca ne uticu na 'los' holesterol. Naravno ne treba preterivati zbog kalorija...
Dap tako je dokazano i naucno tako da nema brige :)
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #11 poslato: Februar 05, 2013, 02:31:10 posle podne »

Masti iz zumanca ne uticu na 'los' holesterol. Naravno ne treba preterivati zbog kalorija...
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #10 poslato: Februar 05, 2013, 01:54:05 posle podne »

Hvala svima na odgovorima.
Zaboravio sam ramena. Naravno, radim ih u danu kada radim i ruke.
Nikola90 - radim i mrtvo dizanje, i razvlacenje za grudi..sve sto si naveo radim :)
I znam sta je suplementacija a sta hemija..zato sam i stavio "hemija" :D
salate ponekad jedem, ali ih zamenjujem sa ovim vitaminima i mineralima..
Uglavnom, vidi se napredak, samo ne znam da li je dovoljno "brz" napredak.
znam da mi je 6.obrok slab, po pravilniku jedem ella sir za 6. obrok ali je mnogo gadan :) ubacicu junetinu pred spavanje.
5. obrok: kao zumance=holesterol drz ne daj. sta mi savetujete za 5. obrok da ubacim pored pirinca i jaja? mozda da spojim piletinu iz drugog obroka i da je premestim u 5.?

ja bih bio najsrecniji kad bi mogao ovih 6 obroka da spojim, i napravim 3 obilna, samo ne znam da li je to ok? kako ce to uticati na organizam, varenje itd?

Napisah ti vec rotiraj obroke od pre treninga posle treninga, jaja ubaci ujutru ako se plasis holesterola :D ali nema razloga ja jedem i po 10 cela jaja pa mi nista ne fali itd..
znaci ok je, ako pojedem npr ovsene pahuljice, pa onda ako imam ranije trening 150g pirinca i junetinu, pa posle treninga45 min 150g pirinca i 5 jaja, i onda 1 vremena kasnije 150g piletine npr i sve redom,.,? :)


Pa imaj bar pola kile mesa dnevno, 5-10 jaja, 200 gr sira, mleko i jogurt oko pola litre, pirinca oko pola kile, ovsene 150 gr i bice sve ok
Sačuvana
pocetnik89bg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #9 poslato: Februar 05, 2013, 01:46:15 posle podne »

Hvala svima na odgovorima.
Zaboravio sam ramena. Naravno, radim ih u danu kada radim i ruke.
Nikola90 - radim i mrtvo dizanje, i razvlacenje za grudi..sve sto si naveo radim :)
I znam sta je suplementacija a sta hemija..zato sam i stavio "hemija" :D
salate ponekad jedem, ali ih zamenjujem sa ovim vitaminima i mineralima..
Uglavnom, vidi se napredak, samo ne znam da li je dovoljno "brz" napredak.
znam da mi je 6.obrok slab, po pravilniku jedem ella sir za 6. obrok ali je mnogo gadan :) ubacicu junetinu pred spavanje.
5. obrok: kao zumance=holesterol drz ne daj. sta mi savetujete za 5. obrok da ubacim pored pirinca i jaja? mozda da spojim piletinu iz drugog obroka i da je premestim u 5.?

ja bih bio najsrecniji kad bi mogao ovih 6 obroka da spojim, i napravim 3 obilna, samo ne znam da li je to ok? kako ce to uticati na organizam, varenje itd?

Napisah ti vec rotiraj obroke od pre treninga posle treninga, jaja ubaci ujutru ako se plasis holesterola :D ali nema razloga ja jedem i po 10 cela jaja pa mi nista ne fali itd..
znaci ok je, ako pojedem npr ovsene pahuljice, pa onda ako imam ranije trening 150g pirinca i junetinu, pa posle treninga45 min 150g pirinca i 5 jaja, i onda 1 vremena kasnije 150g piletine npr i sve redom,.,? :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #8 poslato: Februar 05, 2013, 01:12:53 posle podne »

Hvala svima na odgovorima.
Zaboravio sam ramena. Naravno, radim ih u danu kada radim i ruke.
Nikola90 - radim i mrtvo dizanje, i razvlacenje za grudi..sve sto si naveo radim :)
I znam sta je suplementacija a sta hemija..zato sam i stavio "hemija" :D
salate ponekad jedem, ali ih zamenjujem sa ovim vitaminima i mineralima..
Uglavnom, vidi se napredak, samo ne znam da li je dovoljno "brz" napredak.
znam da mi je 6.obrok slab, po pravilniku jedem ella sir za 6. obrok ali je mnogo gadan :) ubacicu junetinu pred spavanje.
5. obrok: kao zumance=holesterol drz ne daj. sta mi savetujete za 5. obrok da ubacim pored pirinca i jaja? mozda da spojim piletinu iz drugog obroka i da je premestim u 5.?

ja bih bio najsrecniji kad bi mogao ovih 6 obroka da spojim, i napravim 3 obilna, samo ne znam da li je to ok? kako ce to uticati na organizam, varenje itd?

Napisah ti vec rotiraj obroke od pre treninga posle treninga, jaja ubaci ujutru ako se plasis holesterola :D ali nema razloga ja jedem i po 10 cela jaja pa mi nista ne fali itd..
Sačuvana
pocetnik89bg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #7 poslato: Februar 05, 2013, 12:33:36 posle podne »

Hvala svima na odgovorima.
Zaboravio sam ramena. Naravno, radim ih u danu kada radim i ruke.
Nikola90 - radim i mrtvo dizanje, i razvlacenje za grudi..sve sto si naveo radim :)
I znam sta je suplementacija a sta hemija..zato sam i stavio "hemija" :D
salate ponekad jedem, ali ih zamenjujem sa ovim vitaminima i mineralima..
Uglavnom, vidi se napredak, samo ne znam da li je dovoljno "brz" napredak.
znam da mi je 6.obrok slab, po pravilniku jedem ella sir za 6. obrok ali je mnogo gadan :) ubacicu junetinu pred spavanje.
5. obrok: kao zumance=holesterol drz ne daj. sta mi savetujete za 5. obrok da ubacim pored pirinca i jaja? mozda da spojim piletinu iz drugog obroka i da je premestim u 5.?

ja bih bio najsrecniji kad bi mogao ovih 6 obroka da spojim, i napravim 3 obilna, samo ne znam da li je to ok? kako ce to uticati na organizam, varenje itd?
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #6 poslato: Februar 05, 2013, 08:52:00 pre podne »

tesko se mastis ne zbog metabolizma nego zato sto slabo jedes....ja sam juce u jednom obroku pojeo vise mesa nego ti za dan ipo.....jel ramena preskaces sa nekim razlogom ili si ih zaboravio sa namerom.....sto se tice treninga ako ti odgovora i ako napredujes ne diraj nista ....
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #5 poslato: Februar 05, 2013, 05:29:08 pre podne »

Za grudi moras da imas jedan potisak i letenje (razvlacenje) bucicama. Te 2 vezbe ce odraditi posao.
Za ledja moras da pogodis donji deo ledja, lepeze i trapez. Ta tri misica ces najbolje pogoditi sa mrtvim dizanjem i veslanjem u pretklonu.

Sa 4 vezbe mozes da odradis grudi+ledja. Ono sto je bitno, s obzirom da su dve vece misicne grupe jeste da smanjis volumen treninga. Potisak 6-8 ponavljanja, letenje 10-12. Mrtvo mozes u 5x5, moze 4x5, 3x5, a veslanje u pretklonu 6-10 ponavljanja. 3 serije x2 nedeljno

Ako neces mrtvo i veslanje u pretklonu, mozes da radis hiperekstenziju, bilo koje veslanje (masina/bucica) i slaganje ramena - te 3 vezbe ce pogoditi cela ledja. 6-10 za veslanje, hiper 10+, slaganje 10-15 ponavljanja.

Ono sto si ti napisao 'hemija' zovu se suplementi ili po engleski saplementi. Hemija je nesto drugo.

5. obrok mora da se pojaca. S obzirom da imas brz metabolisam, mogao bi par celih jaja od onih 5. Vise ces proteina dobiti, ali bilo bi dobro kada bi tu moglo neko meso da udje...

6. je jako slab..

Fale ti salate od svezeg povrca.. Ali ako ti se za 3-4 nedelje kilaza popravi onda nastavi s tim sto s radio do sada.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #4 poslato: Februar 05, 2013, 02:53:29 pre podne »

Slab je jako obrok posle treninga , 5 belanca,to je oiko 15 gr proteina, zamazaces samo zeludac i tako dalje, gladni misici cekace godoa dok stigne ta mala kolicina u njih,i spavaces gladan,jer mleko i nesquik ponovo nekih 10tak gr proteina..znaci posle treninga fakticki si uneo samo 20 gr proteina u dva obroka..to je ok za neku skolarku..dakle te obroke sa 2x meso bih ubacio posle treninga..a gledaj pre treninga da ubacis jos bar jedan kvalitetan,pa bar i sa 100 gr mesa ako bas nemas finansije sa vise.. mani se shake badema,treba ti tanjiri mesa :D
Sačuvana
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #3 poslato: Februar 05, 2013, 02:40:17 pre podne »

Neko ce ti reci da ne treba raditi velike grupe misica, ali to zavisi od osoboe do osobe, ja radim slicno i ide mi bolje nego kad sam razdvajao, ti probaj pa vidi sve je do organizma, ali ne vidim ramena.. Probaj ovako grudi-ledja, sledeci dan ramena-ruke dan posle noge, i tako 2 puta nedeljno malo intenzivniji trening, ako hoces 1 nedeljno onda ih razvuci pon sre pet :)) Izaberi 3-4 vezbe za velike grupe, 2-3 za male i to je to probaj :) Ishrana po meni je ok ako imas brz metabolizam kao sto kazes slobodno jedi dosta UH :) Ubaci tu uz piletinu i bademe UH slobodno :) I jedi cela jaja nema potrebe da odvajas, vec je govoreno o tome i bespotrebno je odvajati.. :)
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #2 poslato: Februar 05, 2013, 02:35:13 pre podne »

Obrok posle treninga(u tvom slucaju 5. obrok) je najvazniji, moras imati vise proteina.

Svako ima neki svoj program, Arnold je recimo radio grudi i ledja u jednom danu ,ali mislim da je to prevazidjeno.Ja bih ti saverovao da razdvojis grudi i ledja.

Inace ishrana ti nije losa, samo neka ti obrok posle treninga bude najobilniji i ako krenes da se mastis u 6. obroku umesto nesquick-a ubaci tunjevinu i ellu
Sačuvana
pocetnik89bg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1 poslato: Februar 05, 2013, 01:04:02 pre podne »

Pozdrav svima, odlican vam je forum.
Krenuo sam u teretanu u novembru, i aktivno idem po programu:
1.dan: grudi, ledja
2.ruke
3.pauza
4.noge
5.pauza
Imam nekoliko pitanja iz sfera treninga, suplementacije i ishrane.
Visok sam 185, tezak 77.3 (krenuo sam sa nekih 72kg)
od pocetka februara sam krenuo sa "hemijom":
1.dynamitaze whey (24proteina po merici)
2.Daily formula (vitamini i minerali)
3.Kre-alkalin (tablete)

Pitanja:
1. Da li je ispravno raditi velike grupe misica u jednom treningu? Tako mi je trener zadao program.
2.  Ishrana:

1. obrok : po ustajanju 100g ovsenih pahiljica +250ml mleka+2 cela jajeta
2. obrok: 150g piletine, saka badema
3. obrok (pred teretanu): 150g pirinca, 150-200g juneceg mesa+riblje ulje
4.obrok (ako se mzoe reci obrok): merica whey-a +kre-alkalin 2 tablete
5. obrok (45min po zavrsetku treninga): 150g pirinca + 5 belanceta
6. obrok (pred spavanje): ovo obavezno preskocim, jer ne stignem od tolike hrane, uglavnom bude mleko+nesquick (jer ima kao dosta proteina UH sta ti ja znam :) )

da li je ovo ok? imam veoma brz metabolizam, i zaista se jako tesko mastim...

evo ovo je za pocetak..pa cu da vas pitam jos na ovoj "mojoj" temi kako pitanja budu navirala :) hvala.


Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.278 sekundi sa 17 upita.