TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395161 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 05:31:01 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ivani treba mala pomoc :)  (Pročitano 3310 puta)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #15 poslato: Februar 08, 2013, 01:05:27 posle podne »

Na definiciji se uglavnom ide sa niskim unosom UH,sad sve zavisi od tipa dijete ali i pojedinca.Na rotacijama moze da bude dan sa 0 UH,na low carbu se isto ide sa niskim unosom,na keto se par dana ne unose hidrati..Meni licno je premalo 20-30 UH dnevno i tako svaki dan svaku sedmicu...
Tako sam i ja radio i mucio se,ali ne mora tako da se radi...Tri puta sam vec redukovao %BF sa 300-400 g hidrata dnevno,ali sa jakim treningom i jos nekim stvarcicama vezanim za ishranu,a bez supsa ili hemije...

Onda duboki naklon.
Ja trenutno radim masu sa 300-400 UH.Na 500+ vec pocinjem opasno da se debljam.
Zadnji put sam radio masu sa 600 UH pre 2 godine i previse sam se umastio iako su mi treninzi bili zestoki,tako da ucim na greskama.Teski sam endomorf.
Iskreno ne znam puno ljudi koji mogu da se definisu sa 300-400 UH..Ali znam jednog koji je sa 700 suv kao barut. :D
Dok mi recimo masti uopste ne smetaju,na definiciji sam unosio i preko 1 g/kg bez problema..
Ali definitivno necu nikad vise raditi te dijete sa 20-30 UH,eventualno neke rotacije nista ispod..
Vidis ja sam neki prelaz izmedju endo i mezomorfa,i ako unosim prave namirnice u pravo vreme (sad ce da se jave oni koji tvrde da tajming nije bitan...pitaj te Poliquina ili Markonija da li je. ;D  ) a treniram jako vremenom moram i vise od 300-400 g uh i vise od 100 g masti da unesem jer organizam to trazi...pisao sam vec par puta o tome.


Tajming je itekako bitan ako se zele pravi rezultati sa niskim body fatom..
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #14 poslato: Februar 08, 2013, 11:16:51 pre podne »

Ishrana mora da ti bude u pocetku 50% uh,35 % protein 15 % masti iznad vrednosti tvog bazalnog metabolizma a u kalorijskom deficitu na dnevnom nivou i to postepeno smanjivati...proteinska dijeta ce dati rezultate u prvom periodu,nakon toga vise neces moci da izdrzis na niskom nivou hidrata i kao posledica toga prestaces i da vezbas ,vrati ces za 10 dana tesko skinute kilograme i poremetices hormone !
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #13 poslato: Februar 07, 2013, 11:52:28 posle podne »

Na definiciji se uglavnom ide sa niskim unosom UH,sad sve zavisi od tipa dijete ali i pojedinca.Na rotacijama moze da bude dan sa 0 UH,na low carbu se isto ide sa niskim unosom,na keto se par dana ne unose hidrati..Meni licno je premalo 20-30 UH dnevno i tako svaki dan svaku sedmicu...
Tako sam i ja radio i mucio se,ali ne mora tako da se radi...Tri puta sam vec redukovao %BF sa 300-400 g hidrata dnevno,ali sa jakim treningom i jos nekim stvarcicama vezanim za ishranu,a bez supsa ili hemije...

Onda duboki naklon.
Ja trenutno radim masu sa 300-400 UH.Na 500+ vec pocinjem opasno da se debljam.
Zadnji put sam radio masu sa 600 UH pre 2 godine i previse sam se umastio iako su mi treninzi bili zestoki,tako da ucim na greskama.Teski sam endomorf.
Iskreno ne znam puno ljudi koji mogu da se definisu sa 300-400 UH..Ali znam jednog koji je sa 700 suv kao barut. :D
Dok mi recimo masti uopste ne smetaju,na definiciji sam unosio i preko 1 g/kg bez problema..
Ali definitivno necu nikad vise raditi te dijete sa 20-30 UH,eventualno neke rotacije nista ispod..
Vidis ja sam neki prelaz izmedju endo i mezomorfa,i ako unosim prave namirnice u pravo vreme (sad ce da se jave oni koji tvrde da tajming nije bitan...pitaj te Poliquina ili Markonija da li je. ;D  ) a treniram jako vremenom moram i vise od 300-400 g uh i vise od 100 g masti da unesem jer organizam to trazi...pisao sam vec par puta o tome.
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #12 poslato: Februar 07, 2013, 11:17:21 posle podne »

Na definiciji se uglavnom ide sa niskim unosom UH,sad sve zavisi od tipa dijete ali i pojedinca.Na rotacijama moze da bude dan sa 0 UH,na low carbu se isto ide sa niskim unosom,na keto se par dana ne unose hidrati..Meni licno je premalo 20-30 UH dnevno i tako svaki dan svaku sedmicu...
Tako sam i ja radio i mucio se,ali ne mora tako da se radi...Tri puta sam vec redukovao %BF sa 300-400 g hidrata dnevno,ali sa jakim treningom i jos nekim stvarcicama vezanim za ishranu,a bez supsa ili hemije...

Onda duboki naklon.
Ja trenutno radim masu sa 300-400 UH.Na 500+ vec pocinjem opasno da se debljam.
Zadnji put sam radio masu sa 600 UH pre 2 godine i previse sam se umastio iako su mi treninzi bili zestoki,tako da ucim na greskama.Teski sam endomorf.
Iskreno ne znam puno ljudi koji mogu da se definisu sa 300-400 UH..Ali znam jednog koji je sa 700 suv kao barut. :D
Dok mi recimo masti uopste ne smetaju,na definiciji sam unosio i preko 1 g/kg bez problema..
Ali definitivno necu nikad vise raditi te dijete sa 20-30 UH,eventualno neke rotacije nista ispod..
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #11 poslato: Februar 07, 2013, 09:33:56 posle podne »

Na definiciji se uglavnom ide sa niskim unosom UH,sad sve zavisi od tipa dijete ali i pojedinca.Na rotacijama moze da bude dan sa 0 UH,na low carbu se isto ide sa niskim unosom,na keto se par dana ne unose hidrati..Meni licno je premalo 20-30 UH dnevno i tako svaki dan svaku sedmicu...
Tako sam i ja radio i mucio se,ali ne mora tako da se radi...Tri puta sam vec redukovao %BF sa 300-400 g hidrata dnevno,ali sa jakim treningom i jos nekim stvarcicama vezanim za ishranu,a bez supsa ili hemije...
Sačuvana
draganbl
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #10 poslato: Februar 07, 2013, 08:18:23 posle podne »

Blic žena definitivno  ;D

Ne treba ti ni sagorjevač ni protein, samo regulisana ishrana. Ide proljeće, za te pare kupi neku garderobu, bar vama ženama to ne treba reći dva puta   :D Nikakve radikalne promjene ti ne trebaju, jedi UH slobodno, samo gledaj da su iz kvalitetnih izvora (zobene pahuljice, riža...). Što se tiče proteina (piletina, riba...) i treninga, nastavi kao što si napisala. I to brojanje i gledanje u 5 grama ovoga ili onoga ti ne treba. I samo strpljivo  ;)

Pozdrav!
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #9 poslato: Februar 07, 2013, 07:05:53 posle podne »

Na definiciji se uglavnom ide sa niskim unosom UH,sad sve zavisi od tipa dijete ali i pojedinca.Na rotacijama moze da bude dan sa 0 UH,na low carbu se isto ide sa niskim unosom,na keto se par dana ne unose hidrati..Meni licno je premalo 20-30 UH dnevno i tako svaki dan svaku sedmicu...
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #8 poslato: Februar 07, 2013, 02:25:51 posle podne »

Sto se tice ishrane,mislim da je previse rigorozno da ti hidrati budu samo iz povrca.To kao i da nemas hidrate u ishrani jer je to bas mala kolicina.

Ubaci slozene hidrate(a mozes i porste posle treninga) bar 100 g dnevno,pa variraj ih od 50 g (minimum) do 150-200 g.


Tako ces lakse podneti regulisanu ishranu a imaces i bolji efekat jer kad skines koliko zelis nece ti se vracati kilogrami kad pocnes normalno da jedes.
Hvala vam mnogo na savetima...sto se tice vezbanja, vezbam sa tegovima ali sa manjim opterecenjem...toliko trenutno mogu da podnesem :D ali postepeno cu pojacavati...a sto se tice ishrane pre godinu dana sam bila na ovom rezimu ishrane i nisu mi se vratile kilice sve do praznika grrrr(mislim da mi se ne bi ni vratile da sam vezbala, nego sedim,ucim,grickam), ne znam kako to da objasnim, ali kada nemam strogo odredjeno sta smem da jedem i koliko a sta ne smem, stvari mi brzo izmaknu kontroli :D jako volim slatko i testa :D a ovako mi je najlakse. Dve nedelje unosim 20gr UH dnevno, dve nedelje 30gr UH dnevno i tako postepeno povecavam...kada vidim da pocinjem da se gojim samo smanjim iznos uh za 5gr...
Prvi put cujem da neko unosi tako dug period tako malu kolicinu hidrata.

Ne znam koliko masti unosis i iz kojih izvora ali ako uneses i 150 g uh ne bi trebala dobijati salo jer treniras.

150 g hidrata je 600 kalorija,sto je smesno da bi dobijala salo,jer ako uneses jos toliko kalorija iz masti i proteina onda si i tad sa obzirom da treniras na malo hidrata i kalorija...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Februar 07, 2013, 02:12:27 posle podne »

ugljeni hidrati su primarni izvor energije za naše telo, i svakako ih ne treba izbacivati i svoditi na tako male količine, pogotovo ako si aktivna i treniraš...  i ja sam taj tip da volim hidrate, testo i slatkiše, ali uvek postoji neka adekvatna zamena - testenine heljdine npr su super, zlatiborski rezanac, od slatkiša voćka ili voćna salata povremeno, crna čokolada... sve dok je umereno nećeš imati problema ;)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #6 poslato: Februar 07, 2013, 01:31:56 posle podne »

Dve nedelje unosim 20gr UH dnevno, dve nedelje 30gr UH dnevno i tako postepeno povecavam...kada vidim da pocinjem da se gojim samo smanjim iznos uh za 5gr...

Zar ti nije ocigledno da tvoji kg ne dolaze iz UH? 5g UH = 20kcal to nije ni na nedeljnom nivou znacajno

Jedna moja drugarica koja je pitala za savet u vezi ishrane i vezbanja (ima 20kg viska) jede oko 200g UH 80g proteina i nesto manje od 50g masti, po mojoj preporuci, i dalje gubi kilograme. Rekla je sinoc da je izgubila oko 4kg za mesec dana.

Stvarno nzm odakle tolika fobija od UH..

Blic zena je kriva za sve :D Bez ugljohidrata se gubi smisao zivota, kako neko i moze ziveti na 20 grama ugljohidrata , to je osnovna energija koja nam treba za zivot,pa tek posle ide ostalo.

Sigurno se ne gojis zbog ugljohidrata od 20 gr, nego gresis u nekim drugim stvarima.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #5 poslato: Februar 07, 2013, 08:17:39 pre podne »

Dve nedelje unosim 20gr UH dnevno, dve nedelje 30gr UH dnevno i tako postepeno povecavam...kada vidim da pocinjem da se gojim samo smanjim iznos uh za 5gr...

Zar ti nije ocigledno da tvoji kg ne dolaze iz UH? 5g UH = 20kcal to nije ni na nedeljnom nivou znacajno

Jedna moja drugarica koja je pitala za savet u vezi ishrane i vezbanja (ima 20kg viska) jede oko 200g UH 80g proteina i nesto manje od 50g masti, po mojoj preporuci, i dalje gubi kilograme. Rekla je sinoc da je izgubila oko 4kg za mesec dana.

Stvarno nzm odakle tolika fobija od UH..
Sačuvana
ivana021
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2


« Odgovor #4 poslato: Februar 06, 2013, 11:09:55 posle podne »

Sto se tice ishrane,mislim da je previse rigorozno da ti hidrati budu samo iz povrca.To kao i da nemas hidrate u ishrani jer je to bas mala kolicina.

Ubaci slozene hidrate(a mozes i porste posle treninga) bar 100 g dnevno,pa variraj ih od 50 g (minimum) do 150-200 g.


Tako ces lakse podneti regulisanu ishranu a imaces i bolji efekat jer kad skines koliko zelis nece ti se vracati kilogrami kad pocnes normalno da jedes.
Hvala vam mnogo na savetima...sto se tice vezbanja, vezbam sa tegovima ali sa manjim opterecenjem...toliko trenutno mogu da podnesem :D ali postepeno cu pojacavati...a sto se tice ishrane pre godinu dana sam bila na ovom rezimu ishrane i nisu mi se vratile kilice sve do praznika grrrr(mislim da mi se ne bi ni vratile da sam vezbala, nego sedim,ucim,grickam), ne znam kako to da objasnim, ali kada nemam strogo odredjeno sta smem da jedem i koliko a sta ne smem, stvari mi brzo izmaknu kontroli :D jako volim slatko i testa :D a ovako mi je najlakse. Dve nedelje unosim 20gr UH dnevno, dve nedelje 30gr UH dnevno i tako postepeno povecavam...kada vidim da pocinjem da se gojim samo smanjim iznos uh za 5gr...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Februar 05, 2013, 06:13:26 posle podne »

Pozdrav Ivana i dobodošla na forum :)

Za početak, moram da se složim sa postom iznad mog. Potpuno je Stefan upravu.  Nikakvi nagli skokovi u ishrani, nagle promene neće dati dugoročne i prave željene rezultate. U početku ćeš biti srećna jer jako brzo gubiš kilograme (1g hidrata vuče oko 4g vode) ali kasnije se vraća na staro.
Ne kažem, hidrate treba strogo kontrolisati, jer višak hidrata neminovno ide u mast, ali ne treba ih odmah izbacivati. Imaćeš padove energije, nisi navikla, trening će biti slabiji...
Za početak samo izmeni hidrate koje unosiš - za doručak unesi ovsene pahuljice ili ječam, raž, parče-dva integralnog hleba sa kajganom  za ručak može prilog od krompira i pirinča, integralni pirirnač je najbolji.
Slatkiše i grickalice je najbitnije da eliminišeš, kao i belo brašno - eventualno jednom nedeljno daj sebi oduška i pojedi nešto što voliš.

Što se treninga tiče savetujem ti da ne napraviš istu grešku kao i 90% devojaka a to je da izbegavaš tegove i da radiš preintenzivni kardio.
Trening sa tegovima će ubrzati metabolizam, bićeš jača i snažnija, imaćeš lepe obline i manje masti - jer mišićna masa je mašina za sagorevanje masti.  Dakle postepeno povećavaj težine i nemoj ih se bojati.  Nismo mi muškarci da imamo toliko testosterona i nema razloga za bojazan od velikih mišića.

Za kardio - 226 - godine života - okvirno izračunavanje maksimalnog pulsa.  Intenzitet 65-70% od maksimuma za početak, od te brojke, u tom intervalu neka se kreće puls, nikako više od toga. Treba da imaš osećaj kao da možeš da pričaš u isto vreme i da bi mogla taj intenzitet da držiš par sati.  Dakle duže ali umerenim intenzitetom.
Traka, brzi hod, hod uzbrdo je odličan, bajs ...

Što se suplemenata tiče preporučujem whey protein ili protein surutke, moj glas ide za Scitec 100% whey professional.
Koristiš ga posle treninga i eventualno u toku dana kao dodatni obrok.

Od ostale suplementacije vitaminsko mineralni kompleks i omega 3 riblje ulje.  Kasnije možemo videti i neki sagorevač poput L karntiina.

Ishrana tu igra najveću ulogu, i glavni savet je da se naoružaš strpljenjem i da sve ide polako kako bi imala dugoročne rezultate.

Za sva pitanja, tu smo.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #2 poslato: Februar 05, 2013, 05:47:04 posle podne »

Sto se tice ishrane,mislim da je previse rigorozno da ti hidrati budu samo iz povrca.To kao i da nemas hidrate u ishrani jer je to bas mala kolicina.

Ubaci slozene hidrate(a mozes i porste posle treninga) bar 100 g dnevno,pa variraj ih od 50 g (minimum) do 150-200 g.


Tako ces lakse podneti regulisanu ishranu a imaces i bolji efekat jer kad skines koliko zelis nece ti se vracati kilogrami kad pocnes normalno da jedes.
Sačuvana
ivana021
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2


« Odgovor #1 poslato: Februar 05, 2013, 09:11:16 pre podne »

Cao ja sam Ivana. Nova sam na forumu pa se malo losije snalazim....Nisam uspela avatar da stavim...nisam sigurna ni "da sam na pravom mestu" na forumu, ali imam par pitanja :) Imam 26 godina,visoka sam 170cm, i imam 70 kg (zadnje merenje pre nedelju dana). u sustini nije mi ni bitno koliko kg imam, bitniji su mi obimi, i kako je sve to na meni "upakovano". sto se ishrane tice, vec dve nedelje sam na proteinskoj dijeti, malo redukovanoj, zato sto mi ne treba da skinem jako puno kg, tako da unos uh dnevno iz sirovog povrca ne prelazi 25-30g UH, inace se hranim jajima,belim mesom,juetinom,ribom (barenom ili sa rostilja)...sto se treninga tice vezbam svaki dan osim vikendom pre podne od 10h i to tako sto se prvo zagrejem, onda radim vezbe sa malim opterecenjima jedan dan ruke,prednju lozu i stomak,a drugi dan ledja, stomak, prepone i zadnju lozu...jer mi je sve to oko kvadriceps,biceps nepoznato  :) i onda kardio od nekih pola sata brzog hodanja na usponu, sto duzi korak, tako su mi rekli??? kao dopunu za ovaj moj "koncept" treba mi neki sagorevac i neki protein, ali da ne bude jako skup (nikad to nisam koristila,pa da se ne predjem) bez UH ili sa sto manjim sadrzajem...Ako sam negde pogresila nadam se da cete me ispraviti, unapred hvala  ;)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.112 sekundi sa 17 upita.