TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 05:38:09 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Definicija i trening  (Pročitano 2480 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #8 poslato: Februar 10, 2013, 10:46:48 pre podne »

Hvala za odgovore :)
Ovako,pirinac i meso odvajam da bih imao vise obroka ni zbog ceg drugog. Od suplemenata uzimam whey i glutamin ovako : whey za dorucak i posle treninga,glutaim pre ,posle treninga i pred spavanje. Da li ima svrhe uzimati i bcaa zajedno sa glutaminom? Jos uvek nisam kupio omega 3,znam da ga ima u nekim namirnicama ,riibi,ali ne znam da li je moguce uneti dovoljnu kolicinu na taj nacin.
Nema potrebe da odvajas meso od hidrata,bcaa mozes ubaciti pre u toku i nakon treninga.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #7 poslato: Februar 09, 2013, 10:26:17 pre podne »

Ja sam imao slican problem jer u vecernjim terminima imam savate,i cesto sam bio malaksao bas zbog nizeg kalorijskog unosa,a plasio sam se da se ne umastim i da ne predjem u visu kategoriju. Ako si slab,povecaj unos UH sat i po pre treninga,i ne brini sigurno se neces umastiti. Marko je vec negde napisao da se masti tope na vatri ugljenih hidrata,tako da bih ti i ja preporucio da uneses i UH iz ovsenih i malo suvog voca. Trening ce ti biti sigurno kvalitetniji. ;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Februar 09, 2013, 09:51:09 pre podne »

Hvala za odgovore :)
Ovako,pirinac i meso odvajam da bih imao vise obroka ni zbog ceg drugog. Od suplemenata uzimam whey i glutamin ovako : whey za dorucak i posle treninga,glutaim pre ,posle treninga i pred spavanje. Da li ima svrhe uzimati i bcaa zajedno sa glutaminom? Jos uvek nisam kupio omega 3,znam da ga ima u nekim namirnicama ,riibi,ali ne znam da li je moguce uneti dovoljnu kolicinu na taj nacin.

slobodno jedi pirinač i piletinu zajedno, sa nekim povrćem, a izmeĂ°u možeš užinu npr koštunjavo voće...

glutamin i whey uzimaš kako treba, a za BCAA naravno... super je kombinacija sva tri.

Za omega -3 - vrlo ih je teško uneti u dovoljnoj količini osim ako ne jedeš svaki dan ribu, suplement je po pristupačnoj ceni, a dobrobiti omega 3 ribljeg ulja su širokog spektra tako da svakako vredi uložiti novac u njih.  Bez razmišljanja.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #5 poslato: Februar 08, 2013, 11:55:46 pre podne »

Hvala za odgovore :)
Ovako,pirinac i meso odvajam da bih imao vise obroka ni zbog ceg drugog.

Broj obroka ne utice ni na sta.
Sačuvana
nakeeyeah11
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #4 poslato: Februar 08, 2013, 11:38:15 pre podne »

Hvala za odgovore :)
Ovako,pirinac i meso odvajam da bih imao vise obroka ni zbog ceg drugog. Od suplemenata uzimam whey i glutamin ovako : whey za dorucak i posle treninga,glutaim pre ,posle treninga i pred spavanje. Da li ima svrhe uzimati i bcaa zajedno sa glutaminom? Jos uvek nisam kupio omega 3,znam da ga ima u nekim namirnicama ,riibi,ali ne znam da li je moguce uneti dovoljnu kolicinu na taj nacin.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #3 poslato: Februar 08, 2013, 11:08:33 pre podne »

Ako si malaksao,znaci da je kalorijski unos na niskom nivou u odnosu na tvoj bazalni metabolizam i ukupnu dnevnu potrosnju kalorija.Potrebno je da ubacis jos kalorija,koliko tacno to se ne moze nagadjati bez tacnih parametara tvoje dnevne potrosnje i bazalnog metabolizma.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Februar 08, 2013, 10:13:57 pre podne »

Ćao,
ovako na prvi pogled imaš dobar izbor namirnica samo što se ja ne bih svodila samo na piletinu, ponekad i riba , ćuretina, govedina....  umesto pirinča ponekad i krompir, leguminoze,
i nije mi jasno što odvajaš pirinač i belo meso (u stvari, znam za jedan princip odvajanja UH i proteina, možda se toga pridržavaš...)  ?

laneno seme je ok za izvor masti, eventualno izmeĂ°u obroka šačicu koštunjavog voća - bademi sirovi su najbolji, orah, lešnik, indijski brazilski orah....  avokado je ekstra isto

glutamin piješ posle treninga, dodatno može i pre treninga i eventualno pred spavanje

whey sa glutaminom i posle treninga.

Nemaš snage za treninge jer najverovatnije nemaš dovoljno ugljenih hidrata...  nemoj stalno da budeš na istom unosu, telo se brzo navikne, variraj...   

Od suplemenata whey, bcaa, glutamin (glasam i ja za njega iako ga mnogi osporavaju, za oporavak mu nema ravnog), vitamini, minerali, omega 3  - bar 2-3 g dnevno
Sačuvana
nakeeyeah11
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #1 poslato: Februar 08, 2013, 12:31:59 pre podne »

Pozdrav,
Od skoro sam na posebnom rezimu ishrane ,naime plan oboroka izgleda ovako :
1. obrok: ovsene pahuljice + semenke +laneno seme+ 1 merica whey-a
2. obrok: 150 g belog meso + salata(kupus, karfiol, brokoli)
3. obrok 100g pirinča + salata
4. obrok: pilece belo sa malo  ulja + salata
5. obrok : tunjevina
6. obrok: 200 g ella sira +laneno seme+ 15 g glutamina
Zelja mi je da skinem prestale masti,za koje smatram da ih nema jos mnogo.
Nekada umesto piletine jedem junetinu i umesto tunjevine neku drugu ribu spremljenu na zaru
Visok sam 179 imam 84 kg i treniram MMA 3 X nedeljno,jendom nedeljno plivanje i jednom nedeljno joga. Saprinzi mi sa ovakvom ishranom jako tesko padaju,pa nme zanima da li bih nesto mogao da korigujem u ovakvoj ishrani,pa da bolje podnosim treninge. Ako tako nesto nije moguce zanima me koji suplemnet uzeti?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 17 upita.