TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 10:31:14 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: BOLOVI U LISTOVIMA ???  (Pročitano 3587 puta)
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #13 poslato: April 10, 2013, 07:46:39 posle podne »

I ja imam taj problem sa unutrasnjom stranom potkoljenice,pisao sam vec o tome,imam 16 godina i vise od 5 godina treniram fudbal,visok 186 cm tezak oko 75-6 kg,ali imam dosta debele,teske noge i gazim malo ka spolja....medjutim kod mene je vjerovatno samo jaka upala tibialis posterior jer kada odradim jaki TRKACKI trening ovo se javi i onda polako posle 10 dana prodje..

Da li si promijenio nacin treninga kada ti se pojavila ova bol?

U mome slucaju,dosao nam je novi trener,kod njega po prvi put u mojoj karijeri smo imali trkacke treninge ovakvog tipa,koji se sastoje od sprinteva 10x100 metara,10x70 metara,10x50 metara i nazad itd itd...od tada je poceo moj problem i zbog toga jedva cekam da se otkacim od ovoga trenera jer jedino on daje ovakve spartanske treninge...sav srecan sam bio zadnjih mjesec dana jer sam se napokon posle pola godine rijesio ovoga bola medjutim juce opet odradimo ovakav trening i opet krene da me ovo boli,ali nadam se da ce proci.

Licno meni Pedjin savjet "led posle treninga" mnogo je pomogao,slobodno mogu reci da mi je minimum upola skratio bol.

P.S Da probas da trcis na prste,pretpostavljam da to ne radis,u pocetku ce biti teze,ali se kasnije isplati :)
ako gaziš ka spolja, to pojačano opterećuje tetivu tibialis post. Da li nosiš uloške za stopala?

Trenutno ne nosim,kupovao sam razne u apoteci ali mi nisu bas odgovarali,noga mi u kopackama nekako klizi sa tim uloscima..vidjecu da kupim neke druge..
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: April 10, 2013, 11:32:55 pre podne »

I ja imam taj problem sa unutrasnjom stranom potkoljenice,pisao sam vec o tome,imam 16 godina i vise od 5 godina treniram fudbal,visok 186 cm tezak oko 75-6 kg,ali imam dosta debele,teske noge i gazim malo ka spolja....medjutim kod mene je vjerovatno samo jaka upala tibialis posterior jer kada odradim jaki TRKACKI trening ovo se javi i onda polako posle 10 dana prodje..

Da li si promijenio nacin treninga kada ti se pojavila ova bol?

U mome slucaju,dosao nam je novi trener,kod njega po prvi put u mojoj karijeri smo imali trkacke treninge ovakvog tipa,koji se sastoje od sprinteva 10x100 metara,10x70 metara,10x50 metara i nazad itd itd...od tada je poceo moj problem i zbog toga jedva cekam da se otkacim od ovoga trenera jer jedino on daje ovakve spartanske treninge...sav srecan sam bio zadnjih mjesec dana jer sam se napokon posle pola godine rijesio ovoga bola medjutim juce opet odradimo ovakav trening i opet krene da me ovo boli,ali nadam se da ce proci.

Licno meni Pedjin savjet "led posle treninga" mnogo je pomogao,slobodno mogu reci da mi je minimum upola skratio bol.

P.S Da probas da trcis na prste,pretpostavljam da to ne radis,u pocetku ce biti teze,ali se kasnije isplati :)
ako gaziš ka spolja, to pojačano opterećuje tetivu tibialis post. Da li nosiš uloške za stopala?
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #11 poslato: April 09, 2013, 10:08:01 posle podne »

I ja imam taj problem sa unutrasnjom stranom potkoljenice,pisao sam vec o tome,imam 16 godina i vise od 5 godina treniram fudbal,visok 186 cm tezak oko 75-6 kg,ali imam dosta debele,teske noge i gazim malo ka spolja....medjutim kod mene je vjerovatno samo jaka upala tibialis posterior jer kada odradim jaki TRKACKI trening ovo se javi i onda polako posle 10 dana prodje..

Da li si promijenio nacin treninga kada ti se pojavila ova bol?

U mome slucaju,dosao nam je novi trener,kod njega po prvi put u mojoj karijeri smo imali trkacke treninge ovakvog tipa,koji se sastoje od sprinteva 10x100 metara,10x70 metara,10x50 metara i nazad itd itd...od tada je poceo moj problem i zbog toga jedva cekam da se otkacim od ovoga trenera jer jedino on daje ovakve spartanske treninge...sav srecan sam bio zadnjih mjesec dana jer sam se napokon posle pola godine rijesio ovoga bola medjutim juce opet odradimo ovakav trening i opet krene da me ovo boli,ali nadam se da ce proci.

Licno meni Pedjin savjet "led posle treninga" mnogo je pomogao,slobodno mogu reci da mi je minimum upola skratio bol.

P.S Da probas da trcis na prste,pretpostavljam da to ne radis,u pocetku ce biti teze,ali se kasnije isplati :)
« Poslednja izmena: April 09, 2013, 10:13:59 posle podne od strane mister » Sačuvana
Andry
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


« Odgovor #10 poslato: April 07, 2013, 10:43:54 pre podne »

nemam
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: April 07, 2013, 12:34:24 pre podne »

Da li imaš ravna stopala?
Sačuvana
Andry
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


« Odgovor #8 poslato: April 06, 2013, 12:27:12 posle podne »

sve simptome koje imam upućuju na sindrom  trkačke potkolenice. Što tiče istezanja baš se posvetim tom delu.

bol se javlja 10 cm iznad zgloba , sa unutrašnje strane.

posle 10-15 min treninga kad pipnem cevanicu osecam jak bol.

" bol koji se pojavljuje na početku trčanja i potom prestaje da i se ponovo pojavio nakon trčanja upućuje na sindrom m.tibijalis posteriora"   ovo se i meni desava... 

u delu Tendinitis potkolenice se poistovećuje sa mojim problemom...    i ovo na kraju padanja stopala i nemogućnost trčanja, tako sam i povredio zglob pre nekoliko dana... izgubio sam osecaj u celoj potkolenici...


Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: April 04, 2013, 10:16:12 pre podne »

radi se sindromu trkačke potkolenice. pogl tekst, posebno kompartment sindrom

http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/sindrom-trkake-potkolenice-shin-splints.html

Da li radiš istezanja potkolenice? U kom delu boli potkolenica?
Sačuvana
Andry
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


« Odgovor #6 poslato: Mart 30, 2013, 01:52:24 posle podne »

bol i dalje ne prestaje... :/

sto se tice priprema, nisam ni jedan trening propustio , trebalo bi da sam spreman... :)

i dalje imam zategnutost i bolove, stvarno nzm. sta da radim

dobio sam uput kod ortopeda, al sumnjam da ce nesto pametno da kaze :)

pomaaaaagajteeeee
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #5 poslato: Februar 19, 2013, 09:06:33 posle podne »

Gel posle leda....
Sačuvana
Andry
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


« Odgovor #4 poslato: Februar 19, 2013, 09:02:15 posle podne »

bol se javlja od pocetka treninga i postepeno se povecava. u istezanju provedem dosta vremena, malo popusti ali posle se vrati na staro...          probacu hladnom vodim i masiranje ledom....     a lioton gel isto posle treninga ?

sto se tice skidanja kila , radim na tome :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #3 poslato: Februar 19, 2013, 08:53:13 posle podne »

Btw, potrebno je da skineš 10 kg..., time ćeš smanjiti opterećenje na potkolenice...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Februar 19, 2013, 08:50:02 posle podne »

Da li se bol javlja na početku treninga, posle treninga ili se pojačAva tokom treninga? potebno je da radiš istezanja listova i prednjeg dela potkolenice (stopalo na dole). posle treninga masiranje ledom ili tuširanje hladnom vodom, namažeš lioton gel...
Sačuvana
Andry
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 19


« Odgovor #1 poslato: Februar 19, 2013, 07:23:16 posle podne »

imam veoma velikih problema sa listovima... eve danas nisam uspeo da zavrsim trening kako valja.  Sve to zbog bolova i zategnutosti , imam osecaj kao da ce da puknu, i noga mi nekontrolisano ide. ://    sumnjam da je to upala...         

problem je nastao pre nekih 5-6 meseci... stvarno nzm. sta da radim.... pomagajte

 da se obratim lekaru?

bavim se fudbalom, visok sam 187cm , tezak 88kg ...   da li je to zbog velikog napora koji trpe moje noge, treba da smrsam ?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 18 upita.