TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 12:24:15 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u donjem delu ledja  (Pročitano 2637 puta)
markann
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #1 poslato: Februar 23, 2013, 12:22:16 posle podne »

Pre oko 6 meseci sam se odlucio da pre nego sto krenem u teretanu odem kod ortopeda kako bi mi dali neke ortopedske vezbe u slucaju da ima nekih deformiteta kicme koji bi mogli da se isprave.  I dan danas se kajem sto sam uopste usao u taj zdravstveni centar u Kosovskoj Mitrovici. Prvo su me poslali da snimim kicmu na rentgenu, za sta mislim da nije bilo potrebe da se zracim s obzirom da je snimak pokazao da je sve u redu. Kako bih ispravio drzanje prepisali su mi kinezi vezbe. Dali su mi da ih radim pet dana pa da dodjem na pregled. Posle drugog dana osecao sam ukocenost u donjem delu ledja sto mi se nikad ranije nije desilo. Sledeceg dana sam osetio blago krckanje u toku ustajanja, narocito posle dugog sedenja. Odmah sam otisao kod ortopeda da proverim da li je sve u redu. Pitao sam da li treba da nastavim i receno mi je da mogu i da dodjem na pregled u predvidjeno vreme. Posle cetvrtog dana sam imao jak, ostar bol (sa leve strane i blizu sredine donjih ledja) kad god bih morao da se savijem unapred. Cak i minimalno kad se savijem bol je bio jak, a pogotovo kad treba da cucnem recimo kad obuvam patike, pa i carape posto bas treba da se ispruzim kako bih dotakao stopala. Svaki korak mi je bio bolan. O trcanju i skakanju da ne govorim, to i dan danas izbegavam preventive radi. Onda su me poslali da snimim na rentgenu donja ledja. Dijagnoza je bila lumbago sirokog spektra. Dali su mi sledecu terapiju: Mycodalm, Actasulid, aqua ice gel, parafinske obloge, vezbe po Reganu (15 dana), DDS, magnet. Posle te terapije je sve bilo u redu ali samo na kratko. Onda sam odlucio da odem kod Voje Kostolomca. On je rekao da je gluteus u pitanju i da imam isijas. Nekako mi je bilo neverovatno da sa 23 godine  mogu da imam isijas, i sam Voja se iznenadio. Posle njegove masaze mi je bilo bolje, ali opet samo na kratko, ni mesec dana od toga nije proslo. Ni 5 min nisam mogao da sedim a da me kicma ne ukoci, pa i zaboli ponekad. I primetio sam da ne mogu prstima da dotaknem pod. Pre povrede sam bio bas fleksibilan i mogao sam to da uradim sa lakocom. A sad kao da me nesto blokira kad pokusam da dotaknem pod i kolena pocnu automatski da se savijaju, ne mogu da drzim noge pravo. I na terapeute sam bas kivan posto su bili bas povrsni u pokazivanju vezbi. Mislim da sam se pri podizanju od poda savijao unazad vise nego sto bi trebalo, daleko iznad granica normale. I to sam sve radio pred terapeutima i niko mi nije rekao da je potrebno malo da se podize od poda, koliko da se oseti zatezanje. Mislim da je trebalo bar da mi napomenu na sta da obratim paznju kod izvodjenja vezbi. Sad istezem donja ledja i glutes i vec mi je dosta bolje, ali opet mora da vodim racuna. Kod trbusnjaka se podizem samo do 30 stepeni i to mi ne smeta za donja ledja. Klasicne trbusnjake izbegavam posto me tad bole ledja, a oni i nisu nesto preporucljivi i za one bez povrede, a kamoli za mene. Dobro bi bilo ako neko zna nekog pouzdanog ortopeda u Krusevcu fitnes trenera ili teretanu da mi preporuci posto ja nisam siguran vise kome da verujem? I koje je uopste vase misljenje o svemu ovome?
« Poslednja izmena: Februar 27, 2013, 10:24:55 pre podne od strane markann » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 17 upita.