TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 02:54:03 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Mrtvo  (Pročitano 1734 puta)
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #9 poslato: April 19, 2013, 09:37:47 posle podne »

Treba da imas upalu zadnje loze. :)
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
dzekicen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4


« Odgovor #8 poslato: April 19, 2013, 06:38:00 posle podne »

Zanima me da li je dobro da imam upalu zadnje loze od mrtvog dizanja? Radim do 80kg mrtvo, imam 18 god. i uvek me dan posle uhvati upala u zadnjoj lozi bas od mrtvog dizanja. Inace donji deo ledja osecam da radi samo tada na treningu kad odradim mrtvo a sutra imam upalu samo zadnje loze a donji deo ledja je u normali. Nadam se da nisam jedini kojem se ovo dogadja.  :D
Sačuvana
nbg92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 87

« Odgovor #7 poslato: Mart 07, 2013, 11:01:25 pre podne »

@terror , radim na ponavljanja ,ali i tu jednom mesecno radim max ,i trzaja i nabacaja/izbacaja. Radim i ja ponekad explozivne iz plusa, i to mi dodje mnogo lakse.
@Iron , ne znam kako je kod vas, ali meni onu kilazu koju mogu da podignem 5-6x, to je kod mene nekih 170kg, forma mi je uvek dobra, eventualno 4. ili 5. ponavljanje mi se malo kicma iskrivi, ali ni blizu onome sto mi se desi kad trebam da povucem 200, em sto mi se ledja skroz iskrive, em sto prvo ispravim noge pa onda ledja. Ne znam dal' je jos kod nekoga tako ,ali jbg.

Inace ja ne razdvajam mnogo ledja i noge, ledja peglam utorkom a ledja cetvrtkom.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #6 poslato: Mart 07, 2013, 12:14:04 pre podne »

ima ljudi koji mrtvo rade 1 u 2 nedelje, sve zavisi o kojim tezinama i obimu pricamo. ja bih isao sa vezom izmedju cucnja i mrtvog sa 3 dana pauze, ponedeljak-petak, mada mi nekad ni ceo vikend nije dosta posle mrtvog, pa sledece nedelje idem noge tek u utorak...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
pedjoni986
Gost
« Odgovor #5 poslato: Mart 06, 2013, 11:56:52 posle podne »

Menjaj,napravi bar dan pauzu.
Sačuvana
Bolex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249


« Odgovor #4 poslato: Mart 06, 2013, 11:54:11 posle podne »

Kad smo vec kod mrtvog da i ja pitam.

Da li ko radi jedan dan ledja(mrtvo), a drugi dan noge(cucanj)? Pitam iz tog razloga sto kad odradim ledja drugi dan imam upalu, a onda radim cucanj u sklopu kojeg htio ne htio odnji dio ledja trpi.
Tako da imam osjecaj kao da ne izvucem maksimum na cucnju bas iz ovog razloga sto imam upalu donjeg dijela ledja?!
Sta mislite da l ida mijenjam raspored treniranja ili je ova moja nemoc samo u glavi? :D
Sačuvana
"hemijom'' protiv genetike... 8)
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #3 poslato: Mart 06, 2013, 11:08:59 posle podne »

mislim da mrtvo radi posao u snazi u manjem opsegu ponavljanja 3-5. ne moras raditi keceve, ali forma ce ti se sjebati i na 5 ponavljanju ako je to max, isto kao na prvom.
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #2 poslato: Mart 06, 2013, 09:09:42 posle podne »

pa ako trzaj i nabacaj radis na ponavljanja nastavi ovako...mada bi ja tu pre radio neke eksplozivne trojke eventualno petice iz nekog plusa...sto se tice kaisa nikad nisam o tome razmisljao kao zastiti za ledja...ja ga koristim samo za 3 i manje ponavljanja eventualno ponekad za neku tesku 5-icu...koliko sam ja naucio kad dobro stegnes kais onda stomak naduvas u kais i time stvaras dodatni pritisak u stomaku i time izmedju ostalog rasterecujes prsljenove u donjem delu ledja i takodje dobijas mogucnost da podignes veci teret...u svakom slucaju ti znas sta je najbolje za tebe i ako ti ne odgovara da radis keca ja bih to zaobisao ...bolje nego da se opet povredis...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
nbg92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 87

« Odgovor #1 poslato: Mart 06, 2013, 06:53:17 posle podne »

Poz vezbaci, imam par pitanja ,tj. vise me zanima vase misljenje,konkretno u vezi sa mrtvim dizanjem.

Ovako, vec nesto jace od 8 meseci ne radim keca na mrtvom,tacnije od kad sam povredio poslednji put donja ledja. Prvo sto me zanima jeste, koliko moze pojas da pomogne(da se ne povredite) ,u slucaju da vam se na maxu "otkljucaju ledja" , sto je kod mene bila cesta pojava kad radim preko 90% od svog RM-a. Od tog poslenjeg keca, do dan danas, uvek povecavam kilazu do trenutka kada imam potpunu kontrolu ledja i nogu, kad kazem kontrolu, mislim da mi se istovremeno krecu noge i ledja, i da su mi ledja uvek 100% prava, i u tom segmentu uglavnom mi se ponavljanja vrte oko 6-7x,(ne odbijanje o pod).

Ono sto me zanima jeste, dal' bi vi nastavili da radite kao sto sam ja do sad (a mozda i od sad),a to podrazumeva da radite serije do 90% o svog RM-a, jer sam vec rekao da do tog trenutka tako reci imam dobru tehniku, ili ste jednostavno misljenja da mora da se radi kec bar jednom mesecno,(kao sto i ja sam radim na ostalim vezbama) cak i ako vam se krive ledja (sto naravno opet znaci da moze doci do povrede).

Mtvo mi je inace postala osnovna vezba, bez koje doslovno ne mogu (zbog nabacaja,trzaja), i moram da napredujem, pa me zanima sta vi mislite da mi je ciniti :)

Uzdravlje

Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 18 upita.