TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 03:48:37 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potrebno korigovanje ishrane?  (Pročitano 2885 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Mart 08, 2013, 03:13:32 posle podne »

Pa kreni sa 5-6,videces sam kako ti odgovara za stomak,nema potrebe u startu da se pretovaris,kreni polako pa ces vremenom povecavati. Imas ovde na forumu dosta tema tipa ''Zdravva hrana'',"Ishrana za sportiste'',''Ishrana u odnosu na odredjeni cilj" pa ces i videti,ako i razne recepte.
U sustini,UH unosis oko treninga i ujutru,i neka ti izvori budu pirinac ,krompir,ovsene.
Proteine unosis iz mesa i jaja,dok masti treba da unosis iz oraha,lesnika,badema,masl. ulja. I zeleno povrce u ogromnim kolicinama.  :)

A protein iz mleka?

ok je protein iz mleka ali ga je jako malo, tj. trebalo bi unositi jako puno mleka da bi uneo neku značajnu količinu proteina - a to opet ne valja jer mleko sadrži puno laktoze koja je kod većine ljudi problematična, stvara stomačne probleme, a drugo mlečna mast nije zdrava... a alfatoksine i da ne pominjem -to je već druga tema.

tako da to što uneseš proteina iz mleka i nije toliko značajno ...
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #8 poslato: Mart 07, 2013, 08:03:07 posle podne »

Drzi se onog sto sam ti napisao. Niko ti ne brani da pijes mleko,pogotovo bih mogao cokoladno posle treninga,pre nego jedes kod kuce. Ali kazem,drzi se mesa,ribe,jaja.
Sačuvana
Kuzma
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #7 poslato: Mart 07, 2013, 07:05:53 posle podne »

Pa kreni sa 5-6,videces sam kako ti odgovara za stomak,nema potrebe u startu da se pretovaris,kreni polako pa ces vremenom povecavati. Imas ovde na forumu dosta tema tipa ''Zdravva hrana'',"Ishrana za sportiste'',''Ishrana u odnosu na odredjeni cilj" pa ces i videti,ako i razne recepte.
U sustini,UH unosis oko treninga i ujutru,i neka ti izvori budu pirinac ,krompir,ovsene.
Proteine unosis iz mesa i jaja,dok masti treba da unosis iz oraha,lesnika,badema,masl. ulja. I zeleno povrce u ogromnim kolicinama.  :)

A protein iz mleka?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #6 poslato: Mart 07, 2013, 06:40:53 posle podne »

Pa kreni sa 5-6,videces sam kako ti odgovara za stomak,nema potrebe u startu da se pretovaris,kreni polako pa ces vremenom povecavati. Imas ovde na forumu dosta tema tipa ''Zdravva hrana'',"Ishrana za sportiste'',''Ishrana u odnosu na odredjeni cilj" pa ces i videti,ako i razne recepte.
U sustini,UH unosis oko treninga i ujutru,i neka ti izvori budu pirinac ,krompir,ovsene.
Proteine unosis iz mesa i jaja,dok masti treba da unosis iz oraha,lesnika,badema,masl. ulja. I zeleno povrce u ogromnim kolicinama.  :)
Sačuvana
Kuzma
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #5 poslato: Mart 07, 2013, 06:13:31 posle podne »

Sokove nemoj da pijes ni jedne vrste,osim ako bas zelis Colu Zero,ali pocni da se odvikavas. I ti negazirani su prepuni secera. Ne mogu ja da ti odredim koliko jaja da pojedes jer ne znam koliko si visok,koliko kg imas...jedno jaje ima od 6-8 gr proteina u sebi,znaci 5 minimum,ja bez 8 ni ne palim plin. Mozes da redukujes broj zumanaca ako hoces.

Nisam uopste zavistan od sokova,skoro da ih i ne koristim.
175cm,74kg.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #4 poslato: Mart 07, 2013, 05:12:39 posle podne »

Sokove nemoj da pijes ni jedne vrste,osim ako bas zelis Colu Zero,ali pocni da se odvikavas. I ti negazirani su prepuni secera. Ne mogu ja da ti odredim koliko jaja da pojedes jer ne znam koliko si visok,koliko kg imas...jedno jaje ima od 6-8 gr proteina u sebi,znaci 5 minimum,ja bez 8 ni ne palim plin. Mozes da redukujes broj zumanaca ako hoces.
Sačuvana
Kuzma
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #3 poslato: Mart 07, 2013, 03:33:29 posle podne »

Radio masu ili definiciju,neke stvari ti nikad nece trebati u ishrani. Prvenstveno hleb(beli),margarin(pogotovo) i pomfrit.
Za dorucak su ti ok jaja,ali polako pocni da povecavas brok koji unosis,i ako mozes ,a msm da mozes,umesto belog uzmi pravi integralni hleb.
Za uzinu u skoli,to konkretno svi imaju problem...ili nemaju blizu neki rostilj da uzmu piletinu,ili imaju ali nemaju sredstava. Tu ti je bolje opcija da poneses nesto od kuce,integralni hleb sa tunjevinom,kao sendvic...npr...
Obavezno ti treba obrok pre treninga,meso i UH (pirinac,krompir,testenina)
Obrok posle teretane meso i UH,salata neka.
Za veceru ti je ok da jedes jaja,ali sa 2-3 ne radis nista,to bi trebao da povecavas malo.
,,,moras rascistiti u glavi da ako hoces napredak,moras da se odreknes i naviknes na neke stvari...nema kuliranja na odmoru uz pomfrit i kolu,da spreams hranu ponekad sam,da citas forume,sta je dobro a sta ne,da pravilno vezbas,moras da jedes dosta kvalitetne hrane,koja u pocetku izgleda jednolicno u odnosu na junk koji omladina koristi...a kada se naviknes i kada krenu rezultati,videces da je taj nacin zivota jako jako dobar...


Ne koristim pomfrit,gazirane sokove ne pijem,pijem negazirane i to retko kad. To za integralni hleb cu da se lako snadjem. Obrok pre treninga je nemoguc u prvoj smeni u sk. jer ide dorucak kuci,pa uzina u skoli,pa idem u teretanu,pa tek kad stignem kuci mogu da jedem. To za jaja nije problem,koliko ti preporucujes za dorucak i veceru komada? :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #2 poslato: Mart 07, 2013, 10:21:39 pre podne »

Radio masu ili definiciju,neke stvari ti nikad nece trebati u ishrani. Prvenstveno hleb(beli),margarin(pogotovo) i pomfrit.
Za dorucak su ti ok jaja,ali polako pocni da povecavas brok koji unosis,i ako mozes ,a msm da mozes,umesto belog uzmi pravi integralni hleb.
Za uzinu u skoli,to konkretno svi imaju problem...ili nemaju blizu neki rostilj da uzmu piletinu,ili imaju ali nemaju sredstava. Tu ti je bolje opcija da poneses nesto od kuce,integralni hleb sa tunjevinom,kao sendvic...npr...
Obavezno ti treba obrok pre treninga,meso i UH (pirinac,krompir,testenina)
Obrok posle teretane meso i UH,salata neka.
Za veceru ti je ok da jedes jaja,ali sa 2-3 ne radis nista,to bi trebao da povecavas malo.
,,,moras rascistiti u glavi da ako hoces napredak,moras da se odreknes i naviknes na neke stvari...nema kuliranja na odmoru uz pomfrit i kolu,da spreams hranu ponekad sam,da citas forume,sta je dobro a sta ne,da pravilno vezbas,moras da jedes dosta kvalitetne hrane,koja u pocetku izgleda jednolicno u odnosu na junk koji omladina koristi...a kada se naviknes i kada krenu rezultati,videces da je taj nacin zivota jako jako dobar...
Sačuvana
Kuzma
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #1 poslato: Mart 07, 2013, 07:00:20 pre podne »

Imam 15 godina,idem u teretanu vec nekih 2 meseca,definiciju imam ali za sad mi je cilj da dobijem misicnu masu bez mnogo sala.
Ovako.
                 Dorucak: 2-3 jajeta,2-3 parceta hleba premazanim margarinom
                 Uzina u skoli: Sendvic sa kulenom ili sunkom ili suvim vratom(a moze i pomfrit uz sve to)(nemam mnogo izbora)
                 Obrok posle teretane: Uglavnom obrok bogat mesom(sniclom),ponekad piletinom i jos nekim stvarima(baba sprema,mozete misliti  :D )
                 Vecera: Pa uglavnom opet jaja,ili tako nesto.

Pomozite mi da izbacim nepotrebne iz ishrane i sta da ukljucim u nju,imajuci u vidu da sam sa sela i da ne mogu bas sve da kupim ovde u prodavnici.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 17 upita.