TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 12:36:11 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ishrana sa gainerima/proteinima  (Pročitano 1857 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Mart 14, 2013, 09:44:18 pre podne »

Ako i nešto uzimaš od suplementacije neka to bude protein. Mada mislim da za tvoje godine nije potreban, već samo da se ishrana pojača.

Ono što bi trebalo najviše da jedeš, u kratkim crtama - su žitarice, npr ovas ječam raž, musli bez šećera - bitno da su celovite žitarice, integralni hleb, integralna pasta, pirinač, krompir, grašak, pasulj, sočivo, svo povrće, voće umereno, mlečni proizvodi sa srednjim procentom masti, od mesa manje masno meso poput piletine, ćuretine, ribe, govedine, nemasnih parčadi svinjetine, jaja, mladi sir, od zdravih masti maslinovo ulje, avokado, orašasti plodovi - bademi,orasi,lešnici... možeš da jedeš i hranu koju voliš ali da ovo gore nabrojano bude prioritet.
Bitno je i da unosiš dovoljno tečnosti dnevno, oko 3 l okvirno.
Dnevno bar 4 jača obroka,  i još 2 užine. Moraš pojačati klopu, generalno.  Manje slatkiša, pekare, sokića, alkohola... :)




i jos jedno pitanje koji protein mi preporucujete ??  (konkretno iz vase ponude, sa razumnom cenom :D )

Dymatize Elite,  a Scitec Nutrition ako želiš da uživaš u ukusu :)   oba su jako kvalitetna....  ja sam razmažena po pitanju ukusa i volim da je ekstra ukus tako da kupujem Scitec whey professional :)
njam njam
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #4 poslato: Mart 13, 2013, 07:45:25 posle podne »

Elite,Scitec 1oo %,Twinlab... uklopi se cenovno,svi su vise-manje dobri osim sojinih ...  ;)
Sačuvana
krembananice
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #3 poslato: Mart 13, 2013, 07:10:41 posle podne »

Ako i nešto uzimaš od suplementacije neka to bude protein. Mada mislim da za tvoje godine nije potreban, već samo da se ishrana pojača.

Ono što bi trebalo najviše da jedeš, u kratkim crtama - su žitarice, npr ovas ječam raž, musli bez šećera - bitno da su celovite žitarice, integralni hleb, integralna pasta, pirinač, krompir, grašak, pasulj, sočivo, svo povrće, voće umereno, mlečni proizvodi sa srednjim procentom masti, od mesa manje masno meso poput piletine, ćuretine, ribe, govedine, nemasnih parčadi svinjetine, jaja, mladi sir, od zdravih masti maslinovo ulje, avokado, orašasti plodovi - bademi,orasi,lešnici... možeš da jedeš i hranu koju voliš ali da ovo gore nabrojano bude prioritet.
Bitno je i da unosiš dovoljno tečnosti dnevno, oko 3 l okvirno.
Dnevno bar 4 jača obroka,  i još 2 užine. Moraš pojačati klopu, generalno.  Manje slatkiša, pekare, sokića, alkohola... :)




i jos jedno pitanje koji protein mi preporucujete ??  (konkretno iz vase ponude, sa razumnom cenom :D )
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Mart 12, 2013, 10:01:22 pre podne »

Ako i nešto uzimaš od suplementacije neka to bude protein. Mada mislim da za tvoje godine nije potreban, već samo da se ishrana pojača.

Ono što bi trebalo najviše da jedeš, u kratkim crtama - su žitarice, npr ovas ječam raž, musli bez šećera - bitno da su celovite žitarice, integralni hleb, integralna pasta, pirinač, krompir, grašak, pasulj, sočivo, svo povrće, voće umereno, mlečni proizvodi sa srednjim procentom masti, od mesa manje masno meso poput piletine, ćuretine, ribe, govedine, nemasnih parčadi svinjetine, jaja, mladi sir, od zdravih masti maslinovo ulje, avokado, orašasti plodovi - bademi,orasi,lešnici... možeš da jedeš i hranu koju voliš ali da ovo gore nabrojano bude prioritet.
Bitno je i da unosiš dovoljno tečnosti dnevno, oko 3 l okvirno.
Dnevno bar 4 jača obroka,  i još 2 užine. Moraš pojačati klopu, generalno.  Manje slatkiša, pekare, sokića, alkohola... :)

Sačuvana
krembananice
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: Mart 11, 2013, 06:32:08 posle podne »

posle godinu i po dana nakon sto sam izlomio ruku krecem opet sa treninzima pa me zanima kakav bi trebao da imam plan ishrane kombinovan sa gainerima/proteinima??   sto se tice vezbi i dalje ne mogu da radim zgibove i sklekove zbog pritiska u ramenu ali sve ostalo mogu normalno:D .

dakle zanima me sta vi preporucujete za pocetak gainere ili proteine i kako da ih kombinujem u ishrani. hvala unapred (btw 68kg,185cm,15.5 god)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.129 sekundi sa 17 upita.