TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 01:24:04 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Misici pamte - muscle memory?  (Pročitano 3622 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Mart 14, 2013, 12:15:03 posle podne »

Ja sam pravio pauzu 2 godine,u neku ajd da kazem nazovi formu sam poceo da se vracam posle 4 meseca.. misici itekako pamte !!!
Naravno da pamte,ali tu je i iskustvo iz doba treniranja,i ako si bio kvalitetan vezbac,tacno znas sta,gde kako zasto trebas da uradis,i ne lutas i gubis se u moru krivih informacija..nego radis ono sto treba..
Cenim ga da mozes da se vratis kroz 4 meseca (ne znam kakva ti je forma bila itd..) ali bar ces posle tog vremena znati u kom smeru ides.. A i mani se proracuna i uhvati se gvozdja,sto pre krenes,pre ces  se vratiti u formu ;)

e tačno to...

ja sam napravila pauzu sa tegovima dužu (psihički više...) i rekla sam sebi a-a nikad više.... baš tako neki period je bio potreban da se vratim na iste težine!!
Sačuvana
Bolex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249


« Odgovor #11 poslato: Mart 13, 2013, 03:14:34 posle podne »

brzo ce se ta propadanja vratiti na 10 ;)
Sačuvana
"hemijom'' protiv genetike... 8)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #10 poslato: Mart 13, 2013, 03:10:38 posle podne »

Uzeleo si se teretane posle pauze, pa ti je zato naisao adrenalin pomesan sa seratoninom ;)
Sačuvana
samian
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #9 poslato: Mart 13, 2013, 02:52:37 posle podne »

Misici definitivno pamte. Upravo sam krenuo sa drugom nedeljom treninga posle 6 meseci pauze.Na prvom treningu grudi digao sam najvise  na bencu 80 kila sa otkazom na petom ponavljanju (pre pauze dizao sam 100 kg 6 puta), danas na drugom treningu dignem 90 kg 5 puta.
Da li je bio takav dan ili nesto drugo,al nisam ocekivao tako brz napredak.

Jos nesto cudno mi se desilo,obicno radim 3 serije propadanja po 10 x,na 3 seriji posle desetog ponavljanja osetio neki ogroman priliv energije kao neki klik odjednom.uglavnom uradim 20 do otkaza.
Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #8 poslato: Mart 11, 2013, 10:41:50 posle podne »

Pijem mleko sa wheyom posle treninga.
Sačuvana
"scientia est potentia"
pedjoni986
Gost
« Odgovor #7 poslato: Mart 11, 2013, 10:39:10 posle podne »

Pijem mleko oko pola litre dnevno unazad ne znam ni ja koliko, ne doticu me price o aflatoksinima itd..
Uglavnom ga pijem ujutru, a ponekad i uvece znam da presecem pred spavanje sa proteinom,sve zavisi od dnevnog unosa ostalih nutritijenata. ali pola litar mi je neki default.
Sačuvana
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #6 poslato: Mart 11, 2013, 10:38:36 posle podne »

Da ta informacija o mleku nije procurela u javnost, mi ne bi imali pojma i pili bi mleko kao i uvek do sad bez ikakve bojazni. mleko je isto kao i pre 2 god kad nismo ni znali sta je ta kancerogena supstanca u njemu. pijem mleko jako malo, oko 2 litra nedeljno, ali kupujem ga i ne razmisljam o tome. jer trujemo se sa svom hranom maltene, tako da mleko je nebitno.. Da li ces prestati da jedes Zlatiborac proizvode kad bi ti reko da uvoze meso iz brazila i argentine? ili recimo pticiji grip, izbacimo i piletinu, izbacimo mleko, i voce, prskano je, otrovacemo se... i ona k plus tunjevina sto je bila povucena sa rafova?? niko ti danas ne garantje da to sto jedes je 100 %" zdravo".
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #5 poslato: Mart 11, 2013, 10:13:14 posle podne »

Kao sto rekoh gvozdje te ceka da bude podignuto,mani se naucnika :D
Sačuvana
Notorious
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #4 poslato: Mart 11, 2013, 10:09:47 posle podne »

Hvala..znam da sve dolazi na svoje vremenom..ali ova info je bila bas nesto novo za mene..
sad bas citam clanak:

Trener Christian Thibaudeau u intervjuu za portal Testosterone Nation rekao je da bi štos mogao biti u rastegnutosti mišićne ovojnice (fascia). Kada mišić raste i zadrži volumen na odreĂ°eno vrijeme, on rasteže ovojnicu. Zatim, mišić uslijed prestanka treniranja može atrofirati, izgubiti svoju dimenziju, no fascia dulje ostaje ista. Dok god je ona rastegnuta, rast mišića je lakši.

i dalje:

Drugo objašnjenje fenomena mišićne memorije povezano je s genom miostatinom koji zaustavlja rast mišića. Neka istraživanja ukazuju na to da s duljinom razdoblja razvijenosti mišića sve više opada razina miostatina, tvrdi Thibaudeau. S prestankom treniranja, mišići se polako gube, ali miostatin ostaje nizak, što olakšava nadoknaĂ°ivanje izgubljene mišićne mase.

mada sta se sve ne moze naci na netu..

Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #3 poslato: Mart 11, 2013, 10:00:10 posle podne »

Da. Polako kreni, postepeno povecavaj intezitet, pravilno se hrani, postepeno povecavaj ishranu i to je to. Za koliko ce se vratiti? Niko ti ne moze odgovoriti na ovo ali budi uporan jer nista se ne desava preko noci. Neka ti postane to nacin zivota da treniras vodis racuna o ishrani itd. Ako naglo krenes sa ogromnom kolicinom hrane i ostalo sigurno ces bespotrebno nabaciti ogromnu kolicinu sala. Polako korak po korak. Za nekoliko meseci bices novi covek.
Sačuvana
"scientia est potentia"
pedjoni986
Gost
« Odgovor #2 poslato: Mart 11, 2013, 09:58:52 posle podne »

Ja sam pravio pauzu 2 godine,u neku ajd da kazem nazovi formu sam poceo da se vracam posle 4 meseca.. misici itekako pamte !!!
Naravno da pamte,ali tu je i iskustvo iz doba treniranja,i ako si bio kvalitetan vezbac,tacno znas sta,gde kako zasto trebas da uradis,i ne lutas i gubis se u moru krivih informacija..nego radis ono sto treba..
Cenim ga da mozes da se vratis kroz 4 meseca (ne znam kakva ti je forma bila itd..) ali bar ces posle tog vremena znati u kom smeru ides.. A i mani se proracuna i uhvati se gvozdja,sto pre krenes,pre ces  se vratiti u formu ;)
Sačuvana
Notorious
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #1 poslato: Mart 11, 2013, 09:48:54 posle podne »

Pozdrav svima,

hteo bih da cujem da li je istina da 'misici pamte' kakvi su nekad bili i da li ih je nakon duze pauze 'relativno lako' povratiti..
ja iskreno ne verujem u to..al par ljudi mi je reklo u teretani da cu se vratiti jako brzo i sa masom i sa tezinama na nivo na kom sam bio..

situacija je ovakva..nisam trenirao gotovo nista  7-8 meseci, znaci od proslog leta..tada sam bio na nekih 113-114kg i tezine sa kojiima sam trenirao su bile prilicno jake..nista nisam pio od preparata samo ali sam vezbao i jeo bas zestoko

izgubio sam u medjuvremenu 10-12kg mase, van forme sam , u rukama, ramenima sam dosta izgubio..ali eto..polako se vracam..odradio sam 7 treninga za 8 dana     :)

licno mislim da ce mi biti potrebno 4-6 meseci za povratak misica i forme..al neki bas ozbiljni vezbaci mi govore da ce to mnogo brze sve da se vrati zbog mog prethodnog staza i izgleda??
na netu vidim postoje textovi o tome al pojma nemam ko ih je pisao, kakvi su to izvori pa ajd da pitam na pravom mestu -
jel istina da misic pamti i da se toliko brzo vraca uz pravi trening i ishranu of course??

poz svima 
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 17 upita.