TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394260 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 10:09:59 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Proteinska Ishrana  (Pročitano 3383 puta)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #5 poslato: Mart 13, 2013, 10:23:18 posle podne »

Ne znam iz kog izvora si skinuo to sve,cini mi se da je to blic zena fazon,i tako dalje :) no nije ni vazno..
Idi 2.5 gr/kg proteina dnevno, 4 -5gr/ kg UH, masti oko 0,5-1gr/kg telesne tezine..
obrok broj jedan UH+protein+moze malo masti
obrok broj dva UH+protein
trening
PWM shejk + dex or sta god planiras da koristis..
obrok broj tri UH+protein
obrok broj cetri UH+prot
obrok broj pet prot+mast

POred svega ovog sibni jos jedan shejk proteina na dan i bice sve ok.
Ne moras ti imati 5 obroka,mozes sve strpati u 4, ja licno ne bih isao manje od 4..
Izbor namirnica verovatno znas,pa mixas u toku dana razlicite izvore proteina i ugljohidrata..imas neke brze izvore neke malo sporije i tako dalje..samo strpljivo,ne moze ti niko napisati tacan jelovnik,to moras sam skrojiti..
CItaj pazljivo i kapiraj deo po deo.

Ako ti ne radi sistem 5 grUH/kg podigni posle nekog vremena na 6,7,8 ..kada nadjes odgovarajucu brojku za tebe gde napredujes dobro onda ce posle sve biti lakse.
« Poslednja izmena: Mart 13, 2013, 10:25:00 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
Ex0s
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #4 poslato: Mart 13, 2013, 10:18:05 posle podne »

Postavio sam ovo bas da vidim koliko je tacno jer se ne razumem bas :D sa neta je skinut, sa jednog sajta.. daj napisite vi kako bi trebao da izgleda dnevni obrok dobar za povecanje telesne tezine i misicne mase :) ako nije problem, bar onako otprilike :D fale mi bar 5kg telesne tezine a za misicnu masu i ne brinem toliko jer imam dobru definiciju ali mi fali masa :/
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #3 poslato: Mart 13, 2013, 09:04:48 posle podne »

Kaze 200 gr mesa 24 gr proteina ? kojeg mesa ? 200 gr bilo kog mesa ima 40+ gr proteina (govorim za sirovo meso ne mesne preradjevine i suhomesnate proizvode).
ove cifre 85 gr grudi 22 gr proteina ? Pre ce to biti na 100 gr jer u svim udzbenicima se uzima merna jedinica 100gr

Dorucak: gde su ugljeni hidrati ? 4 belanca jogurt i 2 case mleka, tu je 20tak gr proteina ako se racuna i jogurt i mleko,a obicno i ne treba da se racuna..Jako slab dorucak.

Nego ne znam sta je u ovom jelovniku i svakim obrokm sa po casom mleka,bespotrebno i bezvezno..
A i jedini unos hidrata je u popodnevnoj uzini ? Lol.. nije to dobro uopste..nema veze sa vezom

Obrok pre spavanja sejk i jogurt ? Pa direktno wc solja.. :D I kako ce li se sejk smiksati sa jogurtom, bolje je to sa mlekom,ali ceum vise to mleko kad je u svakom obroku napisano..

Ovo za 40-45 resorbovanog proteina po obroku je generalno prihvaceno u medicini,s tim sto ima naravno odstupanja kod pojedinaca..Neko moze i manje da svari,i da mu telo ne primi tu kolicinu,a neko moze i 50tak grama,sve zavisi od staza vezbanja, konzumiranja visokoproteinske hrane godinama itd..adaptacija coveka na nove uslove.

IMa text dosta dosta rupa,odakle je skinut
« Poslednja izmena: Mart 13, 2013, 09:10:06 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #2 poslato: Mart 13, 2013, 08:39:55 posle podne »

Medjutim, ne bi trebalo uzimati vece kolicine proteina bez potrebe, posto nas organizam moze da absorbuje oko 40-45 gr proteina po obroku.
Nije tacno.

Zbog toga se preporucuje uzimanje 6 manjih obroka u toku dana, umesto nekoliko vecih.
Moze a i ne mora

Proteini zauzimaju veliko mesto i treba se isprazniti od UH.
:D

Da bi se obezbedila dovoljna kolicina unetih proteina dnevno, moracete se odreci sve "lose" hrane (junk food).
Na dijeti da zbog kalorija, na bulking i za treninge snage je lakse uneti preko "losije" hrane vise kalorija

Ako kod kuce uvek imate pri ruci proteinske cokoladice omogucicete sebi brz i pogodan unos proteina. Druga stvar koju treba da imate je whey protein, koji je drugi brzi nacin za unosenje cistog proteina.
:-\ Ja bih ipak kod kuce jeo mesinu
Sačuvana
"scientia est potentia"
Ex0s
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #1 poslato: Mart 13, 2013, 06:23:03 posle podne »

Najbolje i najlakse dobijanje tezine (misicne mase) bez masnih naslaga je preko proteinske ishrane:

Svi znaju da je, za odrzavanje i sticanje misicne mase, potrebno svakodnevno unosenje mnogo proteina (minimalno 1g po kg telesne tezine).

Najosnovniji cinilac u izgradnji misica je protein. Tezi deo cele price je, kako uneti svakodnevno dovoljnu kolicinu proteina koji su nam potrebni. Previse se suplementima daje na znacaju a ne obraca se paznja na odgovarajuci sadrzaj proteina.
Mozete trenirati i trenirati ali ako ne uzimate odgovarajucu kolicinu proteina nece biti rezultata. Pomocu ovog teksta naucicete kako vam protein moze pomoci u napretku. Zasto bi trosili vase vreme u teretani ako u proteinima ne uzimate dovoljno za povecanje misicne mase.

VISOKO PROTEINSKE NAMIRNICE

(kolicina proteina moze varirati kod razlicitih brendova)

Mleko - 1casa ima 8gr proteina
Jogurt - 1solja 6gr proteina
Nemastan sir - jedno parce 8gr proteina
Jaja - jedno jaje 8gr proteina
Komad mesa - 200g; 24gr proteina
Piletina - 85g; grudi 24 gr proteina
Tunjevina - 3/4 konzerve; 15gr proteina
Riba - 85g; 24 grama proteina
Puter od kikirikija - 2 kasike; 8gr proteina
Curetina - 85g grudi; 22gr proteina


DNEVNI UNOS PROTEINA

Mnogo ljudi kaze da nema dovoljno vremena za obroke i samim tim za unos proteina. Medjutim, ne bi trebalo uzimati vece kolicine proteina bez potrebe, posto nas organizam moze da absorbuje oko 40-45 gr proteina po obroku. Zbog toga se preporucuje uzimanje 6 manjih obroka u toku dana, umesto nekoliko vecih.
Preporucuje se uzimanje visoko-proteinske hrane, narocito pre i nakon treninga, da bi se obezbedilo dovoljno proteina za misice kad im je to najpotrebnije. Da bi se obezbedila dovoljna kolicina unetih proteina dnevno, moracete se odreci sve "lose" hrane (junk food). Proteini zauzimaju veliko mesto i treba se isprazniti od UH.
Ako kod kuce uvek imate pri ruci proteinske cokoladice omogucicete sebi brz i pogodan unos proteina. Druga stvar koju treba da imate je whey protein, koji je drugi brzi nacin za unosenje cistog proteina.

PRIMER SESTODNEVNOG PLANA OBROKA:

-DORUCAK-
4 belanca,1 jogurt, 2 case mleka

-UZINA-
1 tunjevina,4 kasike putera od kikirikija

-RUCAK-
Pilece grudi, 2 case mleka, povrce i 2 kasike kikiriki putera

-POPODNEVNA UZINA-
proteinska cokoladica, casa mleka, curetina i hleb

-VECERA-
Piletina ili neko drugo meso, povrce, mleko

-OBROK PRE SPAVANJA-
proteinski sejk i jogurt
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.058 sekundi sa 18 upita.