TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 10:18:40 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanje :/  (Pročitano 3001 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Mart 14, 2013, 11:43:35 pre podne »

Koliko se krecu cene pulsmetra? Vidim vecina prodaje samo onaj pulsmetar bez kaisa koji treba da dodje preko grudi da prati otkucaj srca, sad koliko je to precizno kad radi bez kaisa?

ako ga već uzimaš neka bude taj sa kaišem - pojasom, znatno je precizniji...   kod nas i nije baš neki sjajan izbor, ali može da se naĂ°e za 4,5 hiljada fin model - sigma.   Polar je od oko 70 eura najjeftiniji model ako se ne varam, pa na dalje... do onih profi koji su i više stotina eura,sa milion funkcija i možeš ceo trening preneti na komp :)

jedino malo neprijatno kod polara je kad ga nosiš u teretani, sve trake i kardio sprave okolo će da imaju očitan tvoj puls  ;D

inače znam dosta ljudi koji su kupili povoljno polovan, tipa na cikloberzi...
« Poslednja izmena: Mart 14, 2013, 11:45:35 pre podne od strane MightyMO » Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #5 poslato: Mart 14, 2013, 11:39:40 pre podne »

Koliko se krecu cene pulsmetra? Vidim vecina prodaje samo onaj pulsmetar bez kaisa koji treba da dodje preko grudi da prati otkucaj srca, sad koliko je to precizno kad radi bez kaisa?
Sačuvana
"scientia est potentia"
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Mart 14, 2013, 10:28:01 pre podne »

nema na čemu, a pre ili kasnije ulovi sebi neku Sigmu ili Polar , ne'š zažaliti :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #3 poslato: Mart 14, 2013, 10:15:22 pre podne »

Radim umerenim intenzitetom,da bi trosio energiju iz masti. (22o-broj godina=max. puls,65% od maks. )
Ovu spravu sam sebi kupio,kada sam se oporavljao od loma noge,i prvi problem mi je sto je sve na nemackom,koji ne razumem,a drugo,ima i pulsmetar,ali kad god sam pratio njega,on jako varira za kratko vreme. Slazem se sa tobom,i ni ne zelim da budem od onih sto okrecu pedale samo da bi ih okretali,dugo se bavim kik boksom,utreniran sam,samo me je zanimalo koliko je taj potrosnja koja je prikazana okvirno tacna. Iskreno,tvoj odgovor sam i ocekivao. Hvala ti puno. :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Mart 14, 2013, 08:28:13 pre podne »

Iz iskustva, pogotovo kad je u pitanju indoor i outdoor vožnja, deluje mi ok brojka koju si naveo, samo što nije samo broj obrtaja u minuti ključna stvar već i opterećenje koje imaš i tvoj puls za vreme treninga. Sva tri utiču....  Intenzitet treninga je tu stavka broj 1, jer kojim intenzitetom radiš je jako bitno zbog cilja na kom radiš - da li je to sagorevanje masti, aerobni - bazični trening, da li je to intervalni trening - podizanje anaerobnog praga i dr.

Ljud uglavnom rade kardio , ne znaju ništa... samo vrte, vrte, skaču, trče... a često telo umire, što je totalna kontra sa njihovim ciljevima dok  po neke, kao što Marko reče, može biti kobno - infarkt miokarda..naravno ne kažem da si jedan od njih ali svega sam se nagledala,
Ja bih ti toplo preporučila (znam da do sad verovatno nisi koristio i da će ti biti malo čudno dok ne naučiš kako da treniraš sa tim) - pulsmetar. Npr  model Polar FT4 je jedan od osnovnih modela, ali Polar je najprecizniji. Ukucaćeš informacije u njega - visina, težina, godine, maksimalni puls, i u svakom trenutnu ćeš imati precizan puls i potrošnju kalorija.  Deluje mi da je ta brojka što se tiče potrošnje kalorija daleko preciznija od same sprave.  Ako nećeš polar Sigma je skroz ok.

Ono što ja stalno govorim mojim vežbačima je da je pametnije (pogotovo ako su neutrenirani i ako im je cilj skidanje masti) je da za sat vremena potroše 300 kcal (lupam , okvirno) ali da je veći procenat kalorija potrošen iz masti nego da potroše 700 kcal iz ugljenih hidrata i da umru na treningu, i da ne treniraju dva dana... njihovo srce, pluća, celokupan organizam nije spreman za to... aerobni trening je bazičan, kako god da okreneš...

Ali da ne dužim, evo moja potrošnja kalorija za sat vremena je oko 300-400 kcal kada radim endurance trening u zoni 65-75% od maksimuma, oko 700 kad je intervalni trening, to je samo okvirno...  ali ja pratim puls kalorije su samo sporedne.

Na dužim vožnjama, za 6-7 h potrošim oko 4000- 4500 kcal što je preko 600 kcal po satu ali naravno bez litara i litara izotonika i ugljenih hidrata -banana,suvog voća,energy barova nema ništa

Svaki trening zapisivanje, svako jutro merenje pulsa u miru...   i tad imaš najtačnije informacije kako tvoje telo reaguje... kalorije su stvarno manje bitne

suma sumarum, deluje mi skroz ok za 90 minuta 400-500 kcal.  Još da imaš krivu - podatke o intenzitetu u toku celog treninga bilo bi idealno  :)
« Poslednja izmena: Mart 14, 2013, 08:34:34 pre podne od strane MightyMO » Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #1 poslato: Mart 13, 2013, 06:23:30 posle podne »

Ne znam gde bih otvorio ovu temu,pa reko ajde ovde jer se govori o spravama i opremi.
Cesto kada ne stignem na kik boks,radim steady cardio na magnetnom biciklu. Ima onaj racunar i sve to.
Sad me zanima je l' inforamcija o potrosnji kalorija tacna?
Kada odradim 9o minuta umerenim tempom,oko 6o obrtaja u minutu,pokaze mi oko 2ooo-21oo KJ,(to mu dodje oko 4oo-5oo ccal).
Koliko je to tacno? Nadam se da ce mi neko ko ima iskustva sa ovim reci koje vrednosti ostvaruju na drugim spravama. Hvala! :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.069 sekundi sa 17 upita.