TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 03:52:49 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Hrana u USA  (Pročitano 4673 puta)
Nikolic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 348


« Odgovor #16 poslato: Maj 21, 2013, 09:08:19 pre podne »

Mene zanima kako i gde si uzimao suplementaciju? Kakve su cene treninga tamo ako si upucen :D

nadam se da se zajebavaš...

Ko ode u USA i kupi suplementaciju da je vuče u Srbiju treba da se upuca smesta ;D imao sam prilike da kupim, ulazio sam u radnje koje prodaju suplementaciju, ali zaista mi nije padalo na pamet da vučem to nazad preko okeana. Iako sam imao biznis klasu u avionu i dozvoljena 3 kofera po 25kg.

Cena treninga - nemam pojma, nisam trenirao dok sam bio tamo ;D

@bbbb
povod odlaska u usa je bio posao, mada je bilo nekoliko dana slobodnih za bauljanje (vikend kad fabrika nije radila) i razgledanje, ali veruj mi da je OC dovoljno velik kao Vojvodina da bi bio blasphemy da palim u San Diego ili Napa Valley, a nisam video ni 2% OC ili LA... a Las Vegas mi je bio 450km, mrzelo me da se cimam toliko...

Pa ako bude bilo slobodnog mesta, i cena dosta ispod ne vidim u cemu je problem :D :P
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #15 poslato: Maj 17, 2013, 04:40:33 posle podne »

A koje znanje nudis sa 18 god. pa da te placaju?
Nabaci prvo znanje, pa ko zna mozda te i ovde te firme budu lepo placale i budes imao isti kvalitet zivota.
Nigde leba bez motike nema...

Evropa ne bas, ali Amerika je dobra sto tamo do poslova od kojih ovde prezivljavas tamo zivis, pa je zbog toga gomila zaboravila na svoje stecene diplome i otisla tamo da radi poslove gde ne treba neka posebna strucna sprema.
Ali ta prica da se znanje ceni tamo a ovde ne, ima nekog osnova, ali ne kada to propagiraju ljudi od 18 god. i neko ko je zavrsio Univerzitet za visoki menadzment u poslovnoj administraciji evropskog biznisa i sl. fakultete...

@ Iron
Ma zajebavao sam se sa onim postom, kontao sam da je neka poslovna obaveza (ili pak bogata rodbina u O.C.)
Jbga mana takvih putovanja je sto jedino ako imas vikend mozes nesto da vidis (i ako nema jbne kise). Po EU sve pozatvaraju oko 5-6, kao da ce kuga da zavlada nakon toga.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #14 poslato: Maj 17, 2013, 07:38:54 pre podne »

Mene zanima kako i gde si uzimao suplementaciju? Kakve su cene treninga tamo ako si upucen :D

nadam se da se zajebavaš...

Ko ode u USA i kupi suplementaciju da je vuče u Srbiju treba da se upuca smesta ;D imao sam prilike da kupim, ulazio sam u radnje koje prodaju suplementaciju, ali zaista mi nije padalo na pamet da vučem to nazad preko okeana. Iako sam imao biznis klasu u avionu i dozvoljena 3 kofera po 25kg.

Cena treninga - nemam pojma, nisam trenirao dok sam bio tamo ;D

@bbbb
povod odlaska u usa je bio posao, mada je bilo nekoliko dana slobodnih za bauljanje (vikend kad fabrika nije radila) i razgledanje, ali veruj mi da je OC dovoljno velik kao Vojvodina da bi bio blasphemy da palim u San Diego ili Napa Valley, a nisam video ni 2% OC ili LA... a Las Vegas mi je bio 450km, mrzelo me da se cimam toliko...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #13 poslato: Maj 17, 2013, 06:35:22 pre podne »

Ko sto Pedja kaze, kukas s roditeljske sise da te zivot porazio, sto nemas rodbinu po inostranstvu...
Imas ti jos popare da jedes...

A zapaliti u US ili negde tako nije tesko ako zelis, imas pregrst ljudi koji su to uradili bez ikoga tamo.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #12 poslato: Maj 17, 2013, 02:35:56 pre podne »

Eh, drugovi moji, koliku ja mrznju nosim u sebi prema ovoj drzavi, vi pojma nemate :)
Ja svoj jedini san, jedino sto mi treba u zivotu ne mogu da ispunim, majku im njihovu, a ako se ovako nastavi, umrecu a san nece biti ostvaren :)
A sto me jos vise pogadja, to je cinjenica da sam baksuz bas, nemam nikog u insotranstvu, imam neki rod u Americi, ali to je ono, sto se kaze, ko zna koje koleno, i to je to, nikog nigde, ima da propadam, propadam sve dublje i dublje, to je ono... porazen sam ali ne priznajem :)


Ajde bre tek si se ispilio pa ulazis u depresiju, jos uvek si u skoli i zavisis od roditelja.. kad udjes u kostac sa realnoscu i kad placas racunei sve ostalo, i budes sam svoj covek  javi se onda i reci imas li vremena za depru ;)
Glavu gore i privati se rmbanja i ne kukaj !!!
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #11 poslato: Maj 16, 2013, 09:52:54 posle podne »

Eh, drugovi moji, koliku ja mrznju nosim u sebi prema ovoj drzavi, vi pojma nemate :)
Ja svoj jedini san, jedino sto mi treba u zivotu ne mogu da ispunim, majku im njihovu, a ako se ovako nastavi, umrecu a san nece biti ostvaren :)
A sto me jos vise pogadja, to je cinjenica da sam baksuz bas, nemam nikog u insotranstvu, imam neki rod u Americi, ali to je ono, sto se kaze, ko zna koje koleno, i to je to, nikog nigde, ima da propadam, propadam sve dublje i dublje, to je ono... porazen sam ali ne priznajem :)
Koliko imas godina?
Sačuvana
Nikolic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 348


« Odgovor #10 poslato: Maj 16, 2013, 07:18:40 pre podne »

Imao sam prilike da idem u SAD pre nedelju dana, pa da prenesem malo utiske. Evo nekoliko reči o SAD i njihovoj supermarket hrani.

Dakle, kao što sam rekao u nekoliko postova pre - hrana u SAD je u VONS-pavillion i u Whole foods supermarketima u 70% organska/bez GMO. Razlika u ceni je možda 5-15% tj. zdarvije je skuplje za toliko. Svaki suhomesnati proizvod: salama, šunka, slanina, kobasice, sve preraĂ°evine po pravilniku o deklarisanju moraju imati na sebi sve dodatke koje je proizvoĂ°ač turio u meso u količinama: nitrate, nitrite, konzervanse, veštačke boje, arome, hormone, antibiotike i ostale hemikalije. Ovde u principu prednjači Applegate (proizvoĂ°ač).

Većina proizvoda ima na sebi poreklo svinje, goveda ili pileta od kog je sačinjen proizvod, pa tako na Applegate proizvodima piše da su to pilići koji su skakutali po livadi, koke čeprkuše od kojih su stigla jajaxD... svinje koje su na farmama, humano ubijene i tretirane itd. sve to potvrĂ°uju dve nezavisne laboratorije itd.. http://www.applegate.com/our-standard 

Sve u svemu, moj zaključak (žalosni) je da se čovek u SAD u ovom trenutku može pravilnije i zdravije hraniti nego u Srbiji. Čak na voću imaju potvrde da je uzgajano udaljeno od autoputeva i vicilizacije, bez pesticida, bez kiselih kiša itd... i fakat organska jabuka koju sam probao je neverovatno ukusna i sočna. Takvu kod nas nisam pojeo decenijama...

Nažalost, sve ono što gledamo preko utubea ili dokumentaraca o zlim hormonima, farmama pilića koje hrane drugim pilićima, antibioticima u mesu goveda i svinja, vezano je za McDOnalds i slične lance brze hrane. Restorani ovog tipa su u Kaliforniji pusti/prazni. Čak iako se tamo neko zatekne to je stvarno margina života - dno dna, ono baš da živi u šatoru iza, da je na heroinu koji čeka da kupi od socijalne pomoći. Čak su u Orange couty-ju uveli da se 2 McD restorana ne mogu naći u radijusu od 6 milja, pa se nešto nisam ni nagledao tih Mekova, više ih vidim po Beogradu nego po celom Orangeu koji je površine vojvodine...

''Meso'' u Meku im stiže u vrećama u obliku pahuljica/kornflejksa, koji se posle meša sa vodom da se napravi mesna melasa od koje se prave burgeri. To mi je pričao drugar koji je radio u McDonaldsu jedno vreme... A kod nas imućnija deca slave roĂ°endan u Meku, ljudi čekaju i po 20 minuta da doĂ°u na red da naruče taj burger-- sirotinja jede pljesku, a buržuji idu na dupli čiz. Tragikomedija.

Ipak ti Ameri imaju pojma o životu, nisu debeli, glupi i jadni, kako ih mi gledamo sivh ovih godina. I pored toga, ne jedu hranu iz dokumentarca, ukoliko to ne odaberu da jedu. Čini mi se da tu očajnu hranu iz dokumentaraca jedemo mi u Srbiji, a da pored toga nemamo izbora za nešto što se zove organsko ili zdravo. Mi ne znamo poreklo piletine, govedine, mesnih preraĂ°evina, mleka, sira... makar onoga što se nalazi u marketima.

Eto, to je to ukratko ljudi, samo o hrani, a ima još tona stvari o lifestylu i ljudima... ako ima nekih pitanja o Americi tu sam da odgovorim koliko je to moguće u odnosu na ono što sam video i doživeo za tih desetak dana  ;)

Mene zanima kako i gde si uzimao suplementaciju? Kakve su cene treninga tamo ako si upucen :D
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #9 poslato: Mart 15, 2013, 05:21:00 posle podne »

Ma ne taj zapad tamo bre sve zatrovano sa drozom, pa i nas sad oce da zatruju...

Pa samo kod nas Mc, BG, KFC, Pizza Hut(dno dna) vaze za neki "visi standard", mada se to malo popravilo...

A Amerika je meni fantasticna iz par razloga.
Ti odes tamo i kazes ja sam Amerikanac, ti si to bez problema. Sad zamisli ovde tako nesto.
Ako zelis vredno da radis ziveces pristojno, dok ces kod nas vrlo verovatno ziveti "pristojno"
I ono glavno, ima svega i svacega, izbora na sve strane pa uzmi sta zelis...

P.S. Opa ni pet ni sest nego odmah u O.C., nista projects, ghetto, SPC u Cikagu...
Sačuvana
Bolex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249


« Odgovor #8 poslato: Mart 15, 2013, 04:36:36 posle podne »

znam da je u SLO sigurno jeftinije. Porez na ovu hranu je 8% meni je golega placao oko 30€ 2.5kg protein
Sačuvana
"hemijom'' protiv genetike... 8)
Morris
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 106


« Odgovor #7 poslato: Mart 15, 2013, 04:17:40 posle podne »

Sve stoji, nego mene interesuje znate li kakve su cene suplemenata u inostranstvu (čuo sam da su povoljnije) prvenstveno mislim na MaĂ°arsku i Austriju. Mislim u svakom slučaju bi trebale da budu jeftinije (jer kolko znam dosta suplemenata se proizvodi u MaĂ°arskoj), a ja imam roĂ°ake koji prevoze robu kombijima svaki vikend relacija Srbija-Austrija,Nemačka... ako su stvarno jeftinije, a izbor je apsolutno mnogo širi, mogao sam se i ja baviti malo preprodajom  ;) , a i naravno za moje lične potrebe
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Mart 14, 2013, 01:06:42 posle podne »

ma sve je jasno kao dan  :-\   daleeeeko smo mi od sveta... a o standardu da i ne trošim slova
Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #5 poslato: Mart 14, 2013, 01:06:27 posle podne »

Ako bude sledeći put, ne vraćam se, može neka razglednica iz Kalifornije, nalepiću ti sliku suplementa koji si hteo  ;D

:D
Sačuvana
"scientia est potentia"
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #4 poslato: Mart 14, 2013, 12:49:16 posle podne »

evo ti ovde otrpilike koliko košta šta, dosta mse uzima stvari za svaki dan u VONSu http://weeklyspecials.vons.com/customer_Frame.jsp?drpStoreID=3160

Ako bude sledeći put, ne vraćam se, može neka razglednica iz Kalifornije, nalepiću ti sliku suplementa koji si hteo  ;D

Prokleta je Amerika i zlato što sjaaaaaaaa  :D :D obećana zemlja, bez zajebancije... sad kapiram sve te silne ljude koji su otišli i nikad se više neće vratiti u Srbiju. Jbg.
Sačuvana
Arbeit macht frei.
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #3 poslato: Mart 14, 2013, 12:34:22 posle podne »

@ Iron...post koji si nam i obecao.  :)
 Nisam vise ni toliko iznenadjen,najbolji drugar mi je tamo cetvrta godina,doduse cesce na East Cost-u,Nantucket Island,i to mi je i on rekao. Za 1o% visu cenu 1oo % organska hrana. A o dostupnosti suplementacije za jednom prosecnog coveka,da i ne pominjemo...  :-\
Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #2 poslato: Mart 14, 2013, 11:36:29 pre podne »

Blago se tebi :) . Ja kad gledam neke youtube snimke sa fitness kanala, ti supermarketi mi deluju kao 3-4 roda centra da li su toliko ogromni? Kolika je razlika u ceni u SAD i ovde ako poredimo npr jaja, piletinu, pirinac, tako te osnovne namirnice?

Ajde sledeci put kad budes isao dacu ti pare uzmes mi neki preparat tamo jeftinije je sve :D
Sačuvana
"scientia est potentia"
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.112 sekundi sa 17 upita.