TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395109 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 01:18:42 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 12 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Polne bolesti - Uzroci,lecenje,zastita...  (Pročitano 41010 puta)
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #163 poslato: April 27, 2016, 09:42:37 posle podne »

Pri kasljanju kijanju ne, za diskus herniju ne znam, da imam valjda bi znao do sad?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #162 poslato: April 27, 2016, 09:34:49 posle podne »

diskus herniju L3/4, L4/5 nemaš?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #161 poslato: April 27, 2016, 09:32:47 posle podne »

da li se javlja bol pri napinjanju? kašljanju, kijanju?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #160 poslato: April 27, 2016, 03:29:18 posle podne »

Ne boli ovo sa slika, ali danas je bas popustilo mnogo. Ovo sa poslednje u tom polozaju ne boli, ali mogu da izazovem ako se povijem ka napred, onda osetim u testisu. Ima cini mi se tenzije i u gluteusu desnom.

Danas sam radio neki relativno lak trening i kao da je bilo tezine u testisu, ne znam da li moze biti bruh, proveravao sam par puta nema izbocina, a nije bio ni otecen/naduvan. Verovatno sam se i tada oslonio na desnu nogu kada sam dizao bucice.

Napisao sam u drugoj temi da cu bataliti za sada sve vezbe koje opterecuju donja ledja, tu isto osetim tezinu u desnoj strani.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #159 poslato: April 27, 2016, 01:05:58 posle podne »

da li boli ovo - u predelu zadjica kada je stajna noga ona na strani bola? (da li se pojačava bol?)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #158 poslato: April 27, 2016, 12:59:37 posle podne »

da li boli ovo?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #157 poslato: April 27, 2016, 12:53:12 posle podne »

da li boli ovo?
« Poslednja izmena: April 27, 2016, 12:55:53 posle podne od strane Ognjen Pedja Tutorov » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #156 poslato: April 27, 2016, 12:38:24 posle podne »

liči na pripoje primicača i spoljašnjih rotatora kuka ( ili sakro-ilijačni zglob)...
napisaću ti istezanja koja da radiš +....
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #155 poslato: April 23, 2016, 02:21:38 posle podne »

Danas nisam mogao da trcim, tj moglo je, ali ima nelagode. Udarac u pod desnom nogom i oslanjanje na istu, cucanj na jednoj nozi npr i povijanje tela unapred pri tom oslanjanju oce da uzrokuju bol u tom unutrasnjem delu butine, skroz na vrhu, blizu genitalija.

Imas li ideju sta je bez pregleda? Recimo mogu da radim trening tegovima, ali ako se oslonim na tu nogu zigne ili dizem/spustam tesku bucicu i aktiviram tako taj deo tu, ali pri oslanjanju se oseti.

Neka zila, prepona, ovo dole sakroilijacni zglob?  >:( Pre dva dana nista, apsolutno nista, a danas osetim i pri normalnom hodu. U nemam dole grbu nikakvu, nista.

Kad zigne, prodje kao i kroz desni testis.

Mogu li utvrditi da li je bruh sam ili je potreban pregled, snimanje"?

Tu gde pokazuje donja strelica osecam najvise nelagodu



edit:

Sad citam na netu da je neko imao slican problem mislio da je varikokela, epididimis, radio test 5x, a na kraju se ispostavilo da je lumbalni 5. ili 7. prsljen ukljestio neki nerv i da je resio problem nakon par tretmana kod kiroprakticara. A joj milion s(r)tanja moze biti. >:( I ja kao da osecam sa desne strane ledja nesto u tim periodima kada imam problem sa desnim testisom.

Sta savetujes za slucaj da se odlucim na pregled, fizijatar, ultrazvuk, urolog? Sta prvo? Nisam ni siguran kakva mi je kicma i stav.

edit2:

https://www.youtube.com/watch?v=CaYTNkg-_xA

probacu i ovo, ispod desnog gluteusa, unutrasnja strana prepone i malo na desni testis osecam ziganje kada skacem sa noge na nogu. Koje su sanse da je neki zivac/zategnutost misica. Glutealne misice i misice kukova nikada nisam istezao, od istezanja donjeg dela tela radio sam do sada samo ova 3

 za zadnju lozu i donja ledja

http://2.bp.blogspot.com/-1tD3dD0SP38/VOOrwcZ74jI/AAAAAAAAAEA/aaEkOvuawjw/s1600/standing-hamstring-stretch.png

za prednju

http://media1.popsugar-assets.com/files/2013/07/29/788/n/1922729/c407e6635886ed81_quad-stretch-stranding.xxxlarge/i/Easy-Quad-Stretch.jpg

http://www.sensational-yoga-poses.com/images/reclining-half-hero-variations-1.jpg

i jako retko ovo za trbusnjake

http://pad3.whstatic.com/images/thumb/7/7e/Treat-Sore-Ab-Muscles-Step-2-Version-2.jpg/670px-Treat-Sore-Ab-Muscles-Step-2-Version-2.jpg
« Poslednja izmena: April 23, 2016, 08:19:43 posle podne od strane R1 » Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #154 poslato: April 22, 2016, 07:01:42 posle podne »

Radim istezanja, nije bilo problema uopste, evo malopre pri oslanjanju samo na desnu nogu se javio taj ostar bol. Definitivno nesto od prepona ili donjih ledja i samo u takvom polozaju.

Ne znam sta bi to moglo biti, nastavicu dalje ovako, ali cisto da javim. Mozda i prodje samo od sebe. Radim hiperekstenzije, a veslanja sipkom cu za sada zameniti bucicama da ne opterecujem previse donja ledja, tu najvise trpe i kod cucnja, samo kod cucnja nisam nista osetio juce bila je perfektna forma.

edit:

http://stretchcoach.com/articles/sacroiliac-joint-pain/

sta mislis o ovome?
« Poslednja izmena: April 22, 2016, 07:19:16 posle podne od strane R1 » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #153 poslato: April 12, 2016, 09:05:32 pre podne »

radi kegelove vežbe  :)
(ne šalim se)
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #152 poslato: April 09, 2016, 10:09:38 posle podne »

Nema pri mokrenju, nikad nije bilo, nego tako random, uglavnom nakon mokrenja. Primetio sam da nema toga kad je puna besika i kad ustanem ujutro i neposredno nakon ejakulacije i u erekciji, kad vec moram da pisem detaljno. Najcesce nakon mokrenja, kao da malo mokrace zaostane i onda to grebe, nekada na wc solji (kada sedim) i povijem se napred kao u cucnju cini mi se da dodatno mogu da izmokrim odredjenu kolicinu, to nekad pomogne, nekad ne.

(izvinjavam se za opise stanja, mozda je malo neprijatno, ali takva situacija)

Ultrazvuk je pokazao da ne zaostaje znacajna, veca od proseka, kolicina mokrace u besici nakon mokrenja.

Mozda jos jedan detalj koji sam zapazio, u mirovanju ne osecam ja to uvek, najcesce je kada kontrahujem taj pubococcygeus misic ako znas na cega mislim, on se valjda koristi kod nekih kegelovih vezbi.

Al' recimo naidje period kada je potpuno po starom i nema nikakvih smetnji, zato cu pratiti pa javljam ;) :)
« Poslednja izmena: April 09, 2016, 10:18:44 posle podne od strane R1 » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #151 poslato: April 09, 2016, 09:17:16 posle podne »

ok, javi kako ide za par dana...
- misliš na greduckanje pri/posle mokrenja?
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #150 poslato: April 09, 2016, 07:16:17 posle podne »

Aha, ovo sa trece slike cesto uradim kad me to uhvati. Radicu sva sa slika, ovo prvo radim redovno. Ono grebuckanje se nekad pojaca (zapravo juce i prekjuce nakon par meseci), nekad totalno nestane. Vec sam sve to poceo da ignorisem pa kako bude.

Da je nesto ozbiljno kontam da bi se od oktobra znatnije pogorsalo, tada se prvi put javilo to 'cimanje'.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #149 poslato: April 09, 2016, 05:07:17 posle podne »

Saveti za istezanje
izvodi se tako što se zauzme položaj krajnjeg obima pokreta koji dozvoljava muskulatura u odreĂ°enom zglobu i taj položaj se zadržava odreĂ°eno vreme. Istezanje se radi postepeno, nikada na cimanje, zauzima se položaj do kojeg je pokret moguć bez zatezanja. Položaj se zadržava 45-60 sekundi, zatim se produbljuje za 2-3cm i to se ponavlja nekoliko puta. Tokom statičkog istezanja potrebno je obratiti pažnju na disanje, jer je relaksacija mišića direktno povezana sa relaksacijom disanja. Važno je da se sve vežbe rade ispod grance bola. Bol je uvek signal koji refleksno dovodi do grča mišića, što onemogućava dalju relaksaciju. Statičko istezanje se izvodi sporo, a krajnji položaj se zadržava oko 45 sekundi. Prednost statičkog istezanja je minimalan rizik od povreĂ°ivanja.
Pre početka vežbi istezanja neophodo je zagrevanje. Zagrevanjem se podiže temperatura tkiva koje se isteže, povećava se prokrvljenost, elastičnost. Istezanje se izvodi postepeno. Potrebno je istegnuti sve mišiće uključene u sportsku aktivnost, kao i glavne mišiće trupa i velike grupe mišića.
--------------------
probaj ove vežbe po savetima - moguće je da će ti pomoći u rešavanju problema...
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 12 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 17 upita.