TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395109 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 23, 2024, 06:27:38 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: GLUTAMIN NEZAMJENJIV SUPLEMENT  (Pročitano 8228 puta)
mikiveliki
Gost
« Odgovor #23 poslato: Januar 17, 2007, 03:41:08 posle podne »

Uobicajena doza od 5g glutamina je neki minimum da bi se on uopste mogao uspesno apsorbovati i transportovati do misicnih celija. Ne zaboravite cinjenicu da najveci deo glutamina biva "pojeden" jos u crevima i gotovo da ne stigne do nasih misica kako je potreba za ovom aminokiselinom u telu velika. Ovo pre svega zbog svih aktivnosti u procesima u kojima glutaminska AK uzima ucesca a  njih je prilican broj!!
Iz ovog sledi da doza od 5 g moze biti udvostrucena bez ikakvih problema. Najbolje rezultate imate ako je unos glutamina na nivou 10-20g po dozi sto je verujem vecini nas neprihvatljivo pre svega zbog cene jedne takve suplementacije.

Prave pozitivne efekte na telo glutamin pocinje isppoljavati tek sa redovnom upotrebom koja ima za posledicu konstatno kriticno visok nivo ove AK u krvi sto je pozeljna cinjenica u periodu teskih treninga. Iz ovog sledi da ga treba uzimati podjednako i u danima treninga i u danima odmora!

Uzimanje glutamina je najbolje ako se on mesa sa whey praskovima i u okviru proteinskih sejkova kkao je to prirodna sredina za ovu Ak.

Prioritet uzimanja glutaminske AK trebalo bi da ide po principu:

1. Unutar PWM neposredno posle treninga
2. Sa proteinskim sejkom na spavanje
3. Kao jutarnji sejk za bolji oporavak
4. Unutar PreWM ako praktikujete proteinski sejk pre treninga
5. Unutar WD ako praktikujete pijenje sejka tokom treninga tzv. fedex formula

U zakljucku
Nazalost vecina nas ne moze uspostvaiti ovakav nacin uzimanja suplementa na bazi l-glutamina pa se sa pravom pitamo: " da li je uzimanje istog vredeno paznje?"

Moj odgovor je da ako imate mogucnost da odgovorite od zadatog broja uzimanja (5) na barem njih 3 onda ste vi kandidat za ovaj suplement, u protivnom misljenja sam da balgodeti uzimanja l-glutamina necete u potpunosti osetiti ni iskoristiti!
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #22 poslato: Decembar 03, 2006, 02:15:10 posle podne »

PotvrĂ°ujem ove Fanaticove navode :) Nije da je to neophodno ;)

želela sam samo da dodam da je glutamin jedan od suplemenata koji vrlo rado preporučujem i jedan od onih magičnih formula sa oporavak mišića..
čak znam i nekoliko sportista koji odbijaju "hemiju" ali glutamin uzimaju.. to vam je jedna svemoćna aminokiselina :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12780


Never give up!

« Odgovor #21 poslato: Decembar 02, 2006, 04:59:02 posle podne »

Za glutamin imam samo reci hvale.Uzimao sam ga u velikim kolicinama pred takmicenje sada za Vojvodinu...uradio je savrseno posao jer sam izasao tri kile tezi nego na prvenstvu Srbije koje je bilo samo mesec dana ranije.Zahvaljujuci njemu uspeo sam sacuvati veci deo misicne mase,pogotovu u zadnjih nekoliko dana kada sam bio na teskoj dijeti.Svima toplo preporucujem glutamin.On jeste skup ali se jako isplati u kombinaciji sa nekim dobrim whey proteinom.
Sačuvana
materijalmen
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 405


« Odgovor #20 poslato: Novembar 05, 2006, 05:42:44 posle podne »

nazalost nase ekonomska stanja to ne dopustava...meni veoma zao da ljudi uvek msle na neki mega-gigaxxl-hardbody preparate, od koje kupuju kutiju i postane giganti..a ne misle da ono sto postizes na kratko vreme veoma brzo nestje...
Zato glutamin vredi svaki dinar, vredi ga kupiti. Neces videti odmah ezultate, ali posle duzeg vremena svi cete videti da ste uzeli pravi stvar  doneo rezultate.
Sačuvana
eskimo
Mr.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2433


Black Sheep

Mihajlo
« Odgovor #19 poslato: Novembar 03, 2006, 03:40:22 posle podne »

glutamin je uvek potreban,shto za oporavak,shto kao antikatabolik ;)
Sačuvana
materijalmen
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 405


« Odgovor #18 poslato: Novembar 03, 2006, 03:08:55 posle podne »

Pa glutamin bas zbog toga je...da se brzo oporavimo, da ne imamo toliko upale misica. Mnogo bodibilderi koriste za vreme definicija, jer je jak antikatabolik. Isto to vazi da posledio treninga trebalo bi uzeti bcaa+glut.
I naravno, posle kure bi bio dobro uzeti sto vise glutamina...
Sačuvana
Den
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #17 poslato: Novembar 01, 2006, 02:42:29 posle podne »

živeli razgraĂ°ivači...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #16 poslato: Oktobar 27, 2006, 06:00:16 posle podne »

Tačno ovo se dešava kad se prenosi ceo tekst...

Priče o glutaminu je već bilo...

Suština jeste u tome da je glutamon jako važan u najvažnijem procesu - oporavku.. u teretani se samo razgraĂ°ujete.. šta radite (jedete) posle je ono što gradi mišić...
Sačuvana
eskimo
Mr.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2433


Black Sheep

Mihajlo
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 27, 2006, 04:22:35 posle podne »

pa ti si sve ovo i zapocheo ;D
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #14 poslato: Oktobar 27, 2006, 01:13:12 posle podne »

naravno da je dosta
Sačuvana
eskimo
Mr.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2433


Black Sheep

Mihajlo
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 27, 2006, 11:51:43 pre podne »

Ne znam zasto toliko teoretisete oko Glutamina.Meni je dovoljno sto je evo ,kako je markoni rekao da pomaze samo opravku,gde cete bolje od toga.

apsolutno se slazhem
Sačuvana
Lazic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 489


ExYu-fitness
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 27, 2006, 11:45:26 pre podne »

Ne znam zasto toliko teoretisete oko Glutamina.Meni je dovoljno sto je evo ,kako je markoni rekao da pomaze samo oporavku,gde cete bolje od toga.To je i najvazniji proces pored same izgradnje misica.Sada da li ima tu neka dlaka u jajetu ili nema toliko je nebitno to sada osporavati.
To je skupa igracka i po meni je postala sastavni deo BB kao i whey protein i da to ko ima novca treba da ima kao redovnu prehranu svojih misica..Inace da bi imalo nekog efekta mora minimum 10-15 gr,kada radim noge uzimam i po 30 dnevno..
U svakom slucaju jedan veliki plus od mene za Glutamin
« Poslednja izmena: Oktobar 27, 2006, 04:35:29 posle podne od strane Lazic » Sačuvana
eskimo
Mr.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2433


Black Sheep

Mihajlo
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 27, 2006, 11:24:03 pre podne »

pa i ne mora da se pravi pauza sa glutaminom
Sačuvana
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #10 poslato: Oktobar 27, 2006, 10:27:24 pre podne »

i sto bi neko pravio pauzu sa glutaminom?po meni to je isto kao e jedem ceo zivot mogao bi malo da napravim pauzu ::) sto bi gladovao kad ne moras?isto tako sa glutaminom
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #9 poslato: Oktobar 27, 2006, 10:11:36 pre podne »

glutamin pomaze samo oporavku
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.051 sekundi sa 17 upita.