TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395185 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 10:13:48 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pocetnik sam , potrebni saveti  (Pročitano 887 puta)
Nikola_Plav91
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #3 poslato: April 22, 2013, 11:11:03 posle podne »

 jedno pitanje ..u nedelju dana kolko je dobro praviti pauzu od treninga  ...ja imam plan da samo subota mi je pauza a mnogi mi kazu da ne valja jedan dan ...?  da li vise pauze da pravim ? svaki drugi dan ili moze jednom u nedelju dana ?
 hvala unapred na odg . Pozdrav
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #2 poslato: April 04, 2013, 06:11:22 posle podne »

Pozz dzoni

Ono na sta trebas da se fokusiras sada jeste pravilno izvodjenje vezbi, 10ak minuta zagrevanja i istezanje na kraju treninga. Kada bih mogao da se vratim u proslost to bi bile stvari koje bi popravio kod sebe. Posle toga dolazi ishrana.

Shvati da suplementi nisu potrebni i da ne cine cuda. Ono sto daje rezultate jeste kontinuitet u vezbanju i odlicna ishrana. Prvo 3-4 meseca na 'suvo' pa posle suplementacija..

U vezi treninga, noge i ramena nisu naj opcija ali verujem da jos uvek ne radis s vecim tezinama tako da to trenutno nije problem. Kasnije ces to morati da razdvojis. Potrebno je vreme da mozak nauci pokrete i zato nigde ne zuri. Vise ponavljanja, nema potrebe za vecim tezinama. Tehnika mora da bude perfektna pre povecavanja tezine.
Cucanj, veslanje u pretklonu (ledja paralelna sa podom), stojeci military potisak, probadanja, zgibovi, bench, mrtvo dizanje (uci paralelno i konvencijalno i sumo, vremenom shvatices koje ti vise odgovara) zahtevaju dosta vremena i oko njih trebas da baziras svoj program. To su najbitnije vezbe.

Mozes da nastavis sa tim splitom vezbi, mozes da radis i samo ove vezbe, mozes i radis po nekom full body programu a i upper/lower programu. FB je program za pocetnike. Ono sto ne bi nikako trebao da radis jeste da 'kopiras' programe pro bb (takmicara).

Takodje moram da pohvalim i 5x5 strenght and muscle program kojeg imas na stronglifts.com , odvoji malo vremena pogledaj sajt. Program je vrlo jednostavan, napredak je zagarantovan. Kroz 6 meseci na njemu shvatio sam da mu nedostaje par vezbi. Javi se ako se odlucis za njega.
« Poslednja izmena: April 04, 2013, 06:17:40 posle podne od strane Nikola90 » Sačuvana
dzoniex
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #1 poslato: April 04, 2013, 12:01:41 pre podne »

Pozdrav za sve od mene !
Imam 17 godina ,  visok sam  182cm i tezak nekih 67kg .
Na treninge idem vec nekih 2.5 nedelja . I iskreno iz dana u dan imam sve vecu volju , jednostavno ne bih izlazio iz teretane .
Teretana nije nesto preterano opremljena ali po proceni iskusnijih ljudi koji dolaze tu , sasvim je dovoljna za one koji se ne bi recimo takmicili u ovom sportu . Prva nedelja , je bila ono klasika , kruzni trening ( s obzirom da nisam pre trenirao , nije bilo velikih upala )  , dok sam drugu vec krenuo grupu misica da radim i to ,  Grudi-Biceps , Lejda-Triceps , Ramena-Noge .  Sto se tice ishrane , povecao sam je drasticno nego pre ( pre nego sto sam poceo da treniram ) . Tu su 5-6 obroka dnevno .Kvalitetna hrana je u pitanju , i uglavnom se tu vrti  Riba , Pilece grudi ,  govedje meso ,  krompir , pirinac ( sutlijas jer ga ne podnosim sa piletinom ) , sir , salate , voce , mleko , jaja  i slicno .

No , ono sto sam hteo da pitam jeste . Da li bi hmozda mogao lagano da krenem sa nekim suplementima i kojim ?
Da li mozda neko ( mojih godina i slicnih karakteristika ) moze da mi kaze svoj plan treniranja , kako bih pokusao nesto drugacije , iskombinovao?
Na sta bi trebalo posebno da obratim paznju tokom treninga ? 


Bice jos pitanja , koja cu postaviti naravno nakon sto dobijem odgovor na ove , idem polako redom :))

Hvala unapred svima unapred .

Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.133 sekundi sa 17 upita.