TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396821 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Saskast

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 05, 2024, 09:44:07 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Eksplozivnost  (Pročitano 2942 puta)
Filip97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 92

« Odgovor #13 poslato: April 06, 2013, 09:24:20 posle podne »

Hvala ukombinovace se ishrana mi je ok :)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #12 poslato: April 06, 2013, 09:11:59 posle podne »

pa tesko ces ti to uklopiti...ali ako vec treba da biras radi pliometriju 2-3 puta nedeljno kad ides popodne u skolu a sa tegovima 2-3 puta kad ides pre podne u skolu odmah nakon skole...zbog ovoliko treninga i obaveza obavezno gledaj da ti je ishrana u fulu a od suplemenata ja bih cepao whey i glutamin i neki multivitamin a kreatin bih ukombinovao sa beta-alaninom...a kda dodje pauza i raspust odmoris 10-15 dana pa onda organizujes ozbiljno vezbanje eksplozivnosti snage i kondicije....
Par sitnica na koje bi momak trebao da obrati paznju a koje si napisao su da ako mu je sad sezona u kosarci ne bi trebao raditi pliometriju jer je sigurno nece uraditi kako treba ili ce preterati ili nece imati nikakvog efekta.

I pauza ta sto je pominjes ne treba i ne mora da bude 10-15 dana,3-5 dana je i vise nego dovoljno da se telo oporavi i da se pocne sa drugom vrstom treninga,specificnom za taj period. Naravno ako hoce ozbiljno da se bavi ovim a ako nece onda moze da odmara i celu pauzu...
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #11 poslato: April 06, 2013, 08:46:30 posle podne »

pa tesko ces ti to uklopiti...ali ako vec treba da biras radi pliometriju 2-3 puta nedeljno kad ides popodne u skolu a sa tegovima 2-3 puta kad ides pre podne u skolu odmah nakon skole...zbog ovoliko treninga i obaveza obavezno gledaj da ti je ishrana u fulu a od suplemenata ja bih cepao whey i glutamin i neki multivitamin a kreatin bih ukombinovao sa beta-alaninom...a kda dodje pauza i raspust odmoris 10-15 dana pa onda organizujes ozbiljno vezbanje eksplozivnosti snage i kondicije....
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Filip97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 92

« Odgovor #10 poslato: April 06, 2013, 08:36:21 posle podne »

A moze neko da mi kaze kada je najbolje da vezbam posto idem u skolu kada sam prepodne ustajem u 6:30 do 14:00 sam u sk posle toga imam trening u 21:30-23:00 i zaspem oko 00:30. Kada sam po podne ustajem u 9:30 onda u 12:40 krecem u skolu vracam se kuci u 21:00 onda od
 21:30-23:000 trening i zaspem oko 00:30. Ako mozete da mi kazete kada bi bilo naj da radim vezbe a da budem odmoran za trening i kada mi preporucujete da uzimam kreatin monohidrat i whey. Treniram kosarku
« Poslednja izmena: April 06, 2013, 08:42:49 posle podne od strane Filip97 » Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #9 poslato: April 06, 2013, 07:58:58 posle podne »

Pliometrijske skokove ne smes da radis napamet i u toku sezone...
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #8 poslato: April 06, 2013, 07:31:10 posle podne »

Ne trebaju tebi suplementi, a i suplementi za "explozivnost" ne postoje... Najbitnije ti je da redovno jedeš (dobro da jedeš) i da redovno treniraš, za par mjeseci ima da budeš drugi čovek ;) samo se posveti cilju i vidjeces kako ce ti zivot biti lepsi :)
Sačuvana
Filip97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 92

« Odgovor #7 poslato: April 06, 2013, 06:47:50 posle podne »

Hvala terror i Starfuckeru i sta mi preporucujete od suplemenata za explozivnost
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #6 poslato: April 06, 2013, 06:11:32 posle podne »

Meni se ova vjezba cini bas extra "seated box jump" isto tako ono preskakanje prepona zaredom.
http://www.youtube.com/watch?v=46veN24X6bk

Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #5 poslato: April 06, 2013, 05:52:56 posle podne »

pa veruj mi i da ti nije bas nesto odraz...ja sa 191 pipam 3.30 a predpostavljam da ti je raspon ruku veci od mog sto ce reci i da ti nije bas velik odraz sobzirom da ja ne treniram basket...ja sam sam kucao iz naskoka sa 15 godinaa bio sam nizi za par santima...na tvom mestu bih radio sledece jedan trening skok iz mesta u dalj 3 skoka zaredom pauza 15 sec pa tako 5 puta, onda to isto samo skok u vis...znaci namestis neku klupicu na koju jedva mozes da naskocis i radis po 3 brza skoka kratka pauza pa tako 5 puta...i treca stvar okrenes se ledjima kosu i stanes na trojku i iz niskog starata sprint do kosa x 5...sledeci trening sa tegovima box cucanj jedno desetak cm iznad paralele sa kilazom koju mozes da podignes 5-6 puta radis po tri ponavljanja 5 serija sa odmorom od 30-45 sec izmedju serija zatim po meni najbolja vezba za odraz trzaj...isto radis trojke pet serija sa pauzom 3--45 sec...i ako ima mogucnos da u teretani bacas medicinku mozes i to da odradis..posto ti 99 posto nemzes da uradis ful trzaj radis ga bez cucnja znaci teg povuces sa zemlje poguras ga kukovima i trznes iznad glave...probaj ovo jedno dva meseca videces veliu razliku...i da napomenem sve ove vezbe se rade brzo to jest eksplozivno...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Filip97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 92

« Odgovor #4 poslato: April 06, 2013, 05:28:58 posle podne »

Pa uglavnom trcanje i skok mislim odraz mi je veliki iz naskoka dohvat mi je 325 cm sto je i vise nego dovoljno da se zakuca ali nikad nisam zadovoljan hteo bih malo da povecam i da se malo ubrzam.
« Poslednja izmena: April 06, 2013, 05:30:31 posle podne od strane Filip97 » Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #3 poslato: April 06, 2013, 03:11:02 posle podne »

eksplozivnosti ti je ispoljavanje maksimalne snage u minimalnom vremenskom intervalu.....postoje vezbe kojima se moze povecati eksplozivnost...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #2 poslato: April 06, 2013, 03:02:37 posle podne »

Eksplozivnost za šta konkretno?
« Poslednja izmena: April 06, 2013, 03:06:42 posle podne od strane Starfucker » Sačuvana
Filip97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 92

« Odgovor #1 poslato: April 06, 2013, 02:52:59 posle podne »

Zanima me sta je tacno eksplozivnost, posto mi mnogi govore da mi to nedostaje jer sam ko voz treba mi vremena da se zahuktam :) visina 205cm i tezina 85kg
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.292 sekundi sa 17 upita.