TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 02:37:36 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko ishrane?!  (Pročitano 3644 puta)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #3 poslato: April 22, 2013, 11:06:02 posle podne »

Malo hrane unosis.. reci mi jel planiras da se definises, low carb,neka rotacija ili ?  Cak i za secenje ovo ti je malo hrane..
Sačuvana
DimitrijeBGD
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 100


« Odgovor #2 poslato: April 22, 2013, 10:51:57 posle podne »

Da se nadovezem na ovo, smanjio sam fast-foodove i te budalastine, kao i slatkise.. Ne pusim, ne pijem.....
Sačuvana
DimitrijeBGD
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 100


« Odgovor #1 poslato: April 22, 2013, 10:49:15 posle podne »

Pozdrav svim forumasima, pratim forum vec duze vreme, oko godinu dana - i dosta mi je pomogao, e sad, potrebno mi je strucno misljenje oko ishrane.. :)
Vezbao sam redovno nekih godinu dana, od toga 8 meseci mozda bez ikakvih suplemenata, samo ishranom, mada ta ishrana nije bila najbolje regulisana..
Elem, poceo sam da koristim protein nekih mesec-dva, nakon toga sam uzeo kre-alkalin, kojim sam manje-vise bio zadovoljan(naravno svestan sam da to nije magicni stapic i da ne cini cuda ali nije to to), onda sam uzeo monohidrat, koji mi nije nimalo prijao zeludcu, izazivao mi je mucnine i nadimanje tokom treninga, kao i nakon treninga, pa sam prestao da ga pijem...
Glavni problem je u tome sto sam se zbog obaveza zapustio neka 2,3 meseca i u tom periodu nisam vezbao, ugojio sam se, trenutno imam 80kg, visok sam 178cm a imam 19 godina(punim za koji dan tj.), dok sam vezbao bio sam negde oko 72-74kg i bio sam sasvim zadovoljan izgledom i misicima..
Poenta je da sam se u tom periodu u zadnja 2-3 meseca zapustio i potpuno batalio treninge, na sve strane sam jurcao, obaveze, ispiti, a i imao sam problem sa povisenim pritiskom, trenutno pijem odredjenu terapiju - pola neke tablete ujutru i pritisak je manje-vise regulisan...
Voleo bih da me posavetujete sto se tice ishrane, zelim opet da se postepeno vratim u trening, ne smem da prenagljujem, bas zbog tog pritiska - jer krene da mi se vrti u glavi ako se preforsiram, sto nazalost ranije, pre ovog problema sa pritiskom nikada nisam imao(vrtoglavicu), ali sta je - tu je, idemo dalje! Nema izgovora! :) poenta mi je da polako topim masne naslage, bez nekih brzih dijeta, jer sam jako svestan da ako brzo izgubim kilograme postoji velika sansa da ih opet tako brzo i vratim, a i te dijete nisu zdrave, toga sam takodje svestan.. Hleb sam od prekjuce batalio u obrocima, zamenio sam ga pirincem.. Da ne duzim pricu, moj plan sto se tice ishrane je sledeci:

Dorucak: 100gr ovsenih sa mlekom+ oko pola merice proteina uz to;

Uzina: Neka vocka tipa 2 jabuke, ili pomorandze(banane gledam da izbegnem zbog secera);

Rucak: 200gr mesa(belo ili crveno meso, konjetina slabo, tj NIKAD  :(, nema se kesa..uglavnom cureci medaljoni jer njih kupujem po nekoj extra povoljnoj ceni), uz to solja pirinca otprilike, i eventualno neka salatica uz to;

Uzina: Saka badema;

Vecera: 150-200gr ella sira, ili onog president, sa minimalno masnoce, i solja mleka, ili ponekad samo tunjevina sa pirincem..

To mi je neki plan za ishranu, do sad nisam toliko mario oko planiranja obroka, kad, koja hrana itd...
Generalno nisam ljubitelj sagorevaca, tako da ne planiram da ih koristim uz ovo sve.. Samo protein nakon treninga..
Planiram da krenem polako po 3 treninga nedeljno, pa posle par nedelja po 4 nedeljno, pa za neki mesec i po 5-kao pre! :) Uglavnom posle treninga PWM mi je merica wheya sa vodom, i nakon toga nekih 20-30min ovo sto sam stavio kao rucak, meso i pirinac, mleko izbegavam posle treninga jer se sporije apsorbuje..
E da, i nekad mi se desi da ne stignem preko dana da vezbam, nego tek uvece, pa onda tad(oko 20/21h) posle treninga veceram ovo meso i pirinac, i za to zelim da cujem misljenje da li bi trebao to da izbegavam/menjam...
Cilj mi je da smanjim body fat na minimum, i da pritom krenem da gradim cistu misicnu masu, za sta znam da mi treba puno vremena, ali imam volje i necu odustati! Kada budem pri kesu, kupujem i BCAA pa cu samo to kombinovati sa ishranom, i whey naravno, kao dodatak-PWM..
Planiram i da cepam kardio-brzo hodanje(oko 45min) svako drugo-trece vece, jer prepodne ne stizem, pa me zanima sta bi ste mi preporucili da jedem pre - i nakon tog vecernjeg kardia..
Voleo bih da cujem razna misljenja, sta bi menjali, dodavali/oduzimali, korigovali itd, unapred hvala..... :)
« Poslednja izmena: April 22, 2013, 10:55:58 posle podne od strane DimitrijeBGD » Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.099 sekundi sa 17 upita.