TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397346 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 07:20:56 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potrebna pomoc pocetniku. :)  (Pročitano 5939 puta)
tadic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24

« Odgovor #23 poslato: Jul 17, 2013, 09:09:40 posle podne »

jer ima neko da mi odg jer mi stvarno hitno maltene gori mi pod nogama
ja mislim da mi je sutrasnji dan sve ili nista

Druze, prestani spamovati, banovace te bezveze.
Moj savet ti je da popijes dozu NO reaktora, pola sata pre treninga.
Naravno, pre toga se potrudi da imas neki bolji obrok, od ugljenih hidrata, jer nije sve ni samo u NO reaktoru.
Sačuvana
aca1990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #22 poslato: Jul 17, 2013, 08:39:43 posle podne »

jer to deluje odmah ili treba nekog vremena
rekao mi je jedan profi sportista za efedrin ja znam da je to zabranjeno ali jer ima nesto sto je dozvoljeno na tu foru kao sto je efedrin
« Poslednja izmena: Jul 17, 2013, 09:15:51 posle podne od strane Robert » Sačuvana
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


« Odgovor #21 poslato: Jul 17, 2013, 08:39:02 posle podne »

Kofein, ili doza nekog NO reaktora, kesica...
Sačuvana
aca1990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #20 poslato: Jul 17, 2013, 08:29:47 posle podne »

imam jedan vazan trening sutra ali sam malo slab sa kondicijom a vrlo mi je vazno da odradim to dali ima nesto sto brzo deluje da poveca izdrzljivost

jer ima neko da mi odg jer mi stvarno hitno maltene gori mi pod nogama
ja mislim da mi je sutrasnji dan sve ili nista
« Poslednja izmena: Jul 17, 2013, 09:14:38 posle podne od strane Robert » Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #19 poslato: Jul 17, 2013, 08:24:09 posle podne »

Pa, pitaj. :)
Sačuvana
aca1990
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #18 poslato: Jul 17, 2013, 08:20:42 posle podne »

imam 1 problem da li neko od dportista ili bodibildera moze da mi pomogne?hitno
Sačuvana
KK3K
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #17 poslato: Jun 12, 2013, 07:39:27 posle podne »

Tako cu i uraditi :)

Hvala.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #16 poslato: Jun 09, 2013, 08:53:39 posle podne »

Sve sto mozes podici 8 x povecaj tezinu za 10% i uradi koliko mozes.
Sačuvana
KK3K
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #15 poslato: Jun 09, 2013, 06:56:09 posle podne »

@MightyMO,

Hvala puno na pomoci! Drzim se striktno plana i programa, tezim da sto bolje usavrsim ishranu i na sto moguci nacin je izbalansiram. Ali mi je potrebna jos jedna informacija da se ne bih zeznuo. Koliko dnevno grama je optimum uneti proteina i ugljenih hidrata u organizam? Po slobodnoj racunici, ja na dan unesem oko ~80 grama proteina i ~90 grama ugljenih hidrata (gainer+ishrana). Da li je potrebno ici do 100g UH i P svaki dan?

@Marko,

Hvala na savetu. To mi je jos jedan covek iz teretane rekao. Mozes li mi reci koja je najbolja taktika da povecam tezinu na bencu? Trenutno dizem 40 kg i mogu max 8-9 ponavljanja. Da li staviti 45 kg i dizati u pocetku 4-5 puta, ili ostati jos nedelju-dve na ovih 40 kg i cekati da ojacam i budem sposoban za 50 kg? :)

Hvala unapred na odgovorima.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #14 poslato: Jun 09, 2013, 05:53:19 posle podne »

Iskoristi taj pocetni period gde mozedoci i do 40% povecanja snage pa kasnije mozes ubaciti i kreatin ali ishrana morabiti osnova svega.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: Jun 04, 2013, 12:48:58 posle podne »

Hvala na odgovorima.

Jos nesto me zanima, da li ima neka tabela sa ishranom, tj koliko koji obrok ima proteina/ugljenih hidrata. Cisto mi orijentaciono treba da znam koliko svaki dan unosim. I naravno spisak namirnica koje su dusu dale za teretanu, pa da krenem u nabavku. :)

imaš na nutritiondata.com  osnovne informacije

što se tiče spiska namirnica
proteini - riba, piletina, ćuretina, govedina, crveno meso...  jaja, sir - mladi, ella...
hidrati - ovsene pahuljice, krompir, pirinač, integralne testenine, voće, povrće svo...
masti - koštunjavo voće, avokado, maslinovo ulje
Sačuvana
KK3K
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #12 poslato: Jun 04, 2013, 10:45:13 pre podne »

Hvala na odgovorima.

Jos nesto me zanima, da li ima neka tabela sa ishranom, tj koliko koji obrok ima proteina/ugljenih hidrata. Cisto mi orijentaciono treba da znam koliko svaki dan unosim. I naravno spisak namirnica koje su dusu dale za teretanu, pa da krenem u nabavku. :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #11 poslato: Jun 03, 2013, 10:09:08 pre podne »

Proleti i prvih mesec dana u teretani. :)

Za sada sam zadovoljan napretkom, jer sam dobio oko 2,5 kg mase bez ikakvih suplemenata. A i misici su fino napredovali, vidi se boljitak. :)

Posto mi je Maj mesec sluzio vise za zagrevanje i pravilno ucenje rada vezbi, red je dosao na kupovinu suplemenata koji bi trebali da me drze do Jula meseca i daju bolje rezultate nego ove sto sam napravio tokom Maja.

Dakle, uzimam 2 ova pakovanja gainera
http://www.pansport.rs/Pove%C4%87anje-telesne-tezine-/-misi%C4%87ne-mase/SN072-MyoMax-Gain.html

i interesuje me sta jos uz njega da uzmem, sta bi mi pomoglo u povecanju snage i malo ubrzalo proces povecavanja tezine na bench-u i slicnim spravama?

Hvala unapred na odgovorima. :)

gejner koji uzimaš ima fin sastav.

Ja sam čak i za to da uzmeš whey protein, a da hidrate više unosiš hranom (hidrate je lakše uneti nego protein). Ali s obzirom da gejner koji si naveo ima lep sastav, možeš ga koristiti - posle treninga obavezno i još u toku dana 1 ili 2 puta, izmeĂ°u obroka kao dodatni obrok ili užinu.

Bez obzira na gejner, moraš da unosiš veliku količinu kalorija putem hrane, to ne možeš izbeći.

Od suplemenata ti ne bih sada ništa dodavala, možeš eventualno kompleks vitamina i minerala npr Daily formula, B kompleks vitamina, što može izmeĂ°u ostalog malo i da otvori apetit, omega 3 riblje ulje... to je osnovno.

Za ostale suplemente ima vremena, samo nastavi da radiš pametno kao i do sada ;)
Sačuvana
Volks
Gost
« Odgovor #10 poslato: Jun 02, 2013, 09:39:09 posle podne »

Ja bih se i dalje fokusirao na pojačanu kvalitetnu ishranu a suplemente ostavio za trenutak kada doĂ°eš do optimalnog trenažnog stanja.
Ni jedan suplement ti neće dati dovoljno rezultata ako nisi u kondiciji i ako ga ne uzimaš planski i pametno.
Kreatin+protein su za mene lično - izbor broj jedan ali moraš naučiti kako se kroz trening potpuno iskorištavaju njihovi kapaciteti.
Oni će ti pomoći da bolje treniraš i brže se oporaviš, a masu ćeš dobiti viljuškom i kašikom.  :D
Sačuvana
KK3K
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #9 poslato: Jun 02, 2013, 03:43:22 posle podne »

Proleti i prvih mesec dana u teretani. :)

Za sada sam zadovoljan napretkom, jer sam dobio oko 2,5 kg mase bez ikakvih suplemenata. A i misici su fino napredovali, vidi se boljitak. :)

Posto mi je Maj mesec sluzio vise za zagrevanje i pravilno ucenje rada vezbi, red je dosao na kupovinu suplemenata koji bi trebali da me drze do Jula meseca i daju bolje rezultate nego ove sto sam napravio tokom Maja.

Dakle, uzimam 2 ova pakovanja gainera
http://www.pansport.rs/Pove%C4%87anje-telesne-tezine-/-misi%C4%87ne-mase/SN072-MyoMax-Gain.html

i interesuje me sta jos uz njega da uzmem, sta bi mi pomoglo u povecanju snage i malo ubrzalo proces povecavanja tezine na bench-u i slicnim spravama?

Hvala unapred na odgovorima. :)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.108 sekundi sa 17 upita.