TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 04:28:31 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Snaga i snazni misici  (Pročitano 1924 puta)
Predrag94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #11 poslato: April 28, 2013, 07:53:59 posle podne »

Ne kazem mu da pravi svoj program mada ugledajuci se na ostale prog moze i to, odnosno da modifikuje neke programe... drugo, sajt je koristan kako bi naucio koji je misic gde, kako se zove i najbitnije koje vezbe pokrecu koji misic kako bi znao zasto radi vezbe koje radi...
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #10 poslato: April 28, 2013, 07:48:20 posle podne »

Ja ti preporucujem da izmedju ostalog pogledas malo i ovaj sajt, odnosno koje vezbe treniraju koji deo tela pa mozes sam sebi da napravis program. Ja sam u pocetku (i dalje sam u pocetku) pratio jedan program mesec dana i imao sam dobre rezultate. Pa sam onda krenuo da trazim novi program za sl mesec ali ni sa jednim nisam bio zadovoljan (odjedjene vezbe koje ne volim itd) stoga sam otisao na ovaj sajt, pregledavao vezbe i sam sebi napravio program kojim danima cu koje delove tela da radim po uzoru na neke programe kakve sam vidjao...

NAPOMENA: Ja se ne bavim dugo ovim tako da ne moras mnogo vrednosti da pridajes ovome sto govorim... Poz

http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/
Nema niceg goreg nego kad pocetnik pravi sam sebi program, aj razumem malo da modifikuje i da doda neke sitnice.Taj SL5x5 je proveren, na stotine hiljada ljudi je radilo taj program i dobilo odlicne rezultate.Kad vise ne moze da dodaje tezine svaki trening onda neka predje na 3x5 a posle toga nedeljna progresija, itd.To je moj predlog.
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Predrag94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #9 poslato: April 28, 2013, 07:04:32 posle podne »

Ja ti preporucujem da izmedju ostalog pogledas malo i ovaj sajt, odnosno koje vezbe treniraju koji deo tela pa mozes sam sebi da napravis program. Ja sam u pocetku (i dalje sam u pocetku) pratio jedan program mesec dana i imao sam dobre rezultate. Pa sam onda krenuo da trazim novi program za sl mesec ali ni sa jednim nisam bio zadovoljan (odjedjene vezbe koje ne volim itd) stoga sam otisao na ovaj sajt, pregledavao vezbe i sam sebi napravio program kojim danima cu koje delove tela da radim po uzoru na neke programe kakve sam vidjao...

NAPOMENA: Ja se ne bavim dugo ovim tako da ne moras mnogo vrednosti da pridajes ovome sto govorim... Poz

http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #8 poslato: April 28, 2013, 06:13:22 posle podne »

Kakvo ti je trenutno stanje, koliko maximalno mozes podici u cucnju, bencu, overhead presu i deadliftu???
Sačuvana
dzoniex
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #7 poslato: April 28, 2013, 05:40:02 posle podne »

Eh umalo da zaboravim , sa kojim tezinama bi trebalo da krecem , s obzirom da nisam bas apsolutni pocetnik ali jos uvek nisam za neke velike tezine ?
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #6 poslato: April 28, 2013, 03:55:56 posle podne »

3 treninga nedeljno. Jedna sedmica izgleda po treninzima ovako: A, B, A a druga nedelja B, A, B.... dakle samo smjenjujes trening A i B. I kad vec kreces lagano ne moras striktno da se drzis 5x5, mozes komotno u pocetku raditi 5x10 pa kad postane teze onda samo 5x5. Imas na tom sajtu i da skines u excelu fajl, samo ukucas maxove i ispise ti kad koliko da dizes.
Sačuvana
dzoniex
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #5 poslato: April 28, 2013, 03:29:37 posle podne »

Hvala ti druze , od sutra cu poceti sa ovim programom .  Samo mi reci   ponovo posto nisam najbolje razumeo , koliko treninga nedeljno bi trebalo da imam  ?
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #4 poslato: April 28, 2013, 03:07:16 posle podne »

Da. Svaki trening (3 puta sedmicno) prvo radis cucanj, benc pres i overhead pres se smejnjuju, barbell rows i deadlift se smjenjuju. Ono sto je bitno je da krenes veoma lagano na svakoj vjezbi i svaki naredni trening povecas vjezbu za 2,5kg. To ti dodje za mjesec dana na cucnju 30kg vise, samo je bitno da uvijek uspijes uraditi 5 serija po 5 ponavljanja... S vremenom ce ti postati tesko i doces da vecih tezina, tada umjesto 5x5 radis 3x5, a kad i to postane tesko onda se zagrijavas i uradis jednu tesku seriju od 5 ponavljanja. Ja sam tako na cucanju u prvih 3,5 mjeseca treniranja dosao do maximuma od 130kg a krenuo sam 5x5 sa 50kg :)
U pocetku ce ti treninzi biti lagani i kratki, tako da na kraju ove tri vjezbe mozes slobodno uraditi neke dodatne vjezbe sa bucicama, sajlama i masinama...  Kasnije ce ti se treninzi pretvoriti u pakao tako da ce ove 3 vjezbe po treningu biti i previse :D
« Poslednja izmena: April 28, 2013, 03:10:42 posle podne od strane Starfucker » Sačuvana
dzoniex
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #3 poslato: April 28, 2013, 02:25:00 posle podne »

StrongLifts 5Ă—5 Workout A   
Squat 5Ă—5   Squat 5Ă—5
Bench Press 5Ă—5
Barbell Rows 5Ă—5   

StrongLifts 5Ă—5 Workout B
Squat 5Ă—5   Squat 5Ă—5
Overhead Press 5Ă—5
Deadlift 1Ă—5


Cekaj ovo je ceo program vezbi koliko sam ja razumeo ? :)
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #2 poslato: April 28, 2013, 01:40:42 posle podne »

Snaga i izdrzljivost ti nije isto... Snaga je u opsegu 1-6 ponavljanja, a izdrzljivost 15+ ponavljanja, a izmedju je hipertrofija misica... Ja ti preporucujem da pregledas ovaj sajt http://stronglifts.com/ definitivno najbolji program za pocetnike...
Sačuvana
dzoniex
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #1 poslato: April 28, 2013, 01:33:03 posle podne »

Pre svega pozdrav svim clanovima foruma koji citaju ovu poruku .

Treniram vec nekih mesec i po  , i nemam nameru da prestajem . Rezultati mi se bas vizuelno i ne vide , ali po tezinama sa kojim radim u odnosu na prvi mesec se primecuju . E sada odlucio sam da malo promenim nacin treninga i da se okrenem ka SNAZNIM i IZDRZLJIVIJIM misicima . Jer po mojoj nekoj logici , ako imas snagu i snazne misice  , oblikovanje i ''budzenje'' istih je mnogo lakse , zar ne ?

E sada bih vas zamolio da mi pomognete , da li bi iko mogao da mi napravi / napise , plan treninga za gore navedeno?


Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 17 upita.