TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396887 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Dzoni D

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 08, 2024, 07:21:55 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trening + whey  (Pročitano 1926 puta)
Marccco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #7 poslato: Maj 03, 2013, 10:35:37 pre podne »

Pa da, tako sam i mislio nesto izmedju obroka.
Posto se desi cesto da sam non stop po gradu i da nemam vremena bas svaki dan da unosim proteina koliko bi trebalo.

I hvala jos jednom svima na savetima ;) bas ste azurni :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Maj 03, 2013, 07:41:20 pre podne »

Hvala puno :)

inace unosim dosta dobru kolicinu proteina ali, iskreno ne stizem da unosim mozda koliko bi trebalo, pa sam zato uzeo whey.
i Samo jos nesto. Danima kada treniram, odmah posle treninga i eventualno jos jedan dozer u toku dana  -  a danima kada ne treniram? Postoji neki odredjeni period u toku dana kada bi bilo najbolje da se uzme?

Hvala :)

ja bih čak i preskočila taj dan, ako unosiš jaja, meso, sir.... itd.

Ja ga lično uzimam samo posle treninga. Ne može ništa da zameni meso, iskreno....

Ako ga uzimaš i u danima pauze, onda možeš ujutru sa ovsenim, ili u toku dana izmeĂ°u obroka - u tom slučaju možeš i sa malo mleka i dodaj neke orašaste plodove poput lešnika, badema...
Sačuvana
Marccco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #5 poslato: Maj 02, 2013, 12:06:07 posle podne »

Hvala na savetima ;)
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #4 poslato: Maj 02, 2013, 09:26:20 pre podne »

a danima kada ne treniram? Postoji neki odredjeni period u toku dana kada bi bilo najbolje da se uzme?


Kad god hoces. Ujutru, uvece, kao uzina s mlekom...
Sačuvana
Marccco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #3 poslato: Maj 02, 2013, 08:38:58 pre podne »

Hvala puno :)

inace unosim dosta dobru kolicinu proteina ali, iskreno ne stizem da unosim mozda koliko bi trebalo, pa sam zato uzeo whey.
i Samo jos nesto. Danima kada treniram, odmah posle treninga i eventualno jos jedan dozer u toku dana  -  a danima kada ne treniram? Postoji neki odredjeni period u toku dana kada bi bilo najbolje da se uzme?

Hvala :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Maj 02, 2013, 08:04:39 pre podne »

Pozdrav i dobro nam došao. :)

Whey koristiš odmah nakon treninga, tako što dozer-dozer i po rastvoriš u 3-4dcl vode(količina vode je potpuno individualna stavka i sve zavisi od toga da li voliš jači ili slabiji ukus wheya). Ako ti u ishrani manjka proteina, onda možeš uzeti dozer wheya još jednom u toku dana.

Inače, ishrana zaista mora biti prilagoĂ°ena tvom cilju. Ako unosiš premalo kalorija i proteina uopšte, nećeš početi da rasteš ni sa wheyom. Dozer wheya, sam po sebi, ima svega 100ak kalorija, tako da teško da će ta količina baš prevagnuti i naterati telo da raste. :)

U taj obrok nakon treninga, uz tunjevinu, ubaci i neke ugljene hidrate(npr, pirinač).
Sačuvana
Marccco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Maj 01, 2013, 11:06:59 posle podne »

Cao svima,

imam 26god, visok 180, tezak 73kg, hteo bih da dobijem malo na masi.
Idem u teretanu aktivno vec godinu dana + plivanje povremeno, inace sam se oduvek bavio sportom.
Posto hocu da pocnem sa suplementima, preporucen mi je whey, pa sam uzeo onaj sa najvise procenta ISO 100% whey.

Zanima me par stvari.
Posto trening mogu da odradim samo prepodne oko 9h (traje oko 2h), ne mogu kasnije zbog obaveza, kako bi trebalo da koristim taj whey? Koliko puta dnevno, kada tacno, u koliko ml vode?
Sto se ishrane tice, pre treninga uvek uzmem zitarice s mlekom i bananu a posle treninga obicno tunjevinu sa nekom salatom.
3x nedeljno odradim trening u teretani, i recimo da je neki prosek za bazen 2x nedeljno, kad god uspem da stignem (takodje ujutru).

Svaki savet je dobrodosao, posto sam nov sto se suplemenata tice  ;)





Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.133 sekundi sa 17 upita.