TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 08:09:08 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Topljenje masti ishranom i sagorevacima  (Pročitano 2161 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #4 poslato: Oktobar 19, 2013, 04:14:51 posle podne »

hvala puno za odgovor. dobio sam kvalitetan odgovor. i jos nesto ako mozes da mi kazes koliko bi trebao unositi UH ujutru i oko treninga? da li pre treninga kao sto sam do sada zbog energije ili posle treninga kao redovnu ishranu posle proteina? da li treba da jedem vise puta dnevno po malo ili standardno 3 obroka + neko voce izmedju? i ako mogu neke tabele hrane za uh, protein, kalorije. hvala unapred :)

Ne treba ti puno.A uh unosi pre treninga zbog izdržljivosti i možeš i za ručak. Drži se 5 obroka plus užine u vidu voća.
Kada ti je trening u toku dana?
Sačuvana
boris1993
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #3 poslato: Maj 15, 2013, 07:32:18 posle podne »

hvala puno za odgovor. dobio sam kvalitetan odgovor. i jos nesto ako mozes da mi kazes koliko bi trebao unositi UH ujutru i oko treninga? da li pre treninga kao sto sam do sada zbog energije ili posle treninga kao redovnu ishranu posle proteina? da li treba da jedem vise puta dnevno po malo ili standardno 3 obroka + neko voce izmedju? i ako mogu neke tabele hrane za uh, protein, kalorije. hvala unapred :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Maj 14, 2013, 03:02:07 posle podne »

Pozdrav i dobrodošao na forum :)

da bi mršavio kvalitetno, to znači polako, i da bi održao mišićnu masu, moraš da radiš jako "pametno"... to znači i dalje kvalitetan trening - sa opterećenjem obavezno, kao i kardio trening u odgovarajućoj zoni (pročitaj moj tekst o aerobnom treningu u novom izdanju Pansport biltena).  Mišićnu masu je relativno teško održati ako naglo smanjiš kalorije tako da postepeno treba ići, bez naglih skokova, i ne praviti ogroman kalorijski deficit u početku (brzo mršavljenje garantuje gubitak mišićne mase). Ali svakako moraš biti u kalorisjkom deficitu, to jest da tvoje telo više potroši nego što uneseš kalorija u toku dana.
E sad koliko tačno, u brojkama, niko ne može precizno i odreĂ°eno da kaže jer ne znamo tvoju vrednost bazalnog metabolizma, kalorijsku potrošnju itd itd... ali okvirno možemo da ti kažemo kako da se hraniš i da ideš ka tvom cilju a da ti zapisuješ i pratiš u ogledalu šta se dešava - vaga je manje bitna.

Ono na šta treba da staviš akcenat u ishrani je povrće, vlakna, u kombinaciji sa proteinima - nemasnim, poput ribe, piletine, ćuretine, može ponekad i crveno meso... belance jajeta, posni sir... to su izvori proteina
sa ugljenim hidratima treba biti obazriv i unositi ih kada su najpotrebniji - ujutru i oko treninga, ne kasno uveče
od hidrata najbolje je da uzimaš integralni pirinač, žitarice -ovas.ječam raž.. krompir, povrće u neograničenim količinama
od masti možeš da uzimaš koštunjavo voće, badem sirov je najbolji, avokado, maslinovo ulje na salati...

treba izbaciti iz upotrebe preraĂ°enu hranu sokove, slatkiše, grickalice, belo brašno... kao što i kažeš-

Sagorevače možeš i ne moraš odmah početi da koristiš, možda bolje kasnije ako doĂ°e do zastoja.  Jer uspeh zavisi od treninga i ishrane ponajviše, sagorevač je samo tu da te dodatno pogura.

Što se suplementacije tiče najvažnije je da unosiš protein, bilo koji whey čist, i od amino kiselina BCAA, glutamin - to su najvažnije antikataboličke amino kiseline.   Pre i posle treninga Bcaa i glutamin, a posle treninga isto to sa whey-om.
Sačuvana
boris1993
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Maj 14, 2013, 01:45:07 pre podne »

Pozdrav svim clanovima foruma.

Ovako. Treniram bodibilding vec 4 meseca (bench press) ne idem powerlifting. Trenirao sam i ranije oko godinu dana, ali me je bolest sprecila pa sam posle toga ponovo poceo. Imam 80 kg, a visok sam oko 177-178 cm. Dobio sam dosta mase sto misicne sto mast/salo.Ruke dobro napreduju kao i grudi i ledja,noge. Stomak stoji. Msm naravno da stoji, jer imam dosta sala. Moje pitanje je kako da skinem to salo? Citao sam dosta po forumu i po drugim forumima dijete,dijete i dijete. Slazem se. Samo sto ja nikako ne mogu da sastavim svoju ishranu, nisam toliko vest. Naravno kao i svaki sportista i covek/zena bi da izgleda lepo. E pa sad da li je moguce skidati salo, a ostaviti ne taknutu misicnu masu? Ja bi masu, ali bez masti. Ne moram sad bas ocrane trbusnjake i to, ali moram skinuti masti jer imam dosta.  Da li se izbacivanjem hleba, belog pirinca, masne hrane i gaziranih sokova/vode,a ubacenim sagorevacima masti to moze postici? Od preparata koristim kre-alkalin, protein, arginin, pijem selenijum,magnezijum,vitamin c, esencijal frte za zastitu jetre, folnak,ekomer i kalcijum, pre sam pio i inozin.  Nadam se da ste razumeli moje potrebe. Sto se tice ciljeva, cilj mi je da izgledam krupno naravno sa manje masti i dosta snage. Trenutno na bencu idem 112,5 kg ako to nekom nesto znaci sa zadrskom. Mogu da uskladim svoj nacin zivota dobroj ishrani ili bilo sta sto moze da dovede do tog cilja. Spreman sam na velika odricanja. Hvala unapred svima. Ako nesto nije jasno u mom postu slobodno neka pita :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.076 sekundi sa 17 upita.