TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 06:59:58 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: 5 najvećih grešaka u treningu ramena  (Pročitano 4317 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #15 poslato: Jun 13, 2013, 09:55:04 pre podne »

Imamo iste favorite. :) Doduše, kod  mene je tu mrtva trka izmeĂ°u ramena i grudi. ;D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: Jun 07, 2013, 12:22:20 posle podne »

odlican je tekst :)

a kad je teretana u pitanju ramena su mi apsolutni favorit!!! 
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #13 poslato: Jun 07, 2013, 11:03:50 pre podne »

Meni je to jako korisna vezba, nezaobilazna kad radim ramena. Samo ja koristim siri hvat da bi vise pogodio srednje rame a manje trapez i vucem ispred sebe, ne ispod same brade.

Osim toga, za ramena radim naravno mp i letenje bucicama (srednje i zadnje rame).
Ako vučeš ispred sebe pogaĂ°aš i prednje rame :)
Ja vučem baš ispod brade, radim obe vežbe za srednje i letenje i vučenje, obe po 3 serije

Bas zato sire uhvatim pa ekstra pogodim srednje rame... Dok sam vukao ispod brade, jedino sam trapez pogadjao.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #12 poslato: Jun 07, 2013, 08:21:23 pre podne »

Opadajuće serije letenja - moja omiljena vežba za ramena, koja mi uvek garantuje upale i jaku pumpu. :)

I, generalno, sve vežbe za ramena vrlo često radim u opadajućim serijama. Izuzetno mi odgovara.
Sačuvana
TeaMan
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 324


Faith,focus,finish !

« Odgovor #11 poslato: Jun 05, 2013, 03:48:31 posle podne »

3) Vezba koja mi najmanje pase,ne osecam da pogadjam trapez onako kako hocu,vise mi udara na prednje rame :/
Sačuvana
Who put sugar in green tea insult god !
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #10 poslato: Jun 04, 2013, 09:59:21 posle podne »

Meni je to jako korisna vezba, nezaobilazna kad radim ramena. Samo ja koristim siri hvat da bi vise pogodio srednje rame a manje trapez i vucem ispred sebe, ne ispod same brade.

Osim toga, za ramena radim naravno mp i letenje bucicama (srednje i zadnje rame).
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #9 poslato: Jun 04, 2013, 07:46:03 posle podne »

I ja sam je pre radio za trapez al uvijek mi ramena preskacu dok radim pa sam batalio, sad se najvise koncentrisem na sleganje ramenima, lat povlacenje i veslanje bucicom sto se tice ledja..
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #8 poslato: Jun 04, 2013, 07:42:36 posle podne »

Ja tu trecu vezbu radim kada pogadjam trapez, i namerno stavim shake preblizu,a za srednje rame ima boljih vezbi naravno,mada trapez moze solidno da se pogodi ,vazno je da su laktovi uvek iznad sipke..uglavnom komb ez sipku, donji kotur sajle i smit (na smitu mi se najbolje i najjefikasnije pokazalo).
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #7 poslato: Jun 04, 2013, 07:33:36 posle podne »

3) Šake postavljene preblizu kod uspravnog veslanja šipkom

Ova vezba mi je definitivno najgora za ramena, radio sam i sa ravnom sipkom, ez sipkom, na sajli i sa bucicama i uvek sam imao neugodan osjecaj u ramenima dok radim.
Takodje.

Face-pulls sam pre radio onako rehabilitaciono 15-20 ponavljanja, 3-4 serije, a sad sam poceo malo vise da forsiram tezine.
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #6 poslato: Jun 04, 2013, 07:26:57 posle podne »

3) Šake postavljene preblizu kod uspravnog veslanja šipkom

Ova vezba mi je definitivno najgora za ramena, radio sam i sa ravnom sipkom, ez sipkom, na sajli i sa bucicama i uvek sam imao neugodan osjecaj u ramenima dok radim.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #5 poslato: Jun 04, 2013, 07:11:29 posle podne »

Ja rotacije za casicu radim 4 puta nedeljno na donjem koturu sajli - jedna plocica, 10-20 ponavljanja u par serija. A direktna vezba za zadnje rame mi je face pulls i tu stvarno nema veze da li su laktovi ispruzeni ili nisu. Bitna je kontrakcija i spori negativni deo ponavljanja.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #4 poslato: Jun 04, 2013, 07:01:13 posle podne »

Ne radim ni ja tu vežbu jako dugo(nekoliko godina). Nije da mi smeta već osećam da mi ne pogaĂ°a nešto kvalitetno ramena. Što se kaže "ne paše mi" vežba. :)
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #3 poslato: Jun 04, 2013, 06:19:44 posle podne »

Ovo uspravno veslanje sipkom ne mogu da radim koji god hvat da uzmem, jako mi smeta vezba.
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Jun 04, 2013, 06:07:19 posle podne »

Pravite li neke od ovih grešaka? Sve, sve, ali uvek posebno akcentujem da se ne pravi greška br. 4. Zaista se vrlo retko viĂ°a da neko vežba mišiće rotatorne manžetne. Što se kaže u tekstu, valjda ne deluje impresivno. :D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1 poslato: Jun 03, 2013, 07:37:28 posle podne »

5 najvećih grešaka u treningu ramena


1) Potpuno opružanje ruke kod lateralnog dizanja(letenja)


Lateralno dizanje pogaĂ°a srednji deo deltoida i izvodi se sa rukom blagom savijenom u laktu. Problem nastaje kada lakat nije "zaključan" tokom pokreta. Prečesto viĂ°amo momke sa uglom u laktu od 90 stepeni u donjem delu pokreta ali im se onda ruka opruži čak do 180 stepeni na vrhu pokreta, naročito kada rade jednoručno "letenje".  Opružanje ruke naziva se ektstenzija u laktu, a za taj pokret je zaslužan triceps a ne deltoidni mišić. Ne smete praviti pokrete u laktu prilikom izvoĂ°enja ove vežbe. Držite ga zaključanog u blago savijenom položaju.


2) Opružanje ruke kod vežbi za zadnji deo ramena

Osobe koje prave prvu pomenutu grešku vrlo verovatno sličnu grešku prave i kod izvoĂ°enja vežbi za zadnji deo deltoidnog mišića – lateralno letenje u pretklonu sa bučicama ili na sajlama. Kada napravite ekstenziju u laktu, savršenu vežbu za zadnje rame vi pretvarate u odličnu vežbu za triceps. I opet, ključ je u tome da laktove držite zaključane u blago savijenom položaju tokom celog trajanja serije. Ako ne uspevate lepo da izvodite ovu vežbu, vežbajte obrnuto letenje na pek-dek mašini.


3) Šake postavljene preblizu kod uspravnog veslanja šipkom


Da biste pogodili srednji deo deltoida ovom vežbom, nadlaktice se moraju kretati spoljnom stranom tela. Ipak, ako su vam šake preblizu jedna drugoj, to onda nije slučaj. Onda vam laktovi idu previše napred tokom rotacije ramena, a to nije prijatan pokret ramenom zglobu. Širi hvat(veće rastojanje izmeĂ°u šaka) omogućava vam da izbacite laktove visoko u stranu, što je odličan ugao za pogaĂ°anje srednjeg dela ramenog mišića. Čak i ako želite malo da napravite varijaciju u izvoĂ°enju ove vežbe, izbegavajte opciju sa uskim hvatom.


4) Izbegavanje vežbi za rotatornu manžetnu ramena


Naravno, svi želite ogromna ramena,  a to znači da birate vežbe koje pogaĂ°aju prednji, srednji i zadnji deo deltoida. No, manja grupa, koja se sastoji od 4 mišića rotatorne manžetne, takoĂ°e je od izuzetne važnosti jer pomaže stabilizovanje zgloba ramena. Kako ramena postaju veća i snažnija, a ukoliko ne trenirate i ove male mišiće, dolazi do disbalansa u snazi što čini rotatore mnogo podložnije povredama i izložene hroničnom bolu. IzvoĂ°enje specifičnih vežbi za rotatore, sa izuzetno lakim bučicama, možda ne izgleda impresivno ali je uslov ukoliko želite višegodišnje treninge bez bola.


5) Stavljanje izuzetno velikih težina na potisku iza glave


Nije pogrešno raditi potiske sa velikim težinama. Tako se gradi obim i snaga ramena. No, kada idete na maksimalne težine, tj. izvodite mali broj ponavljanja, prebacite se na potiske ispred glave. Amaterski bodibilder i doktor sportske medicine Giljermo Eskalante upozorava na sledeće: "Kada spuštate šipku, deltoidni mišići se maksimalno opružaju, a oni su ujedno i najranjiviji u tom položaju. Najveći rizik od povrede u bilo kom sportu javlja se u slučaju kada su ramena u položaju abdukcije i eksterne rotacije. Kada ih u tom polažaju još i "zatrpamo" ogromnom težinom, prosto izazivamo povredu.".

Zglobovi mlaĂ°ih bodibildera i mogu odolevati povredi i uspešno se nositi sa ogromnim težinama na potisku iza glave, ali za većinu ostalih rizik je pozamašan. Ne preterujte sa težinama kod ove vežbe.


Izvor: www.musclemag.com

Prevod: Robert
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 17 upita.