TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396887 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Dzoni D

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 08, 2024, 07:31:35 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Početnik i prepodnevni treninzi..  (Pročitano 2067 puta)
vordae
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #7 poslato: Jun 08, 2013, 01:51:41 posle podne »

OK..Primljeno k znanju.. ;)..Hvala.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Jun 08, 2013, 08:47:59 pre podne »

Još jedno pitanjce pa neću da smaram više..Tacnije dva.. ;D
Da li u dane kad treniram Whey da uzimam i uz doručak i odmah posle treninga  ili da ,,krajcujem" jedno od ovoga? Kapiram da od viška whey-a ne boli glava ali ne bih ni da razbacujem ako nema potrebe.
iI da....dextroza me brzo oporavi koliko sam provalio, pa ako nije krajnje loše po moje neke ciljeve ja je ne bih batalio..Ako može?.. ::)

ne smaraš, zato smo tu da odgovorimo na pitanja.

od viška ne boli glava ali od viška kalorija se dobija salo kako god da okreneš, tako da čak ni preterivanje sa whey-om nije poželjno :)
ali da me ne shvatiš pogrešno, 2 merice na dan nisu preterivanje.

1 merica posle treninga je prioritet, a ova druga - može npr sa ovsenim, to je jedan brz i kvalitetan doručak sa složenim ugljenim hidratima + protein, ali ne moraš svaki dan - ako npr za doručak pojedeš 4-5 jaja to je ok, tu već imaš proteina i ja ne bih dodavala whey.

dobra je odluka što se tiče izbacivanja dekstroze, ako ti se jede slatko posle treninga to je tajming kada je "najmanje zlo" uneti ga, ali bih ti ja predložila onda neku voćnu salatu ili npr jabuke sa medom i cimetom,  ovo je ipak ukusnije i bogatije vitaminima, sadrži šećer svakako - ali je bolje od dekstroze :)

Sačuvana
vordae
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #5 poslato: Jun 07, 2013, 06:17:17 posle podne »

Ok...onda Dextroza Ćao-Zdravo...Thx..
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #4 poslato: Jun 07, 2013, 05:52:05 posle podne »

Još jedno pitanjce pa neću da smaram više..Tacnije dva.. ;D
Da li u dane kad treniram Whey da uzimam i uz doručak i odmah posle treninga  ili da ,,krajcujem" jedno od ovoga? Kapiram da od viška whey-a ne boli glava ali ne bih ni da razbacujem ako nema potrebe.
iI da....dextroza me brzo oporavi koliko sam provalio, pa ako nije krajnje loše po moje neke ciljeve ja je ne bih batalio..Ako može?.. ::)

Whey prvenstveno sluzi kao jos jedan izvor proteina. Ukoliko ne mozes da obezbedis dovoljno proteina u ishrani tokom dana ti dodaj whey - najcesce posle treninga. Ukoliko mozes sebi da obezbedis dovoljno proteina kroz ishranu whey nece imati nikakav extra efekat.

S obzirom da zelis da smanjis telesnu masu, unosenje cistog secera nema bas puno smisla zar ne?? Mnogo je pametnije da tu kolicinu UH koje dobijes iz dexa zamenis hranom koja ce te duzeg drzati sito npr.
Sačuvana
vordae
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #3 poslato: Jun 07, 2013, 05:28:04 posle podne »

Još jedno pitanjce pa neću da smaram više..Tacnije dva.. ;D
Da li u dane kad treniram Whey da uzimam i uz doručak i odmah posle treninga  ili da ,,krajcujem" jedno od ovoga? Kapiram da od viška whey-a ne boli glava ali ne bih ni da razbacujem ako nema potrebe.
iI da....dextroza me brzo oporavi koliko sam provalio, pa ako nije krajnje loše po moje neke ciljeve ja je ne bih batalio..Ako može?.. ::)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Jun 07, 2013, 08:28:27 pre podne »

Pozdrav i dobrodošao na forum :)

Pošto je u pitanju skidanje masnih naslaga, ishrana je najvažnija, a pored toga i način treninga.  Ali pošto je pitanje vezano za ishranu, fokusiraću se na nju.

Bitan je kompletan dan kada se govori o ishrani, a ne samo obrok pre i posle treninga. Dakle ukupna količina kalorija u toku dana, kako su rasporeĂ°eni obroci, od čega se sastoje... sve je bitno.

Konkretno kad je obrok pre treninga u pitanju, ako sam dobro shvatila 2,3 sata posle ustajanja je svaki put trening?

Ujutru kvalitetan doručak, ja bih preporučila kombinaciju proteina i ugljenih hidrata, npr nekoliko predloga:  crni hleb sa kajganom,  jaja i ovsene zajedno napravljeni kao kajgana, ovsene pahuljice sa whey proteinom...

Ukoliko je u pitanju ručak opet kombinacija proteina i ugljenih hidrata, npr piletina i pirinač, može i malo salate - mislim da može da bude kvalitetan obrok jer 2,5- 3 sata je sasvim dovoljno da se hrana lepo svari.

Snikers i slatkiši nikako....

Suplementi su ok, dekstrozu za sada ne bih, ostalo je sve ok.

Ako mogu još nekako da pomognem, slobodno.

Pozdrav
Sačuvana
vordae
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Jun 06, 2013, 04:33:37 posle podne »

Poštovanje.Imam 39 god ,177cm i 93 kg.Totalni sam pocetnik,za sada odradjujem još uvek kružne treninge i malo trčanja posle,pa ću kasnije videti šta i kako dalje.Zanima me naravno skidanje naslaga sa stomaka, i malo mase na biceps i triceps.Dakle,kod mene se radi više o funkcionalnosti nego o nekom definisanju ili izgradnji mase.E sad,specificno je što tri od četiri treninga koliko idem nedeljno odradjujem ujutro,dva ili tri sata posle ustajanja,a zbog posla pa bi mi jako bilo od koristi da mi neko kaže šta jesti pre treninga,pošto ta klopa treba i da se svari do njegovog početka,znači za nekih dva i po - do tri sata.Do sada sam krkao snikers cokoladice i tako nesto sitno da se ne bih preopteretio.Od suplemenata koristim whey izolat i dekstrozu odmah posle treninga a na tome bih nekako i da se zadržim + kalcijum,magnezijum i cink od minerala (jedna tableta dnevno) i glukozamin za zglobove.Hvala unapored i samo nastavite sa radom.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.094 sekundi sa 17 upita.