TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395161 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 06:06:26 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Miki Mihajlovic)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: 2013 IPF Classic RAW Unequipped World Championships  (Pročitano 6371 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #48 poslato: Jun 21, 2013, 08:04:19 posle podne »

Tema će privremeno biti zaključana i off očišćen.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #47 poslato: Jun 21, 2013, 05:49:49 posle podne »

Ne,negu cu da pristanem na nesto sto nije deo mene da bi stekao korist ili se uklopio negde.
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #46 poslato: Jun 21, 2013, 04:21:40 posle podne »

ako si vec igrao fudbal profesionalno zasto sada nisi u realu , barsi...ok neka bude braga , birmingen ..ustvari neka bude zvezda , partizan...kazaces treba da se poklope mnoge stvari da bi ti uspeo da se izboris da igras za takve klubove...ok spreman si fizicki o tehnici necu da razgovaram...a zamisli da si spreman za 50% vise od ovoga sto si sada odnosno dok si igrao profi...sigurno bi neko zapazio decka koji trci 10 sec na 100m  ne pada u duelu ,nema povreda ,ima bombu u levici..zato se uzima hemija   ;) i onda stavis na vagu sta ustvari zelis i to je to ....normalno je da ces i natural vezbanjem biti u prednosti nad onima koji ne vezbejau uopste ali nikad neces biti jednak sa ljudima koji koriste hemiju..
Svestan sam toga...isto kao sto sam i radio neke druge stvari koje su mi odmogle ali su bile ispravne...vidis ako ne mogu da uspem kako smatram da je posteno,ne moram uopste.

Meni je tehnika inace oduvek bila najveci kvalitet. ;) Evo ovo leto sam trebao do ugovora i ova cista me za sad sprecava u tome,da li ce do kraja da me spreci videcemo...uvek je tako bilo kad sam trebao da napravim nesto,neka glupost kao sto je povreda ligamenata skocnog zgloba ili kao ova cista sad su me sprecavale da napravim nesto vrednije pomena,ali to ce sve da prodje a tad ce se videti sve sto je potrebno.
ako si vec igrao fudbal profesionalno zasto sada nisi u realu , barsi...ok neka bude braga , birmingen ..ustvari neka bude zvezda , partizan...kazaces treba da se poklope mnoge stvari da bi ti uspeo da se izboris da igras za takve klubove...ok spreman si fizicki o tehnici necu da razgovaram...a zamisli da si spreman za 50% vise od ovoga sto si sada odnosno dok si igrao profi...sigurno bi neko zapazio decka koji trci 10 sec na 100m  ne pada u duelu ,nema povreda ,ima bombu u levici..zato se uzima hemija   ;) i onda stavis na vagu sta ustvari zelis i to je to ....normalno je da ces i natural vezbanjem biti u prednosti nad onima koji ne vezbejau uopste ali nikad neces biti jednak sa ljudima koji koriste hemiju..
Svestan sam toga...isto kao sto sam i radio neke druge stvari koje su mi odmogle ali su bile ispravne...vidis ako ne mogu da uspem kako smatram da je posteno,ne moram uopste.

Meni je tehnika inace oduvek bila najveci kvalitet. ;) Evo ovo leto sam trebao do ugovora i ova cista me za sad sprecava u tome,da li ce do kraja da me spreci videcemo...uvek je tako bilo kad sam trebao da napravim nesto,neka glupost kao sto je povreda ligamenata skocnog zgloba ili kao ova cista sad su me sprecavale da napravim nesto vrednije pomena,ali to ce sve da prodje a tad ce se videti sve sto je potrebno.
ok,tvoje razmisljanje je tako ali posto volis da pisas uz vetar mozda je bolje da promenis nick u don kihot...vidim da volis da se boris sa vetrenjacama...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #45 poslato: Jun 21, 2013, 02:14:08 posle podne »

Jako se odmaklo od glavne teme,tenzija je sve veca,a o dopingu svakako ne treba diskutovati na Pansportovom forumu,zato bih zamolio sve forumase da se vrate glavnoj temi ovog posta a to je prica o takmicenju.Hvala! ;)
pa baci ovo na neku drugu temu, ne spamujemo već civilizovano iznosimo mišljenja, štaviše ovakve teme su najvrednije na forumu... 
Slazem se!
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #44 poslato: Jun 21, 2013, 11:57:53 pre podne »

Jako se odmaklo od glavne teme,tenzija je sve veca,a o dopingu svakako ne treba diskutovati na Pansportovom forumu,zato bih zamolio sve forumase da se vrate glavnoj temi ovog posta a to je prica o takmicenju.Hvala! ;)
pa baci ovo na neku drugu temu, ne spamujemo već civilizovano iznosimo mišljenja, štaviše ovakve teme su najvrednije na forumu... 
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Stefan L.
Gost
« Odgovor #43 poslato: Jun 21, 2013, 10:09:21 pre podne »

o tome ti pričam - pozivaš na diskusiju, a već imaš izgraĂ°en stav kakve bi stvari TREBALE DA BUDU. Sve što sam gore napisao je stanje stvari kakvo ZAPRAVO JESTE, ne kako bih ja voleo da bude ili kako ja verujem da bi trebalo da forum izgleda.

Ako budem nekad pravio forum onda ću napraviti onako kako ja mislim da treba da izgleda, a ovaj forum je napravljen na prvom mestu radi prodaje suplemenata (koji put već ovo pišem  :o). Ne postoje ambiciozne vile i patuljci-bilderi volonteri koji su moderatori/administratori da uče ljude da budu kulturni, učtivi, zdravi, da budu posvećeni sportisti rekreativci i pripremaju amatere za profesionalne vode, da grade sportiste par excellence, uništavaju tabue o sportu, biraju haljinu za maturu... 

No, to što ja pišem nije kapitulacija, već istina. I ta istina ne znači da sve mora da ode u pm, da se svi kolektivno samoupucamo- već da se jednostavno prihvati kao takva.

Šta ti misliš da bi trebalo da rade admini Pansporta? Da odgovaraju ljude da ulažu pare u suplementaciju, pa da ih šalju u lokalnu mesaru kod ĂDoke da uzimaju meso instead? Da li bi trebalo kad doĂ°e momak i napiše hoće masu, da mu ispljuju gejner, whey, reaktore, kreatin, odvrate ga od bacanja para i pošalju kod ĂDoke? Ko bi plaćao takve onlajn komercijaliste? Možda ĂDoka, ali Pansport? Sumnjam...

Uostalom, kad bi dobili takav (realan) odgovor, klinci koji su došli na forum otišli bi sami u radnju ili na drugi forum gde će im isti takav admin ispisati šta da kupe, oni će ko volovi imati u glavi hipnotišuću sliku napucanog lika sa kutije N.O. reaktora, platiti to bogaoca u radnji sa sportskom suplementacijom, i pričati posle 7 dana jel ih radi ili ne radi, kakva je pumpa, piti n.o. pre izlaska da ih drži pumpa na šanku :D etc. Treba ljudima dati ono po šta su došli, reći ono što žele da čuju, i to debelo naplatiti. Stičem utisak ponavljajući ovo da neki deo navedenog lanca tebi nije najjasniji.

Finally, sve ovo sam napisao zbog ''guest''-ova i ostalih članova koji će naići na ovu temu, pošto ti sve ovo već znaš i imaš neke ideje i zaključke koji su po meni iracionalni, ništa lično btw  :) Toliko od mene za ovu temu. Over & out  ;)

Kapiram ja tebe,ali bas ovo sto si napisao:"kakve bi stvari trebale da budu",je problem na koji sam zeleo da ukazem. :) Ja tako postupam uvek i u svemu,a posle toga se postavlja pitanje sta cu ja na ovom forumu,sta ces ti na njemu,ili neko drugi ko ima bar isto toliko znanja o kojem se ovde pise ili neko ko zna da koristi suplemente?! :) Vidis u inboxu imam preko 300 pp od raznih ljudi kojima je nesto bilo nejasno oko supsa,ishrane ili treninga bilo u fudbalu ili teretani,i to je jedan od 3 razloga zasto sam jos uvek na forumu,a druga dva su ljudi koji su jos uvek ovde bilo da ucestvuju u pisanju ili ne i naravno informacije kojih i dalje ima ali sve manje i manje.


Vidis ste to sto ti govoris jeste tako i u tome je problem,a ja nemam problem da prihvatim istinu,samo ne volim kad je ta istina onakva kakva ne mora biti,jer ne mora sve biti licemerno i u cilju sticanja novca. :) A supsi su potrebni svima koji ih mogu priustiti,zna se kome koji sups,naravno,tako da se njihovo trziste i promet ne bi smanjili,cak sta vise ja da vodim ovakvu firmu do sad bi mi glavni kupci bili sportski klubovi od PL pa preko fudbala,kosarke,rukometa... i sve to u zenskom i muskom sportu,a to trziste je ogromno,jer samo fudbal u Srbiji igra oko 200 000 ljudi od prve do cetvrte lige...no nema veze...svako radi ono sto zeli. :)

Neka admini obrisu ovo,upropasti smo temu.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #42 poslato: Jun 21, 2013, 09:55:54 pre podne »

ako si vec igrao fudbal profesionalno zasto sada nisi u realu , barsi...ok neka bude braga , birmingen ..ustvari neka bude zvezda , partizan...kazaces treba da se poklope mnoge stvari da bi ti uspeo da se izboris da igras za takve klubove...ok spreman si fizicki o tehnici necu da razgovaram...a zamisli da si spreman za 50% vise od ovoga sto si sada odnosno dok si igrao profi...sigurno bi neko zapazio decka koji trci 10 sec na 100m  ne pada u duelu ,nema povreda ,ima bombu u levici..zato se uzima hemija   ;) i onda stavis na vagu sta ustvari zelis i to je to ....normalno je da ces i natural vezbanjem biti u prednosti nad onima koji ne vezbejau uopste ali nikad neces biti jednak sa ljudima koji koriste hemiju..
Svestan sam toga...isto kao sto sam i radio neke druge stvari koje su mi odmogle ali su bile ispravne...vidis ako ne mogu da uspem kako smatram da je posteno,ne moram uopste.

Meni je tehnika inace oduvek bila najveci kvalitet. ;) Evo ovo leto sam trebao do ugovora i ova cista me za sad sprecava u tome,da li ce do kraja da me spreci videcemo...uvek je tako bilo kad sam trebao da napravim nesto,neka glupost kao sto je povreda ligamenata skocnog zgloba ili kao ova cista sad su me sprecavale da napravim nesto vrednije pomena,ali to ce sve da prodje a tad ce se videti sve sto je potrebno.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #41 poslato: Jun 21, 2013, 09:52:11 pre podne »

Jako se odmaklo od glavne teme,tenzija je sve veca,a o dopingu svakako ne treba diskutovati na Pansportovom forumu,zato bih zamolio sve forumase da se vrate glavnoj temi ovog posta a to je prica o takmicenju.Hvala! ;)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #40 poslato: Jun 21, 2013, 08:08:54 pre podne »

o tome ti pričam - pozivaš na diskusiju, a već imaš izgraĂ°en stav kakve bi stvari TREBALE DA BUDU. Sve što sam gore napisao je stanje stvari kakvo ZAPRAVO JESTE, ne kako bih ja voleo da bude ili kako ja verujem da bi trebalo da forum izgleda.

Ako budem nekad pravio forum onda ću napraviti onako kako ja mislim da treba da izgleda, a ovaj forum je napravljen na prvom mestu radi prodaje suplemenata (koji put već ovo pišem  :o). Ne postoje ambiciozne vile i patuljci-bilderi volonteri koji su moderatori/administratori da uče ljude da budu kulturni, učtivi, zdravi, da budu posvećeni sportisti rekreativci i pripremaju amatere za profesionalne vode, da grade sportiste par excellence, uništavaju tabue o sportu, biraju haljinu za maturu... 

No, to što ja pišem nije kapitulacija, već istina. I ta istina ne znači da sve mora da ode u pm, da se svi kolektivno samoupucamo- već da se jednostavno prihvati kao takva.

Šta ti misliš da bi trebalo da rade admini Pansporta? Da odgovaraju ljude da ulažu pare u suplementaciju, pa da ih šalju u lokalnu mesaru kod ĂDoke da uzimaju meso instead? Da li bi trebalo kad doĂ°e momak i napiše hoće masu, da mu ispljuju gejner, whey, reaktore, kreatin, odvrate ga od bacanja para i pošalju kod ĂDoke? Ko bi plaćao takve onlajn komercijaliste? Možda ĂDoka, ali Pansport? Sumnjam...

Uostalom, kad bi dobili takav (realan) odgovor, klinci koji su došli na forum otišli bi sami u radnju ili na drugi forum gde će im isti takav admin ispisati šta da kupe, oni će ko volovi imati u glavi hipnotišuću sliku napucanog lika sa kutije N.O. reaktora, platiti to bogaoca u radnji sa sportskom suplementacijom, i pričati posle 7 dana jel ih radi ili ne radi, kakva je pumpa, piti n.o. pre izlaska da ih drži pumpa na šanku :D etc. Treba ljudima dati ono po šta su došli, reći ono što žele da čuju, i to debelo naplatiti. Stičem utisak ponavljajući ovo da neki deo navedenog lanca tebi nije najjasniji.

Finally, sve ovo sam napisao zbog ''guest''-ova i ostalih članova koji će naići na ovu temu, pošto ti sve ovo već znaš i imaš neke ideje i zaključke koji su po meni iracionalni, ništa lično btw  :) Toliko od mene za ovu temu. Over & out  ;)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #39 poslato: Jun 20, 2013, 11:12:53 posle podne »

ako si vec igrao fudbal profesionalno zasto sada nisi u realu , barsi...ok neka bude braga , birmingen ..ustvari neka bude zvezda , partizan...kazaces treba da se poklope mnoge stvari da bi ti uspeo da se izboris da igras za takve klubove...ok spreman si fizicki o tehnici necu da razgovaram...a zamisli da si spreman za 50% vise od ovoga sto si sada odnosno dok si igrao profi...sigurno bi neko zapazio decka koji trci 10 sec na 100m  ne pada u duelu ,nema povreda ,ima bombu u levici..zato se uzima hemija   ;) i onda stavis na vagu sta ustvari zelis i to je to ....normalno je da ces i natural vezbanjem biti u prednosti nad onima koji ne vezbejau uopste ali nikad neces biti jednak sa ljudima koji koriste hemiju..
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Stefan L.
Gost
« Odgovor #38 poslato: Jun 20, 2013, 10:46:23 posle podne »

Teške su ovo teme, i pola ljudi ne može da razume profesionalni sport, ulogu suplementacije ili hemije u celoj ovoj priči. Kad bi makar 20% ljudi ovde treniralo stvarno teško i jako u kontinuitetu (ali ne teško i jako po neki sopstvenim šatro kriterijumima) onda bi mogli imati neki kvalitet postova ili razumevanja materije generalno... danas kad od 13k članova imamo možda 3-4 čoveka koji su u treningu u kontinuitetu više od dve godine o čemu onda pričamo ovde?

svako ko je rekreativac i koristi hemiju ima ozbiljan poremećaj u glavi, ili je glup, ili neobavešten, ili i jedno i drugo.

 :-* Ovaj forum je na prvom mestu nastao kao promocija SUPLEMENATA trgovačke kuće Pansport. Ljudi koji su članovi tima i koji su sa svakom novom temom prvi prozvani da odgovore, plaćeni su od strane Pansporta da promovišu robu koju Pansport uvozi. Svaki dalji korak i priča o edukaciji omladine i formiranju foruma sa ''najboljim članovima'' koji će otvoriti oči narodu je nebulozna borba sa vetrenjačama. Ovaj forum nije godinama napredovao (šta god to treba da znači), jer godinama ima funkciju zbog koje je i nastao- prodaja suplementacije, a ljudi koji dole svetle plavim/crvenim su onlajn referenti prodaje Pansporta. Ako si i ovo znao, samo si čekao da ja napišem - kaži sledeći put ti pre mene da manje kucam  ;)

S druge strane, to što ovo gore napisano nije bilo jasno svim tim ljudima koje si nabrojao, pa su revoltirano, uvreĂ°eno, ravnodušno ili bilo kako otišli u neke druge vode ili na druge forume - to je samo njihova stvar i to nema nikakve veze sa politikom Pansporta koji ih nikada nije ni zvao da se pridruže niti ih je zvao da ostanu. Zašto? Pročitaj opet gore deo koji počinje sa  :-*

Ovo je veliki zaokret sa naslova ove teme, ali eto, mislim da će ovakav odgovor više pomoći svima, nego da prosipamo neku kvazi pamet i fliozofiramo o večitim pitanjima sporta. Ajmo sad svi na trening, tamo su svi odgovori na večna pitanja  ;) na forumu su lelemudi...

Vidis to sto govoris nije tacno.Mozda je nekom cilj da ovaj forum postoji samo radi prodaje supsa ali ja sam se prvi ovde poceo edukovati i ovde upoznao neke ljude koji su me uputili sta i kako zato takvu stvar kao reklamni pano ne prihvatam,bar kad sam ja u pitanju.U tome i jeste stos,to i jeste problem i zato ljudi odlaze,ne zato sto su uvredjeni vec zato sto onda ovaj forum ispade gubljenje vremena. ;)

Bio sam i profesionalac pa nisam koristio hemiju,a poslednje 2 godine sam trenirao i ziveo jace i posvecenije nego kad sam bio profesionalac. ;)



Tako da te tvoje price padaju u vodu...jer to sto je neko profesionalac nije opravdanje za hemiju...a to ako nekom cilj da ovaj forum bude samo reklama i da se na njemu pise 10 g BCAA,10 g Glutamina i ostalo onda jebes ti forum.ALI nije tako,ima dovoljno dobrih textova i tema u kojima moze da sa nauci sasvim dovoljno za rekreativne potrebe a ta prica o borbi sa vetrenjacama je takodje glupost,jer ako se tako razmislja onda ode sve u pm. :) Onda je i borba sa vetrenjacama bilo kakva prica o zdravom zivotu,sportu,supsima,vezbanju,izgradnji karaktera,tela,duha i onda sve ovo nema nikakav smisao sem da neko uzme pare...a vidis ja na tako nesto necu da pristanem. ;)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #37 poslato: Jun 20, 2013, 10:20:34 pre podne »

Teške su ovo teme, i pola ljudi ne može da razume profesionalni sport, ulogu suplementacije ili hemije u celoj ovoj priči. Kad bi makar 20% ljudi ovde treniralo stvarno teško i jako u kontinuitetu (ali ne teško i jako po neki sopstvenim šatro kriterijumima) onda bi mogli imati neki kvalitet postova ili razumevanja materije generalno... danas kad od 13k članova imamo možda 3-4 čoveka koji su u treningu u kontinuitetu više od dve godine o čemu onda pričamo ovde?

svako ko je rekreativac i koristi hemiju ima ozbiljan poremećaj u glavi, ili je glup, ili neobavešten, ili i jedno i drugo.

 :-* Ovaj forum je na prvom mestu nastao kao promocija SUPLEMENATA trgovačke kuće Pansport. Ljudi koji su članovi tima i koji su sa svakom novom temom prvi prozvani da odgovore, plaćeni su od strane Pansporta da promovišu robu koju Pansport uvozi. Svaki dalji korak i priča o edukaciji omladine i formiranju foruma sa ''najboljim članovima'' koji će otvoriti oči narodu je nebulozna borba sa vetrenjačama. Ovaj forum nije godinama napredovao (šta god to treba da znači), jer godinama ima funkciju zbog koje je i nastao- prodaja suplementacije, a ljudi koji dole svetle plavim/crvenim su onlajn referenti prodaje Pansporta. Ako si i ovo znao, samo si čekao da ja napišem - kaži sledeći put ti pre mene da manje kucam  ;)

S druge strane, to što ovo gore napisano nije bilo jasno svim tim ljudima koje si nabrojao, pa su revoltirano, uvreĂ°eno, ravnodušno ili bilo kako otišli u neke druge vode ili na druge forume - to je samo njihova stvar i to nema nikakve veze sa politikom Pansporta koji ih nikada nije ni zvao da se pridruže niti ih je zvao da ostanu. Zašto? Pročitaj opet gore deo koji počinje sa  :-*

Ovo je veliki zaokret sa naslova ove teme, ali eto, mislim da će ovakav odgovor više pomoći svima, nego da prosipamo neku kvazi pamet i fliozofiramo o večitim pitanjima sporta. Ajmo sad svi na trening, tamo su svi odgovori na večna pitanja  ;) na forumu su lelemudi...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Stefan L.
Gost
« Odgovor #36 poslato: Jun 19, 2013, 09:10:10 posle podne »

Sa vecim delom se slazem sto si naveo Stefane,ali ako mislis da u fudbalu,kosarci,rukometu mislis da se ne koristi hemija,grdno se varas,samo oni uzimaju drugu vrstu hemije,ne za snagu nego za izdrzljivost!
Koriste to top igraci,ne kazem da ne koriste...napisao sam:"Ako neko zeli profesionalno da se bavi fudbalom,kosarkom,rukometom...ne mora da koristi hemiju." A profesionalci su i fudbaleri,kosarkasi i rukometasi koji igraju kod nas prvu ligu,a to je veoma ostvarljivo bez hemije iako je i ovi kod nas koriste...to je i cilj teme donekle,da ljudi ukapiraju da to nisu magicne pilule vec da se pravilnom ishranom i treningom moze baviti SPORTOM (hemija nije sport,to je vec nesto drugo),a sport treba da predstavlja takmicenje zdravih ljudi koji su jednaki sa aspekta uslova (iako to nije moguce jer ce uvek neko imati bolje a neko losije) i koji se takmice radi casti,ljubavi prema tom sportu,radi postovanja i radi prestiza.



p.s neka moderatori obrisu sav off ako zele.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 27351


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #35 poslato: Jun 19, 2013, 08:26:23 posle podne »

Sa vecim delom se slazem sto si naveo Stefane,ali ako mislis da u fudbalu,kosarci,rukometu mislis da se ne koristi hemija,grdno se varas,samo oni uzimaju drugu vrstu hemije,ne za snagu nego za izdrzljivost!
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #34 poslato: Jun 19, 2013, 01:14:11 pre podne »

Konačni rezultati

MUŠKARCI
http://goodlift.info/scoresheets/detailed_scoresheet_m.htm

ŽENE
http://goodlift.info/scoresheets/detailed_scoresheet_w.htm

---

Tebe Stefan L. nikako na pravi način da razumemo  :D :D svaki put te neko nešto nije dobro razumeo...

Prvo: iako IPF važi za najrigorozniju federaciju što se tiče doping kontrola, nisam siguran da li sportisti imaju one doping pasoše i da im upadaju nenajavljeno na pišanje u toku godine. Ono u šta sam poprilično siguran jeste da su svi ovi momci i devojke na takmičenju, koji su u top 10, 100% korisnici dopinga (naravno, očišćeni u trenutku kad su na takmičenju). Iza ovoga stojim ne samo u powerliftingu, nego u svakom sportskom takmičenju koji je na svetskom nivou (možda se ipak jedino šahisti naturalci ;))

Elem, što se tiče diskusije na temu prirodnog maksimuma nekog liftera (ako sam te sad dobro razumeo o čemu želiš da diskutuješ?), na to niko ne može dati odgovor.

Jedini razlog je taj što vervatno ne postoje ljudi koji su dugo u powerliftingu (čitaj 5-10-15-20 godina) i koji rade samo za sebe, skromno čuvajući podignute kilaže. Hoću reći- svi ubrzo završe na nekom takmičenju u nekoj federaciji, gde su sportisti dopingovani. Da bi bili konkurentni i oni počinju da koriste doping, jer u suprotnom nema šta natural da traže na tom takmičenju i od tog trenutka su zavšili kao natural lifteri i onda je nemoguće nešto smisleno reći na temu prirodnog natural potencijala u snazi..

Dakle, odgovor gde je ljudski maksimum u snazi bez hemije je teško utvrditi. Moje verovanje je da čovek (i natural i hemija) ide samo gore sa težinama do neke 40-50 godine, kada organizam prirodno počinje da spušta gas. Isto tako, kako vreme ispod tegova odmiče, napredak je sve sporiji i ponekad je čak i 5kg za godinu-dve dana ogroman napredak. Opet, ljudi generalno vole da idu linijom manjeg otpora i onda ćeš čuti momke od 25 godina koji pričaju da su dostigli svoj prirodni maksimum i da prelaze na hemiju, kako bi opravdali manjak volje ili truda koji treba da ulože.

Ponavljam, kako vreme ispod šipke odmiče- količina truda i posvećenosti je sve veća, a dobijeno sve manje. A ljudi su nestrpljivi, ne mogu da izdrže pritisak i onda bi da napreduju kao kad su tek krenuli u teretanu, uradili 5 treninga i napredovali po 30kg u liftovima mesečno...

što je tamo neko napisao na offtopicu kako Roni kaže: Svi bi da budu bodibilderi, a niko ne bi da diže ogromne kilaže -- e pa malo morgen  :D :D   

I vise nego jednostavno pisem bas da bi svi razumeli,tako da ko nije razumeo znaci da nije zeleo...

Vidis kako si ti sve razumeo...

Zasto sam pokrenuo ovu temu i ovde i par puta ranije kad je BB u pitanju...

Ispade previse licemerija u sportovima...tako je ispalo za PL i BB a tako je i u ostalim sportovima i bas zato sto sam sve to odavno video i zelim da to bude napisano da se vidi da onaj ko zeli tim da se bavi se svesno upusta u sve to.

Pa ko voli nek izvoli,ali ja jedno znam,moja deca se verovatno nece profesionalno baviti sportom,naravno nece im to biti nametnuto,imace izbor ali...

Ono sto je sigurno je da se fudbal,kosarka,rukomet,odbojka...i jos mnogi sportovi mogu uspesno igrati bez dopinga.


E da i jos jedna sitnica,kad god sam pokrenuo pricu o tome da se moze biti snazan i sa izdefinisanim plocicama uvek je bila ista prica,te ne moze,te ovo te ono,a ustvari ste se osetili prozvanim pa ste subjektivni...a nisam pricao o takmicarskom PL a kad sam i to radio namerno sam vas pitao iako sam znao vec sve to,jer treba neko ko ovo cita da razgranici da on kao rekreativac ne mora da ima pivski stomak da bi bio snazan,a to uporno potencira nekoliko vas koji ste rekreativci i tako namece svoje misljenje koje je ustvari samo vas izbor ali nije tacno da neko ko zeli da radi osnovne vezbe sa 2x svojom bw to moze biti i sa plocicama na stomaku a ne sa pivskim stomakom.



p.s da se razumemo,posto ce opet biti onih koji ce ovo shvatiti subjektivno,ja da ne gotivim ljude na forumu ne bi dolazio vec par godina,iako poslednjih godinu i po dana nemam vise sta da naucim,jer se vrte jedne te iste stvari a forum stagnira,tj. bolje receno nazaduje jer najbolji clanovi koji nisu moderatori odlaze...Biochemo,Markoni,Sale-Quaresma,DHEA i jos mnogi,ili su otisli ili vise ne pisu a svrate povremeno...
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.123 sekundi sa 17 upita.