TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 09:05:10 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko povecanja mase(kilaze)  (Pročitano 1843 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Jun 28, 2013, 02:27:27 posle podne »

Za početak bih probala samo ishranom. Da probaš da pojačaš ishranu, postepeno i polako, da jedeš češće, da jedeš kvalitetnu hranu - crveno meso, piletinu, razne vrste riba, jaja, mladi sir... od hidrata testenine integralne, integralni hleb, žitarice, krompir, pirinač...  jedi koštujnavo voće - ono je jako bogato kalorijama - npr bademi,lešnici,orasi, sa suvim grožĂ°em ili nekim suvim voćem kao užina - to je samo po sebi kalorijska bomba... jedi povrće i voće, šejkove od voća i povrća...
od suplemenata eventualno ubaciti kompleks vitamina i minerala i B kompleks, to može malo da otvori apetit.

Za sada gejner ne bih jer ne treniraš, a ishrana - povećan broj kalorija ti ne gine. Tako da bih ti savetovala da doneseš odluku i da budeš spreman na promene - i istrajnost u pogledu načina ishrane.
Sačuvana
r-sinisa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #6 poslato: Jun 28, 2013, 01:02:59 posle podne »

htedoh da napišem količinski manji a kalorijski jači obroci ;D
Sačuvana
Prava pobeda je pobeda samoga sebe
r-sinisa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #5 poslato: Jun 28, 2013, 01:01:57 posle podne »

Nije potrebno da sedneš i pojedeš veliku količinu hrane. Kao što je Robert rekao, moraš biti u kalorijskom suficitu a sad kako ćeš ti obezbediti taj suficit na tebi je. Možeš jesti manje kalorične kalorijski jačih obroka 4,5,6 pa i 7 puta dnevno. Jedino što preporučujem jeste da ipak jedeš kvalitetniju hranu kako uz masu ne bi dobio i holesterol, povišen pritisak itd. Što više ugljenih hidrata to je cela mudrost.
Sačuvana
Prava pobeda je pobeda samoga sebe
marko1987
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #4 poslato: Jun 28, 2013, 12:33:57 posle podne »

moglo bi se reci da imam problema sa apetitom, tj. ne mogu da sednem i da pojedem veliku kolicinu hrane, a koji bi gejner mogao koristiti po tvojoj preporuci?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #3 poslato: Jun 28, 2013, 09:01:10 pre podne »

Čini mi se da pitaš za telesnu masu, tako da je moj odgovor - da, može se povećati bez treninga(to radi ogroman broj ljudi svugde oko nas ;D). Samo konstantno budi u kalorijskom suficitu i kilaža će rasti. Naravno, nije isključeno ni da se pojavi stomačić, iako po brojkama nećeš biti gojazan.

Suplementi ti ne trebaju za taj cilj, jedino ako ne možeš da jedeš dovoljno, tj. imaš problem sa apetitom. Onda možeš ubaciti gejner.
Sačuvana
ThePunisher
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 90

« Odgovor #2 poslato: Jun 28, 2013, 08:47:24 pre podne »

Bez treninga? Mislim da je to ne izvodljivo... ali ipak sacekaj da ti odgovori neko strucan.
Sačuvana
marko1987
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Jun 27, 2013, 11:39:13 posle podne »

Pozdrav, zeleo bih da povecam kilazu ne preterano. imam 70 kg-a, visok sam 185cm, nikada nisam koristio suplemente, a imam problem sa kicmenim prsljenovima tacnije-isijas i ne mogu samim tim da vezbam. Da li bih mogao da koristim neke suplemente da bih povecao tezinu nekih desetak kilograma ne zahtevajuci treninge. Hvala Vam unapred...
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 17 upita.