TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 02:51:50 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Prednje rame  (Pročitano 3569 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Jul 10, 2013, 11:06:03 pre podne »

Grdui izbaci 7dana, masiraj ledom3x/dan po 10 min, radi noge, trbušnjake...
Sačuvana
BeastMode
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 476


« Odgovor #8 poslato: Jul 09, 2013, 02:25:06 posle podne »

I da , radio sam na kraju treninga vezbe malo za rotatore ... Tacnije ovu vezbu sa 1kg http://www.sportfit.com/tips/rotatorcuff/images/Zextly3.gif ... U 3 polozaja zgloba ... Da vezbe za rotatore radim svaki dan ili samo kada radim ramena i/ili grudi ?
Sačuvana
You are only strong as your weakest link!
BeastMode
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 476


« Odgovor #7 poslato: Jul 09, 2013, 02:22:19 posle podne »

Danas sam radio grudi ponovo , nisam radio sa sipkama , potencirao sam masine i bucice ... Radio sam ravan potisak sa bucicama , razvlacenja na crosu gornji kotur , decline i incline na masini (nisu sajle) , i low incline razvlacenja sa bucicama ... Nisam osetio bol dok sam trenirao samo malo kad sam radio incline press , i izmedju serija sam osecao blagi bol i zatezanje ... To zatezanje sam primetio jos pre 2 dana kada stojim i bradom pokusam da dodirnem suprotno rame i kada pravu ruku zabacim nazad , tad osetim blago zatezanje u tom pripoju gornjih grudi i ramena ... I dalje ne boli na svakodnevne aktivnosti ni na dodir ...
Sačuvana
You are only strong as your weakest link!
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Jul 07, 2013, 10:10:41 posle podne »

Ok, led+gel... Grudi šipku izbaci 7dana, ne radi vežbe koje izazivaju bol.
Javi kako ide....
Sačuvana
BeastMode
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 476


« Odgovor #5 poslato: Jul 07, 2013, 01:55:53 posle podne »

Radim ramena redovno nisu slaba , vezbe za rotator cuffs nisam radio nikad ali cu ih ubaciti kao preventivu od neke ozbiljnije povrede , pre svakog treninga dobro se dobro zagrejem , istezanja ubacim ponekad posle treninga - kad se setim ... U utorak ponovo radim grudi pa cu preskociti ravan bench sa sipkom ... Javljam kako ide ..
Sačuvana
You are only strong as your weakest link!
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #4 poslato: Jul 07, 2013, 12:35:47 posle podne »

da li radiš vežbe za rotatore ramena, istezanja?
ramena radiš redovno, nisu slaba?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #3 poslato: Jul 07, 2013, 12:33:53 posle podne »

Pozdrav Pedja , imam problem sa bolom u prednjem ramenu ... Naime u utorak posle bench pressa sam osetio bol u pripoju prednjeg ramena i gornjih grudi , nastavio sam trening i kako sam privodio kraju trening i bol se smanjivao ... To i sledece vece sam masirao rame ledom i liotonom i nakon toga bol je prestao , radio sam nakon 3 dana ramena i nisam osecao bol nimalo ... Ali danas sam radio triceps - biceps i ponovo na bench pressu (uski bench) posle vezbe se pojavio bol doduse manji nego proslog puta ... Ne boli me na dodir ni na bilo koje pokrete sem kod ovog pokreta kada povlacim rame iza ledja i ispred ... Opet da ponovim bol se javlja samo nakon bench pressa ne bitno da li je uski siroki itd (ne verujem da je do forme jer uvek vodim racuna da su mi lopatice spojene , i da su mi laktovi blizi telu - na 45 stepeni , takodje sipku uvek spustam malo ispod bradavica)   http://www.exrx.net/Images/Muscles/DeltoidAnteriorFront.gif
da, u pitanju je iritacija tetiva rotatora ramena. 7 dana bez benča, led 3x/dan, 10min, lioton gel posle... Ako nema bola u miru i pri svakodnevnim pokretima, možeš raditi druge vežbe koje ne opterećuju ramena i ne izazivaju bol...
Javi kako ide
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #2 poslato: Jul 06, 2013, 06:27:49 posle podne »

Ako je tetiva u pitanju, imao sam i ja taj problem, naci ces i temu od prosle godine, mnogo je triperska ta tetiva i moras da pauziras nazalost sa bench presom neko vreme i masiras te delove,mada Dr Pedja ce ti sve bolje to pojasniti, ja nisam bio radio bench press 2-3 mes zbog toga, i vadio sam se buchicama, doduse kosi sam mogao tu i tamo da zaobidjem to bolno mesto..INace te tetive u tom delu su tako sjebane u PM
Sačuvana
BeastMode
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 476


« Odgovor #1 poslato: Jul 06, 2013, 04:12:22 posle podne »

Pozdrav Pedja , imam problem sa bolom u prednjem ramenu ... Naime u utorak posle bench pressa sam osetio bol u pripoju prednjeg ramena i gornjih grudi , nastavio sam trening i kako sam privodio kraju trening i bol se smanjivao ... To i sledece vece sam masirao rame ledom i liotonom i nakon toga bol je prestao , radio sam nakon 3 dana ramena i nisam osecao bol nimalo ... Ali danas sam radio triceps - biceps i ponovo na bench pressu (uski bench) posle vezbe se pojavio bol doduse manji nego proslog puta ... Ne boli me na dodir ni na bilo koje pokrete sem kod ovog pokreta kada povlacim rame iza ledja i ispred ... Opet da ponovim bol se javlja samo nakon bench pressa ne bitno da li je uski siroki itd (ne verujem da je do forme jer uvek vodim racuna da su mi lopatice spojene , i da su mi laktovi blizi telu - na 45 stepeni , takodje sipku uvek spustam malo ispod bradavica)   http://www.exrx.net/Images/Muscles/DeltoidAnteriorFront.gif
« Poslednja izmena: Jul 06, 2013, 04:14:38 posle podne od strane BeastMode » Sačuvana
You are only strong as your weakest link!
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 17 upita.