TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396887 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Dzoni D

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 08, 2024, 07:09:00 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Moze pomoc HITNO  (Pročitano 2166 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Jul 11, 2013, 01:31:35 posle podne »

Ovako hocu da pijem proteine dali mogu da ih pijem a da ne idem u teretanu znaci samo kuci da radim sklekove i trbusnjake i zgibove.
hocu da nabacim masu
visok sam 1,86
kilaza 65kg

Ja ti savetujem da prelistaš forum jer ćeš naći puno korisnih saveta i vrlo sličnih pitanja poput tvog, već smo dali dosta ideja za recepte, raspored obroka i sl.

Kako bih ti razjasnila situaciju u kratkim crtama

1) ne znam koliko imaš godina, ali teretana je najbolji način da povećaš mišićnu masu, dok god vežbaš pravilno i pod nadzorom stručnjaka

2) ishrana je 70% uspeha i to ne kažu za džabe, tako da ako hoćeš kvalitetno da se ugojiš moraš kvalitetno da jedeš, i to puno kvalitetnih ugljenih hidrata i proteina, zdrave masti, hranu bogatu vitaminima, mineralima i antioksidantima... 

3) suplementi su samo dodaci ishrani i oni imaju smisla tek kada je ovo gore ispunjeno. Ishranom se može dobar deo postići, a suplementi su dodatak. Kada se budeš odlučio da kreneš sa suplementima ja bih ti savetovala vitamine, minerale, riblje ulje, i neki čist protein.

4) surutka u prahu i protein surutke nije isto, ni približno. Surutka u prahu sadrži jako malo proteina, dok je protein surutke čist proten, i to oko80% bez sadržaja masti, hidrata i laktoze.

Reci nam nešto više o sebi kako bi mogli da ti pomognemo, možda sam te razočarala jer ne postoji instant rešenje tipa uzmem protein i kroz mesec dana dobijem kile... i prelistaj malo forum
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #9 poslato: Jul 10, 2013, 11:13:34 posle podne »

Ja i dalje ne verujem kako ne kapiras da sam ironican, sada eto mogao sam da te izvozim na 10 strana i istrolujem,ali eto nisam zao i volim pomoci, ali jednostavno ako tebe samog mrzi da na ovolikom forumu bar 2% stvari procitas, ne bi bio besmisleno pitanje od kolika sklekova cu se napraviti.. Nego bi vec esencijalno znanje imao i ne bi postavljao takva smesna pitanja.. Dakle Nixine vezbe sklekovi ,propadanja na stolici, cucanj sa drvetom od zalosne vrbe i ostala domaca radinost je bullshit ,tako da opravi se u teretanu,pa tek kad krenes da treniras imas smisla uzeti suplementaciju u obliku whey proteina..Dotle bacices pare koje ti pre svega trebaju ici za klopu..

Dakle ajde ukljuci malo vijugice ovde imas 15612132156 tema o pocetku i treninga i hrane i suplementa,pa kad dobijes neku kvalitetniju sliku u glavi i resis se da vezbas ozbiljno, postavis ozbiljno pitanje i dobijes veoma ozbiljan odgovor .. Jer ako sam sebe ne aktiviras i edukujes se i citas citas citas, ne moze ti niko pomoci nazalost.. Sve od tebe zavisi.. ovde ti je riznica znanja, dakle citaj, ne par minuta,ne par sati, nego mesec dana
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #8 poslato: Jul 10, 2013, 11:12:36 posle podne »

De Pedjoni nemoj zezati coveka, vidis da te shvata ozbiljno i ti si nekad bio pocetnik :D

Te pare sto planiras da kupis protein ulozi u ishranu i kreni u teretanu, slabo ces moci nesto da uradis sa sklekovima i zgibovima.
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Dakii
Gost
« Odgovor #7 poslato: Jul 10, 2013, 11:08:15 posle podne »

znaci samo to :D
pivski kvasac gde mogu da ga nabavim u prodavnicu ili ?

a surutka mogu da kupim u prahu i da je zamutim u casu sa necim npr banana ili nes drugo citao sam o tome da moze ?
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #6 poslato: Jul 10, 2013, 11:05:11 posle podne »

Pivski kvasac i surutka ce ti zavrsiti posao :D
Sačuvana
Dakii
Gost
« Odgovor #5 poslato: Jul 10, 2013, 11:01:23 posle podne »

axa oke :)
mozes da mi preporucis neki protein da kupim :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #4 poslato: Jul 10, 2013, 10:59:11 posle podne »

znaci samo 10 skleka i protein i to je to :D
ja sad bez proteina radim dnevno po 30 skleka


Pa nemoj toliko, nabices mnogo mase, bolje polako po 10 skleka dok se telo privikne da bi isao sa cistom masom
Sačuvana
Dakii
Gost
« Odgovor #3 poslato: Jul 10, 2013, 10:58:21 posle podne »

znaci samo 10 skleka i protein i to je to :D
ja sad bez proteina radim dnevno po 30 skleka
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #2 poslato: Jul 10, 2013, 10:55:01 posle podne »

Mozes, 10 skleka pred spavanje i protein kanta i to je to, izgledaces vrhunski do kraja leta.
Sačuvana
Dakii
Gost
« Odgovor #1 poslato: Jul 10, 2013, 10:49:27 posle podne »

Ovako hocu da pijem proteine dali mogu da ih pijem a da ne idem u teretanu znaci samo kuci da radim sklekove i trbusnjake i zgibove.
hocu da nabacim masu
visok sam 1,86
kilaza 65kg
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 17 upita.