TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397346 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 07:22:27 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc u izboru suplemenata  (Pročitano 1981 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #5 poslato: Jul 29, 2013, 01:10:25 posle podne »

Nijedan sagorevac nece pomoci ukoliko ne napravis kalorijski deficit.Lipo  6 je dobar ali kada vec skines odredjeni procenat masti.
Sačuvana
Markovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 177


« Odgovor #4 poslato: Jul 28, 2013, 06:11:50 posle podne »

lipo 6 max ti je prejak ako nisi do sada nikada uzimao sagorevace! Najbolje ti je da pocnes sa L-KARNITINOM...npr http://www.pansport.rs/Sagoreva%C4%8Di-masti/L-karnitin/SN286-Carni-FX.html jednu kesicu pre kardio treninga!
Sačuvana
Mimidj80
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #3 poslato: Jul 28, 2013, 05:07:01 posle podne »

Hvala na odgovoru, ali i dalje imam nedoumicu oko suplemenata, da li da pijem sagorevace, ili ne, i ako da, koji su najbolji za meene, ovih dana u prici sa ljudima koji treniraju, svi mi savetuju da uzmem el karnitin pre treninga pola sat i da mi je to dovoljno, a ja citajuci po forumima deluje mi da je lipo 6 max dobar.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #2 poslato: Jul 25, 2013, 10:53:52 posle podne »

Gledaj da unosis negde malo vise od vrednosti od svog bazalnog metabolizma 50% uh,35% p,15% masti,kardio trening u zoni 65% od max HR nakon treninga sa opterecenjem hipertrofija i izdrzljivost.Dnevni deficit do 1000 cal dnevno kroz ishranu i trening je optimum i zdravstveno ispravno za tebe.
Sačuvana
Mimidj80
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Jul 25, 2013, 08:25:32 posle podne »

Pozdrav svima, nadam se da sam na pravom mestu i da ce se naci neka dobra dusa da mi da savet :)

Zovem Milos, iz Beograda sam, imam 33 godine, visok sam 181cm.

Situacija je sledeca, celog zivota se mucim sa viskom kilograma, u par navrata sam imao izuzetno velike oscilacije sa skidanjem i dobijanjem kilaze, sve dok nisam otisao kod Profesorke Jagode Jorge koja mi je dala preporucenu ishranu i uspeo sam da smrsam 46kila, sa 138 na 92. To je bilo pre 5 godina. Posle toga sam godinama uz rezim ishrane i poneki trening odrzavao tezinu na oko 95-100, sto mi je dosta prijalo, medjutim opet sam se vratio na kilazu od 142kg, i opet pre 3 meseca krenuo sa rezimom ishrane koji mi je prepisala doktorka Jorga i uspeo da sidjem na 117kg. Ishrana mi je sledeca, dorucak: 4 supene kasike pahulica sa soljom jogurta sa malim procentom mlecne masti ili 60 grama crnog hleba, takodje uz jogurt, uzina 200grama voca, sve sem banana i suvog voca, rucak 150 grama teletine, junetine ili piletine, kuvane, pecene na rostilju ili teflonu uz 80 grama krompira ili 40 grama integralnog pirinca ili 60 grama crnog hleba, ili 300 grama ribe, plus uz to mogu 500 grama salate, druga uzina jos 200 grama voca, i vecera opet 60 grama hleba uz solju jogurta, ponekad pojedem i malo sira ili pileca prsa 50 grama ali mi ne prija tako da sam izbacio pileca prsa. Pijem oko 3-4 litre vode dnevno, svako jutro cim se probudim iscedim pola limuna i popijem sa pola solje mlake vode, i popijem u toku dana dve nes kafe sa mlekom i secerom, mislio sam umesto secera u kafu da stavljam vestacki zasladjivac. Sokove i gazirane napitke ne pijem, kao ni alkohol, postio sam petrovdanski post 12 dana, tako da mi je bila malo modifikovana ishrana, postim sredom i petkom, i sad ide jos jedan posto koji traje 14 dana, takodje cu postiti, u toku posta mi je malo drugacija ishrana, ujutru za dorucak jedem neku ovsenu kasu industrijsku sa vodom, zove se Dobra ovsena kasa i malo vise voca u toku dana. Ranije sam uz tu ishranu imao i treninge, prvo setnje a posle trcanje, nista mi nije predstavljalo napor. Medjutim, sada kako sam stariji, a i kako sam u medjuvremenu dobio dicus herniu, mnogo mi teze ide sa treninzima, pa se prvi put razmisljam da pocnem da pijem neke suplemente, te vas molim za savet, i preporuku sta bih mogao da koristim. Ja sam najpre razmisljao o nekim sagorevacima masti, ali posto nemam apsolutno nikakvo iskustvo suplementima, moram da se konsultujem sa nekim strucnijim od mene. Trenutne fizicke aktivnosti su mi 3 puta nedeljno plivanje od 30-45 minuta bez pauza, svaki trci trening radim sprint plivanje,kao i vecernje setnje brzim tempom od 5-6 km za nekih 52-60 minuta, uz promenljivi nagib, zavisno od staze kojom krenem kroz sumu (zivim kod kosutnjaka i blizu trim staze). I 5 puta nedeljno, uvece pred spavanje odradim 6-8 serija sklekova od po 10-15 u seriji.Takodje, posto imam terapiju koju pijem svakodnevno, pijem bromazepan od 1,5mg ujutru i uvece, i dva anti depresiva seroxat ujutru i remiron uvece, da li uopste smem uz njih da koristim neke suplemente za trening? Planiram kada skinem jos 7 kila, da krenem i u teretanu i pocnem sa vezbama na spravama i sa tegovima. Ranije sam imao problema sa povisenim pritiskom, ali sam adekvatnom terapijom i skidanjem kilaze pritisak uspeo da vratim u normalu. Svi ostali rezultati su mi u redu, i gvozdje i masti i trigliceridi, sve mi je u granicama normale.

Hvala unapred...
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.279 sekundi sa 17 upita.