TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396887 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Dzoni D

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 08, 2024, 06:35:39 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanje oko pulsa  (Pročitano 1992 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #4 poslato: Jul 26, 2013, 09:48:48 pre podne »

Najbolje da odes na testiranje ergospirometriju iVO2 max i dobices precizne vrednosti.
Sačuvana
hjerk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #3 poslato: Jul 26, 2013, 12:10:35 pre podne »

Prvo, hvala na odgovoru :)

Znam za tu formulu, i bas njenom upotrebom sam i dosao do target HR koji treba da gadjam, ali me bunio visok puls (bar sam ja tako mislio).
Malo pre sam nasao tkz. Karvonenov metod za izracunavanje target HR, koji je nesto precizniji jer uzima u obzir i resting HR.
Njegovom primenom (max HR-resting HR) x zeljeni postotak od max HR + resting HR sam dosao do toga da treba da gadjam izmedju  140 i 153 oum (tj. izmedju 60&70%), sto dosta vise ima dodira sa stvarnosti (pricam o licnom osecaju). Sad sam malo spokojniji  ;D
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #2 poslato: Jul 25, 2013, 10:47:23 posle podne »

220 - broj godina x 0,65 i taj broj ce biti tvoja i zona koju ces radti sat vremena..uglavnom je to brz hod i to je zona topljenja masti .kada trcis normalno je da srcani ritam skace (I to zavisi od VO2 max) odnosno tvoje kondicije i ako zelis taj parameter da poboljsas u formula ubaci x 0,85 20 do 30 minuta.
Sačuvana
hjerk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Jul 25, 2013, 08:30:59 posle podne »

Cao, registrovao sam se na forum da bih postavio ovo pitanje, ali vec neko vreme 'lurkujem' :)

Posle par godina neaktivnosti/smanjene aktivnosti poceo sam da vezbam, i da trcim. Generalno nisam debeo (naprotiv), ali imam pojas na stomaku, te sam poceo sa kardiom proslog meseca da skinem 'drzace'.

Rezultati su dobri, trcim 5-7km, znaci mogu da podnesem pola sata bez problema (npr. pre neki dan sam istrcao 6km prosecno 05:57 min/km).

Elem, da bih bio efikasniji, uzeo sam pulsmetar i poceo sam da merim puls tokom treninga.

Ono sto me buni je sto ja hocu da ostanem u fat burn zoni (60-70% MHR), ali to ne mogu trcanjem, jer mi je puls pri trcanju oko 140-150 oum (a target HR mi je 115-135), pritom ne trcim brzo. Jedino brzim hodom sam na ~130 oum. Puls u mirovanju (kad sedim) je 59-65, znaci nije visok, ali mi ocito brzo skace pri trcanju.

Da li neko ima ideju zasto mi ovako brzo skace puls, jer ocit i normalan odgovor bi bio da sam u ocajnoj formi, a sto nisam, jer opusteno izdrzim pola sata, a mogu i 45 min kardia? Ne verujem ni da je do meraca, jer je pouzdana firma u pitanju (Suunto, M2 model). Skenjao sam se da nije srcka u pitanju, jer taman sam hteo da pocnem sa treninzima visokog intenziteta, a nikad do sad nisam imao tih problema, cak stavise (trenirao sam fudbal vise godina)

Pozz :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 17 upita.